0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #480 -: Юни 12, 2013, 06:47:44 am »
Респект, с извинение, но какво ти има толкова на телосложението, че не може да излезе бебе три кила и половина?! Да не си метър и петдесет и 40 кг?
158см и 78 килограма, а иначе си поддържам 52кг
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #481 -: Юни 12, 2013, 07:57:08 am »
Анди,Респект,успех,момичета!!!Чакаме с нетърпение хубавите новини :crossfingers:
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #482 -: Юни 12, 2013, 08:35:42 am »
Анди, Респект  :crossfingers: :crossfingers:днес да ни зарадвате с пухкави бебоци :wink:

Момичета аз само да попитам, четох някъде че при втора бременност, корема започва да се оформя по-рано :oops:Ами аз съм в 8-ма седмица и да ви кажа започна да ми личи. Незнам до края сигурно ще съм като хипопотам :lol:
Също така нямам търпение утре да чуя сърчицето на малкото съкровище.
Усмихнат ден на всички/нищо че при нас вали като из ведро/

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #483 -: Юни 12, 2013, 09:08:28 am »
Респект, с извинение, но какво ти има толкова на телосложението, че не може да излезе бебе три кила и половина?! Да не си метър и петдесет и 40 кг?
Бе и аз това мислех да питам, ама ме превари  :D Освен теб като пример, имам снаха ми - с напълно нормално телосложение, роди бебе 4, 200гр. Зет ми до като я остави в болницата и си купи едно кафе, вече му честитяха.../докторите с усмивка и казваха, че било безсрамно бързо и леко раждане за първескиня/. Сестра ми пък е със сума шевове от бебе 3,300гр., но тя отчита като своя грешка, че не достатъчно е слушала какво и казват докторите...
Та не знам дали освен физиологично съвсем тесния таз, нещо оказва голяма роля :ask: Но както и да е...
Респект, Анди, очакваме с нетърпение! Днес моят син става на 8 месеца и имам особен афинитет към числото 12 /целия ми живот е белязан от него /  :lol:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #484 -: Юни 12, 2013, 09:34:34 am »
Добро утро
имаме ли обебили се мами? :lol:

didka_monи и на мен, вече взе да ми личи коремчето пък май е доста рано :P


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #485 -: Юни 12, 2013, 09:56:52 am »

При мен пък и при двете бременности много късно пролича  -сигурно към 4-5 месец. И при двете не съм имала голям корем. МИсля че си е  индивидуално


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #486 -: Юни 12, 2013, 10:10:11 am »
Хихихи... Респектче може да не е 40 кг, ама аз преди да забременея точно 42 толкова бях  :oops: За това пък какъв корем голям имам сегаааа...
Май ще съм за секцио, ако бебка не реши да излиза по свое усмотрение.
Чакам днес хубави новини от двете насрочени мами :)
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #487 -: Юни 12, 2013, 10:14:06 am »
Добро утро ,дами!Ами и аз да си кажа  и с двете бременности ми пролича към 3мес.Вече ми спря гаденето и наблягам на яденето.Първия път бях качила много ,но до 6-7 мес.след раждането бях свалила много за мое учудване

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #488 -: Юни 12, 2013, 11:16:20 am »
Добро да е :)

На мен също към 3м ми пролича, аз съм 158 см / 55 кг . Но мисля, че колкото по - тесен е таза , толкова по - рано проличава. Аз сега съм качила 11 кг , но имам от преди да свалям още 10 , та ставам 21 засега, Дано ги сваля

Анди и Респект сигурно са родили, чакам с нетърпение новини :D :D :D
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #489 -: Юни 12, 2013, 12:10:11 pm »
Добро утро и от мен :) И аз се включвам в очакване на хубавите новини от Анди и Респектчето , много  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
За проличаването... и на мен към 2-я месец ми се оформи коремчето, висока съм 1.59 и забременях 43-44 кг :D Засега нямам голям корем, то нали и затова ме викат на сканове през 3 седмици :) Да се похваля, в понеделник бях при midwife и бебо се е обърнал с главата надолу и сега е на диагонал. Нямам търпение в петък да си го видя пак :)
didka_moni ще чакаме и от теб хубавите новини утре :)
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #490 -: Юни 12, 2013, 12:38:43 pm »
Анди, Респект, имате стиснати палчета и от мен и дано днес да се похвалите :)

На мен коремчето ми пролича към края на третия месец. През цялата бременност имах доста голямо коремче. Е то и мъника не се роди мъничък - 3,750 кг :)

  
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #491 -: Юни 12, 2013, 13:45:04 pm »
Ами аз не съм от най - слабичките/ 175см/68кг/  :oops: и с първата ми бременност качих 25 кг 8O,малката се роди 3100
та сега се надявам да кача само половината, че доста пот хвърлих докато ги сваля.
Преди малко си взех контролните ТСХ и малко се притесних. Преди месец бяха 2.93, започнах Л-тироксин, а сега са 4.51/много завишени/ :( Ендокриноложката каза да не се тревожа , вдигна ми дозата на лекарставата и след месец пак изследване. Дано всичко е наред

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #492 -: Юни 12, 2013, 17:18:32 pm »
И аз влязох да видя има ли нови бебета, ама няма новини още ;)
Didka-moni, и аз си следях щитовидните през цялата бременност и ендокриноложката ми каза да не се тревожа. Важното е да се следят, да се коригира при нужда л-тироксинът, който не вредял на бебето.
да ви кажа ли, че не помня кога ми е проличало, че съм бременна  :oops: То от бременността се пооглупявало, ама от недоспиването с бебе май съвсем :) Но накрая имах сравнително малък корем, а си родих почти 3 кила бебче. А имаше в АГто едни ееедри мами с големи кореми, дето родиха 3200-3300 бебета. Не ги мислете коремите, бебчетата си растат колкото си трябва.


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #493 -: Юни 12, 2013, 19:05:46 pm »
Дес, хич не ти е рано да ти проличи :) все пак са 2 :) аз средата на втория месец не можех да си закопчавам дънките вече и ходих да си търся дрехи :)
Иначе и на мен ми казваха, че съм тясна (макар че аз не се имам за такава, но явно мерят вътрешната ширина на таза), но в крайна сметка си родих нормално.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #494 -: Юни 12, 2013, 19:08:02 pm »
мими26 :bighug:
а как я мерят тази вътрешна ширина на таза? Аз откъм външната, я докарвам на обиколки :lol:

Хайде Анди, Респектче все надниквам аз за бебита пък нямаме все още  :P


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #495 -: Юни 12, 2013, 19:23:21 pm »
Ами то има един уред - тазомер - като пергел е, ползва се от едно време и според външния таз изчисляват и вътрешния, но колко е вярно не е ясно. Отделно мисля, че с видеозона се вижда, но в крайна сметка разширението се получава по време на раждане.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #496 -: Юни 12, 2013, 19:39:48 pm »
Ами то има един уред - тазомер - като пергел е, ползва се от едно време и според външния таз изчисляват и вътрешния, но колко е вярно не е ясно. Отделно мисля, че с видеозона се вижда, но в крайна сметка разширението се получава по време на раждане.

Ааа ясно, този тазомер ми прозвуча като фазофер  :jump12:
Аз мисля, че ще съм секцио имам бая индикации затова, пък и ме е страх от това естествено раждане :oops: не, че от секцио не ме  е страх, ама то има още ехееее, време дотам :lol:


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #497 -: Юни 12, 2013, 20:11:19 pm »
Според мен щом ги няма Анди  и Респект, значи скоро ще ни зарадват :-)


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #498 -: Юни 12, 2013, 20:31:09 pm »
Дано,че това :cloud:не си е работа.От днес остават още три часа и половина.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #499 -: Юни 12, 2013, 20:36:36 pm »
Дес, хич не ти е рано да ти проличи :) все пак са 2 :) аз средата на втория месец не можех да си закопчавам дънките вече и ходих да си търся дрехи :)
Иначе и на мен ми казваха, че съм тясна (макар че аз не се имам за такава, но явно мерят вътрешната ширина на таза), но в крайна сметка си родих нормално.
Мими, ти си ми един от примерите за майки героини  osi_9 Ти две си родила нормално, аз за едно се опънах секцио  :oops:
И аз като Бебето бях с малък корем до края, пък 3 кила бебе родих. Иначе ми пролича към 5-ти месец  :)
Според мен Анди и Респект са вече в редиците на мамите...цял ден затишие, няма как да е друго  :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"