0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #360 -: Ноември 01, 2013, 10:36:14 am »
Много по-добър резултат ще имате от Фликсотайд... с Аеро-чамбер.
Време за убеждаване на съпруга с активна агитация... :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #361 -: Ноември 01, 2013, 14:21:15 pm »
Имам рецепта за Фликсотид 50, довечера ще взема Аерочембър, така че ще се постарая още от утре да почнем. По два пъти сутрин и вечер.

Отделно, ще направим изследване за еозинофили в носен секрет, за да изключим алергичен ринит, и  преглед при УНГ.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #362 -: Ноември 01, 2013, 14:33:47 pm »
ok
Как е детето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #363 -: Ноември 01, 2013, 15:40:23 pm »
Днес почти не е кашляла - само сутринта и при едно падане навън, като заплака се разкашля. Днес пак я преслуша личният лекар -чисти гърди, дишане нормално. За друго не се сещам.
*

    klem4e

  • ***
  • 307
  • искам значи мога
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #364 -: Ноември 01, 2013, 16:21:10 pm »
Здравейте д-р Бърди . Днес пуснах изследвания на синът ми .
HGB - 144
WBC -  4.1 / 4.0-10.0/
HCT -   39.6 / 37- 50/
RBC - 5.51 / 3.50 - 5.50 /
MCV  - 72 / 82- 95/
MCHC  -  363 / 320-362 /

RDW-CV - 14 / 11.5 - 14.5/
RDW- SD - 37.4 / 35- 56/
PLT -    308 / 100-400/
MPV -   8.7 / 7.0-11.0 /
PDW - 16.5 / 15- 17 /
PCT - 0.267 / 0.108- 0.282 /
CYE- 8
CRP - 2
Давам АБ Цевзил /  от три дни - вторник следобяд   / , Екозал инхалаций със бейбихалер 3х2 впръсквания
Флексотит 2 х4 впръсквания
Ефира - вечер , Ериус - 5 мл. , Флексоназе - сутрин  , Флудитек 3х 5 мл .
Синът ми е със астма , но започнахме лечението от понеделник заради обилен заден секрет , който към този момент не е намалял. Притеснява ме кислорода в кръвта. Ако включа Дехидрокортизон дали ще се повлияе по- бързо . - защото лекарката каза / по моя преценка /. За Цевзила също каза по моя преценка или да го продължа 10 дни или да го спра сега на 6-я ден. НО аз немога да преценя - не съм лекар....
Извинете за дългият пост. :(
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #365 -: Ноември 01, 2013, 17:48:09 pm »
Не мога да отговоря.
Зависи от прегледа на детето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    klem4e

  • ***
  • 307
  • искам значи мога
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #366 -: Ноември 01, 2013, 17:59:34 pm »
Благодаря ви ве пак.
*

    Pretorianec

  • *
  • 2
  • ...истината е някъде там ... www.koprivshtica.eu
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #367 -: Ноември 07, 2013, 01:33:15 am »
   Здравейте д-р Бърди,
Имаме син на 2 г. и 5 месеца. Преди 4 седмици изкара пневмония, като през последните 3 седмици беше здрав. Преди 3 дни се появи суха кашлица с малко температура сутрин /37.5/, без хрема и до момента,  и на следващия ден ни поставиха диагноза бронхеолит, с наблюдаващо се затруднение при дишането. Предписаха ни Клацид, капки солдесанил сутрин  и вечер и инхалации с вентолин. При приема ни в болница преди месец за пневмония беше записан астаматичен статус. Предлагат ни да започнем 3 месечна терапия за предотвратяване развитието на дихателни обструкции при заболяване.

Считате ли, че това са признаци за развитие на бронхиална астма. Ако да какво да предприемем?
...истината е някъде там ... www.koprivshtica.eu
:-)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #368 -: Ноември 07, 2013, 01:35:21 am »
   Здравейте д-р Бърди,
Имаме син на 2 г. и 5 месеца. Преди 4 седмици изкара пневмония, като през последните 3 седмици беше здрав. Преди 3 дни се появи суха кашлица с малко температура сутрин /37.5/, без хрема и до момента,  и на следващия ден ни поставиха диагноза бронхеолит, с наблюдаващо се затруднение при дишането. Предписаха ни Клацид, капки солдесанил сутрин  и вечер и инхалации с вентолин. При приема ни в болница преди месец за пневмония беше записан астаматичен статус. Предлагат ни да започнем 3 месечна терапия за предотвратяване развитието на дихателни обструкции при заболяване.

Считате ли, че това са признаци за развитие на бронхиална астма. Ако да какво да предприемем?
Не, не смятам.
Това са обикновени вирусни перипетии. В рамката на картината, която описвате.

Има "Солдесанил" в Бг?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #369 -: Ноември 07, 2013, 05:30:26 am »
Докторе, имам нужда от вашите насоки- малката ми дъщеря наддаде доста за година /около 6 кг/, като цяло расте по-едра от сестра си, но смятам че почвам да изтървам нещата от контрол. В момента на 4 г и 10 месеца е 25 кг и 116 см, носи 30 номер обувки. Зная, че не трябва много да сравнявам, но "каката" е 27 кг и носи 31, разликата им в см е  4-5 см. И двете се хранят изключително с домашна храна, но малката определено набляга на тестените изделия. Понякога обяда и вечерята са й само салата домати и хляб, въпреки това наддава. Ясно е, че трябва да огранича тестените храни, но това рязко наддаване дали не е свързано с някакъв проблем и нужно ли е да проведа някакви изследвания /хормонални, или други някакви/, за да отхвърля медицинска причина за това или просто да ме посъветвате за някакъв хранителен режим в случая, за да вкараме нещата в норма.
Със сигурност ще затегна положението със храната, но ми се искаше да чуя и Ваши насоки при подобна ситуация.
Благодаря Ви предварително за отделеното време.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #370 -: Ноември 07, 2013, 07:33:13 am »
Докторе, отново се нуждая от съвета ви. Става въпрос за детенцето на моя много близка приятелка, което е на 3 г и 6 месеца.
В момента са в инфекциозна болница. Ротавирус, детето беше прието доста обезводнено с Т около 38,5. Първо спря да повръща, но Т и разстройство имаше още три дни. Към днешна дата има подобрение. Не е вдигал Т около 12 часа, няма и разстройство.
Храната, която приема е солети, сухари и препечени филии.
Каква е вашата препоръка за храненето в такива случаи?
Благодаря предварително за отделеното време!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #371 -: Ноември 08, 2013, 04:13:13 am »
Само от любопитство - в България не ваксинират ли срещу ротавирус? Или не е надежна ваксината? Ти ме притесни с този ротавирус, понеже ние сме ваксинирани.


  
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #372 -: Ноември 08, 2013, 08:48:08 am »
Само от любопитство - в България не ваксинират ли срещу ротавирус? Или не е надежна ваксината? Ти ме притесни с този ротавирус, понеже ние сме ваксинирани.
Ваксинира се, ваксината е "Ротарикс", но е пожелателна. Ивайло е ваксиниран.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #373 -: Ноември 08, 2013, 13:31:54 pm »
Ваксинират, Боби, това детенце няма такава ваксина.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #374 -: Ноември 08, 2013, 22:44:57 pm »
Ваксинират, Боби, това детенце няма такава ваксина.
Ясно. Аз се притесних да не би да не е надежна. Милото.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #375 -: Ноември 09, 2013, 10:32:48 am »
Моята девойка от вчера официално с отит. Водих я на двама УНГ, защото първия направи нескопосан преглед, претупа.  Въобще не погледна гърлото, каза, че била настинала. Да не я водя навън, да съм слагала шапка и дрън-дрън. Втория лекар погледна гърлото, ушите, носа.
Съгласувах с педиатъра на детето кога трябва да се започне АБ-Зинат. За да е пълен разкоша излезе резултата от назален секрет- Стрептококи обилно  :? По антибиограма може да пие Зинат. Та от снощи започна приема, ще лекуваме уши и гадини. Капя Отипакс в ушите, в нослето слагам Отривин (УНГ изписа Коларгол, който не взех).
Пиша всичко това, за да благодаря още един път на Д-р Бърди за съветите и съдействието. Много чета темите и когато отида на лекар съм въоражена и изискваща :D  Зината беше изписан след мои насоки на УНГ, защото съм чела, че е добър избор за отит. Искаха да изпишат Клацид. Аугментин отпада, направи реакция преди време. А за посявката голямо мрънкане беше преди педиатъра. Имах чувството,че нещо не е наред. Много начесто и продължителни хреми прави. И се оказах права за съжаление.

Благодаря Ви, Докторе!
« Последна редакция: Ноември 09, 2013, 10:47:01 am от Ники »

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #376 -: Ноември 09, 2013, 10:34:47 am »
Д-р Birdie, ще Ви помоля за мнение. Накратко малката от близо месец е понякога със секрет в носа, примерно 6 дни и е чисто нослето на седмия се появява секрет предимно сутрин и то като кихне, понякога прозрачен, понякога гъст, жълт, и така ок. 3 дни, за една нощ се е случвало да и поизчезне гласът и да стане хриптив и всичко отминава без лекарства, нямала е никакви оплаквания като болка, Т и пр. За дете, което посещава градина е нещо нормално. От понеделник вдигна Т, стигаща до 38,5, която свалях с Нурофен, Панадол, като след приема държи без Т до 5 - макс. 6 часа. При прегледа винаги се установяваше леко зачервено гърло, леко запушен и хъркащ нос. Това в общи линии. Като заспи хърка много и се чувства някокво движение в основата на носа, без да изтича секрет напред. След като понеделник, вторник и сряда поддържаше Т и не започна нито да разрежда интервалите с Т, нито стойностите ни изписаха АБ - Цефзил 250, по 5мл на 12ч. След втория прием е вдигнала само веднъж Т, а след третия вече не е вдигала. Хъркането и движението в нослето останаха. От снощи и хъркането значително понамаля и видимо нослето е сякаш по-добре, все още похърква и говори леко носово, но определено за мен има разлика. Само да вметна, че това хъркане, чуващото се движение в нослето се появи няколко дни преди да вдигне Т. И ето сега объркването. Предвид нашите истории с появилото се вторично напишкване, което до ден днешен никой не е открил причината, педиатърката поиска все пак да пуснем урина, макар тя да е на мнение, че се касае по-скоро за инфекция на носоглътката. На 3-ти ден от Т пускаме урина:
Урина - ОХИ * Профил Виж по-долу
pH (урина) 5   
Относително тегло 1020   
Белтък  ( + ) Положителен   
Захар ( - ) Отрицателен 
Кетотела ( + ) Положителен   
Билирубин ( - ) Отрицателен   
Уробилиноген Неувеличен 
Кръв ( - ) Отрицателен 
Седимент 7-8 левкоцита , плоски епителни клетки

Педиатърката каза, че не вижда нищо притеснително. Но след ден-два да пуснем още една урина.
и ето днес пускаме още една. На 6-ти ден от нач. на Т,  2- ри ден след започване на АБ и един пълен ден без Т.
pH (урина) 6   
Относително тегло 115   
Белтък ( + ) Положителен   
Захар ( - ) Отрицателен   
Кетотела ( - ) Отрицателен 
Билирубин ( - ) Отрицателен   
Уробилиноген Неувеличен   
Кръв ( - ) Отрицателен   
Седимент единични левкоцити, бактерии

Възможно ли е да е имало някаква инфекция на пикочните пътища? Урината е бистра, сламено жълт цвят. Преди да пуснат резултата урината престоя близо час в лабораторията. Какви са тези бактерии? В нач. ги нямаше, а сега когато вече е видимо по-добре и няма Т се появяват. В лабораторията ли е грешката или в диагнозата?

Някакъв съвет? Моля Ви!

 
« Последна редакция: Ноември 09, 2013, 10:37:11 am от tan »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #377 -: Ноември 09, 2013, 12:03:34 pm »
Моята девойка от вчера официално с отит. Водих я на двама УНГ, защото първия направи нескопосан преглед, претупа.  Въобще не погледна гърлото, каза, че била настинала. Да не я водя навън, да съм слагала шапка и дрън-дрън. Втория лекар погледна гърлото, ушите, носа.
Съгласувах с педиатъра на детето кога трябва да се започне АБ-Зинат. За да е пълен разкоша излезе резултата от назален секрет- Стрептококи обилно  :? По антибиограма може да пие Зинат. Та от снощи започна приема, ще лекуваме уши и гадини. Капя Отипакс в ушите, в нослето слагам Отривин (УНГ изписа Коларгол, който не взех).
Пиша всичко това, за да благодаря още един път на Д-р Бърди за съветите и съдействието. Много чета темите и когато отида на лекар съм въоражена и изискваща :D  Зината беше изписан след мои насоки на УНГ, защото съм чела, че е добър избор за отит. Искаха да изпишат Клацид. Аугментин отпада, направи реакция преди време. А за посявката голямо мрънкане беше преди педиатъра. Имах чувството,че нещо не е наред. Много начесто и продължителни хреми прави. И се оказах права за съжаление.

Благодаря Ви, Докторе!
Съжалявам че не мога често да се включвам.
Но е писано вече много по темите и малко нощно четене може някак да компенсира отсъствието ми.
Интересно ми е, дали и след като прочете това написаното по-горе Боби пак ще отрича упорито смисъла да се правят посявки в ОПРЕДЕЛЕНИ случаи, и по тях да се вземат клинични решения.

НИЩО друго освен АБ не е нужно. 10 дена курс.
Погледнете ушите 2 дена преди да приключите с АБ. Ако има нещо остатъчно, може да капнете Гаразон ( ако намерите) или "Синалар-Отик" за 2 дена до привършване на АБ + два дена след прикючване на АБ курс.

Благодаря за добрите думи!
« Последна редакция: Ноември 09, 2013, 12:05:38 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #378 -: Ноември 09, 2013, 12:09:00 pm »
Д-р Birdie, ще Ви помоля за мнение. Накратко малката от близо месец е понякога със секрет в носа, примерно 6 дни и е чисто нослето на седмия се появява секрет предимно сутрин и то като кихне, понякога прозрачен, понякога гъст, жълт, и така ок. 3 дни, за една нощ се е случвало да и поизчезне гласът и да стане хриптив и всичко отминава без лекарства, нямала е никакви оплаквания като болка, Т и пр. За дете, което посещава градина е нещо нормално. От понеделник вдигна Т, стигаща до 38,5, която свалях с Нурофен, Панадол, като след приема държи без Т до 5 - макс. 6 часа. При прегледа винаги се установяваше леко зачервено гърло, леко запушен и хъркащ нос. Това в общи линии. Като заспи хърка много и се чувства някокво движение в основата на носа, без да изтича секрет напред. След като понеделник, вторник и сряда поддържаше Т и не започна нито да разрежда интервалите с Т, нито стойностите ни изписаха АБ - Цефзил 250, по 5мл на 12ч. След втория прием е вдигнала само веднъж Т, а след третия вече не е вдигала. Хъркането и движението в нослето останаха. От снощи и хъркането значително понамаля и видимо нослето е сякаш по-добре, все още похърква и говори леко носово, но определено за мен има разлика. Само да вметна, че това хъркане, чуващото се движение в нослето се появи няколко дни преди да вдигне Т. И ето сега объркването. Предвид нашите истории с появилото се вторично напишкване, което до ден днешен никой не е открил причината, педиатърката поиска все пак да пуснем урина, макар тя да е на мнение, че се касае по-скоро за инфекция на носоглътката. На 3-ти ден от Т пускаме урина:
Урина - ОХИ * Профил Виж по-долу
pH (урина) 5   
Относително тегло 1020   
Белтък  ( + ) Положителен   
Захар ( - ) Отрицателен 
Кетотела ( + ) Положителен   
Билирубин ( - ) Отрицателен   
Уробилиноген Неувеличен 
Кръв ( - ) Отрицателен 
Седимент 7-8 левкоцита , плоски епителни клетки

Педиатърката каза, че не вижда нищо притеснително. Но след ден-два да пуснем още една урина.
и ето днес пускаме още една. На 6-ти ден от нач. на Т,  2- ри ден след започване на АБ и един пълен ден без Т.
pH (урина) 6   
Относително тегло 115   
Белтък ( + ) Положителен   
Захар ( - ) Отрицателен   
Кетотела ( - ) Отрицателен 
Билирубин ( - ) Отрицателен   
Уробилиноген Неувеличен   
Кръв ( - ) Отрицателен   
Седимент единични левкоцити, бактерии

Възможно ли е да е имало някаква инфекция на пикочните пътища? Урината е бистра, сламено жълт цвят. Преди да пуснат резултата урината престоя близо час в лабораторията. Какви са тези бактерии? В нач. ги нямаше, а сега когато вече е видимо по-добре и няма Т се появяват. В лабораторията ли е грешката или в диагнозата?

Някакъв съвет? Моля Ви!

 

Първата урина е проблемна- не е правена посявка!! и има леко завишени левкоцити там ( 0-5 е норма, някъде смятат 0-3 за момчета), макар че днес се работи с левкоцитна естераза и нитрити ( позитивни).
Ако приемете че резултата там е от замърсяване, би било редно да повторите изследването след добро измиване.
Ако обаче имаше успоредно и посявка, с положителен резултат- вероятно е уроинфекция това.

След което ще си дойдем пак на думата за уроинфекция като причина за Вашите проблеми.
« Последна редакция: Ноември 09, 2013, 12:14:47 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #379 -: Ноември 09, 2013, 12:24:17 pm »
Но Докторе, нали си спомняте че никога до сега не е изолирано нищо, а пускахме неколкократно урини в различни лаборатории. И сега не е сигурно дали е имало, при положение че не пуснахме. И какво следва да направим в случая? Да пием 10 дни АБ и после урокултура?
В интерес на истината година след началото на проблемите с напишкването  вече през деня почти не се изпуска, а ако това стане е по капчици, но нощното напикаване продължава. Последно м. юни д-р Пандаров категорично каза, че всичко е от стрес, и не вижда урологичен или нефрологичен проблем и с времето всичко  ще отшуми. Не знае кога, не може да каже, но ще стане просто в един момент. Но ето аз отново съм объркана и незная как най-правилно да постъпя за детето.
Докторе, казвате проблемите ни са идвали от уроинфекция, но защо тогава нищо не се изолира тогава? И ако наистина е било уроинфекция, макар отр. посявки, защо изпитите АБ не помогнаха? Толкова пъти се опитвах да намеря отговор на тези въпроси.
« Последна редакция: Ноември 09, 2013, 12:50:23 pm от tan »