0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #60 -: Септември 14, 2013, 08:53:58 am »
Силванче, правя закуска всеки ден, сигурно в 50% от случаите той не я яде или яде 5 лъжици и какво да спра да правя и да го оставя само на мляко ли?! От изброените от мен за сега не е проял само овесени ядки, но може би, някой ден....
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #61 -: Септември 14, 2013, 09:29:09 am »
Ние овесените ядки, дори и да са фини пак ги ядем само пасирани! Да стане почти гладко.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #62 -: Септември 14, 2013, 13:12:03 pm »
Момичета,да попитам-Кога мога да въведа червено цвекло,сварено и смесено с друг зеленчук?

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #63 -: Септември 14, 2013, 16:11:45 pm »
Kerita,не знам кога си започнала захранването и какво си въвела до тук.Т.к. цвеклото не се споменава из схемите за захранване  едва ли ще срещнеш конкретни препоръки.Тук го коментирахме и д-р Бърди бе писал ,че може да го въведем спокойно ,но тогава Кало беше на около 8-9м. Бях въвела основните зеленчуци и плодове и помня , че се чудех с какво да продължа -глутен ли ,месце -и той препоръча  вариции на бобови /леща,боб ,зелен боб / и цвекло . Така че може би ви е рано ,но прецени какво си въвела до тук.
Иначе на нас много ни хареса и все още го яде с апетит сварено и нарязано .
« Последна редакция: Септември 14, 2013, 16:23:09 pm от nimika »


Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #64 -: Септември 14, 2013, 16:47:56 pm »
Ох, единствено май не съм опитала да дам овесени ядки, но като го знам капризчо какъв е  :) , но ще опитам, може да ме изненада.


Oвесени ядки с кисело мляко(само се накисват в млякото 1 час по-рано).Филия с мед и масло(изтрепах рибата с този мед :D ...безотказно е при нас),домашна баница.
« Последна редакция: Септември 14, 2013, 17:23:11 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #65 -: Септември 16, 2013, 09:37:30 am »
Kerita,не знам кога си започнала захранването и какво си въвела до тук.Т.к. цвеклото не се споменава из схемите за захранване  едва ли ще срещнеш конкретни препоръки.Тук го коментирахме и д-р Бърди бе писал ,че може да го въведем спокойно ,но тогава Кало беше на около 8-9м. Бях въвела основните зеленчуци и плодове и помня , че се чудех с какво да продължа -глутен ли ,месце -и той препоръча  вариции на бобови /леща,боб ,зелен боб / и цвекло . Така че може би ви е рано ,но прецени какво си въвела до тук.
Иначе на нас много ни хареса и все още го яде с апетит сварено и нарязано .
Благодаря,nimika!
Започнах захранването 5-я месец.Въвела съм основните зеленчуци и повечето плодови пюрета с каша.Наскоро въведох месо,мисля да продължа с глутен.Ще изчакам още малко за цвеклото. :)

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #66 -: Септември 17, 2013, 10:12:49 am »
kerita, сега си погледнах таблицата за захранване, която съм следвала с Мия и в нея червеното цвекло е въведено на 9 месеца заедно с грах, червена чушка, зелен боб и авокадо.
<br />[link=http:
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #67 -: Септември 20, 2013, 00:59:41 am »
Дайте ми, моля ви идеи за закуска, че на злоядчо все не му харесва  :) !
Силванче, на моето дете много му се харесва юфка с прясно мляко. Друга идея ми е бисквити Закуска с кисело мляко и подходящ плод.
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #68 -: Септември 24, 2013, 08:58:47 am »
Момичета кога се въвежда жълтъка? Нещо не си спомням кога съм го въвела при Мия. Според педиатърката ни мога да въведа или жълтък или попара. Аз с попарата определено ще изчакам, но за жълтъка се чудя.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #69 -: Септември 24, 2013, 10:28:48 am »
мисля, че можеш. по 1/4 да въвеждаш вече.
обаче един съвет, пасирай го директно в пюрето, защото децата много трудно го приемат дори и намачкан, не знам защо, може би заради консистенцията му. :)
« Последна редакция: Септември 24, 2013, 10:49:50 am от StefiZ »
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #70 -: Септември 24, 2013, 10:37:10 am »
Мерси Стефи. :wink:
<br />[link=http:
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #71 -: Септември 24, 2013, 13:14:07 pm »
Дайте ми, моля ви идеи за закуска, че на злоядчо все не му харесва  :) !
Силванче, на моето дете много му се харесва юфка с прясно мляко. Друга идея ми е бисквити Закуска с кисело мляко и подходящ плод.


И това не обичаме  :) .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #72 -: Септември 24, 2013, 14:30:21 pm »
Дайте ми, моля ви идеи за закуска, че на злоядчо все не му харесва  :) !
Силванче, на моето дете много му се харесва юфка с прясно мляко. Друга идея ми е бисквити Закуска с кисело мляко и подходящ плод.


И това не обичаме  :) .
Какво обича твоето дете?

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #73 -: Септември 24, 2013, 15:33:12 pm »
Дайте ми, моля ви идеи за закуска, че на злоядчо все не му харесва  :) !
Силванче, на моето дете много му се харесва юфка с прясно мляко. Друга идея ми е бисквити Закуска с кисело мляко и подходящ плод.

И това не обичаме  :) .

Силванче, а по колко пъти опитваш да предлагаш храна, която детето ти "не обича"? Твърде малък е, за да "не обича" храни.

Казват, че децата средно трябва да опитат една храна между 10-15 пъти, за да започнат да я ядат. Вкусът се придобива, ние не се раждаме харесвайки или не една храна.

Аз бих ти препоръчала да опиташ да закусваш с него (освен ако не го правиш вече), като двамата ядете едно и също. Трудно е, и аз съм се фрустрирала, когато Емма отказва да яде нещо, аз съм притисната от време и искам закуската вече да е минала заминала, но това само води до "лесни" решения. Не казвам, че всички деца са лесни, просто може би се зареди с повече търпение.

В момента чета страхотна книга, препоръчана ми от Цигу (French Kids Eat Everything, автор Karen Le Billon), в която се описва как наистина френските деца ядат всичко, и как се постига това. Започнах да прилагам на практика описаното и трябва да ви кажа, Емма наистина започна да си разширява репертоара, за моя радост - неща които "не ядеше" преди, сега хрупа с удоволствие.
« Последна редакция: Септември 24, 2013, 16:12:31 pm от vaci »


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #74 -: Септември 24, 2013, 15:41:00 pm »
Ами за закуска правя често попара с две бисквити и един сухар, хапва няколко лъжици, и почва да бута, с гледане на филмчета хапва още малко, и допива мляко.
Правя и пържени филии с яйце, не е полезно това, но хапва средната част на една филия, е невинаги, но се излъгва.От десет пъти, веднъж се излъгва да хапне принцеса с яйце и сирене, винаги седи с нас на масата, но целта е да бърка по чиниите  :D , а аз през това време слагам нещо в устата.

[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #75 -: Септември 24, 2013, 15:51:04 pm »
Казваш, че "допива" мляко? Пие ли мляко преди закуска и колко време преди това? Да не би просто да не е гладен?


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #76 -: Септември 24, 2013, 16:10:47 pm »
vaci тази книга не я намирам на български, можеш ли да споделиш повече, може и на лични.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #77 -: Септември 24, 2013, 16:17:21 pm »
М-и, на български не знам дали я има преведена, сравнително нова е. Добавих горе в поста си авторката също.
Тук намерих откъс от руския превод
http://www.moscowbooks.ru/image/upload/francuzskie_deti_0207-new-new.pdf


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #78 -: Септември 24, 2013, 16:44:09 pm »
Казваш, че "допива" мляко? Пие ли мляко преди закуска и колко време преди това? Да не би просто да не е гладен?

А не, вечерта към 22.-23. часа пие мляко, и сутринта към 9.-10. часа използвам като е гладен да хапне поне малко, и после давам млякото за дояждане.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 9
« Отговор #79 -: Септември 24, 2013, 17:54:25 pm »
Може би очаква млякото, знае, че ще последва, и ме няма да ума "сериозни" последствия, ако не си изяде порцията... има ли начин да смениш режима - да опиташ да даваш рано млякото, и след закуска - нищо за дояждане