0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Decapeptil при фоликул 18 мм и процедура за ин витро
« Отговор #20 -: Юни 12, 2013, 00:29:15 am »
Варна, изследванията, които се назначават на 1-2 ден от стимулацията се назначават на всички.  Казвам ти, че няма никакво значение дали е минала или не овулацията при поставянето на депо препарата. Важно е какво ще покажат хормоналните изследвания преди започване на стимулацията. Повярвай ми, изчела съм много материали  за ин витрото като цяло и ти пиша въз основа и на опита си.

Между другото в под форум "Споделено - текущи процедури", има теми за всяка клиника. Ако искаш, можеш и там да потърсиш информация и да споделяш тревогите и впечатленията си по време на стимулацията.
« Последна редакция: Юни 12, 2013, 00:33:20 am от Мецани »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Decapeptil при фоликул 18 мм и процедура за ин витро
« Отговор #21 -: Юни 12, 2013, 02:05:16 am »
Varna70, ти не знаеше ли, че можеш да имаш менструация и без да си имала овулация?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Decapeptil при фоликул 18 мм и процедура за ин витро
« Отговор #22 -: Юни 12, 2013, 10:03:03 am »
Varna70, ти не знаеше ли, че можеш да имаш менструация и без да си имала овулация?

Не съм съгласна с теб. Менструация и кървене са две различни неща. След цикъл с овулация следва менструация, а след ановулаторен цикъл следва кървене, подобно на менструалното, но доста по-слабо. В нета има достатъчно информация по въпроса.
Повярвай ми и аз чета и зная някои неща  :)
Re: Decapeptil при фоликул 18 мм и процедура за ин витро
« Отговор #23 -: Юни 12, 2013, 10:07:23 am »
Варна, изследванията, които се назначават на 1-2 ден от стимулацията се назначават на всички.  Казвам ти, че няма никакво значение дали е минала или не овулацията при поставянето на депо препарата. Важно е какво ще покажат хормоналните изследвания преди започване на стимулацията.

Мецани, тревожното за мен е, че не ме викат на 14 ден след инжекцията, независимо дали имам кървене или не, а действието на депо препарата продължава 28 дни.
Както и да е, днес си записах час при моята лекарка за понеделник, когато е 15 ден  :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Decapeptil при фоликул 18 мм и процедура за ин витро
« Отговор #24 -: Юни 12, 2013, 10:52:35 am »
Varna70, ти не знаеше ли, че можеш да имаш менструация и без да си имала овулация?

Не съм съгласна с теб. Менструация и кървене са две различни неща. След цикъл с овулация следва менструация, а след ановулаторен цикъл следва кървене, подобно на менструалното, но доста по-слабо. В нета има достатъчно информация по въпроса.
Повярвай ми и аз чета и зная някои неща  :)


четеш, но не разбираш, все още...

Цитат
Работата е там, че в клиниката, в която правя инвитро, изчакват кървенето и след това започват със стимулацията. По тази причина са ми назначени изследвания на 1-2 ден от менструацията, за която не зная как ще настъпи без овулация.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Decapeptil при фоликул 18 мм и процедура за ин витро
« Отговор #25 -: Юни 12, 2013, 11:12:42 am »


Няма да споря  :)
« Последна редакция: Юни 12, 2013, 11:15:40 am от Varna70 »
*
Re: Decapeptil при фоликул 18 мм и процедура за ин витро
« Отговор #26 -: Юни 12, 2013, 11:18:56 am »
Варна, в предния си пост написах, че някои клиники изчакват 14 дни след поставяне на блокажа, за да започнат стимулация. Други клиники пък изчакват началото на кървенето и тогава пристъпват към стимулация.

Действието на депо препарата трябва да е дълго. Препаратът трябва да прекъсне функцията на хипофизната жлеза да отделя естествени фоликулостимулиращ хормон (FSH) и лутеинизиращ хормон (LH). Тази стъпка е много важна, защото цикълът става манипулиран изцяло от лекаря, провеждащ лечението. Така се избягват изненади от преждевременно освобождаване на LH, което води до преждевременна овулация, т.е. пукване на фоликулите преди изтеглянето на яйцеклетките от тях.
Абстрахирай се от овулации и нормален цикъл. При стимулация всико се контролира от лекарите, това е целта!

На 1-3 ден от менструацията и преди започване на стимулацията се изследват хормони. В зависимост от техните резултати се пристъпва към стимулация. Ако хипофизната жлеза не е подтисната няма да започнеш стимулация. Маркер за блокиране на хипофизната жлеза е ниското ниво на естрадиола ( под 50 pg/ml).

« Последна редакция: Юни 12, 2013, 11:20:51 am от Мецани »
Re: Decapeptil при фоликул 18 мм и процедура за ин витро
« Отговор #27 -: Юни 12, 2013, 11:22:02 am »
Мецани, това което пишеш го зная много добре. Просто не се разбираме - явно говорим на различни езици.
Вече престанах да споря  :) Желая успех на всички  :)

Варна, в предния си пост написах, че някои клиники изчакват 14 дни след поставяне на блокажа, за да започнат стимулация. Други клиники пък изчакват началото на кървенето и тогава пристъпват към стимулация.

Действието на депо препарата трябва да е дълго. Препаратът трябва да прекъсне функцията на хипофизната жлеза да отделя естествени фоликулостимулиращ хормон (FSH) и лутеинизиращ хормон (LH). Тази стъпка е много важна, защото цикълът става манипулиран изцяло от лекаря, провеждащ лечението. Така се избягват изненади от преждевременно освобождаване на LH, което води до преждевременна овулация, т.е. пукване на фоликулите преди изтеглянето на яйцеклетките от тях.
Абстрахирай се от овулации и нормален цикъл. При стимулация всико се контролира от лекарите, това е целта!

На 1-3 ден от менструацията и преди започване на стимулацията се изследват хормони. В зависимост от техните резултати се пристъпва към стимулация. Ако хипофизната жлеза не е подтисната няма да започнеш стимулация. Маркер за блокиране на хипофизната жлеза е ниското ниво на естрадиола ( под 50 pg/ml).
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Decapeptil при фоликул 18 мм и процедура за ин витро
« Отговор #28 -: Юни 12, 2013, 11:34:10 am »
Varna70, ние наистина не разбираме каква е целта на темата ти?

Уж задаваш въпрос, но всъщност ти всичко си знаеш. Дават ти се някакви отговори, ти не ги харесваш, защото те обиждали или защото не били верни...

 Аз лично съм объркана - това "спор" ли е или търсене на мнения по някакъв проблем?

Толкова сигнали до модератор от една тема досега никога не съм получавала...  :)

Както и да е, ако не сме успели да те удовлетворим с отговорите - поне сме опитали и сме отделили от времето си, за да ти пишем. Редно е да ценим това. Успех и на теб, заключвам темата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!