0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #640 -: Юни 24, 2013, 12:55:24 pm »
Здравейте,
и аз съм от задъхващите се, пък съм още ехееее в кои седмици 8O
Гледам да излизам на разходки, ама през деня, щото вечер ми става лошо и се започва гадене, посвръщане :?
Надявам се да отмине скоро този период на неразположения :P
Днес тук, нямаме слънце, но пък  е такава задуха, не се диша :oops:


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #641 -: Юни 24, 2013, 13:00:00 pm »
здравейте момичета и аз да се запиша във вашата тема,още съм в начална бременност,в петък съм на преглед за да се види сърчицето,по цял ден лежа и не ставам
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #642 -: Юни 24, 2013, 13:46:48 pm »
Добър ден и от мен! С жегите се справям аз със климатик. Разходките са ми трудни много се задъхвам , а за гаденето все си го има . Имам още 2 хапчета естрофем и като го спра се надявам да се пооправя. Умирам от глад , а не мога да ям постоянно ми е лошо от сутрин до сутрин :(
Веси, разбирам те, аз повръщах по 3 пъти на ден до 4 месец. От всичко ми се гадеше, яденета, миризми, да не говорим за цигарен дим...С влизането ми в 4 месец рязко се подориха нещата, сега дори ям домати, за което преди не можех да си помисля. Просто трябва да мине този период. Аз ходих на гастроенетероло дори, изписа ми "Квамател", сутрин по 1, 30 минути преди ядене, за седмица, "Гавискон" сироп за киселините и "Лактофлор" (пробиотик) и един хапчета за смучене при гадене - "Емил", испански са. Но си мисля, че всичко ще отмине от само себе си след 4 месец.


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #643 -: Юни 24, 2013, 13:52:17 pm »
Лактофлор и аз пия и сега, но само по една таблетка,  а не, както е указано по 3-4, надявам се, все пак да има ефект. За тези таблетки Емил, четох някъде, но не смея да си ги взема, при теб boboletka имаха ли ефект?


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #644 -: Юни 24, 2013, 15:32:28 pm »
момичета аз съм някъде в 5 седмица и няколко пъти получавам зацапване,днес пак го получих,някой имал ли е подобен проблем
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #645 -: Юни 24, 2013, 16:02:31 pm »
Цитат
Изабел на мен за болницата ми дадоха списък какво да взема и в него има помпа, според мойта докторка при секциото кърмата не тръгва веднага и с помпата ще си я предизвикам по - лесно 
На мен помпата много ми помогна докато засуче бебчо. Гърдите ми направо щяха да гръмнат иначе, че беше доста сънлив първия ден. Даже му давах един ден изцедено млякото. А и с помпата по-лесно се отпушиха там каналите, че после той лесно сучеше. Но наистина на всеки по различно време му слиза кръмата - на мен ми тръгна на третия ден.

Като ви слушам за жегите и се радвам, че бременеех през зимата и пролетта :) А и както само лежах - съвсем щах да изкукуригам.


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #646 -: Юни 24, 2013, 16:22:13 pm »
момичета аз съм някъде в 5 седмица и няколко пъти получавам зацапване,днес пак го получих,някой имал ли е подобен проблем
2411, най- добре е да потърсиш лекар, който да те прегледа. В началото на бременността и аз имах зацапване, по съвет на моя лекар пиех дуфастон и но-шпа, и ядях много лимони. Но за всеки човек е строго индивидуално, най- добре е лекар да каже. Дано всичко да е наред.


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #647 -: Юни 24, 2013, 16:50:20 pm »
Лактофлор и аз пия и сега, но само по една таблетка,  а не, както е указано по 3-4, надявам се, все пак да има ефект. За тези таблетки Емил, четох някъде, но не смея да си ги взема, при теб boboletka имаха ли ефект?
Специално за Лактофлора, нормалната доза е 3х1, даже аз пиех първите дни едновременно с него и друг пробиотик - БиоГая, няма странични ефекти, не се тревожи. Мисля, че по 1 таблетка на ден е твърде малко. Относно Емила, имат ефект, но са неприятни на вкус, колкото и да е странно за таблетки против повръщане. Имат натриев цитрат, което го има и в кока-колата. Та лекарката ми беше казала или таблетка Емил, или чаша топла кока-кола. Но тъй като колата има кофеин, не смеех да  пробвам. Емила е добро решение, стига да ти понесат на вкус.


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #648 -: Юни 24, 2013, 20:23:30 pm »
boboletka направо си ме успокой. Днес съм сравнително по добре. Хапнах пица на обяд и за сега ми е добре . Само такова мога да ям. Също като теб домати изобщо не мога да кусам става ми гадно и лошо , а даже като седнем да вечер ме от миризмите на манджите хем ми се яде и съм гладна хем ми става лошо, а няма как да ги оставя гладни хората. Поне свекито готви , а не аз иначе ще умра. Моя мъж всеки път като ме види колко отчаяна съм и ме пита  " Какво ти има" и сътветно отговора е " Лощо ми е " и той почва ама на ко ти е лошо на корема ли и като кажа да и той " ееее ами ката ще е" направо ми иде да го застрелям. Иначе аз до предната седмица с кола се оправях , ама вече не ми помага
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #649 -: Юни 25, 2013, 10:57:21 am »
boboletka
благодаря  :bighug: Иначе количка, (ама не топла :?) и аз си пийвам :P чат-пат, добре ми се отразява :lol:
Как сте всички? Тук от сутринта е жегаааааа  8)


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #650 -: Юни 25, 2013, 11:52:33 am »
Ето ме и мен, възстанових се от стреса с умрялата гугутка ;-)
И днес започвайки 28ма седмица ме нападнаха киселини- много е гадно. И миналата бременност ги имах и сега пак не ми се размина. Като изключим медикаментите , вие как ги борите?
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #651 -: Юни 25, 2013, 12:05:53 pm »
Ето ме и мен, възстанових се от стреса с умрялата гугутка ;-)
И днес започвайки 28ма седмица ме нападнаха киселини- много е гадно. И миналата бременност ги имах и сега пак не ми се размина. Като изключим медикаментите , вие как ги борите?

аз предната бременност пиех газирана вода за киселините, но по няколко глътки само,че не обичам газирано.Е.....нямаше кой знае какъв ефект :D отминаваха за малко и после с нова сила

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #652 -: Юни 25, 2013, 12:22:53 pm »
papilio аз от приятелки знам или семки да чоплиш като започнат или ябълка да хапваш.
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #653 -: Юни 25, 2013, 14:47:39 pm »
Момичета,да докладвам и да ви питам някои работи.
Със жегата и аз се справям някакакси.Когато ми стане много жега на стъпалата и аз ги охлаждам под душа,докато ми стане гот.И аз се задъхвам,но я карам полека.Ставам,свършвам нещо без да си давам зор,бавно и пак лягам.Не лежа непрекъснато,че почвам да си чувствам главата,като ровко яйце.Не ходя на работа,защото работя с вредни материали и на машини които създават доста вибрации и шум пък и на смени.Хич нямаше да ми е добре да ставам в 4.30 сутринта за първа смяна,и щях да съм гроги.Много трудно си издрънчих болничен от тия в поликлиниката и ще ги сменям.
Кога обикновено започва повръщането?
Аз съм в 8 г. с. и до сега не съм повръщала,дали това значи,че съм минала метър или има време?
Вчера бях при док. и чухме сърчице.Само,че не разбрах как постепенно трябва да намаля утрогестана (на по 5 дни)и да го спра преди биохимичния скрининг в 12г. с.Като сега го слагам на 12 часа по 3.Ще ви бъда много благодарна,ако ми обясните,защото не искам да и звъня по тел.Вместо прегледа да е нещо приятно се случи точно обратното.Излезнах виновна,че имам свой ендокринолог и това,което ми е предписал било пълен абсурд.Чувствах се като припикано мушкато и за това не разбрах за утрогестана.
Стана доста дълго,но си излях душицата.Благодаря!
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #654 -: Юни 25, 2013, 15:47:19 pm »
Може и да не повръщаш. На мен за двете бременности ми се догади общо пет пъти.  8)
Иначе тези "екстри" се води, че продължават до четвъртия месец.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #655 -: Юни 25, 2013, 16:29:33 pm »
Може и да не повръщаш. На мен за двете бременности ми се догади общо пет пъти.  8)
Иначе тези "екстри" се води, че продължават до четвъртия месец.
ДА не си ми нЕкоя астрална близначка пък ти мЪ, все "и аз " по твой пост мисля  :lol: Аз също не повръщах изобщо в началото, чат пат само ми се гадеше. Почнах в 9-я месец, ама то беше от киселини...гадна история :?

joly Колкото до Утрогестан-а, никой тук не може да ти предпише терапия, лекарства се приемат индивидуално, в зависимост от случая. Не искаш да звъниш по телефона, но се налага...  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #656 -: Юни 25, 2013, 21:20:08 pm »
Аз пък таман се зарадвах,че ми се е разминало към 8-9 г.с. май беше...и като се почна...ама щом излязох от 12-та като отсечено ми спря драйфането. Гаден период беше. За киселините ми помагаша само Гавискон-сигурно ги направих милионери тия хора- става за бременни и на колкото човека го казах,всички се пристрастиха-пиех си го направо от шишето по едно време...иначе и от киселините ми се драйфаше  :?
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #657 -: Юни 25, 2013, 21:48:13 pm »
Аз последния месец само от вода не получавах киселини.
Нищо не ми помагаше!Чак повръщах от тях.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #658 -: Юни 26, 2013, 11:06:10 am »
Аз също не съм повръщала -сам веднъж но то си беше от лакомия ,а не от бремеността.
За подуването хубаво е все пак да ви пуснат един Албумин и да се види дали е от жегите.
Пазете се от жегите и почивайте максимално,пийте вода.
За киселините ми помагаше газирана вода и просто разбрах храните от които ми ставаха и ги избягвах.
Утрогестана наистина не се спира изведнъж а постепенно ,но това трябва да ти го каже лекар.При мен ми дадоха схема как да го спирам.През ден намалявах дозата с по едно хапче.Но наистина се обади на доктора ти и не си прави експерименти.
vesito90 хубаво е да се пропуснат семките през бременността освен ако не си си ги опекла сама и не си ги измила хубаво.Много се радвам да те видя в тази темичка.Опитай да се храниш здравословно-месо мляко яйца зеленчуци плодове.
2411 зацапванията не са шега-потърси лекар и вижте на какво се дължат за да вземете своевременно мерки.
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #659 -: Юни 26, 2013, 11:30:03 am »
Здравейте момчета!
Време е вече да се запиша в темата.Вчера бях на 2-ри преглед всичко е наред чухме и сърчице.Док огледа яйчниците и там видя една малка точица,която не се развива и каза ,че най вероятно е останало едно от другите ембриончета и сега ще се изчисти.Учудих  се защо е пък там  :dontknow:.Аз миналия петък получих зацапване -кафеникаво ,нямаше кръв и за 2 дни мина като си бих Папаверин,Док каза,че може би е от това което е останало и е тръгнало да се чисти.Важното е че сега всичко е наред.И аз имах гадене миналата седмица ,но от 2 дни вече горе-долу мога да кажа ,че имам апетит ,не много ,но го има.Продължавам да си пия хапчетата и си оставам в къщи за сега.Това  е от мен.
Лека и безпроблемна бременност на всички !!! :D