0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #760 -: Февруари 12, 2014, 22:16:34 pm »
Имаше гласност сред българите,събраха се и доста средства чрез кампании за наемане на адвокат по делото в Страсбург.Сега на 20.02 е поредното дело което ще се гледа в Кембридж при закрити врати от семейният им съд.Не съм запозната в детайли точно какво е.От България поискаха помощ за гласност от Милен Цветков и Слави Трифонов.Мисля, че за последния се чакаше дата за предаване.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #761 -: Февруари 12, 2014, 22:44:20 pm »
Датчаните са уникални садисти!
Вижте какво правят с делфините...
http://mp.weixin.qq.com/s?__biz=MjM5NDM0NTA2Mg%3D%3D&mid=10100142&idx=7&sn=2338d5d305296bc264ba02c8620c3c69&scene=4#rd
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #762 -: Февруари 12, 2014, 23:10:23 pm »
Това е известна снимка от 2005. И това са Островите Фарое, а не континентална Дания.
Фарое си имат собствено правителство и министри, и са само под короната на Дания.
И не са "делфини" а вид океански делфини, спадащи към вид китове ( делфиниде).
Това е тяхна си отвратителна "традиция" от векове- нещо подобно правят и японците, апропо.

Северняците са жестоки, садисти и особени. Не се отличават обаче с нищо от англо-саксонските садисти и изперкали, или от непробудните английски педофили ( чиито скандали текат вече не от една година, и разкриващи ни факти, пред които едва ли някой остава безучастен) или пияници в английски "мащаб". Какво струва само Джими Савил, оня изперкалия с пурата, дето от 30 години не можели да го уличат в "действия". Пък чак като взе и прегърна чимширчето, се намериха свидетели. Ами стотиците други дечица по домове, католически "пансиони на разврата" и подобни Англо-саксонски ми ти работи.

В Бг няма нито делфини, нито Джими Савил. Ние си имаме "другарчетата" цветчета, да ни украсяват ежедневието- оня в Парламента ( Пеевски, Пееев??) с наднорменото тегло и погледа на хрътка, или нафукания идиот Пирински, или оня Овчаров- все цветя за мирисане. Те се гаврят не над 30-ина китове, а над 7 млн души. Все същото, нали? Всички имаме по една душа за вадене... .
« Последна редакция: Февруари 13, 2014, 20:36:44 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #763 -: Февруари 12, 2014, 23:25:55 pm »
Имаше гласност сред българите,събраха се и доста средства чрез кампании за наемане на адвокат по делото в Страсбург.Сега на 20.02 е поредното дело което ще се гледа в Кембридж при закрити врати от семейният им съд.Не съм запозната в детайли точно какво е.От България поискаха помощ за гласност от Милен Цветков и Слави Трифонов.Мисля, че за последния се чакаше дата за предаване.
Скъпа, с "гласност" срещу фашисти не се върви. Срещу фашисти се върви с бухалки.
Ако още не сте разбрали, осъзнали, що за държава е УК, дано скоро Ви стане светло на душата от просветляване.
« Последна редакция: Февруари 13, 2014, 09:44:07 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #764 -: Февруари 13, 2014, 11:38:33 am »
Докторе не знам дали е фашизъм, аз виждам чист комунизъм тук.Темата е безкрайна както споменахте английските алкохолици, големия процент население не положило 1 мин труд в живота си живеейки  охолно и без пари на гърба на държавата в така наречените общински жилища.Това е държава на абсурдите в определи области.Относно медицината...вие сам знаете какво се случва ако няма допълнителна здравна застраховка или визита в частна клиника.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #765 -: Февруари 13, 2014, 17:48:06 pm »
Ако живеете в УК, бих се радвал да разкажете/споделите впечатления от фамозното "НЧС".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #766 -: Февруари 13, 2014, 20:34:07 pm »
О, докторе с удоволствие.Болна тема е това и е в основата на много размирици из форумите.Имам някой впечатления.Не знам точно в коя област ви е интереса - раждане, джи пи,педиатрия,спешност,частни клиники.Ако ви опиша всичко подробно което съм чула и видяла тук от близки и познати, убедена съм <страницата> няма да ми стигне тук :lol:
Системата е приблизително както в Бг.Джи пи се явява преградна стена до специалист и се наема да лекува всичко-Всяко лечение независимо от оплакванията 99% се лекуват с парацетамол, в по добрия случай нурофен.При деца когато положението е нетърпимо се изписва Амоксицилин.По добрия вариант за дете е да виси в спешното ,където гарантирано те преглежда педиатър.Като цяло има недостиг на лекари - моя преценка или НЧС не дава пари .
Преди около 3 месеца раждах със спешно секцио.Останах повече от доволна.Всички отреагираха много професионално.Няма ги процедурите, които се правят в БГ преди и след раждане.Много народ пък и няма време :lol: Всичко е съкратено.Престой след нормално раждане ако всичко е ок - 6-12 часа, секцио - 2 нощи.Като изключим анестезиолога докато се излезе от упойка, след това лекар не е идвал при мен.Изцяло под грижите на акушерка.Това е следващото спестяване на пари от НЧС.Отделение за бебета няма.ОТ първата минута бебето е при майката.Стажант акушери са на разположение 24 ч.При изписването чакахме 8 часа педиатър да прегледа бебето.Това беше втората ми среща с лекар за 2 дена.На тръгване ми приготвиха чанта с лекарства - обезболяващи, витамини, разхлабващи сиропи.Всичко до тук е безплатно.Секцио в частна клиника започва от 8-10 хил , а там където ражда принцесата вероятно е и повече :lol:
Това което не ми хареса в болницата е, че целите фамилии се изсипват при родилките без никой да ги спре.Стаите са със заковани прозорци и не се проветряват.Английска кочина.Лично аз нямах търпение да се изнеса от там час по скоро.
Относно скъпи изследвания и среща със специалист може да отнеме чакане до 6м.Само при съмнения за злокачествени заболявания процедурите се забързват.Съответно се опира до допълнителна частна застраховка - обикновенно я дават добрите компании при постъпване на работа, или визита в частна клиника-Например при педиатър-германец в детска клиника в Челси първичен преглед - £200 като е на разположение 24 ч на телефон.
Зъболекари - да попаднеш на добър е равно да уцелиш  джак пот от тото.Повечето нашенци  търсят българи или завършили в България  и да работи с НЧС защото  минават само на частна практика а там цените са страшни.
Аз май ви описах само негативите до тук. :lol:
Случай в спешно - водят дете с 40 градуса температура  и докато се появи педиатър събличат детето голо и му дават портативен вентилатор да се охлажда.
В момента се гласят да пускат така наречения google  nhs казваш си симптомите и оператора ги въвежда и поставят диагноза или те препращат в спешно-
ЗА 9м бременност се видях 1 път с лекар за да се подпише че разрешава секцио.Почти на 41 с рискови фактори.
Ако посмееш да поискаш секцио по желание- те изпращат на психо консулт първо.
« Последна редакция: Февруари 13, 2014, 20:44:43 pm от nia72 »
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #767 -: Февруари 13, 2014, 20:41:48 pm »
Моля, опишете още подробности... и хубаво, и лошо. Ще е интересно за всички, и за мен вкл. Моля. Нека е дълго- не пречи. Няма за къде да съкращаваме... . :)

Преглед педиатър в Гърция- 4Е ( официално, по касата).
То затова вече не и останаха Педиатри в Гърция да работят с Гръцката ( фалирала) "каса".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #768 -: Февруари 13, 2014, 21:35:42 pm »
Да опишем и хубавото казвате :D Учудващо че го има на фона на милионите социални пиявици тук.По време на бременност абсолютно всичко е безплатно - прегледи от сонографисти и акушери, терапия с лекарства - ако има такава . и  голяма част от зъболекарските услуги докато бебето стане на 1г.Консумативите за отглеждане на едно бебе са качествени и на много достъпни цени.Не се пуши никъде,навсякъде е достъпно за детски колички - транспорт и учреждения.Дтеските са £140 на месец, а майчинството £540.Отделно има още  3 или 4 вида основни видове помощи, които се дават на соц слаби семейства или семейства с по нисък доход.Тук масово се злоупотребява,разбира се не само от българи, а от всяка нация, но основно от местните.Има поколения които изсмукват социалните с няколко вида помощи без да са работили никога.Живеят на смешни за Лондон наеми,подпомагат ги финансово и безплатно им ремонтират и жилищата.Затова по горе ви казах че комунизма се е възродил тук :DЧувала съм че помощите могат да стигнат до £1500- 2000 На месец в зависимост от броя на децата.На такива семейства се полага и безплатна детска градина след 2г възраст,защото платената започва от 1000-1200.Ако приемем че един работещ на  заплата от 3 хил ще плати 35% данък, то накрая ще получи горе долу толкова колкото получават онези с помощите и детето му няма да има право на безплатна градина.Общо взето Лондон е колониален град,подложен на пълен погром.Не съм била расист никога (може би тук станах), но мисля че след известен период от години белите тук ще са рядкост--
« Последна редакция: Февруари 13, 2014, 22:02:18 pm от nia72 »
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #769 -: Февруари 13, 2014, 23:00:46 pm »
Благодаря за написаното! пишете още, радвам се да Ви чета... нека малко говорим и за нещо извън медицината.
Напишете нещо ... и  Вашите мисли относно живота там, хората, обкръжението, "средния" британец ... .
Интересно ми е от човек, познаващ нещата от близо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #770 -: Февруари 14, 2014, 23:01:43 pm »
Първо се извинявам, че ви отговарям късно.И второ да знаете ,че не съм много добра в разказите-Не умнея много да си подреждам виртуално изказа и настава хаос  :D
Животът в Лондон е динамичен и забързан.Много се работи и много се пътува.Разстоянията са огромни, влаковете почти постоянно са препълнени.За сметка на това са точни в разписанията си ако няма инжинерни инциденти по пътя.Чисти са и са много бързи.По бавното придвижване е с емблематичните двуеатажни автобуси.Сутринт в тях обикновенно пътуват ученици или работници,които трябва да стигнат до метро или влак.Един билет за автобус е £1.45.Когато се качиш в 3 различни автобуса от там насетне 24 ч пътуваш безплатно.Тоест за около 4.40 можеш да обиколиш Лондон :lol:Пътуването с метро или влак е много по бързо, и съответно доста скъпо.Лондон е райониран на зони.Седмична карта зона 1-4 е £40.До сега можеше да се закупи автобусен билет от шофьора ,но мисля че го премахват заради зачестилите нападения над шофьори в нощните линии.Успоредно с това лятото ще пускат пробно някой линии на метрото денонощно,ако имат печалби ще останат така.Метрото не работи от 00.30 до към 5 сутринта.
Кварталите и жилищата  -следваща болна тема след НЧС за мен.Първоначално живеехме на Гринуич .
Това е югоизточен Лондон.Най висока престъпност след прословутия източен.Населението - изключително и само афро-мюсюлмани и ислямисти.Ако сте чули за случаят с закланият  военен миналата година посред бял ден - беше на няколко минути от Гринуич.Района е пълен с общински блокове, съответно вътре живеещите 80% са хора на помощи които не работят, безделници, наркомани, алкохолици или самотни майки с 3-4-5 деца от различни бащи.Миризмата на трева е нещо обичайно и никой не се впечатлява от това.През деня е оживено, идват много туристи .Има музеи и университети в близост.На сухия док реставрираха търговския кораб  Къти Сарк, пренасял чай от Китай към Англия, изгорял преди години при пожар - говори се че е умишлен заради голяма застраховка.Като цяло е красиво на Гринуич, но само за разходка.За живеене - категорично не.
Ние бяхме за кратко там, докато бяхме без деца.В момента живеем в покрайнините на Северен Лондон.Семеен квартал, тих, фамилни къщи с нормални работещи хора.Училищата са с добър рейтинг.Комшиите ни са нормални, не са наркомани и затворници :? Най близкия до нас квартал е гръцко -турски.За нас е идеално от гледна точка на храна,магазини и заведения.Много вкусно и най близо до нашия вкус.Наемите в Лондон са повече от ужасни.Преди години когато дойдохме имаше и евтини ,но след Олимпиадата мисля че цените се уеднаквиха почти.Наем на стая за двама в момента е около £600 за месец, студио - флат което си е пак стая но с WC  800-900.Ние сме наели двустаен апартамент с градина полуобзаведен за £1200 като всяка година наема ни се качва с 8%.Отделно плащаме £200 такса всеки месец на общината.оТ  там нататък сметки,които в сравнение с България не са високи спрямо заплатите тук.Не знам дали бихме рискували да купим жилище на изплащане .Единия вариант е да е евтино но в лош квартал, другия вариант е да си остана под наем но в спокоен квартал с добри училища.Където живеем в момента къщите струват около и над £600 000 :lol:
Храна и всичко останало като консуматив за едно семейство .Пак сравнявайки с България тук е много евтино.Има постоянно намаления, промоции.Големите вериги с много лоялна конкуренция по между си мислят за народа :D
Паркове и градини - първенец е Англия.Всъщност не знам дали е така но въздуха тук е учудващо чист и предполагам се дължи на високия процент зелени площи и сравнително новите коли които са в експлоатация.ВсЕКИ един квартал има 1 или2 парка,помислено е за децата , а в някой има и фитнес уреди за родителите :lol:В този ред на мисли си заслужава да се посети Хайд Парк и Грийн парк който е непосредствено до Бъкингам.
Докторе стана пак много дълго.Утре може да поговорим и по останалите теми.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #771 -: Февруари 14, 2014, 23:55:11 pm »
Nia, честит ти син Симеон! :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #772 -: Февруари 15, 2014, 00:02:29 am »
 :lol: Мерси Джам. Така и не успях заради него да дойда до хотела за ДРЗ.Имах проблеми след полета.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #773 -: Февруари 15, 2014, 10:52:15 am »
В Бг е ужасна скъпотия. В Гърция, която с голямо приближение може да се нарече "страна от ЕС", на места е по-евтино отколкото в Бг.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #774 -: Февруари 15, 2014, 10:53:36 am »
:lol: Мерси Джам. Така и не успях заради него да дойда до хотела за ДРЗ.Имах проблеми след полета.
Чудесни неща. Искаме повече... впечатления. Как е гръцко-турския квартал например, и какво впечатление оставят гърците, гледайки ги отстрани?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #775 -: Февруари 15, 2014, 20:19:24 pm »
Ниа, пишеш много интересни неща, не е объркано. И аз ще се радвам да продължиш  с разказите  :)
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #776 -: Февруари 15, 2014, 20:33:32 pm »
Здравейте, не съм влизала отдавна в темата, а и още по-рядко се изказвам в нея.
Ния, честит ти син! Да е жив и здрав!
Много интересно разказваш
*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #777 -: Февруари 16, 2014, 00:54:39 am »
Докторе, квартала е много спокоен и дружелюбен.По наши наблюдения сравнявайки с други нации, гърците и турците оставят добро впечатление.Има и доста кипърци, установени тук поколения.Живеейки няколко месеца около тях, даже и в супер маркета през деня различавам елегантната възрастна дама с европейско облекло - гъркиня, пред същата такава англичанка.От любопитство надниквайки даже в количката им за пазар има огроооомна разлика.При гърците преобладава зехтина,зелените продукти, хубава паста,финни деликатеси,риби, докато при другите.....пици и полуфабрикати.Е, не при всички е така но повечето.В този ред като стана дума за хранене, англичаните са сигурно най НЕздравословно хранещите се.Или поне голям процент от тях.Кухнята им не е разнообразна, а това което предлагат лично на нас не ни допада.Може би затова изобилства предлагането на кухня от цял свят.Един турски ресторант може наобед да е препълнен , а английската закусвалня до него почти празен.Лично аз ако изям порция английска закуска сигурно ще се озова в бърза помощ.Всичко пържено и мазно. :?Но пък засищала мъжете,които работят тежък физически труд в строителството и затова била толкова популярна и евтина :lol:
Едно от нещата които ме впечатли много първите дни - в голям хипермаркет как пазаруват пенсионерите.Бавно и спокойно със списък в ръка пълнят големите колички.Без никакви притеснения.Веднага асоциирах пенсионера в БГ как оглежда с часове щандовете и не може да подбере кое да купи.Огромно предимство за тукашните и безплатното здравеопазване  - лечение и лекарства.Без значение за колко десетки или стотици лева получават лекарства всичко е напълно безплатно.Останалата част от населението заплаща такса рецепта £7.50 Без значение от сумата на рецептата.За бременни, бебета и деца също е безплатно и са освободени и от тази такса.
Дребни неща от ежедневието в началото даже и сега понякога ни карат да се замислим, какво ни липсва на нас в държавата за да сме поне малко като тях.Отговора за мен е - спазването на законите тук и солените глоби.По време на Олимпийските игри моят мъж навлезе с колата в лентата където се движеха олимпик бусовете.На следващия ден получихме глоба от £80- ако не се плати до 2 седмици става 160 .Движението и паркирането е уникално културно.Изключително рядко се чуват клаксони, псувни или неправилно изправарване или гонки със заплахи.Като се замисля май не съм виждала и чувала.За коли паркирани на място за инвалид или върху тротоар не може и през ум да мине че може да се случи.Пътните такси и застраховките са скъпи.За млад шофьор е най скъпа заради по висок риск за ПТП.Малко по евтина е за шофьори които имат добро минало - без катастрофи и глоби.Колите са запазени и евтини за сметка на високите месечни такси за тях-Средно 100 на месец за среден клас кола.
Като стана въпрос за пенсионери и грижа за инвалиди .Няма вид обществен транспорт или учреждение което да не осигурява достъп за тях.В метрото кога се качи сляп пътник с куче водач го придружава служител до изхода.Ако ще прави смяна по станцията уведомяват колегите си за да го изчакат и да му помогнат.
За днес това :lol: благодаря ви момичета. дано да четат и тези които искат  да емигрират тук :D
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #778 -: Февруари 16, 2014, 01:05:31 am »
http://www.youtube.com/watch?v=HDesrlnZETU

"Ничего не спрашивай,
 жизнь свою донашивай"
Елена Фролова

Това за Вас, с Благодарност за впечатленията. Такова нещо не може да напише нито един Британец... :) нито да изпее. Нито някой нов Шекспир, Оден, Йетс могат да напишат подобно на това:

Красною кистью
Рябина зажглась.
Падали листья,
Я родилась.

Спорили сотни
Колоколов.
День был субботний:
Иоанн Богослов.

М.Цветаева, 1916

Ще трябва да минат няколко поколения за да може Бедната ни Бг да се върне на нивото, хуманността и човешкия облик които имахме през 1944. Пораженията са тежки, много хора просто са свикнали да живеят вече така в Бг, с цялата тази грубост, безпардонност, просташки език и обноски. Без да се засягат някои тук , но така си е. Хубавото си е хубаво, но лошото ни е много лошо. Единствената ни утеха е че Гърците стават все по-зле, и все повече почват да ни приличат. И по обществен садизъм, и по безчувственост, и по мизерия- духовна и материална. Даже на моменти ми се струва че, Бг върви по-добре, и става все по-богата с годините ( и хората също). :wink:

В Лондон се изнесоха много богати Гърци от 2009 и насам. Успоредно с паричките си, които срамежливо изнасяха с чували, боящи се да не дойде Гръцкия "социализъм" отново, и да загубят всичко, в поредното политическо танго на "любов с масите" и щедри благинки. Както например пожизнена пенсия за всяка неомъжена дъщеря на пенсиониран и починал държавен служител, стига да остане неомъжена. И за миг не се съмнявайте че, те си остават стари моми, независимо от обилието на "придружители" в живота, стига да няма сватби. Да, правилно четете- има го и досега това- около 700 Е на месец.
« Последна редакция: Февруари 16, 2014, 13:43:18 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #779 -: Февруари 16, 2014, 02:33:36 am »
Не мога да си представя две британки да пеят така, седнали на два обикновени стола, в една обикновена квартира.

http://www.youtube.com/watch?v=unSaNSaZH4U
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.