0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Знам, че спермограма трябва да се преви след 5-6 дни въздържание, но не намерих информация, дали по-продължително въздържание, да кажем 20 дни, би оказало влияние върху резултата от спермограмата. Имам само догадки по въпроса  :oops:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #1 -: Февруари 08, 2005, 10:52:52 am »
по принцип така пише в книжките - че продължителното въздържание влияе негативно на подвижността най-вече.
но мисля, че при всеки мъж е индивидуално. от специалист съм чувала, че при някои мъже по-краткото въздържание дава по-добра спермограма, докато при други е обратното.
имам личен опит, който показа, че продължителното въздържание не попречи на успешно оплождане.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #2 -: Февруари 08, 2005, 11:35:38 am »
Е ние направихме една такава с по-голямо въздържание от допустимото, резултата е ккофти. Сега ще правим още една както си му е реда. Така че Ултра по-добре не пресрочвайте.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #3 -: Февруари 08, 2005, 12:18:45 pm »
Луничке вие къде правите спермограмите, ако не е тайна и доволни ли сте?
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #4 -: Февруари 08, 2005, 16:08:06 pm »
Правихме я в Торакс-Пловдив.
Да аз лично съм доволна.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #5 -: Февруари 08, 2005, 16:12:35 pm »
А да ми кажеш цена.
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #6 -: Февруари 08, 2005, 16:27:46 pm »
разширена спермограма приблизително 60 лв., то пак зависи какво ше бъде направено освен самата спермограма.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #7 -: Февруари 08, 2005, 17:31:53 pm »
Разширената спермограма е около 150 лв. Успех.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #8 -: Февруари 08, 2005, 18:04:36 pm »
Цитат на: Lali
Разширената спермограма е около 150 лв. Успех.


Лали, това е цената в клиниката на Щерев, където изследват най-много показатели.

На други места цените за различни видове "по-разширени" спермограми не са толкова високи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #9 -: Февруари 08, 2005, 19:17:41 pm »
Е я тогава някой да обясни колко разширена е най-разширената в смисъл да изброи показателите.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #10 -: Февруари 08, 2005, 19:32:51 pm »
В клиниката на доц. Щерев -"Репродуктивно здраве" освен стандартните за всички спермограми показатели се изследват и някои допълнителни. Там се прави и обработка и ин витро култивиране на сперматозоидите, биологична преживяемост и прикрепителна способност след селективна обработка.

HZA (hemi zona assay) и биологична преживяемост за 24 часа
HZA
Добавят се по 50 000 обработени сперматозоида от пациент и 50 000 обработени сперматозоида от тестван донор (фертилен) към 1/2 от яйцеклетка в две отделни микро-капки. След 4 часа инкубация се оценява броят на преикрепените към яйцеклетката сперматозоиди в съответно съотношение HZI -hemi zona index
HZI > 35

Освен това морфологията се оценява по Kruger's strict kriteria

Има една статия на сайта:
Разширената спермограма - задължителна или не
Написана е от ембриолог от клиниката и там се описва в кои случаи се налага такава спермограма. Цената й е 140 лева.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #11 -: Февруари 10, 2005, 09:57:08 am »
Обсъдихме с мъжо информацията, която получих от вас и решихме да отложим спермограмата за следващата седмица, за да е направена на пети ден. Малко ми е терсене, че ще трябва да чакам още, докато науча резултата от изследването, но е по-добре да се направи по всички правила, за да не се чудя после с въпроси от рода "Ами ако беше на еди-кой-си ден, дали щяха да са същите резултати".


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #12 -: Февруари 15, 2005, 17:38:55 pm »
Цитат на: ultra
Обсъдихме с мъжо информацията, която получих от вас и решихме да отложим спермограмата за следващата седмица, за да е направена на пети ден. Малко ми е терсене, че ще трябва да чакам още, докато науча резултата от изследването, но е по-добре да се направи по всички правила, за да не се чудя после с въпроси от рода "Ами ако беше на еди-кой-си ден, дали щяха да са същите резултати".


Правилно сте решили. Критериите са изработени за въздържание от 3 до 5 дни, като е желателно и контролната да се направи в същия срок на въздържание като първата. Освен това е желателно да се отбелязва въздържанието дори в часове, а не в дни, за по - голяма точност. Плюс това при мъже с проблемни показатели параметрите се влошават след второто денонощие въздържание, докато при мъже с нормални показатели 1 - 2 дни повече въздържание не са фатални.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #13 -: Февруари 15, 2005, 17:39:42 pm »
За да не отварям нова тема, продължавам тук :D
Петъчната среща ни вдъхнови за подвизи и вече въздържанието не е толкова продължително. Записах час за четвъртък сутринта - спермограма, Крюгер и микробиология (за всеки случай, въпреки, че Владимиров твърди, че в лабораторията, където преди правехме изследванията, в 90% се появявали трихомони).
Та в четвъртък очаквайте материал за обсъждане - дано всичко е наред поне при него...
И едно въпросче, малко банално, ама да си питам:
При условие, че е имало полов контакт петък вечерта, четвъртък сутринта колко дни въздържание да пишем - 5 или 6. Според мен са 5, защото са минали само 5 пълни денонощия, ама знам ли :balk_132:
Предполагам, че няма да е невероятно голям проблем, дори да се окаже, че е шести ден.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #14 -: Февруари 15, 2005, 18:05:34 pm »
Еми, нали Мели е казала до часове даже. Нашата беше на 6 дни, но показателите бяха добри.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #15 -: Февруари 15, 2005, 18:06:05 pm »
Чакай малко сега, трихомоните са паразити, те се виждат на нативен препарат, но не се култивират, демек няма как да ти излязат на микробиология.

Иначе пиши смело 5 дена, пък ние ще си знаем. :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #16 -: Февруари 15, 2005, 18:28:38 pm »
Лали, с Мели просто сме писали по едно и също време :lol:

Мели, е сега вече се изненадах - и при мен и при него откриха трихомони при микробиологично изследване. Идея си нямам как са го правили, но със сигурност на бланката е написано микробиологично изследване, а и такова съм си платила по 18 лева бройката.
При неговото изследване наистина пишеше различни неща, в смисъл бяха изредени три начина на обработка на материала.
Ама трябва да си ги погледна вкъщи...
Ако е така, се чудя защо Владимиров не ми каза, че микробиологията не е подходяща като контролно изследване за трихомони?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #17 -: Февруари 15, 2005, 21:08:33 pm »
Цитат на: ultra
Мели, е сега вече се изненадах - и при мен и при него откриха трихомони при микробиологично изследване.


От синтетично писане май не съм се изразила много правилно. Имах предвид, че трихомоните, които принципно се виждат лесно на нативен препарат - влагалищен секрет или еякулат, се сеят на специални среди. Не е стандартното микробиологично изследване.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #18 -: Март 07, 2005, 15:50:01 pm »
Задавам глупави въпроси
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #19 -: Март 07, 2005, 18:58:47 pm »
Цитат на: adriana77
Може ли да ми кажете при инсеминация може ли да се провери количеството на сперматозоидите и подвижността им без спермограма?


ти можеш ли да видиш колко е часът, без да погледнеш часовника?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!