0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
конкретен случай и съветите за него
« -: Април 26, 2013, 14:45:27 pm »
Здравейте, новорегистрирана съм, изчетох доста неща и реших да създам тема която ще помогне с съвети отностно конкретната ситуация. Започвам първа. Аз съм на 25 г от Плевен.  От година и четири месеца правим опити с мъжът ми. След като станаха 11 месеца безуспешни опитите реших да посетя гинеколога си. Той ме прегледа и каза, че 2,3 месеца ще следи фоликулите за настъпваща овулация и ако не стане ще видим какво ще правим. На първият месец видя доминантен фоликул и ме прати в къщи да работим по въпроса. На втория месец видя киста която ми обясни , че е евентуално от не спукан фоликул тъй като миналия месец нямало нищо. Забравих да кажа, че още от първия месец ми изписа дуфастон от 16 до 25 ден по 2 таблетки дневно. За кистата ми каза , че става лошо ако не се пукне до 3 месеца затова да не се притеснявам, защото дуфастона помагал за пукането. На третия месец отивам пак каза кистата се е пукнала сама ама виждам нещо много страно което незнам какво е, нямаше го преди това.Видимо притеснен звъня на някаква лекарка обясни и същото и се разбра с нея да отида да ме прегледа. На мен ми каза това е много странно нещо , защото го нямаше сега откъде се появи внезапно а и ти си толкова слабичка. Общовзето само такива въпроси ми задаваше все едно аз съм лекаря и аз трябва да му обеснявам което ме притесни. Каза тая лекарка е гастроентереоложка отиди при нея да те прегледа с коремен ехограф и после ела да ми кажеш какво е станало. Отидох при жената тя ми вика бе тоя човек какво е видял че толкова странно му е станало? Аз и казах незнам ама много ме притесни. Прегледа ме тя и каза , че нищо не вижда, че най- вероятно той бил видял правото ми черво. Обясни ми, че ако бил гледал на незнам си каква страна с трасдюсера на ехографа се виждало кръгло а ако го бил завъртял на друга страна щяло да се види като тръба, но явно той не го бил направил и затова бил го видял само като кръг. Това което тя ми каза го предадох на него и той абсолютно нищо не отговори, каза да дойда на следващия месец отново. Отивам аз вече четвърти месец при него гледа ме и казва че пак вижда това, много било странно какво е и нищо не коментира от това което гастроентереоложката каза, също така каза че съм имала киста на другия яйчник но пък съм си имала добреоформен фоликул. Попитах откакво се получават тези кисти за който вижда той обаче не можа да ми отговори, каза че няма проблем щом си правя фоликули всеки месец и да си работя по въпроса. Вече загубих доверие в този човек, нищо не ми обесняваше, постоянно се чудеше и се почесваше и след като уж ми бил видял правото черво вече невярвах нито на него нито на жената. Извинявай те ама ако е нормално да се види право черво какво му е толкова странното, ако се вижда трябва да го е виждал и при други жени. Така по съвет на моя позната отидох на преглед при друг доктор и то в кирм Плевен тъй като си е специална клиника за репродуктивно здраве. Прегледаха ме и лекарят каза момиче запушени са ти и двете тръби нямаш никакви кисти , а хидросалпинкс. Отиди ако искаш да чуеш и друго мнение ама трябва да ти се махнат защото течноста била токсична и изтичала към матката и по- късно щяла да бъде и тя увредена. ПРавим лапароскопия за да махнем тръбите и после инвитро. Направо се разплаках. Сега естествено мисля да отида да чуя и други мнения като съм се орентирала към София при Щерев и послед  при Стаменов. Прочетох доста неща из интернет и тук, но бих помолила за съвети как да постъпя. Никакви изследвания не са ми правили освен вагинален ехограф. Има ли вероятност за грешка? Какво друго мога да направя за да потвърди или отхвърли диагнозата освен преди да пристъпя към лапарото? Мога ли да пробвам нещо друго преди да ми махнат тръбите ако се потвърди че това е проблемът?
« Последна редакция: Декември 12, 2013, 16:00:40 pm от Елфи »
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #1 -: Април 26, 2013, 14:56:31 pm »
здравей!

за да се установи, дали има запушване на маточните тръби, се прави едно от тези изследвания:

1. Хистеросалпингография или т.н. "цветна снимка" - инжектират ти течност в матката и после гледат/снимат на рентген, за да се види как и дали тази течност може да премине през тръбите.
2. Хистеросонография или т.н. "хидротубация" - същото, но не се гледа на рентген, а на ултразвук
3. Диагностична лапароскопия - която може да прерастне в оперативна, ако се установи запушване на тръбите.

само от преглед с вагинален ултразвук не може да се установи дали има запушване или не.

за съжаление, обикновените гинеколози, особено в провинцията, практически нямат опит с ехографски прегледи, но често не си го признават и губят излишно времето и парите на пациентките си.


ако искаш - върви в София, но в Плевен имате клиника по репродуктивна медицина, където би трябвало да знаят какво да правят. ако искаш второ мнение - би могла да поискаш да ти се направи цветна снимка, която е достатъчно достоверно изследване, много по-евтино, бързо и безболезнено е от лапароскопията.

ако се потвърди, че имаш запушени тръби И хидросалпинкс, действително, няма друго, освен махане.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #2 -: Април 26, 2013, 15:21:46 pm »
Много благодаря за бързият отговор. Истината е , че наистина има много лекари които само взимат пари и незнаят за какво са на работа. Отдностно това което последният каза за хидросалпинкса е лекар точно в клиниката за стерилитет при нас, но ми се иска да чуя и други мнения преди да пристъпя към лапарото затова се насочих и към София. Кажете ми добре ли съм се насочила към Щерев и Стаменов за да потвърдят? Има и нещо друго което ме гложди и ако може да ми дадете съвет дали се притеснявам излишно: замислям се ако при лапаро се окаже , че нещата не са толкова сериозни и евентуално може да изчистят срастванията мога ли да се притеснявам че това няма да го направят и по скоро биха ми махнали тръбите за да спечелят от инвитро? въпросът може да е малко тъп да не кажа много , но се надявам да ме разберете в такъв момент , че какво ли не ми се върти в главата, много ме е страх и откакто този лекар каза хидросалпинкс и не спирам да чета , да се притеснявам , не мога да спя спокойно и да ям, незнам какво да правя, към кой да се обърна , надявам се на подкрепа тук ....
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #3 -: Април 26, 2013, 15:28:57 pm »
evm123 успокой се първо  :bighug:
Кой беше този доктор в КИРМ Плевен, който само на база на ехографа :lol: видя, че тръбите, са ти запушени 8O и имаш хидросалпингс :x
Джам е права, това става видно единствено с Цветна снимка и по изброените други методи от нея :lol:
Щом си от Плевен мога да те посъветвам да посетиш друга репродуктивна клиника Репромед (тя е като тип филиал на тази на д-р Стаменов и се чака сравнително малко време за час ), там работи д-р Пенков мн добър специалист, иди да те погледне и не се шашкай, всяко нещо има и оправия :wink:


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #4 -: Април 26, 2013, 15:56:32 pm »
ако ще ходиш в София - иди в клиника "Щерев".
при Стаменов се чака твърде много за час, няма смисъл само заради изследване на тръбите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #5 -: Април 26, 2013, 16:17:42 pm »
ами лекарят е Стефан Стефанов от КИРМ св Елисавета Плевен. Аз доколкото изчетох за хидросалпинкса е , че е възможно да се види на ехограф когато е по тежко състоянието. Четох , че се получават сраствания и се запушват тръбите в следствие на което се събира течност в тях и имено заради събралата се течност е възможно да се видят на ехограф иначе ако има само срастввания е не възможно да се види. До колко е вярно това се надявам вие да кажете, но това прочетох из интернет. По снимките които направи сега като ги гледам наистина се вижда , но незнам дали е това все пак не съм лекар, но ако не е прав лекаря то не виждам какво друго може да е това? Мислех да снимам и прикача снимките да ги видите , но едва ли ще кажете и вие дали е това, ако искате все пак кажете и ще ги прикача. От написаното от вас мисля да отида да поискам изследване за проходимост, но пак от прочетеното до колкото разбрах при цветната снимка може да се получи спазъм и да не е достоверна другият начин който забравих как се казваше пак се вкарва контрастно вещество, но не се снима на ренген ами се наблюдава на ехограф мисля това да избера понеже мисля че ще е по достоверно от цветната снимка, вие какво ще ме посъветвате?  За д- р Пенков прочетох негативни отзиви от пациентки и малко така се настройх негативно. Вие казах те пък , че бил голям специалист и сега малко се пообърках. Искам и да попитам друго, четох че при цветната снимка не трябва да имаш инфекция, същото ли важи и за другия метод с контраста с ехограф? И ако е така трябва ли да поискам да ми направят микробиология преди това?
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #6 -: Април 26, 2013, 16:35:31 pm »
десс толкова съм притеснена , че след като каза за Пенков от репромед токущо записах час за вторник пък ще видим какво ще каже. Надявам се наистина да е добър лекар. А след празниците задължително съм на София. Моля само да ми отговорите на въпросите по горе в последния ми публикуван отговор за да знам какво да говоря и искам във вторника
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #7 -: Април 26, 2013, 16:43:57 pm »
Да, възможно е да се види хидросалпинкс на ехограф, но това е само повърхностна информация. За да се пристъпи към премахване на тръбите /което е сериозна интервенция/, не може да се разчита само на такъв преглед. Джам ти е писала какви са стъпките.

Преди цветна снимка се прави микробиологично изследване.

пп Това ин витро вече като аспирин взеха да го назначават!!!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #8 -: Април 26, 2013, 16:46:00 pm »
evm123, когато се вкарва в тялото контрастно вещество през влагалището е възможно с него да се пренесе инфекция и нагоре. Така че - да - чиста микробиология преди изследване за проходимост на тръби е необходима.
*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #9 -: Април 26, 2013, 16:53:06 pm »
Когато хидросалпинксът е голям( дебелостенен) може да се види на УЗ. Моят случай беше точно такъв. Видя се хидросалпинкс на УЗ преглед, последва ЦС за потвърждаване на диагнозата, след което вече дойде ред и на лапароскопията за отстраняване на тръбата с хидросалпинкса.

Виждам, че си много притеснена, нормално и аз бях така когато чух думите хидросалпинкс и лапароскопия. Но повярвай ако се установи с ЦС, че имаш хидросалпинкс, друго освен отстраняването на тръбата/те не може да се направи. При тръби с хидросалпинкс естествено забременяване е невъзможно. Хидросалпинксът е пречка и за ин витро оплождането.

ЦС е по-достоверният метод от хидротубацията. ЦС посредством рентген изследва вътрешната част на матката, фалопиевите тръби и заобикалящата ги област. Използва се контрастно вещество, което се инжектира под високо налягане. Докато хидротубацията се прави по скоро за установяване на аномалии в матката, отколкото за оценка на маточните тръби. При хидротубацията се инжектира физиологичен разтвор. Преди ЦС трябва да се направи микробиология.
*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #10 -: Април 26, 2013, 17:25:51 pm »
Искам да кажа , че сте много мили и да ви благодаря за вниманието и времето което ми отделяте,  искам да кажа , че означават много за мен. Благодаря ви от все сърце. 

Мецани: казваш , че и ти си с хидросалпинкс, доколкото прочетох най- често е причина от нелекувана или не доизлекувана инфекция, незнам при теб така ли е било , но казваш , че след ехото си правила цс за потвърждение, а както казахте преди нея микробиология за да не стане проблем, аз съответно ще искам първо микробиология и след това цс, но ако се окаже наистина , че имам инфекция как да постъпя?

най- вероятно трябва първо да се излекува и след това цс, а ако е хронична какво да правя? Лекарят каза , че течноста се изливала в матката и да премахна тръбите скоро за да няма усложнения и с нея и това ако е вярно ме притеснява ако имам инфекция докато я лекувам заради цс да не се усложни нещо и матката и да стане късно за да я спася нея?

По нагоре писах , че мога да прикача снимките от ехото, щом и при теб се е видяло на ехо ако ги погледнеш да ми кажеш дали нещо такова се е видяло и при теб?
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #11 -: Април 26, 2013, 17:35:34 pm »
забравих да допълня , че цикълът ми е редовен и е на 30-31 дни, но много бързо ми свършва , за един , два максимум три дни. Незнам това дали има някакво значение, досега и на двата лекара го казах , но никой нищо не каза за това. В първите години от както имам цикъл си спомням , че ми беше много болезнен, нередовен , но пък ми вървеше по 5-6-7 дни от няколко години насам може би 5-6 години е редовен, но кратък , по някога болезнен понякога не го усещам
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #12 -: Април 26, 2013, 21:41:51 pm »
Най-честата причина за образуването на хидросалпинкс е тазово възпалителна болест от хламидия или гонорея. Хламидията е една от коварните болести, тъй като протича безсимптомно. Ненавременното ѝ откриване и лечение нанася големи поражения по репродуктивната система на жената. Чрез кръвно изследване се проверяват 3 маркера, които показват има или няма хламидия. На изследването за хламидия се подлагат и двамата партньори. Има доста теми във форума за хламидията, ако искаш ги прегледай.

Други причини за тазово възпалителна болест освен сексуално преносимите болести са :
 - контаминация от други възпалени органи в абдоминалната кухина (апендикс, жлъчен мехур, бъбреците и др. ),
- чуждо тяло в матката (вътрематочна спирала);
- заразяване от задържани продукти след забременяване, след аборт или раждане.
Ето статия от бибилиотеката на Зачатие:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=571&Itemid=17

Тема за хидросалпинкс:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=30795.160

Аз имах хидросалпинкс, които бе отстранен 2007г. При мен беше вследствие от перитонит, получен след спукан апандесит.

Направи първо микробиология на влагалищен секрет, както и тест за хламидия. След това направи ЦС.


*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #13 -: Април 27, 2013, 13:50:50 pm »
още веднъж ви благодаря за информацията. Момичета тези сред вас които са с открит хидросалпинкс и на които е бил установан или заподозрян при ехограф ще ви помоля ако имате снимки да ги качите. В моя случай доктора вижда хидросалпинкс според него е това и беше категоричен, но все пак докато направя допълнителни изследвания се чудя ако е сбъркал какво може да е това с което го е объркал?
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #14 -: Април 27, 2013, 14:39:35 pm »
evm123,  момичетата са ти отговорили много изчерпателно. Ако е видял ходросалпингс при обикновен преглед то поне казали, че е нужна да се направи лапароскопия и при нея да се установи със сигурност наличието му и евентуално тази тръба да се прекъсне?

ПП. Аз съм от Плевен, ако искаш да поговориш с някой на живо насреща съм :)

*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #15 -: Април 27, 2013, 15:12:57 pm »
би било наистина хубаво, благодаря ти. Ако искаш пиши ми на лични кординати тоест тел и може да се обадя. Надявам се разбирате как съм се шашнала и затова пиша и чета постоянно. Иска ми се наистина да поговоря с някого, защото направо се побърквам от паника. След празниците както казах мисля да отида на София, но до тогава имам чувството , че ще полудея
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #16 -: Април 27, 2013, 15:44:18 pm »
evm123, постарай се да се успокоиш.

няма никаква причина да се "побъркваш от паника". това не е болка за умиране. дори и да се потвърди диагнозата - има си лечение, има си начини за преодоляване, при това - добре познати и добре работещи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #17 -: Април 27, 2013, 18:19:37 pm »
благодаря jam , но идва като гръм от ясно небе, не очаквах и се панирах, предполагам всички тук с проблеми са били така и им е ясно. Не искам да съм зле информирана и да попадам на некомпетентни лекари , иска ми се да си събера акъла и да взема адекватни решения, за това търся и се интересувам от всякаква информация за да знам какво мога да направя като изследвания, ако се потвърди какво да направя и така открих вас и съм благодарна, че ви има и че помагате с каквото можете на хора като мен
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #18 -: Април 27, 2013, 19:04:38 pm »
Като начало си направете кръвни изследвания за хламидии, ти и мъжът ти- ИГГ, ИГМ, ИГА.
Ако са положителни, трябва първо да се излекувате и след това може да се пристъпи към ЦС.
Успех!
*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #19 -: Април 27, 2013, 19:47:19 pm »
да, ще направим и микробиология ще пусна. За това разпитвах по горе тъй като от изчетеното най- вече запушванията стават от това, а понеже все никой не обеснява искам да  съм подготвена дори да си искам изследвания ако не ме накарат преди да правя цветна снимка.

Всъщност като се замисля ако наистина имам хламидия или пък друга инфекция която да е причината за хидросалпинкса малко ми се обезмисля микробиологията и кръвните за хламидия тъй като ме интересуваше за да не се качи инфекцията на горе заради цветната снимка, но ако вече съм болна то тогава и да правя цветна снимка колко по зле ще  стане от това? Всъщност ако се окаже че съм болна да се лекувам ли преди цветната снимка или няма смисъл? ( малко ми е глупав въпроса :) )

И още един въпрос , в кои положения може да е причина апендисита, защото аз съм оперирана от него, но до колкото знам не е успял да се спука, просто е бил възпален. При този случай може ли той да е виновника?
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #20 -: Април 27, 2013, 19:55:02 pm »
Задължително трябва да се излекуват всички инфекции преди да се премине към ЦС.
*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #21 -: Април 27, 2013, 21:15:24 pm »
Цитат на: evm123 link=topic=49643.msg1004335#msg1004335 daтte=1367081239
И още един въпрос , в кои положения може да е причина апендисита, защото аз съм оперирана от него, но до колкото знам не е успял да се спука, просто е бил възпален. При този случай може ли той да е виновника?
Не, не мисля.
Проблем прави перитонитът получен след спукване на апендицита, както е било при мен.
*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #22 -: Април 27, 2013, 21:40:34 pm »
мерси за отговорите :) ако се присетя друго знайте, че не ме е срам и ще ви досаждам като питам, пък вие не е задължително да ми отговаряте :) пак ви благодаря за всичко. Когато има с кой да коментираш такъв проблем сякаш ми става по леко:) Задължително ще пиша и през какво ще мина от тук нататък и силно се надявам да завършим темата с хепи енд
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #23 -: Април 27, 2013, 22:28:28 pm »
Хубаво е че не те е срам да питаш. Питай, ще се стараем да отговаряме.
Страшно е в началото, съзнанието не иска да приеме проблема, какъвто и да е той. Но пък същото това съзнание е гъвкаво и се пригажда. Добре е и че искаш да се информираш за всичко. Мен лично точно това ме поддържаше - плановете, които правех. Сега ще пусна микробиология, ако е зле ще я лекувам, ако не - правя лапаро и прекъсвам тръбата .... Ей такива неща.

п.п. Виж се с Маги наистина - от опит ти казвам добре действа разговорат с някой преминал през това.
*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #24 -: Април 27, 2013, 22:42:50 pm »
Съгласна съм напълно. Сега на 22 април ми беше прегледа. След като доктора ми каза с две думи какво е хидросалпинкс и че го имам, последва изречението за лапаро за отстраняване и инвитро и в този момент ме побиха тръпки все едно ме обля студена пот и все едно имах тапи в ушите, гледах лекаря в устата, а изобщо не можеш да го чуя. Прибрах се при мъжът ми и поплаках . Още първия ден се замислих , че когато имам проблем започвам да мисля как да го разреша и си казах, че трябва и сега така да постъпя. Все още го има първоначалния шок, но искрено се надявам да си събера акъла и да разреша поредния проблем в живота си. Ужасноме е страх какво ми предстои, но желанието ми да гушна своята плът и кръв трябва да ми даде сили и търпение да се справя с всичко това. Искрено пожелавам на всички които още не са успели да изпитат това щастие най - скоро да го изпитат
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #25 -: Април 27, 2013, 23:53:32 pm »
Някой тук беше казал преди време: " Приеми ин витрото като възможност, а не като присъда.". Сега ти го казвам аз. Ако изобщо се стигне дотам. Но трябва да си наясно с истината.

*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #26 -: Април 27, 2013, 23:55:47 pm »
Момичета, ще досаждам пак ( като конска муха съм- няма отърване от мен )

имам и друг проблем за който съвсем изключих последните 4 мес. Не намерих такава те а затова тук ще пиша. Незнам дали има и други със същият и ако няма наистина такава тема може да пуснем.

Преди около половин година си напипах бучка на гърдата, по- точно мъжът ми де. Понеже незнаех на какъв лекар да отида и при кой по -точно  разбира се посетих гинекола си с надеждата да ме насочи. Човекът понеже и при по горните ми проблеми с неуспешното забременяване вместо да ме прати на специалист по репродуктивни проблеми се прави на разбиращ, същото беше и в случая с гърдата. Не ме насочи към кой да се обърна ми започна и от това да разбира и съответно ме прегледа с опипване и после с ехограф. ( незнам защо не го смених тоя още одавна като смятам че един акушер гинеколог си е акушер гинеколог и едва ли е специалист и по репродуктивни проблеми и по бучки, явно си мисли че всичко разбира) той ми каза че става въпрос за фиброаденом че не е рак а доброкачествен тумор и че трябва веднага да отида при някакъв лекар на който ми даде тел да ме оперирал. Тогава пак паника голяма. Заветното правило на баща ми , че когато става въпрос за рязане се търси второ , трето та дори и повече мнения, та го послушах. По съвет на баба ми отидох при някакъв мамолог уж много добър. Боже господи беше пълно куку. Какви работи прави няма да ви разказвам, защото ще ми се смеете естествено. Избягах с 300 от тоя ненормалник. Той каза също, че е фиброаденом, но като попитах за операция каза оооо може и да не правиш. Аз съответно повторих думите на гинеколога , че. само няма да мине нито с лекарства, само с операция и то веднага., но той отговори , че не била задължителна операцията, но било хубаво за да не станело лошо. Последва търсенето на следващ лекар и то не изперкал. Той също заключи фиброаденом като никакви изследвания нямаше само на напипване. Обясни ми , че не се лекува с лекарства и няма да мине само, само операция, вече аз да преценявам кога. Каза че можело много време да мине до като се реша, но в случая че работим за бебе трябвало да се маха за да нямам проблеми. Каза че в най- лошия случай като забременея от повишаването на хормоните щяло да се възпали и да боли и ща не ща ще дойда за операция. 

Та има ли други сблъска ли с този проблем и какво правихте, не съм много запозната по въпроса и ще ми е от помощ информация?
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #27 -: Април 28, 2013, 13:47:35 pm »
Мисля, че с опипване и напипване не става работата.  Що за безобразие - без грам изследване да те мятат на операцинната. Умират да режат тия хора, причините са ясни , но това е друга тема.
Първа крачка е мамограф.
Това дори препоръчитено се прави като профилактика и превенция.
Снимката струва около 30 лв., на мен личната не ми даде направление. Възможно е и да се поема от ЗК.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #28 -: Април 28, 2013, 14:38:10 pm »
Мамограф НЕ преди 35, дори 40 години. Отдавна не се прави на жени под 40 г., камо ли нераждали. Облъчването е силно. Палпацията + ехограф са достатъчно, направени от добър мамолог.
Този фиброаденом по - добре го махни. Тъй като е хормонозависим при една стимулация може да нарасне, също и при бременност.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #29 -: Април 28, 2013, 18:31:39 pm »
да така е мамографа не става и аз така се допитах и ми казаха само ехограф за по- младите и особено не раждали. Тук не съм много запозната и за това подпитвам, защото последният лекар точно това каза , че се елияе от хормоните и точно това ме притеснява и искам да се запозная подробно с проблема и да взема да го реша , че ако се стигне до ин витро и стимулации да не си докарам беля
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #30 -: Април 28, 2013, 21:25:23 pm »
Много, много се извинявам за невежеството.
Репродуктивен ме изпрати директно на мамограф - профилактично. Вярно е че имам 40.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #31 -: Април 28, 2013, 22:02:49 pm »
Абе не се препоръчва мамограф преди 35-40 и то особено на нераждали, ама зависи от зора да ви кажа. Правих 3 мамографии в рамките на месец. Първата просто при мамолог (така ли се казваше). После в два поредни дни, като за втората снимка имах маркери, на които трябваше да се обърне специално внимание. Това в онкологията. А стигне ли човек до там .... няма млад стар, раждал нераждал ... Накрая и през пункция минах- Резултата - доброкачествени образувания, много ситни, но и няколко.
Е аз не ги махнах, те бяха малки де, изкарах си една стимулация и бременност. Не казвам съвсем да не обръщаш внимание на проблема, но си го следи ехографски и то, колкото и страшно да ти звучи при онколог. Ако решиш поискай и пункция - не боли почти и се изследва точно за това, което те плаши.
А тоя твой лекар - „специалист по всичко“ го сменяй. Вярвам повече на тясно профилираните лекари.
Успех с решаването на проблемите.
« Последна редакция: Декември 12, 2013, 19:05:31 pm от Pesheck »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #32 -: Април 28, 2013, 22:53:58 pm »
Мамолог и мамография са две различни понятия, имам чувството,
че двете неща се смесват, първото е специалиста, второто метод за диагностика.

Фиброаденома може да се превърне в карцином от 1 до 3%, затова аз махнах моя.
Откриха ми го при рутинен профилактичен преглед януари 2012, като при мануалния не се напипа,
защото беше много дълбоко, на ехографа обаче се видя веднага. Потърсих второ мнение.
Проследихме го 6 месеца, беше се увеличил, направих и мамография,
и в крайна сметка февруари 2013 ме оперираха.
Хистологията беше готова за 20 минути и беше чиста.
От самата операция не се страхувах изобщо, ядосвах се на протакането, което не зависеше от мен,
и бях на нокти резултата да е добър. Не отлагайте профилактиката при мамолог, тя е животоспасяваща!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #33 -: Април 28, 2013, 22:56:47 pm »
много, много правилно. Не е препоръчително, но когато обстоятелствата го налагат нямат място годините и раждането, ако има съмнения за лошото. Последния лекар при който ходих е точно хирург- онколог. Според мен най- правилно е ако се самооткрие да се отиде при Специализиран лекар в тази област, за да сме по- сигурни , че си разбира от нещата и той да направи оценка. Щом напипват значи има начин по който да се разграничават киста, фиброаденом или рак. Например аз си представям кистата да е пълна с течност и при натиск да се усеща по меко, а при мен фиброаденима си твърдо топче на допир. Това са само мои предположения, нямам идея дали е така, просто следвам логика. Не се подвеждайте по моето въобръжение:) Също така мисля , че ехографията също прави някакво заключение. И ако наистина има големи съмнения да се напрафи мамография. Има и нещо друго мен ме разпитваха на последния преглед за майка, сестра и така нататък, защото ако близка е имала рак , то риска ми се повишава. Противопоказано е мамографията на млада нераждала жена при положение , че няма ехография или други неща с които да се прибегне първоначално, а директно мамограф
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #34 -: Април 28, 2013, 23:14:09 pm »
подкрепям отговора за разликата между мамолог и мамография, също подкрепям мнението , че няма гаранция да не стане лошото. Фиброаденома си е тумор, вярно доброкачествен го водят, но поникакъв начин не означава , че няма да се изроди в злокачествен дори вероятноста да е малка тя съществува. Важното е да се предприемат мерки и то непременно, а не да се отлага и задължителни профилактики.

mishanta би ли споделила опита си с операцията, тъй като и аз трябва да реша проблема, а съм доста страхлива на теми игли, рязане и операции.

На мен в интерес на истината не ми правиха биопсия, казаха ми , че като реша да дойда за операцията преди това щели да правят. Нямам съмнения дали е фиброаденом, тъй като и тримата лекари го казаха, но все пак да споделя , че не ми направиха на момента
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #35 -: Април 28, 2013, 23:29:21 pm »
evm123, според моята мамоложка, биобсията е излишна и доста недостоверна.
Вече споменах моя фиброаденом беше дълбоко и ограден от много липоми,
които много си приличат и хирурга махна всичко докато стигне до него...
Каква е гаранцията, че правейки биобсия няма да вземат тъкан от липом например...
Аз бях решена на операция, даже не съм го решавала, да седна и да мисля.
Чуждо тяло във вариант бомба със закъснител, макар и малопроцентов не ми е нужен.

А операцията...ами всеки има праг на болка, търпимост и история.
Ако ти кажа, че е лека, а ти после усетиш друго и кажеш, подведе ме....
За мен това е препятствие, лягам, минава и толкова.
Ще се справиш, ако си решила не отлагай.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #36 -: Април 29, 2013, 00:20:47 am »
искам не искам , не става въпрос дали ще е приятно или дали боли, знам , че трябва да го направя и това е. Със здравето шега не бива
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #37 -: Април 29, 2013, 10:43:52 am »
На мен 2 -ма мамолози - онколози ми казваха, че е фиброаденом, а хистологията показа мастопатия. Така хубаво топче си беше, на ехограф са ме гледали, а се оказа друго. Единият не искаше да ме оперира, да съм си стояла с топчето, можело така и 10 години, само да се наблюдава. Е, какво да го чакам? Така било "на запад", не режели, а проследявали, това думи на онколог - хирург. Та, връзки вадих да се съгласи за операция. Накрая ме оперира, с пълна упойка (била съм емоционално нестабилна  :P). Не усетих нищо, като се събудих, все едно съм спала добре, нито ми е било лошо, нито нищо (брех, извадиха готина упойка). След 2 чАса си отидох и то пеш до нас. Още същата вечер спах на оперираното.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #38 -: Май 01, 2013, 00:03:37 am »
здравейте момичета,
да ви разкажа какво ново се случи :) В понеделник се видяхме с Маги и разговарях ме. Доста добре ми подейства срещата, защото да разговарям с мъжът ми който нищо не разбира и ме пита веднъж какво било цветна бременност( няма да издавам според него какво е било, за да не се смеете много) и това да разговарям с човек минал през моя път и добре запознат има голяяяма разлика. Незнам как напълно непознат човек може да ти подаде ръка в такъв момент, но явно съм извадила късмет, че се регистрирах тук. След разговора и съветите на Маги как да постъпя и записания ми час, днес бях на преглед при Пенков в Репромед. Първо впечатление - малко луд и говори малко глупости. Надявам се да нямам проблеми за бъдеще. По същество- днес трябваше да ми дойде цикъла, но както и лекаря ме видя толкова притеснена позна, че ще ме пропусне. Взе ми микробиология,назначи ми два хормона взависимост кога ще ми дойде цикълът и ме гледа на ехограф. Каза, че лигавицата ми била по- дебела 12 мм, а трябвало между 8 и 10. Аз му казах, че може да се дължи на приема на дуфастон 4 мес предписан от друг гинеколог , а той отговори, че не е трябвало да го пия. С Маги се разбрахме като отида да не казвам къде съм ходила преди това и какво е станало да видим той какво ще каже сам. Интересното е че на ехографа той нищо не каза освен това за лигавицата, нищо за хидросалпинкси и тръби. Подробно ме разпитваше за ужасно много неща, което ми направи добро впечатление тъй като никой никога не ми е обръщал внимание. Бях отишла с мъжът ми и той го извика да влезе, разговаря и с него и понеже от нерви тези дни и секс не сме правили му пуснахме спермограма. Маги ми даде съвет да направим спермограма в център за репродуктивни проблеми, а не където и да било, както и аз бях изчела защото не били надежни резултатите. Това се оказа много правилно. Резултатът нямаше нищо общо с предната правена в Екзакта. Имаме лоша морфология и по бавно втечняване, което коментирахме. Интересното освен мизерните и подтиснати условия за даване на материал които мъжът ми сподели тук ни обясниха всичко, а не като предната да ни я дадат и да се ровим в интернет да се мъчим да си я разчитаме. Разговаряхме с ембриоложката след което се събрахме всички при лекаря. Лошото е че късно разбрах , че не са му пуснали подробна по крюгер. Ембриоложката каза, че според нея било добре понеже имал достатъчно сперматозоиди да не сме се притеснявали за морфологията, но лекарят се намеси и малко поспориха. Изписа му селен да пие 3 мес и след това подробна спермограма. Интересен беше факта, че лекарят отгатна при кой гинеколог съм ходила. След което с мъжът ми се спогледахме и реших да си призная да гинеколога и неговите кисти и толкова необясними неща че да ме праща на гастроентереолог след това за Стефанов и хидросалпинкса и как без цветна снимка, а само с ехографски преглед ми казва да правя лапаро да махам и двете тръби и да съм правила ин витро. Доктора отговори , че си има план и изследвания и ако е така да това ще се направи, но до тогава спермограма, хормони, микробиология ако е чиста цветна снимка ако не лекува ме се и тогава. Каза също това че сме ин витро клиника работата ни не е само ин витрото, а и да търсим причини и ако не може естествено то тогава инвитро. Незнам лекарят добре ни обясни всичко. Останах доволна. Съгласна съм с плана който изготви и изследванията които назначи пък ще видим накрая какво ще излезе и какво ще се случи. Забравих да кажа, че има съмнения за поликистоза, но ще видим какво ще стане. За сега оставам с три различни мнения и едно от тях с поставената диагноза за хидросалпинкса, накрая ще видим кой лекар ще излезе прав. Сега съм малко по спокойна след този лекар пък времето ще покаже какво ни очаква. Ще пиша при резултати от изследванията.
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #39 -: Май 01, 2013, 09:12:05 am »
Виждаш ли един разговор с човек минал по този път и с внимателен и обясняващ лекар какво правят. Сега ти е по-спокойно нали? Имаш план и знаеш кое след кое ще правиш.
Успех ти желая!
*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #40 -: Май 01, 2013, 11:54:26 am »
така е, пак казвам извадих голям късмет че се регистрирах и писах тук. В такъв момент човек има огромна нужда от разбиране и подкрепа. Това с което ми помогна сайта, вашите коментари и срещата с Маги просто ако не беше се случило незнам още колко щях да се лутам и терзая. Чак сега разбирам какво са имали предвид хората писали благодарствени коментари към всички вас и сайта. Едно голямо благодаря и от мен и да кажа че няма да спра да пиша тук, винаги ще взимам участие където мога да изкажа мнение. След като минавам по този дълъг път ще споделям през какво съм минавала с надеждата да мога да помогна и на други така както вие ми помогнахте на мен. Най- вероятно ще се видим и на Русе въпреки че няма да се познаем външно :)
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #41 -: Май 02, 2013, 09:51:25 am »
Момичета имам малко въпроси. Вчера ми дойде менструацията и след предварителна уговорка се разбрахме на 4 ( събота) да отида да дам кръв за хормоните. През деня ме болеше, но се търпеше, а вечерта много ме заболя, а си спомних че док каза да не пия никакви хапчета преди това. Свързах се с Маги да я питам и тя каза, че мога да пия но шпа, но обикновено не пия тях и нямах. Вече нямаме денонощна аптека, по принцим работят до 12 ч, но снощи се оказа заради празниците, че били до 8ч. Пих един ибупрофен и дори не ме отпусна, след това пих втори и чак тогава ме е отпуснало та съм заспала.

Ибупрофена ще повлияе ли на показателите в събота?
Док каза, че мога да пия кафе сутринта, но незнам дали е така и не е ли редно да отида гладна и без кафе?
Назначи ми само 2 хормона ( amh и fsh ) незнам от каква гледна точка, но мога ли да пусна и другите направо?
Има ли значение приема на дуфастон последните 4 месеца, като последния ги пих 5 от 10 дни и спях да пия като отидох при другия лекар?
Дали заради дуфастона или отгледна точка на пари ми назначи само тези два хормона незнам, но ми се иска като ходя направо да пусна всички.
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #42 -: Май 02, 2013, 18:05:14 pm »
Не, Ибупрофенът не би трябвало да окаже влияние на изследванията.

Между 2-5 ден от цикъла можеш да пуснеш освен FSH и AMX, LH, Пролактин, Е2. Когато се пуска пролактин не пиеш и не закусваш кофеиносъдържащи продукти. Преди самото изследване трябва да има 15-20 минути покой( седиш на столче в чакалнята на лабораторията).

Като станат готови изследванията, вземи копие за себе си и ако искаш публикувай резултатите в темата.

Успех и весели празници!
*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #43 -: Май 02, 2013, 18:23:08 pm »
Оф благодаря ти, че отговори. Цял ден чаках и се притесних, че като са празници сигурно никой няма да отговори. Аз така се посъветвах и с Маги да пусна и другите хормони, но незнаем защо док само тези назначи, като отида ще питам защо и ако може да пусна всички и за по сигурно на гладно и без кафе ще отида. Незнам дали веднага излизат резултатите, но щом ги взема веднага ще ги пусна и тук. Надявам се само ибупрофена дане ме прецака( ще кажа, че съм пила) и да си права, че няма да окаже влияние, но просто снощи стисках зъби и накрая не издържах. От 4 мес с тоя дуфастон големи болки, явно найстина не е трябвало да го пия
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #44 -: Май 04, 2013, 13:56:02 pm »
Момичета, лекаря каза че резултатите на хормоните са много добре. Днес пуснах половината, на 20 май ще пускам и другите. Микробиологията ще е готова за другата седмица така, че тогава ще споделя резултата. Резултатите на тези хормони ги преписах на лист, защото бяха излезнали на нещо като касова бележка и ми казаха, че другият път ще ми дадат копие от тях. Нямам референтни стойности, но все пак ще ги запиша.

fsh - 7,9
lh - 6,3
e2 - 30,4

amh - съм пуснала, но резултатът ще го знам другата седмица като отида и за микробиологията.
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #45 -: Май 06, 2013, 14:41:59 pm »

30 април 2013 след 3 дни въздържание
обем 3 мл - (>=1,5)
цвят нормален
вискозитет повишен
втечняване частично 30 (< 60 мин)
ph 7,9 (>=7,2)
концентр. на сперм. 48 млн/ мл ( >= 15)
общ брой 144 млн (>=39)
клетки 0,2 млн/ мл. N<5 млн/ мл
активно подвижни а-29% - (а >/= 25%)
подвижни b - 8% - (a+b >/=32%)
бавно подвижни c - 5% -(a+b+c >/=40%)
неподвижни d - 58%
нормална морфология 3 - сзо(N>14%)

Доктора изписа да пие селен 3 месеца и след това нова спермограма, този път разширена по крюгер
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: конктетен случай и съветите за него
« Отговор #46 -: Декември 12, 2013, 14:36:53 pm »
много съм изнервена, не спирам да чета и да чета, имам чувството , че ще се побъркам вече. Моля за коментар какво мога да направя друго като изследване освен досегашните : Спермограми, хормонални изследвания при мен и цветна снимка, фоликулометрии, какво друго?

Другото е, че все повече се навивам на лапароскопия, според вас удачно ли е на този етап?

Много съм объркана вече и незнам какво да правя и какво да мисля. Трябва ми трезва мисъл и за това я търся от вас, защото смятам, че аз не мога в момента да мисля трезво. Досега както вече бях казала един доктор с преглед на ехограф ми поставя диагноза за хидросалпинкс, след което правих назначена от Пенков цветна снимка според която тръбите са проходими, но аз някак си нито вярвам на първия лекар, нито пък съм убедена на 100% в резултата от снимката, затова си мисля за лапаро, за да изясни нещата и да сложи точка по този въпрос. От друга страна искам лапарото, заради мои лични съмнения за ендометриоза поради налични симптоми, които разбира се не доказват нищо, но все пак в мен остава едното съмнение и лапарото е единсвения вариянт за потвърждаване, отхвърляне или изследване на ендометриоза. Иска ми се да мога да откажа всички варианти защо не се получават нещата или да се открие проблема, защото само когато се открие проблем, може да се пристъпи към неговото разрешаване. Не съм споделяла с Пенков подозренията си за ендометриоза, защото съм го оставила той да взима решенията като лекар. Споделяла съм за варианта за лапаро преди и той е на мнение, че не е удачно да се прибягва до нея без причина. За мен обаче вече почвам да се замислям за нея поради горните причини и освен това на цветната снимка резултата освен проходими тръби е, че те са с тесен лумен и нагънати. Това може да е вследствие на операция от апендесит и сраствания след нея както сме коментирали и с Пенков. Въпросът е , че освен че тръбите може да са проходими , срастванията също са проблем според мен и не само. В зачатие това коментира едно момиче, че може да са проходими тръбите, но срастванията може да ги задържат и фиксират и това пречи. Това ми е в момента главното изтезание дали или не лапаро?  От друга страна може би е малко рано за нея, тъй като досега бе открит проблем с моите хормони, този проблем беше разрешен с лечение и лекарства и първия месец след като го разрешихме пробвахме и не стана, сега втори опит и също не стана, като дори се подсигурихме с прегнил 5000 да сме сигурни, че фоликулът ще се спука и подсигурихме нещата след това с утрогестан, но уви нищо. Нямаше проблем този път да стане и това ме кара да не мога да спра да го мисля и какво да правя. Най-редно би било да се изчакат още някой друг месец с проследяване и ако не стане тогава да пристъпя към лапаро, защото може би сега бих избързала след така да се каже 2 опита неуспешни след разрешаването на хормоналните проблеми. Проблема е, че все повече започнах да се отчайвам, писна ми цялото чакане и все отрицателните резултати, просто май ми се опънаха нервите много. Моля за съвет .
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: конкретен случай и съветите за него
« Отговор #47 -: Декември 12, 2013, 22:03:38 pm »
Здравей, evm123  :)
От поста ти е ясно, че си изнервена от чакането и неуспешните опити до сега. Моят съвет е да пробвате още няколко месеца и ако до тогава не се е получило забременяване, пристъпи към лапароскопия.

Относно ендометриозата. Ендметриозните кисти и огнища се виждат и различават. Те имат по-различна структура и оцветяване. Това че имаш симптоми свързани с ендометриоза, не значи, че имаш ендометриоза. Аз например нямам ни един такъв симптом, пък имах ендометриозна киста, която махнаха лапароскопски. Сега след като родих, все още имам ендометриозни огнища.

Относно апандисит и последвалата операция. Да, твърде вероятно е да има сраствания, но те може и да не са причина за незабременяване.  Извини ме, че пак ще дам пример със себе си, но нещата от които се притесняваш, при мен са факт. При мен причината за стерилитета  е вследствие 3 коремни операции (спукан апандисит, перитонит, илеус).

Дай си още няколко месеца  и тогава действай :wink:
Пожелавам ти в най-скоро време твоята мечта да се сбъдне и да бъдеш една щастлива бременна жена  :)
*
Re: конкретен случай и съветите за него
« Отговор #48 -: Декември 12, 2013, 23:18:20 pm »
благодаря ти за отговора. Толкова е успокояващо като прочетеш, че някой ти е отговорил все пак. Много съм изнервена вече. И то при 2 години неуспешни опити и 1 година тичане по лекари и изследвания, направо незнам другите как успявате да се справите и как намирате сили. До преди няколко месеца бях малко по спокойна, но сега чувствам , че ще изригна като вулкан. Ако ми е предопределен дълъг път до заветната цел, незнам как бих се справила, чувствам се ужасно. Не смея да споделям с мъжа ми това, защото не искам да го притеснявам излишно. Все пак и той си го изживява за него си и не искам да му тежа допълнително.
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: конкретен случай и съветите за него
« Отговор #49 -: Декември 13, 2013, 00:51:04 am »
Разбирам те напълно. Минавала съм през всички фази - от прекаления оптимизъм, до пълно отчаяние. Не се притеснявай да споделяш с мъжа си, все пак борбата е обща. Обсъждането на проблема някакси го прави по-лесно разрешим  :)

Виж, важното е, че все пак се е открил проблем, за който сте взели мерки. Изминали са 2 месеца след коригиранетто на хормоните, ако искаш изчакай още 2-3 месеца. Но ако не ти дава мира мисълта за лапароскопия, обсъди с твоя лекар желанието си и действай.

*
Re: конкретен случай и съветите за него
« Отговор #50 -: Декември 13, 2013, 08:25:07 am »
ще те послушам и така ще направя. Вътрешно и аз така смятам, че е най-добре- ако слушам мозъка си. Просто психиката ми се е опънала и това ме кара да се побърквам. Винаги съм гледала да мисля рационално като се абстрахирам, че става въпрос за мен и така съм намирала правилните решения за себе си. Имам чувството, че трябва да избирам да слушам мозъка или сърцето си. При други поводи сърцето ме е подвеждало и винаги съм избирала мозъка и тогава не съм бъркала. Искаше ми се още някой да ми каже същото което смятам и аз за редно.

Незнам защо така заради чувствата се правя на малко дете. Не става въпрос на живот и смърт, нито че ще има някакви последици, ако се спра за някой друг месец, но нещо само ме ръчка от вътре. Така или иначе няма какво да загубя, освен някой друг месец, какво ми става незнам. Мислех се за силен човек, но това се оказа мое слабо място.
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.