0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Имам нужда от помощ!
« -: Март 05, 2014, 20:35:16 pm »
Момичета, имам нужда от помощ! Налага се да заведем девера ми до "Сити клиник". Намерих адреса на клиниката, на околовръстното шосе е, мисля, че лесно ще го намерим, но се налага и да останем. Трябва ми хотел, по възможност семеен или нещо по-евтино и най-вече близо до клиниката. Не знам в кой квартал да търся. Намерих няколко семейни хотела в "Драгалевци" и "Симеоново", мисля, че те са най-близо, но не съм сигурна. Бихте ли ме насочили в кой квартал да търся или някакви конкретни идеи? Предварително ви благодаря, знам, че мога да разчитам на вас!
Извинявам се, ако мястото на темата не е тук...
« Последна редакция: Март 05, 2014, 20:41:25 pm от du6ka »

*
Re: Имам нужда от помощ!
« Отговор #1 -: Март 05, 2014, 22:26:50 pm »
По Симеоновско шосе също има доста хотели, но не знам какви са им цените. Има и в посока Симеоново, и в посока Център.
Като локация е близо до клиниката. Важно е и на какво ще разчиташ за придвижване - кола или градски транспорт.
Не знам колко ти е спешно, но ако ме ориентираш за какъв период и за каква стая (колко души), мога да направя проучване утре.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Имам нужда от помощ!
« Отговор #2 -: Март 05, 2014, 22:29:19 pm »
Симеоново. там има като че ли най-много такива хотелчета. Младост 4 също е близо.
не мога да помогна с конкретно име.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Имам нужда от помощ!
« Отговор #3 -: Март 05, 2014, 23:16:33 pm »
Душка, мисля че ще ви бъде по-удобно хотелът да е не в Драгалевци, а някъде около Симеоновско шосе (независимо дали в посока Околовръстното-Симеоново или Околовръстното-София), защото Околовръстният път по средата е разделено с мантинели и идвайки от тази посока, клиниката ще е отдясно по посока на движението. Качвайки се на Околовръстното ще видите трилентово платно, а най- в дясно е отделена с бордюр четвърта лента (локално платно), по- добре да влезете в нея. Там ще можете да карате с по- ниска скорост без да ви притискат и спокойно да се оглеждате за мястото. От клиниката, за да се върнете до хотела, трябва да продължите в същата посока, стигате кръговото, където Околовръстното се пресича от "Черни връх", за да се обърнете в обратна посока.

Ето карта (в Гугъл съм задала кв. Симеоново София): https://maps.google.bg/maps?oe=utf-8&client=firefox-a&channel=fflb&q=%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0+%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE,+%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F&ie=UTF-8&hq=&hnear=0x40aa815ad1323e2f:0xff7ee29725c6f8a,%D0%BA%D0%B2.+%D0%A1%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE,+%D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F&gl=bg&ei=_oAXU9CpI4OTtQagmoHYCA&ved=0CC4Q8gEwAA , отваряйки картата горе в ляво на опцията Търсене в района пишеш хотел и бутон ->Търсене, излиза нова карта с означения на хотелите (в колона в ляво отваряш линкове към тях). След това горе в ляво бутон Изтеглете упътвания, в поле А пишеш Сити Клиник и бутон -> Изтеглете упътвания, излиза нова карта с очертан маршрут от Симеоново до клиниката.

А също хотелите в посока София (задала съм Симеоновско шосе София): https://maps.google.bg/maps?q=%D0%A1%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%BE+%D1%88%D0%BE%D1%81%D0%B5+%D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F&ie=UTF-8&hq=&hnear=0x40aa8415e83a392b:0x57fc30f4ea9f1238,%D0%B1%D1%83%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B4+%E2%80%9E%D0%A1%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%BE+%D1%88%D0%BE%D1%81%D0%B5%E2%80%9C,+%D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F&gl=bg&ei=9pAXU6jIL8qatQashYDgBw&ved=0CCwQ8gEwAA , манипулираш с картата по същия начин. Търсене в района -> хотел -> Търсене . След това Изтеглете упътвания -> в А -> Сити Клиник -> Изтеглете упътвания

Когато си изберете хотел, може да ми пишеш отново (може и на лични), за да те упътя как от Симеоновско шосе да се качите на Околовръстното и обратно, защото кръстовището е малко сложно там, за човек който за пръв път минава.
Ако нещо не се получи с търсенето в картата, пиши ми, аз ще разгледам хотелите :).
« Последна редакция: Март 05, 2014, 23:35:31 pm от marsi »

*
Re: Имам нужда от помощ!
« Отговор #4 -: Март 05, 2014, 23:52:26 pm »
Момичета, много ви благодаря за бързата реакция!
Mgstra, Jam, Marsi -  :bighug: :bighug: :bighug:
Затрудних се малко с новата версия на Google maps, докато ми дойде на акъла, че мога да си възстановя старата. :(
Не знам колко време ще останем, ще водим девера ми на съдов хирург, ще му слагат фистула за диализата. Има час за преглед при съдов хирург в 13 часа и после ще го приемат, предполагам, че няма да го държат много - 2-3 дни, ако няма усложнения. Двамата с мъжа ми сме, значи 1 стая. С кола сме, няма как да докараме иначе болния.
Тъкмо намерих няколко хотелчета в "Драгалевци" и изпратих запитване. Сега се ошашавих напълно. Нали така и така, трябва да изляза от клиниката и по същия път да отида до "Черни връх" и от там до хотела. Тези в "Драгалевци" са на около 2-3 км, а тези в "Симеоново" - значително повече, но щом вие, софиянки, ми казвате, че са по-близо, почвам да оглеждам и тях.
Ще пиша какво съм намерила, за да ми дадете насоки, а в краен случай - тръгваме без резервация, все нещо ще намерим.

*
Re: Имам нужда от помощ!
« Отговор #5 -: Март 06, 2014, 00:10:09 am »
Душка, права си, като локализация на картата е по-близо до Драгалевци. А като отдалеченост на хотела от клиниката до Драгалевци и съответно Симеоново, всъщност приблизително еднакво се получава.
Тръгвайки от Драгалевци, стигате кръговото Околовръстно-Черни връх, минавате цялата дължина до кръстовището със Симеоновско, най-дясна лента, за да се спуснете под Околовръстното и да излезете от другата страна и се връщате обратно по Околовръстното до клиниката.

Не съм казала, че Симеоново е по-близо, а разсъждавах от коя страна на Околовръстното се намира клиниката и как по-лесно да стигнете до там. Но сега си давам сметка, че с кола  приблизително еднакво се получава. И в двата случая имаш едно излишно отиване до другото кръстовище, за да се обърнеш в обратната посока на движение. В единия вариант на отиване до клиниката, а в другия- на връщане.
« Последна редакция: Март 06, 2014, 00:38:29 am от marsi »

*
Re: Имам нужда от помощ!
« Отговор #6 -: Март 06, 2014, 08:40:37 am »
Потърси в сайтовете за колективно пазаруване. Излизат доста изгодни оферти, може да има нещо подходящо.
*
Re: Имам нужда от помощ!
« Отговор #7 -: Март 06, 2014, 10:07:57 am »
щом сте  с кола хотел Диана3 може би също е удобен, там бяха достъпни цените, преди година две отсядаха познати там.
*
Re: Имам нужда от помощ!
« Отговор #8 -: Март 06, 2014, 18:13:46 pm »
Мarsi, много ти благодаря, сега съм по-спокойна. Просто си помислих, че нещо греша с ориентацията. Да, на отиване, ще спрем до клиниката и вечерта  хотелчето в Драгалевци, ще ни е по път. На другия ден, сутринта, като отиваме в клиниката, ще имаме малко обикаляне, което така или иначе, разбрах, че няма как да избегнем. Харесах си няколко семейни хотела в "Драгалевци" и изпратих запитване, но още няма отговор.
Мimi26, имам резервация от сайтовете за колективно пазаруване, но за друга дата. Едно от хотелчетата, които харесах, също има оферта за 2 и 3 нощувки за двама. Надявам се да можем да се възползваме.
Рop4o, да, видях и този хотел, благодаря.
Още веднъж, благодаря на всички за обясненията и съпричастността!
 :youwoman: