0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #80 -: Юни 15, 2009, 22:34:21 pm »
Тити и при мен се получи така ... Предния месец ме заболяха след ову и от тогава не са спрели. Мислех, че като дойде МЦ ще ме отпуснат, но не се получи така. Нямам идея какво ли означава това. Е, моите гърди не са много, много чувствителни, но определено не са и спокойни. Мислех, че започват д аболят когато нивото на прогестерона се качи ... Но .. явно не е само от него ...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #81 -: Юни 20, 2009, 23:48:29 pm »
 :hello2:И при мен наблюдавам и то от няколко месеца,че след ову.са ми много болезнени гърдите до МЦ след което спират да ме болят и аз също се чудя на какво се дължи,а не са ме болели никога освен при бременост! :ask:

*

    Airiin

Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #82 -: Юни 21, 2009, 14:21:59 pm »
Във връзка с болезнените гърди-винаги са ме боляли от О до МЦ,но с идването на М преставаха да болят което обаче не се случи и този път.Вече 3 ден от така начречения МЦ в който почти няма нищо,а гърдите все още ме болят-???Много странни за мен са този и предния ми цикъл.Ще трябва сериозно да се обърна към лекар да видим какво става.
Ако мога да съм полезна с моя опит: тъй като няколко пъти ми се е случвало да задържам фоликули от предходен цикъл - та, когато това се случва обикновено гърдите продължават да ме болят и когато МЦ ми дойде, и - в същото време тя е доста по-оскъдна в такива месеци. А мен по принцип си ме болят гърдите около 10 дни преди МЦ и спират с идването й.
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #83 -: Октомври 28, 2010, 12:54:53 pm »
Здравейте момичета, виждам че отдавна не е писано тук, но искам  да попитам на някой случвало ли му се е и на какво може да се дължи да има болки по гърдите ,които се появява с идването на М. ?
Аз ги имам от М. до днес  / 9-10ден на МЦ/ , без + тест за овулация все още и всякакви други симптоми за ову  :?.
Обикновенно започват да  ме болят гърдите около овуто, но ми прави впечатление това защото ми се случва за втори път/ имах един такъв цикъл преди няколко месеца , може би 3-4 мес., когато пак ми се случи същото/
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #84 -: Юни 05, 2012, 02:05:09 am »


Лично при мен болезнените гърди винаги са показателни, че овулацията е минала.
Но мисля, че гърдите могат да болят и при повишен пролактин, което пък не е хубаво.

 
В кой период от цикъла може да болят при повишен пролактин?
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #85 -: Октомври 23, 2012, 20:00:03 pm »
Здравейте! Аз съм нова във форума, но прочетох всичко, което сте написали по темата, но не срещнах подобен на моя проблем. Та по въпроса- и аз винаги имам болезнени гърди преди М. Това лято не си бях в България - цикълът ми си идваше, но със закъснение от порядъка на 7-8 дни, пак си идваше с болки и т.н., но отсъстваше нарастването, подуването и болките в гърдите... Върнах се в Б-я миналия месец и от тогава насам не се чувствам добре. Този месец ми дойде с 2 дни по- рано, имах напрегнати гърди, но проблема е, че ми свърши, а те станаха още по- напрегнати... Случвало ли се е на някой подобно нещо- надявам се е някакъв хормонален дисбаланс. Не водя активен полов живот, последният ми полов акт бе юни месец, от което следва, че ако съм бременна, то е цветна бременност и е напреднала... Бях на гинеколог, гледа ме на вагинален ехограф, правих си кръвен тест, също отрицателен, но коремът ми е нараснал, гърдите отскоро, както споменах... Възможно ли е въпреки всичко да има наличие на бременност? А и да поясня, че днес получих страшно силна остра болка ниско в ляво.
Благодаря за вниманието, ще се радвам на мнения по въпроса! :)
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #86 -: Октомври 23, 2012, 22:27:01 pm »
Здравейте! Аз съм нова във форума, но прочетох всичко, което сте написали по темата, но не срещнах подобен на моя проблем. Та по въпроса- и аз винаги имам болезнени гърди преди М. Това лято не си бях в България - цикълът ми си идваше, но със закъснение от порядъка на 7-8 дни, пак си идваше с болки и т.н., но отсъстваше нарастването, подуването и болките в гърдите... Върнах се в Б-я миналия месец и от тогава насам не се чувствам добре. Този месец ми дойде с 2 дни по- рано, имах напрегнати гърди, но проблема е, че ми свърши, а те станаха още по- напрегнати... Случвало ли се е на някой подобно нещо- надявам се е някакъв хормонален дисбаланс. Не водя активен полов живот, последният ми полов акт бе юни месец, от което следва, че ако съм бременна, то е цветна бременност и е напреднала... Бях на гинеколог, гледа ме на вагинален ехограф, правих си кръвен тест, също отрицателен, но коремът ми е нараснал, гърдите отскоро, както споменах... Възможно ли е въпреки всичко да има наличие на бременност? А и да поясня, че днес получих страшно силна остра болка ниско в ляво.
Благодаря за вниманието, ще се радвам на мнения по въпроса! :)
Мила, не мога да ти дам отговор и тъй както гледам темата, аз съм писала 2010г без отговор, друг е писал март 12г. пак без отговор , най вероятно темата е стара и никой не я отразява, а пък и за болките в гърдите има много причини, според мен основно хормонални или понякога инцидентно. Едва ли някой може да ти даде отговор онлайн за това , най добре намери някой добър специалист да открие причината

ако някой има какво да изкоментира по твоя проблем се надявам да ти отговори
желая ти успех !
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #87 -: Октомври 23, 2012, 22:30:02 pm »
Чела съм, че болезнеността на гърдите я отдават на прогестерона. Ако  е натрупан в повече са болезнени и обратното. Иначе, най-сигурен начин за да се разбере, има ли бременност или не, си остава кръвния тест- ЧХГ. Успех, дано има повод за радост :D


Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #88 -: Декември 15, 2014, 13:42:35 pm »
Zdraveite.Nova sam vyv foruma i iskam da vi popitam na kakvo se dalji bolkata v gardite