0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Линк към старата тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48605.0

Надявам се тук по-рядко да е арена на спорове и по-често да се дават добри съвети на новите майки.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #1 -: Юли 16, 2013, 11:38:11 am »
Честита темичка -леко и безпроблемно кърмене за всички !

vanysh,   и аз като  м-и - отбих  плавно , леко - е накрая малко по- скоростно махнах останалото последно сутрешно кърмене  и тогава   имах напрежение  първите няколко дни -до седмица   -цедях , но по много  малко  , колкото да облекча леко.
Интересно , че въпреки ,че  гърдите бяха меки и не напрегнати , докато кърмех ,  след като  се отбихме -първите дни около  часовете сутрин  за  кърмене ,     имах чувство , че са  много напрегнати и дори втвърдени   -цедях и за дни се успокоиха.
Ако не се  чувства напрежение    , не виждам смисъл нещо да се прави .
При мен с месеци продължи  да има течност - не да протича ,а  само когато стисна  , въпреки ,че изследвахме и  хормони  - пролактина бе   в норма .


*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #2 -: Юли 16, 2013, 13:05:42 pm »
nimika от една мама чух, че след първото раждане имала течност чак до следваща бременност, около 10г по-късно. Иначе при мен имаше едни бели твърди, като тапички на всяко каналче, вече май ги няма, предполагам, че са помагали за затваряне.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #3 -: Юли 23, 2013, 13:57:50 pm »
Да попитам - може ли едната гърда да е с нормална лактация, а другата - с повишена? Дясната е почти винаги пълна и направо става твърда и болезнена - даже и като е сукано от нея, до следващото хранене се напълва пак заедно с лявата. Сутрин я цедя, че тогава е най-твърда и болезнена. А сега, като пия и чай от копър заради коликите на малкия, е съвсем неприятно. Ако не цедя дали ще намалее лактацията?


Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #4 -: Юли 23, 2013, 14:23:11 pm »
bebe_2013, аз имам подобен проблем с дясната гърда, като при нея до скоро се получаваше и постоянно запушване и втвърдяване. Не мога да си обясня защо се пълни повече, винаги редувам гърдите при хранене. Моят съвет е да не цедиш гърдата, или поне да изцеждаш малко, колкото да те облекчи. На мен горещ душ много ми помага ако гърдите са болезнени.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #5 -: Юли 23, 2013, 14:52:07 pm »
Да попитам - може ли едната гърда да е с нормална лактация, а другата - с повишена? Дясната е почти винаги пълна и направо става твърда и болезнена - даже и като е сукано от нея, до следващото хранене се напълва пак заедно с лявата. Сутрин я цедя, че тогава е най-твърда и болезнена. А сега, като пия и чай от копър заради коликите на малкия, е съвсем неприятно. Ако не цедя дали ще намалее лактацията?

 По моята логика е, че бебето не я изпразва до края, може би защото му е много и когато цедиш стимулираш повече, и така става един омагьосан кръг. Като решение мога да предложа, ако не редуваш гърдите на всяко хранене, когато дадеш от по пълната на следващото хранене да започнеш пак от нея, и когато намалее напрежението(само толкова, не трябва да я изпразваш) да си дадеш другата която е наред, по този начин ще намалиш производството на тази която се пълни повече.


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #6 -: Юли 31, 2013, 23:39:49 pm »
Възможно ли е от жегите малкия да не иска да стои много на гърдите ми?
До преди няколко дни си стоеше(дори си и дремваше) на гърдите ми дори по половин час, а сега зорлем изкарва по 10-на минути и се започва едно дърпане, пуска гърдата и повече не иска. В повечето случаи не успявам да го сложа и на втората гърда.


*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #7 -: Август 07, 2013, 00:14:57 am »
После огладнява ли по-рано? Може пък да се наяжда по-бързо човека  :D
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #8 -: Август 07, 2013, 18:56:01 pm »
Здравейте мами :) Дойде и моя ред да пиша тук. Искам да попитам нормално ли е бебко да суче 10 максимум 15 мин от едната гърда на кърмене? Преди да ми тръгне хубаво кърмата ядеше по 30-на мин общо на двете гърди. Когато дойде midwife да види как сме я попитах и ми каза, че кърмата се преработвала по-бързо от организма на мъника и няма за какво да се притеснявам... Но за 10 мин колко ли се наяжда? Иначе като по часовник през 2 часа е гладен, само след баня като го накърмя спи по 3-4 часа и после пак през 2 часа е на гърда.
И друго да попитам... Много ми е трудно оригването, заспива още на гърда и оригването става мисията невъзможна, какви ли гимнастики не правя, не иска и това е. След като го сложа да спи връща малко мляко. Някакъв съвет да ми дадете
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #9 -: Август 07, 2013, 22:11:52 pm »
После огладнява ли по-рано? Може пък да се наяжда по-бързо човека  :D
Ами огладнява да ти кажа, като го претегля не е и изял много, пък и почва едно огъване..  :?


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #10 -: Август 13, 2013, 16:59:45 pm »
Иванита, и моето момче вече се наяжда по-бързо - за 10ина минути. Предполагам, че е защото суче по-яко, а и каналите нали са отпушени. А огладнява различно - между 2 и 4 часа през деня, нощем 4-5 часа. За паузите май по има значение какво съм яла аз - дали карам на зарзават, или хапвам месце, яйца, сирене.
Дяволче, аз не го оригвам, ако заспи. Само гледам да съм край него известно време да не се оригне легнал и да върне. Като знам някой път колко трудно го приспивам, да го вдигам и разсънвам... Казват, че така имали повече колики, но с оригване и без - не съм забелязала разлика.


Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #11 -: Август 14, 2013, 19:29:48 pm »
Здравейте и честита темичка и от мен! От 1 седмица и аз имам щастието да кърмя детенцето си :) За сега иска да я храня на около 3 часа, но като започне кърменето суче 10 минутки на едната гърда, след това поспива малко и започва отново да търси, слагам я на другата отново за 10 минути когато е готова, чакам да си оригне и когато я сложа в леглото отново започва да си лапа ръчичките, което четох е знак за глад. Възможно ли е да е рядка кърмата? Каква е нормалната гъстота?


Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #12 -: Август 20, 2013, 08:35:59 am »
bebe_2013, аз имам подобен проблем с дясната гърда, като при нея до скоро се получаваше и постоянно запушване и втвърдяване.
Роси ,моля те кажи ,ако не се цеди запушена гърда няма ли да си остане запушена. И аз от снощи имам проблем , но мисля , че трябва първо да я отпуша и после да мисля как да намалявам лактацията. Пробвах да си слагам горещ компрес, също и с топла вода и сапун да масажирам, а тази сутрин я изцедих и така дадох на малчо да цока , но все още усещам болки на определени места. А съм чувала , че лактация се намаля със студена вода, но не съм проучвала обстойно дали е вярно.
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #13 -: Август 20, 2013, 14:55:18 pm »
ivelinca, ако в момента е болезнена гърдата изцеждай и слагай бебчо да суче докато не премине. На мен лично помпата не ми е помагала, Стефан единствен успява да я излекува  :wink: Това което съм написала за изцеждането, имам предвид да се избягва след всяко хранене доизцеждане на гърдите в случай че няма проблем, защото така стимулираш допълнително лактацията. При мен от доста време не се е получавало запушване. Когато усетя, че гърдите започват да стават твърди изпомпвам малко количество, колкото да ги облекча.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #14 -: Август 20, 2013, 22:48:25 pm »
Мерси, така ще правя, а за помпата си много права- доста по- немощна е от малкия. Но така или иначе утре съм на лекар, защото гърдата се зачерви, а и вдигнах температура
Пак Благодарности :youwoman:
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #15 -: Октомври 26, 2013, 10:01:02 am »
Здравейте...искам мнение, ако знаете дали утрогестана е вреден  за кърмачето (моето е на 11 месеца), а се налага да приемам допълнително количество прогестерон.
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #16 -: Октомври 26, 2013, 10:14:52 am »
 Какво трябва да имате предвид по време на бременност и кърмене?
В резултат от множеството епидемиологични проучвания, проведени при над 1000 пациенти не е установена връзка между употребата на Утрогестан® и появата на малформации при плода.Прогестерон преминава през плацентата и се отделя с млякото.
Не се препоръчва приемането на Утрогестан® по време на кърмене.
По време на бременност и кърмене винаги се съветвайте с Вашия лекар или фармацевт преди да приемате лекарствен продукт!
 


Още за: УТРОГЕСТАН капс. 100 мг. * 30, цена и информация
от framar.bg


Предполагам, че ти е изписан от лекар. Консултирай с него приема и кърменето.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #17 -: Ноември 10, 2013, 21:08:15 pm »
Май започна да ми намалява кърмата :( вече си изсуква и двете гърди малкият, а до преди седмица му стигаше едната. И са едни меки такива. Пробвах да му дам замразена кърма, но не я иска - нито с лъжичка, нито с биберон. Биберони изобщо отказва. Много ми е притеснено да не би да не му стига млякото, а като не пие от шише, не мога да го пробвам след кърмене дали ще яде още.
Със захранването сме още на една круша само и въобще не разчитам на външно хранене.
Кога мога да му дам от тези бебешките чашки - дето са с нещо като човка в единия край, или пък нещо подобно? И дали ако наистина не му стига, ще започне да пие от биберон?


*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #18 -: Ноември 10, 2013, 22:05:18 pm »
Ако е гладен със сигурност ще пропие-прояде нещо в повече. Ако потърсиш, ще прочетеш, че на всички им омекват гърдите и стоят празни(при кой по-рано, при кой по-късно), но мляко си има. С кърменето се стопява мастната тъкан, която е уплътнявала гърдите и затова така ти се струва че няма мляко.
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #19 -: Ноември 10, 2013, 22:05:39 pm »
Аз започнах с такава чашка на 4 месеца, взех на ТомиТипи за възраст  4+. Моята бебка пиеше от нея вода, но никога мляко...така и не успях да я накарам да пие мляко от другаде, освен от гърдите. Най-вероятно не е гладен, щом не иска още мляко...но си го кърми и от двете гърди, кърмата нали уж се регулирала според търсенето :)
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.