0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #720 -: Ноември 09, 2013, 17:40:26 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50015.msg1027399#msg1027399

Пуснах темичката за мама Моникс, бързо възстановяване и много здраве
на цялото семейство, това е мъничък подарък от мен!  :D
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #721 -: Ноември 09, 2013, 19:19:37 pm »
Blue, Asenceto,
Не сте ме разбрали. Решението да не пия синтетични витамини няма нищо общо с килограмите. Аз съм с поднормено тегло.
Смятам, че не е толкова полезно. Това е просто.
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #722 -: Ноември 09, 2013, 21:45:15 pm »
Честито буболече на мама Лари.На Мони честитих в темичката за нея!
Относно витамините,аз пия прегнакер с омега 3 и нито имам увеличен апетит ,нито съм напълняла ,а ги пия почти година(3 месеца преди да забременея).Не мога да рискувам да не приемам витамини,защото със сигурност не се храня супер балансирано и разнообразно.Дори и с тях развих анемия,а си представям без тях колко зпо-зле щеше да е положението.
Десмила,дано бебките постоят още 5-6 седмици и наистина не се преуморявай.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #723 -: Ноември 09, 2013, 21:46:51 pm »
47 smiles, аз не съм се дообяснила както трябва. Твое решение е да консумираш каквото прецениш. Уважавам го. Сигурно съм изхождала от моята гледна точка, защото всяка вечер ям шопска салата, та в нея през зимата със сигурност няма кьорав витамин.
Нямам си и градина, майка ми - също. Не ям червено цвекло, коприва (няма къде да я намеря). Зеле не яде мъжът ми. И т.н. Обичам зеленчуци, но май основно варени ги ям освен шопската салата. Плодове ядях и като бременна. И сега обичам.
Ох, ще приключвам със словоизлиянията, че детето иска да му чета книжка. И да не ме линчувате! При нас още няма девет.

За поднорменото тегло почти ти завиждам.  8)

*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #724 -: Ноември 10, 2013, 10:08:44 am »
Blue, Asenceto,
Не сте ме разбрали. Решението да не пия синтетични витамини няма нищо общо с килограмите. Аз съм с поднормено тегло.
Смятам, че не е толкова полезно. Това е просто.
Наистина не съм те разбрала  :lol: Съжалявам.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #725 -: Ноември 11, 2013, 00:27:46 am »
Относно темата за витамините... Извинявайте, ама 100% в краставиците и доматите през зимата има повече витамини отколкото в някакви хапченца... По-добре да ям с килограми плодове и зеленчуци, отколкото да се тъпча с някакви неща придобити по химичен път, където не винаги може да сме сигурни за техния състав. Даже в началото бях решила да пия витамин C, защото ме беше хванал един грип, след като видях листовката и че не се препоръчва за бременни, веднага си взех лимон и си го изцеждах в шишето с вода.
Аз отдавна спрях фолиевата киселина и магнезий не съм пила до сега, единственото, което правя е да ям каквото ми се яде и да се опитвам поне по 1 плод или зеленчук да ям на ден.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #726 -: Ноември 11, 2013, 05:39:49 am »
Относно темата за витамините... Извинявайте, ама 100% в краставиците и доматите през зимата има повече витамини отколкото в някакви хапченца... По-добре да ям с килограми плодове и зеленчуци, отколкото да се тъпча с някакви неща придобити по химичен път, където не винаги може да сме сигурни за техния състав. Даже в началото бях решила да пия витамин C, защото ме беше хванал един грип, след като видях листовката и че не се препоръчва за бременни, веднага си взех лимон и си го изцеждах в шишето с вода.
Аз отдавна спрях фолиевата киселина и магнезий не съм пила до сега, единственото, което правя е да ям каквото ми се яде и да се опитвам поне по 1 плод или зеленчук да ям на ден.

Извинявай, ама по каква логика "в краставиците и доматите през зимата има повече витамини отколкото в някакви хапченца"? Правила си тест на съдържанието има на витамини ли? Или случайно пък да си чела какво съдържат споменатите зеленчуци по принцип, та барем да знаеше, че и в най-добра форма - те просто не са източник на витамини. Не , защото аз така казвам, ами защото природата така казва ;) Това, че фолиева киселина също нямаш идея какво е (освен нещо опасно, понеже е на таблетки) - също ясно. Количеството витамин Ц съдържащо се в един лимон колко е - сравнено с една таблетка 1000mg - все тая. Яж 5 кила лимони на ден и ще "имаме сделка". Не, че имам нещо против да си доволно неграмотна и горда от този факт - изобщо. То си е за твоя сметка. Ама хайде недей така устремено да нахлуваш точно тук и да ръсиш откровени глупости, ако може.

Тук всяко момиче си има лекар, който е достатъчно компетентен дали, или по въпроса за витамините и добавките. Също така - дали е належащо, или не да се пият такива и какви - зависи от състоянието на съответната бременна. И никой лекар не може да принуди бременна пациентка да пие каквото и да било, ако тя не е убедена, че й е нужно - факт. Неубедени и ръсещи глупости като твоите по-горе - достатъчно съм виждала, като забелят очите към 30-а ГС да пият таблетки на корем, доброволно ;) И да не решиш, че нещо лично има в поста ми - аз не пих добваки в общи линии. Не защото не исках, ами защото всичко с желязо не ми понася на стомаха, вкл. храни с високо съдържание на същото. Все пак - за секциото бях с хемоглобин 123, което е перфектно. Но средствата с които го постигнах - не са на почит тук, та ще ги спестя. Не беше с краставици и домати де. И с туршия не беше.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #727 -: Ноември 11, 2013, 07:13:07 am »
Jbrul, не го обръщай на караница, моля те!

Alike, и аз за зимните краставици и домати не съм съгласна с теб. Има обаче други естествени източници на витамини и минерали, дори и през зимата.
Трябва обаче да изяждаш по доста повече от 1 плод/зеленчук на ден, за да си набавяш необходимата доза.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #728 -: Ноември 11, 2013, 08:06:32 am »
Всеки сам преценява какво да яде и пие.Смисъл да налагаме мнение няма.Просто си споделяме.И аз към момента се старая все още да карам на много сезонни плодове и зеленчуци, намират се на пазара сезонни круши, грозде и т.н. но ми е повече от ясно, че в един момент ще стигна и до витамините.

Иначе аз съм добре.Беба много рита, чак вчера ме заболя от два поредни ритника.Не знам какво уцели ама болеше.Мисля, да започна да си взимам работа за в къщи и да полежавам повече, защото това седене на стол по 8-10 часа на ден ме съсипва.

*

    Crystal

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #729 -: Ноември 11, 2013, 08:08:37 am »
Лично аз, когато бях бременна, а и сега като кърмачка избягвах точно оранжерийните домати, защото не е ясно колко нитрати има в тях. Краставиците поне могат да се обелят.
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #730 -: Ноември 11, 2013, 08:42:48 am »
Лично аз, когато бях бременна, а и сега като кърмачка избягвах точно оранжерийните домати, защото не е ясно колко нитрати има в тях. Краставиците поне могат да се обелят.

Често съм си мислела дали да не започна да си отглеждам зеленчуци в саксия (вместо цветя), точно по същите причини.
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #731 -: Ноември 11, 2013, 08:51:25 am »
Добро утро момичета! Днес се чества свети Мина-покровител на семейството! Дай Боже да закриля нас и близките ни! Честит празник!  :grouphug:
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #732 -: Ноември 11, 2013, 09:00:36 am »
Добро утро!  :)

Добро утро момичета! Днес се чества свети Мина-покровител на семейството! Дай Боже да закриля нас и близките ни! Честит празник!  :grouphug:
Честит празник и на теб!!!   :bighug:
 Наистина много хубав празник , нека Бог закриля нас и семействата ни.

Аз също мисля,че в зимните домати и краставици няма нещо което може да се каже витамин.За сега и аз не взимам витамини под формата на хапчета,но до кога не знам.

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #733 -: Ноември 11, 2013, 11:13:46 am »
Относно темата за витамините... Извинявайте, ама 100% в краставиците и доматите през зимата има повече витамини отколкото в някакви хапченца... По-добре да ям с килограми плодове и зеленчуци, отколкото да се тъпча с някакви неща придобити по химичен път, където не винаги може да сме сигурни за техния състав.
Извинявай Alike, ама дали си наясно до колко точно зимните краставици и домати не са "придобити" по химичен път, сигурна ли си за техния състав? Дори и да има някакви витамини в тях, помислила ли си за всичката химия вътре - и кое от двете какъв ефект има върху теб и бебето, което носиш.
Какво ще пиеш и консумираш си е твоя воля и отговорност, но се моли да не се сдобиеш с контракции преждевременно, че не само ще пиеш магнезий , ами и за още ще питаш.
Също съм на мнение че един плод/зеленчук е крайно недостатъчен на ден за набавяне на нужните витамин.
Аз лично не консумирам домати и краставици (и подобни) зимата, нито белени нито не белени, химията си е не само в корите , а и просто нямат вкус.

Честит празник и успешна седмица момичета!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #734 -: Ноември 11, 2013, 11:37:17 am »
Здравейте, момичета!

Много се радвам за moniks_s  :D. Макар и по-рано, синчето й си се е родило с перфектни мерки. Дай Боже и тя бързичко да се възстанови.

boboletka, не се притеснявай да питаш за съвети за кърменето и да си търсиш добър педиатър. И тук има кърмачески форум, и в бг-мама, пък и координати на консултанти по кърмене можеш да намериш. Добре, че навреме сте разбрали, че бебо има нужда от повече храна.

Аз лично отдавна се каня да отида на лекция за бъдещи майки :). Намерих информация, остава и да се организирам :).

Виждам, че темата за витамините е станала по-гореща от необходимото :). Не е нужно да се изпада в крайности. Не всяка жена има нужда от допълнителни витамини по време на бременността. Зависи от това как организмът й се справя с храненето на бебето. Аз предварително не бях настроена нито "за", нито "против" вземането на витамини, просто ми се наложи. При някои пък пада хемоглобина или пък започва да липсва нещо друго в обичайното хранене. Бременността променя начина на хранене, на усвояване на храната, променя нуждите на организма. И не виждам причина да се отказваме от някои хранителни добавки, ако това е необходимо, за да родим здрави и доносени деца. Не става въпрос да се тъпчем излишно, а просто да помогнем на тялото си да изхрани още едно-две човечета :).

Alike, фолиевата киселина не се произвежда от организма ни, а е необходима за развитието на бебето. Затова се препоръчва още преди зачеването да се приема фолиева киселина. Можеш да си я набавиш от някои храни, но трябва да ядеш едва ли не само тях, за да доставиш необходимото на организма ти количество. Ако чак толкова те притеснява химията в синтетичните препарати, каква ли пък химия има в плодовете и зеленчуците, които ядем!

lemon, няма лошо да пробваш да отглеждаш зеленчуци в саксия, но те уверявам, че стават доста анемични :). И са малко количество, уви. Но е голяма радост да си откъснеш доматче от личното стопанство  :D.

Да направя и кратък отчет за моето днешно посещение на ЖК. Всичко ни е наред - растем, дебелеем (включително и аз ;)), сърчицата ни бият, раздаваме ритничета и юмручета. Всъщност аз от няколко дни похапвам повече, но не съм скочила драстично на килограми. Сега е моментът бебетата да растат повече и съответно да изискват повече от мен :). Засега няма да излизам в болнични, защото се чувствам добре. Но и аз като magi_st вече не се чувствам удобно по много часове седнала :).

Честит празник и от мен!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #735 -: Ноември 11, 2013, 12:58:54 pm »
Моникс, честито бебе Ангел! Радвайте се и се гушкайте!
Боболетка:? явно и такива неща се случват, важното е наистина да се хване навреме. Аз наистина не разбирам защо така се случва, уж бебетата си знаят работата, но явно вече доста сме се отдалечили от инстинктите си.
beata, хубави новини  :D
lemon, едно лято си гледах домати на терасата, но един вятър ми ги изпочупи и така и не откъснах нищо  :lol:

Аз си пуснах първите изследвания на кръв и урина. Направо отлични, дори хемоглобинът ми е 124 най-високата регистрирана стойност в живота ми  :) нооооо вените ми са толкова калцирани според лаборантката, че са станали като въжета. На едната ръка ми спукаха вената и съм синя. Тридно потече кръв, не ще да спре после. На другата ръка пак трудно потече, пак трудно спря и след 20 минути натискане ми излече синьо топче  :?. Повече не си давам вените пред лактите, ще се наложи да си намират подходящи на други места.
Такова нещо досега не ми се беше случвало  :? сега се чудя дали пък не трябва да проверя и време на съсирване  или нещо такова.

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #736 -: Ноември 11, 2013, 13:18:13 pm »
beata браво за хубавите новини  :wink:

mira_mimi радвам се,че  всичко е наред.
И аз утре мисля да пускам  изследвания ,а на мен пък ми взимат 2 пъти кръв от пръста  :?

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #737 -: Ноември 11, 2013, 14:48:31 pm »
Здравейте, момичета!  :hello:
Моникс, честито ти бебе Ангелче! :D Важното е, че всичко е минало и е свършило добре! Пращам ви много прегръдки!  :balk_16:
Беата, много се радвам за хубавите новини!
Маги, радвам се, че и при вас с бебче всичко е наред. Аз също трудно издържам седнала дълго време.
Мира, много е кофти това с вените. Ако може, давай кръв известно време само от пръста.
Иначе аз се чувствам много добре. Бебо, естествено, практикува бойни изкуства в корема ми всеки ден! :lol: Утре сме на ЖК, нямам търпение! Ще ви разкажа как е минало.
Честит празник на всички и от мен! Пожелавам ви усмихнат, спокоен и слънчев ден! :flower:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #738 -: Ноември 11, 2013, 19:21:27 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50022.0

Честита радост и тук!
Много съм щастлива и искрено се радвам на всяка сбъдната мечта!  :)
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #739 -: Ноември 12, 2013, 16:11:51 pm »
Здравейте момичета!
Аз днес ходих да си пускам редовните изследвания кръв и урина докторката по ЖК каза,че всичко е наред само хемоглобина ми бил нисък 115 е стойността и ми каза да пия Сорбифер,според вас това толкова ли е ниско за хапчета ,мисля да звънна и на моята Док в София и с нея да се консултирам.И другото  левкоцитите ми са 12,2 при реф.ст. 3,5-10,0 тя не каза за тях нищо,та  високи ли са или са  нормални?  Утре ще ходя и на ехографа да ме гледа.
Благодаря ви предварително!

п.п. Да ви се похваля направихме първата покупка за бебка количка и ми е много кеф  :balk_48: