0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #120 -: Август 07, 2013, 23:00:39 pm »
НЕ този "дермалибор"!!!
Вземете това:
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #121 -: Август 07, 2013, 23:05:20 pm »
Да, но никъде не мога да намеря тази козметика :-(
И вие писахте, че адерма екзомега тоалетно мляко също е добър избор. Или аз нещо не съм разбрала.

Писали сме по едно и също време. Да взема едно от двете неща, които сте постнали, така ли?
« Последна редакция: Август 07, 2013, 23:16:18 pm от ivanita »


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
« Последна редакция: Август 07, 2013, 23:09:33 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #123 -: Август 08, 2013, 22:37:08 pm »
За моя повръщащ заек ще говоря пак... :( . Щастието ни с добавка от АМ АР не трая дълго...
От вчера вечерта насам и днес цял ден не спира да повръща това детенце.. Повръща на фонтани големи количества веднага след хранене като прясно мляко, после сгъстено няколко пъти накрая само водичка и идва ред за следващото хранене. Старата песен на нов глас. А Хуманата я приготвям точно както е описано отзад на кутията, гледам да не го лумбуркам изобщо, но пак си връща. Звънях на педиатърката- отговори ми ако съм искала да го захраня с каши и пюрета, но искам поне на 5 месеца да стане - толкова ще избутам още 20 дни, но много ми е интересно ,ако не спре това повръщане и след захранването какво следва ?
И не ми стигат нервите, ами и само ме дразнят околните с тяхното : "Кой знае какво, всички бебета повръщат ! " или " То си е нормално това бе , к'во си тръгнала да звъниш на лекарката" . ( съжалявам за последното изречение, знам че не му е тук мястото , но имах нужда да си споделя)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #124 -: Август 08, 2013, 22:44:00 pm »
Оставете 2 дена само на Хумана АР- 5 до 6 хранения дневно.
Може да изваждате кърмата за тези 2 дена.
Пишете после.

Разбира се досега би трябвало да сте изключили всички други възможни причини за толкова упорити повръщания- като АБКМ, например.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #125 -: Август 08, 2013, 22:55:43 pm »
Да разбирам ли ,че сега  не трябва да кърмя изобщо, а да давам изцяло Хумана АР.
А АБКМ дори не знам какво значи, така че не знам дали е изключено- не са ни пращали на специалист, така че ако е изключено , то педиатърката ни явно смята ,че не е това.
А дали знаете какви изследвания мога да пусна,така да се каже, на своя глава- демек без направление , за да разберем какво му има
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #126 -: Август 08, 2013, 23:04:43 pm »
Първо да спрем изцяло кърменето за 2 дена... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #127 -: Август 09, 2013, 13:46:06 pm »
Моля за съвет. Бебе продължава да има диария - намаля като честота днес от 2 през нощта 3 пъти е ходил през около 5 часа, но последният път беше много и направо водичка (бях свалила памперса да му подиша кожата, че се е зачервила и видях). Иначе си е жълто акото, без кръв, но направо течно. Докторът ни препоръчва да минем от кърма на AL 110, но нали кърмата уж го лекува :( Иначе си мисля, че не е лактозна непоносимост, а някакъв летен ентеро-вирус, защото и мен ме хвана след него. В момента той е на био-баланс бебе, а аз на диета+линекс форте. Не знам дали да го вземаме това лечебно мляко и колко евентуално трябва да се дава? Мога ли да го съчетавам с кърма - примерно 30 мл АМ + дохранване с кърма? Или да си продължаваме кърменето и да разчитам на пробиотиците да възстновят чревната флора. Не знам дали изобщо усвоява нещо от кърмата при това разстройство. Двама лекари го гледаха - и двамата не ми изглеждаха притеснени, но на мен не ми е спокойно. Предварително благодаря за помощта.


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #128 -: Август 09, 2013, 13:54:26 pm »
Някой може ли да ми отговори дали могат да ни сложат ваксина ако са минали по-малко от 30 дни от предишната. В нашия случай ще са минали 29. Предстои ни пътуване и ще отидем с 2 дни по-рано на консултация, но възниккна въпроса с ваксината.
<br />[link=http:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #129 -: Август 09, 2013, 14:51:10 pm »
Бебе, калпазанчо (1 г. 10 м.) се сдоби с ротавирус (поне така излезе от изследванията) - висока еднодневна температура, силно разстройство (разбирай 7-8 изхождания на ден), много рядко като консистенция и първоначално повръщане. Не съм лекар и във вашия случай може да е подходящо друго, само споделям как се лекувахме ние. Личната лекарка предписа Хидратин Алфа (за преодоляване на загубите от дехидратацията) и Ентерол (за разстройството). Така или иначе тях почти не можахме да ги даваме и лекарката направо ни насочи за хоспитализация. Там единственото, с което лекуваха детето е еднократно вливане на разтвор със соли (доколкото разбрах подобно на Хидратин Алфа) и в последствие прием на същия или подобен разтвор вместо вода през устата. Лекарите ми обясниха, че този разтвор укрепвал стомашно-чревния тракт, клетките и не знам още какво и не е нужно да се дава ентерол или други лекарства (освен ако изпражненията не станат съвсем на вода). За щастие детенце го пиеше и то в големи количества и за 3 дни нещата се регулираха. Не искаше да яде и пиеше въпросното мляко AL110, само него успявах да дам и то докато спи. Това мляко го даваха и на бебенца, но не знам в какви количества. Най-важното е да не се дехидратира детето.
Успех ти пожелавам и дано се оправите скоро  :crossfingers:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #130 -: Август 09, 2013, 14:53:27 pm »
Бебе, калпазанчо (1 г. 10 м.) се сдоби с ротавирус (поне така излезе от изследванията) - висока еднодневна температура, силно разстройство (разбирай 7-8 изхождания на ден), много рядко като консистенция и първоначално повръщане. Не съм лекар и във вашия случай може да е подходящо друго, само споделям как се лекувахме ние. Личната лекарка предписа Хидратин Алфа (за преодоляване на загубите от дехидратацията) и Ентерол (за разстройството). Така или иначе тях почти не можахме да ги даваме и лекарката направо ни насочи за хоспитализация. Там единственото, с което лекуваха детето е еднократно вливане на разтвор със соли (доколкото разбрах подобно на Хидратин Алфа) и в последствие прием на същия или подобен разтвор вместо вода през устата. Лекарите ми обясниха, че този разтвор укрепвал стомашно-чревния тракт, клетките и не знам още какво и не е нужно да се дава ентерол или други лекарства (освен ако изпражненията не станат съвсем на вода). За щастие детенце го пиеше и то в големи количества и за 3 дни нещата се регулираха. Не искаше да яде и пиеше въпросното мляко AL110, само него успявах да дам и то докато спи. Това мляко го даваха и на бебенца, но не знам в какви количества. Най-важното е да не се дехидратира детето.
Успех ти пожелавам и дано се оправите скоро  :crossfingers:

Подкрепям.
В Бг ли живеете?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #131 -: Август 09, 2013, 17:03:46 pm »
благодаря за бързите отговори. Ние сме спяли и двамата  :oops: В БГ сме си и за хоспитализация не са ни говорили. Единствено се успокоявам, че пишка редовно, в кондиция е - смее се, плаче като огладнее, няма температура и следя фонтанелата да не стане хлътнала. Този Хидратин алфа на каква възраст може да се дава да се пие?
Опитваме да се свържем за консултация и един доцент по педиатрия.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #132 -: Август 09, 2013, 22:04:33 pm »
Някой може ли да ми отговори дали могат да ни сложат ваксина ако са минали по-малко от 30 дни от предишната. В нашия случай ще са минали 29. Предстои ни пътуване и ще отидем с 2 дни по-рано на консултация, но възниккна въпроса с ваксината.
И мен ме интересува същото. Сложиха ни ваксината, която се слага на 1мес(хеп.Б 2-ри прием)  на 15.07. и сега на 12.08. ще бият двойните, които са за 2-я месец.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #133 -: Август 09, 2013, 22:07:49 pm »
3 доза Хеп Б НЕ СЕ слага преди детето да навърши 6м възраст.
« Последна редакция: Август 09, 2013, 22:11:18 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #134 -: Август 10, 2013, 04:15:18 am »
И аз да питам за акото Бяхме на Аптамил но от него сина ми се спече смених с Фризовом и от днес ака често и доста по рядко незнам разстройство ли е или? Колко често трябва да акат като са на мляко ние сме на месец и половина
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #135 -: Август 10, 2013, 09:08:50 am »
3 доза Хеп Б НЕ СЕ слага преди детето да навърши 6м възраст.
Не съм се изразила правилно сигурно.
Имам предвид следното:
На 1м.(15.07.) на Георги му поставиха втория прием за Хеп.Б.
Проблем ли е на 12.08. да му поставят имунизацията против пневмококови заболявания(1 прием) и 1-ви прием за полиомиелит,дифтерия, тетанус, коклюш?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #136 -: Август 10, 2013, 09:58:47 am »
Зависи от конкретния Им календар ... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #137 -: Август 10, 2013, 11:18:28 am »
Ами на бг. им. календар пише единствено на кой месец какви ваксини се слагат, но не пише колко време трябва да има между отделните ваксини.
http://www.pramed.com/imuniz_kalendar.htm


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #138 -: Август 10, 2013, 13:53:15 pm »
Ами на бг. им. календар пише единствено на кой месец какви ваксини се слагат, но не пише колко време трябва да има между отделните ваксини.
http://www.pramed.com/imuniz_kalendar.htm
Всъщност пише  :wink: Най-долу, ситният текст...като в договорите за кредит  :D Интервал по-малко от месец би компрометирал процеса, защото това е времето, за което организма си изгражда имунитет. Но в случая говорим за 2 различни ваксини и вероятно е най-добре да питаш педиатъра за това.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #139 -: Август 10, 2013, 14:15:21 pm »
Моля за съвет. Бебе продължава да има диария - намаля като честота днес от 2 през нощта 3 пъти е ходил през около 5 часа, но последният път беше много и направо водичка (бях свалила памперса да му подиша кожата, че се е зачервила и видях). Иначе си е жълто акото, без кръв, но направо течно. Докторът ни препоръчва да минем от кърма на AL 110, но нали кърмата уж го лекува :( Иначе си мисля, че не е лактозна непоносимост, а някакъв летен ентеро-вирус, защото и мен ме хвана след него. В момента той е на био-баланс бебе, а аз на диета+линекс форте. Не знам дали да го вземаме това лечебно мляко и колко евентуално трябва да се дава? Мога ли да го съчетавам с кърма - примерно 30 мл АМ + дохранване с кърма? Или да си продължаваме кърменето и да разчитам на пробиотиците да възстновят чревната флора. Не знам дали изобщо усвоява нещо от кърмата при това разстройство. Двама лекари го гледаха - и двамата не ми изглеждаха притеснени, но на мен не ми е спокойно. Предварително благодаря за помощта.

Бебе, кърмените бебета акат понякога много течно. Кристина беше така и понеже нямаше температура, не плачеше, беше спокойна, то не съм се тревожила. Наддаваше добре на килограми.
При вас тези неща как са?