0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #700 -: Февруари 08, 2014, 08:39:22 am »
При мен крем Здраве действаше безотказно в такива случаи.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #701 -: Февруари 08, 2014, 18:56:36 pm »
Ако до утре няма подобрение детето, говорете с лекуващия да смените АБ.
Така ще е най-коректно.
"Подобрение" - и по отношение на т-та, и по отношение на кашлицата!

Здравейте Докторе! Доста дълго бях без интернет и едва сега успявам да пиша как се развиха нещата. Според мен АБ повлия  температурата /повече не е вдигал/, кашлицата намаля, но все още  я има. ЛЛ каза да пие АБ 7дни, но аз аз ще го продължа до 10. Дали има нужда от друг АБ? Според ЛЛ - не, но детето кашля. Гърди - чисти, гърло - спокойно. Казва, че го дразни секрет в гърлото.
Благодаря Ви от сърце, Докторе, за отделеното време!
Бъдете здрав!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #702 -: Февруари 08, 2014, 19:02:47 pm »
Не знам всъщност подсичане ли е, пихме антибиотик миналата седмица.
Не ми се ходи до личната, че по много време се чака, и много болни има там.

Възможно ли е да са гъбички, и как да разбера какво е?

И още нещо, имали ли сте събрана течност в ухото, и в следствие на това намален слух, пукане на тъпанче, да ни посъветвате?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #703 -: Февруари 08, 2014, 19:15:40 pm »

И още нещо, имали ли сте събрана течност в ухото, и в следствие на това намален слух, пукане на тъпанче, да ни посъветвате?

Аз съм доволна от д-р Златанов от ВМА. Предстои ни и операция при него за махане на трета сливица (която май ще отложим за втори път, че Алекс нещо се разболя и надали ще е  здрава до петък).
Във ВМА по преценка на лекаря правят изследвания на ушите.
Преглежда с направление, но изследванията са платени.
На един от тези телефони можеш да запишеш час. http://ung.bg/contacts.html
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #704 -: Февруари 08, 2014, 21:25:17 pm »
Силванче, а защо не намериш педиатър за детето?
И за ухото - задължително на УНГ.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #705 -: Февруари 08, 2014, 21:42:50 pm »
Имаме педиатър, но не ми се ходи за пъпчиците, че има много болни там, а още не сме се закрепили.

За ушите питам за единия племенник, ходиха на двама лекари и получиха две мнения за пукането, затова питам, ако сте се сблъсквали с това.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #706 -: Февруари 08, 2014, 22:04:23 pm »
Добре, че са съфорумките да ми обяснят каква е системата в Бг, че аз дете само извън нея съм гледала и водила на лекар. 8)

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #707 -: Февруари 09, 2014, 19:08:59 pm »
Силванче, судокрем ползвам аз за всякакви подсичания и малки ранички. Макар вече рядко да се налага. И след варицелата с него действах и нямахме големи рани и белези след тях.

Искам да попитам относно нещо, което ме изненада. Открих днес на малката един бял косъм в бретона, бял от край до край. Мислите ли, че е нещо обезпокоително? Малко ми е странно при дете на пет години.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #708 -: Февруари 09, 2014, 19:10:19 pm »
не,и стефи има
и сестра ми, още от 3-4 годишна, жива и здрава- 22 ще навърши след месец
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #709 -: Февруари 10, 2014, 15:10:31 pm »
Знаете ли добър ушен лекар?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #710 -: Февруари 10, 2014, 16:34:06 pm »
По-горе съм дала координати на д-р Златанов от ВМА.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #711 -: Февруари 10, 2014, 19:05:28 pm »
Моята мома пак е с възпалено ухо. За три месеца три пъти и все дясно. В момента сме в  Банско и водоктор. Каза, че няма да дава АБ. Каза, че  от секретите в носа възпалява. Нещо мога ли да направя чревантивно от тук нататък?

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #712 -: Февруари 10, 2014, 19:39:01 pm »
Моята мома пак е с възпалено ухо. За три месеца три пъти и все дясно. В момента сме в  Банско и водоктор. Каза, че няма да дава АБ. Каза, че  от секретите в носа възпалява. Нещо мога ли да направя чревантивно от тук нататък?
Освен да се пазите от настинки, то е и въпрос на анатомия. А за нея нищо не можеш да направиш. Като расте, ще се смени ъгъла на тръбата, спрямо гърлото и ще спре да ги прави тези инфекции. У  нас едната мома все хваща ушни инфекции, а другата не.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #713 -: Февруари 10, 2014, 21:20:30 pm »
Боби, все вирусно го изкарват. Сега си и кашкя за разкош. Ми то времето е пролетно тук, не ми идва на акъла как е настинала. Как се пази дете от настинка  :ask:  Слагам шапка според сезона, не я навличам, че да се поти. По препоръка на лвкарката извеждам навън. Сега сме и в планината на въздух.
Лекарката, която я прегледа днес спомена, че все още бил прав пътят на тръбата.  Каза м да направя смес от равни части спирт, риванол и вода. Като излекуваме инфекцията на здраво ухо да слагам фитилчета напоени в тази смес. Нещо като профилактика.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #714 -: Февруари 10, 2014, 21:53:11 pm »
Ники, ако е прекалено ветровито мисля, че може от това да настиват ушите. Аз като дете съм имала доста проблеми, сега само понякога с лека болка минава ако съм била на течение.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #715 -: Февруари 10, 2014, 22:03:51 pm »
Ники, ако е прекалено ветровито мисля, че може от това да настиват ушите. Аз като дете съм имала доста проблеми, сега само понякога с лека болка минава ако съм била на течение.
Цъ, няма вятър, спокойно е. Миналата седмица от ясла в къщи с колата. Лепнала си е вирус и след като не може да се изтичат секретите от носа, задържайки се правят инфекция в ухото.
Но ще внимавам с вятъра,когато го има.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #716 -: Февруари 10, 2014, 23:02:16 pm »
В абсолютно същия филм сме и ние. :?  При всеки появил се бистър секрет изтръпвам, защото знам, че почти задължително ще ни удари в ушите. Вече сериозно се притеснявам тези чести инфекции да не въздействат лошо на слуха му. Затова и обмислям махане на трета сливица, но не съм се решила още напълно. В здраво състояние нямаме нищо от описаните симптоми за наложащо й махане - спи спокойно, не хърка. Казват, че ще го израстем проблема, ама докато стане това все с инфекции на ушите ли ще сме? Няма как да го опазя от всеки минаващ покрай него вирус, освен ако не се затворим в къщи. Луда работа!

Мен нещо друго ме притесни днес. Виктор по принцип е често с потни крака, без значение на сезона. Дори сега, през зимата, се случва да сменям по три пъти чорапи, понеже са мокри. От известно време, обаче, забелязах, че и ръцете му се потят. Четох, че може да е наследствено - аз по принцип съм по същия начин - сега по-рядко, но в младите ми години ръцете ми почти постоянно бяха потни. Но също така, четох, че потните ръце и крака може и да са признак за някои болести. Какви точно, обаче, не разбрах и какво трябва да изследваме?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #717 -: Февруари 10, 2014, 23:04:44 pm »
Ние още не сме стигнали да изследваме за трета сливуца, но ще го направя скоро.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #718 -: Февруари 10, 2014, 23:56:04 pm »
Боби, все вирусно го изкарват. Сега си и кашкя за разкош. Ми то времето е пролетно тук, не ми идва на акъла как е настинала. Как се пази дете от настинка  :ask:  Слагам шапка според сезона, не я навличам, че да се поти. По препоръка на лвкарката извеждам навън. Сега сме и в планината на въздух.
Лекарката, която я прегледа днес спомена, че все още бил прав пътят на тръбата.  Каза м да направя смес от равни части спирт, риванол и вода. Като излекуваме инфекцията на здраво ухо да слагам фитилчета напоени в тази смес. Нещо като профилактика.

Не сме наред с "фитилчетата". За Бога!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #719 -: Февруари 10, 2014, 23:58:28 pm »
Боби, все вирусно го изкарват. Сега си и кашкя за разкош. Ми то времето е пролетно тук, не ми идва на акъла как е настинала. Как се пази дете от настинка  :ask:  Слагам шапка според сезона, не я навличам, че да се поти. По препоръка на лвкарката извеждам навън. Сега сме и в планината на въздух.
Лекарката, която я прегледа днес спомена, че все още бил прав пътят на тръбата.  Каза м да направя смес от равни части спирт, риванол и вода. Като излекуваме инфекцията на здраво ухо да слагам фитилчета напоени в тази смес. Нещо като профилактика.
Вирусно е това, от което тръгват секретите. После тези секрети развиват оптимална среда да се развиват бактерии и от там може да стане, вторично на вирусното. Те може да си го изкарват вирусно, ама не са и бръкнали в ухото да видят дали е вирусно и там. Ако спира  температурата с антибиотик, значи е бактериално.
Аз не знам тези фитилчета какво би трябвало да направят, като то инфекцията идва от другата посока, а не отвън.  Освен това не е зараза, а го хващаш от самият себе си, ако мога така да се изразя. Всички ушни инфекции тръгват от флората дето си я носим непрекъснато, но е попаднала на грешно ( и благоприятно) място. Затова и не са заразни. Освен това 30% спирт не убива нито бактерии, нито вируси.