0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    dandelion

IVM процедурата
« -: Юли 08, 2006, 23:40:28 pm »
Здравейте момичета,

от много време чета сайта въпреки че не съм писала досега. Никъде обаче не намерих мнения за новата ин витро процедура - IVM, която се прилага доколкото знам в една клиника в България. Някоя от вас има ли наблюдения? Къде мога да прочета повече (освен статията в сайта)

Благодаря ви предварително!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: IVM процедурата
« Отговор #1 -: Юли 09, 2006, 06:59:44 am »
Мисля, че процедурата е изключително щадяща за жената. Което никак не е малко. Все пак целта не е само успешно забременяване, но и запазване на здравето и възможност за безпроблемно отглеждане на детето.
Аз лично винаги вътрешно съм била против стимулациите /независимо че се подлагам/.
Преди много години всички бременни жени са били снимани на рентгенов апарат! 8O Това се е приемало за правилно и необходимо.
Не се знае след време как ще се погледне на тези стимулации.
Освен това фармацефтичната индустрия е една мощна манипулация както върху лекари, така и върху пациенти.
Мисля, че д-р Владимиров, прилагащ тази процедура е добър специалист, както и отговорен и етичен човек, така че на твое място бих му се доверила, ако ти препоръчва IVM. :lol:
« Последна редакция: Юли 09, 2006, 07:07:15 am от Lali »
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: IVM процедурата
« Отговор #2 -: Юли 09, 2006, 08:29:27 am »
Мисля, че процедурата е изключително щадяща за жената. Което никак не е малко. Все пак целта не е само успешно забременяване, но и запазване на здравето и възможност за безпроблемно отглеждане на детето.
Аз лично винаги вътрешно съм била против стимулациите /независимо че се подлагам/.
Преди много години всички бременни жени са били снимани на рентгенов апарат! 8O Това се е приемало за правилно и необходимо.
Не се знае след време как ще се погледне на тези стимулации.
Освен това фармацефтичната индустрия е една мощна манипулация както върху лекари, така и върху пациенти.
 :lol:

Напълно съм съгласна с написаното от Лали :D
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Re: IVM процедурата
« Отговор #3 -: Юли 10, 2006, 13:24:16 pm »
Методът е сравнително нов дори в световен мащаб, май имало около 300 бебета, родени след прилагане на този метод.
Спорем мен методът е по-скоро в експериментална форма все още. Аз не бих се решила с лека ръка, като знам, че още няма деца, израстнали до 20 годишна възраст примерно.
То даже за ИКСИ-то сега правят изследвания, защото първите родени след ИКСИ деца сега достигат следюношеска възраст.

Сигурно знаете, че някои заболявания се отключват в тази възраст - 20-25 години.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: IVM процедурата
« Отговор #4 -: Юли 11, 2006, 09:29:09 am »
Да, и  аз не бих. Дори наскоро едно момиче беше писало, че нито една яйцеклетка не и се е оплодила при тази процедура, а при предишни класически инвитро процедури се е оплождало почти всичко.Явно хората от клиниката все още се учат, което е съвсем нормално.Но и аз като Фрешчето не бих се пробвала, въпреки , че с моята преживяна хиперстимулация това е верния подход.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    dandelion

Re: IVM процедурата
« Отговор #5 -: Юли 11, 2006, 23:50:21 pm »
Много ви благодаря за отговорите! Хм, и аз мисля все още и най-голямото ми притеснение все още е че процедурата е нова и колкото и да ровя в интернет намирам предимно медицински статии. И почти никакъв отзвук от хора, преминали през нещо подобно
На вас попадали ли са ви някакви статии по въпроса?