0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #20 -: Април 06, 2013, 02:21:09 am »
Здравейте доктор Бърди, не се включвам често, но имам нужда от съвет.

Предистория - от миналата година до сега Вики е направил при вирусни инфекции , започнали като хрема, кашлица и прочие екстри общо 3 бронхо спазъма.
1. В началото на март - вирусна история с много висока температура. След като тя не спадаше 4 ден по ред и се появиха зелени сополи - Клацид за 10 дни;
2. Четири-пет дни след спиране на Клацид-а и посещение на ДГ - внезапна болка вечерта в ЛЯВО ухо, без температура. На следващия ден - преглед при УНГ - отит с предписан Панцеф за 10 дни;
3. Четири дни след Панцеф-а и посещение на ДГ сутринта се събужда с кашлица и бронхо спазъм, който по вида на кашлицата и аз установих. Моментален преглед при личната - бронхит с назначен Вентолин, Проспан и Зинат. Не ги дадох, а изчаках в същия ден преглед при доктор Захариева (специалист - педиатър, която работи по стъпките на доктор Куфарджиева от детската пулмология). Констатиран бронхоспазъм, без бронхит (прегледа и консултацията продължиха достатъчно дълго, че детето се изкашля обилно и след това го преслуша пак), зачервено гърло и увеличени лимфни възли. Назначение: Вентолин (по мое настояване сироп, защото инхалаторно ме е страх, Ериус, Изопринозин(ясно ми беше , че от него файда никаква) и Лимфомиозит (хомеопатичен, простете за мен боклук). и така ... три дни ... оплакване в ДЯСНО УХО - ТОтоест, другото , не болното от преди десетина дена. Моментален преглед при УНГ - изписан Цефзил, който пием в момента. Заради бронхо спазма бяхме и на вторичен преглед при доктор Захариева, съгласи се с назначения антибиотик, но : предписа Сюнгюлер, защото вече има повече от 3 епизода на бронхо спазъм за една година с  контрола след 1 месец и да се пие около 3 месеца общо.
Въпросът мие - подходящо ли е даването на Сюнгюлер в този случай?
Извинявайте, че поста ми е дълъг, но искам максимално да ви запозная с картинката. Поздрави от мен (Вики и баба му също) и както винаги се моля  всичко с Вас и семейството Ви да е наред.

Не, не е подходящо.
Касае се вероятно :

* за повтарящи се вирусни инфекции, които поради дисфункция на Евстахиевата тръба дават рецидивиращи отити ( трета сливица/?)... в тои аспект- вирусни отити за капки??  или
* неизлекуван отит- Клацид, Пнцеф за отити не са подходящ избор.
* бърка се фарингит и ринит ( и кашлица от това) с "бронхоспазъм". Което е по-вероятно... инфекция, която се повтаря (защото нито Клацид, нито Панцеф са добър избор като АБ) и това дава паралелно и рецидивиращи отити.

Аугментин, Амоксицилин, или Зинат-подходящия спектър.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #21 -: Април 06, 2013, 02:27:40 am »
натриев цитрат за повръщане
лекарства за спиране на повръщане не се препоръчват.

Дават се лекарства за повръщане при деца. Това, апропо, е Бг схващане ( за недаването) което първо ме насочи,колко порочно е Бг обучение и практика. Щом започнах да давам лекарства за повръщане при деца ( аз ползвам само и изключително Метоклопрамид) нито едно дете не ми е влизало в болница поради дехидратация.

Същото важи и що се отнася до УЖАСНАТА кортикофобия в Бг ( страх от КС).
Абсурдно даже да си помисля, как съм мислил и аз, но после "влязох в крак" и затова например с тежки пристъпи на БА/бронхиолити, почти не ми е влизало дете в болница.
Няма тежък бронхиолит, който да МОЖЕ да се овладее без КС ( орален, инхалационен) препарат.
И така да се избегне хоспитализация.
« Последна редакция: Април 06, 2013, 10:12:58 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #22 -: Април 06, 2013, 08:04:15 am »
натриев цитрат за повръщане
лекарства за спиране на повръщане не се препоръчват.

Дават се лекарства за повръщане при деца. Това, апропо, е Бг схващане ( за недаването) което първо ме насочи,колко порочно е Бг обучение и практика.

прощавайте, но това, което написах, не ми го е казал български доктор. напротив, българските доктори обожават натриевия цитрат.

ставаше дума за това, че не се дават лекарства нито за спиране на повръщане, нито за спиране на диария, преди да се изясни причината. също и лекарства за болки в корема.

апропо, един съвет към майките - при случаи на повръщане през летните месеци, опитайте да дадете глътка-две кока кола.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #23 -: Април 06, 2013, 08:29:15 am »


апропо, един съвет към майките - при случаи на повръщане през летните месеци, опитайте да дадете глътка-две кока кола.


Чувала съм за Спрайт.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #24 -: Април 06, 2013, 08:31:21 am »
Докторе, имам нужда от съвета ви :oops:
Дъщеря ми има хрема и кашля. Не може да изхвърля секрета.
Промивам нослето в физ. разтвор и след това пръскам Олинт.
Удачно ли е според вас да дам сироп Ацц? Сиропа е за деца над 2 години, а тя е на година и девет месеца.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #25 -: Април 06, 2013, 08:34:46 am »

ставаше дума за това, че не се дават лекарства нито за спиране на повръщане, нито за спиране на диария, преди да се изясни причината. също и лекарства за болки в корема.
джам,а защо тези лекари казват да не се спира повръщане? Какво им е обяснението? На мен ми идва на акъла само, ако е натравяне, че да се изхвърли каквото има. Обаче не е много логично при дълго повръщане, понеже съдържанието на стомаха се изпразва почти от раз,хайде да речем от два(макар, че се съмнявам) т.е. ако е натравяне, детето е изхвърлило каквото може да е в стомаха ( другото,надолу след стомаха и без това не го повръща). Аз затова писах,че е ако повърне повече от няколко пъти се дава,  пък и не мисля, че някой бърза да дава лекасртва за 1 повръщане или веднага в първите 5-6 часа. Но ако е като Андреа, която повръща като е болна и една капка течност не и се задържа в стомаха, по-добее лекарство, от колкто да стигне до болница. Зависи от случая. Ивана приемерно не повръща. От както се е родила, каот изключим леките връшания като бебе,  ми е повърнала точно един път.  


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #26 -: Април 06, 2013, 09:23:20 am »
Ми, в началото когато започнаха сополите пускахме изследвания, все излизаха чисти.
Моето дете ходи ли 3 дена на ясла, на 4тия задължително е с хрема!
Лошото е, че снощи вдигна 37,7, някои казват че това не е Т за притеснение, други че тя е най опасна, не знам кое е вярно, дадох Нурофен, за да спи спокойно.
Дясното оченце сълзи днес, но Т няма от снощи.
И още нещо  - аз съм с поставена блокираща инжекция, в четвъртък започваме стимулация за втора процедура, вирусите ми се струват опасни в този момент. Ще я спра от ялса, но възможно ли е това да е вирус?

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #27 -: Април 06, 2013, 10:01:24 am »
Ми не е най-опасната, щото 40 градуса примерно е по-опасна ;-). Вероятно е вирус, нали казаваш, че изледванията са ви били чисти. Те вече може и да не са ви чисти, щото някоя бактерийка все ще се е възполвала от тях.

Тази история със сополите като тръгнат на градина се повтаря и повтаря от дете на дете, от толкова майки съм го чула, всъщност от почти всеки, който има дете на тази възраст в градина с редки изключения ( моята малката е такова изключение да чукам на дърво). Така е като са на градина, въртят си там всички вируси едно от друго и първата година повечето са много често сополиви. Забравих колко каза лекарката,но май средното е някъде по инфекция на месеца,но не помня точно цифрата. Много беше.  


  
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #28 -: Април 06, 2013, 11:40:49 am »
Да ви питам какво мислите за пиенето на антибиотик при т 37.7-38 за 4 дни?

На сестра ми едното момченце от миналата седмица има зачервено гърло и кашлица, и вдига по един път на ден т 37.5-37.7, и 5 дни му даваха суметролин.В четвъртък го водиха пак на лекар, и уж гърлото му било по-добре вече, но вечерта качи т 38 пак.
Вчера го водиха на друга лекарка, и е изписала антибиотик, казала е, че след като 4-5 дни си има т 37.5-38., въпреки лекарствата, трябва 5 дни да пие антибиотик.
Преди 20 дни пак беше на антибиотик  :( .

И още нещо, и педиатрите ли могат само юни и декември да се сменят?
« Последна редакция: Април 06, 2013, 11:42:54 am от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #29 -: Април 06, 2013, 14:04:13 pm »
Здравейте, момичета и д-р Бърди:)
Не съм писала отдавна, но ви чета като имам време. Искам да ви споделя моя опит относно повръщането и чревните вируси, които ни нападнаха миналото лято. Три месеца лято - Боян всеки месец с повръщане и разстройство. Покрай мен масово болни деца със същите симптоми и почти всички, поради "адекватното" лечение на педиатрите им, стигнаха до болница с обезводняване. Там пък (инфекциозно отделение) що да не лепнат още някой бацил, и стана страшно!
Та, аз съм ЗА даването на лекарства спиращи повръщането и разстройството. Дори съм се запасила с едно лекарство от Гърция - Примперан, за всеки случай, че много се наплаших миналото лято. Овладях положението без лекар, само като четох тук из "Мненията на Бърди". Давах лечебна Хумана, Хидрасек и Хидратин Алфа, оводнявах на 5мин. по лъжичка. И трите пъти мина за ок. 2-3 дни, без усложнения, лекарства и болници.
Другото, което открих, че действа при моето дете е сребърната вода. При леки настинки или само да го чуя, че почва да ми киха често през деня я почвам веднага, капя и в носа, по няколко пъти, разредена според указанията. Опитайте, пресича много бързо, и аз, и мъжът ми, и Боби я пихме всеки ден тази зима, двамата се поразболяхме малко, но Боян го опазихме здрав, без сопол и каквото и да е от миналата година. Надявам се да ви бъда полезна с моя опит.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #30 -: Април 06, 2013, 16:07:20 pm »
сребърната вода е типичен "илач".
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #31 -: Април 06, 2013, 17:27:40 pm »
Сребърната вода за пиене не вярвам да прави каквото и да е, но за капане в носа може и да има някакъв ефект понеже има антимикробно и антивирусно действие.
По същата приичина светената вода е „лекувала“, понеже в нея е седял непрекъснато кръста на попа, който е сребърен и е йонизирал водата и като се промиват рани с такава вода предпазва от инфекция, а рана която не се инфектира , зараства по-лесно. Сега няма такова нещо, попът мисля, че само я благославя,което естествено няма никакъв ефект, понеже няма седене на сребърне кръст, няма нищо.
« Последна редакция: Април 06, 2013, 17:46:06 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #32 -: Април 06, 2013, 20:57:12 pm »
Да ви питам какво мислите за пиенето на антибиотик при т 37.7-38 за 4 дни?

На сестра ми едното момченце от миналата седмица има зачервено гърло и кашлица, и вдига по един път на ден т 37.5-37.7, и 5 дни му даваха суметролин.В четвъртък го водиха пак на лекар, и уж гърлото му било по-добре вече, но вечерта качи т 38 пак.
Вчера го водиха на друга лекарка, и е изписала антибиотик, казала е, че след като 4-5 дни си има т 37.5-38., въпреки лекарствата, трябва 5 дни да пие антибиотик.
Преди 20 дни пак беше на антибиотик  :( .

И още нещо, и педиатрите ли могат само юни и декември да се сменят?

За антибиотика-аз бих искала изследвания, така на сляпо, а може би и без причина не ми се дава.
Педиатър съм чувала, че по всяко време на годината се сменя, не като ЛЛ.


Дясното оченце сълзи днес, но Т няма от снощи.


Да не я е надухало нещо? Моя приятелка чак и се зачервяваше око, ако е стояла на течение нещо.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #33 -: Април 06, 2013, 21:00:48 pm »
М-и, не мисля че е вариант с надухване, по- скоро леко възпаление от хремата, от мен си е взела чувствителните очи  :lol:
Днес сопола е течен и прозрачен, стискайте палци утре да го няма, ще взема да повярвам в хомеопатията!

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #34 -: Април 08, 2013, 22:16:12 pm »
При нас млякото е основната ни закуска, друго почти не иска, и последното хранене към 20.-22. ч. е също мляко, просто си обича мляко.

До кога е препоръчително да се дават адаптирани млека?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #35 -: Април 08, 2013, 22:36:23 pm »
Аз давам Нестле в момента и има и за над 2г. Разглеждала съм състава-просто добавките са в различни проценти от това за над 1г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #36 -: Април 09, 2013, 02:39:31 am »
Аз още давам АМ.Взимам 4 на Аптамил.Максим го пие само сутрин и то ако спи, иначе  не го помирисва.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #37 -: Април 09, 2013, 05:37:00 am »
До кога е препоръчително да се дават адаптирани млека?
До края на първата годинка трбява да са на АМ ( или кърма), после може обикновено мляко.


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #38 -: Април 09, 2013, 07:28:33 am »
за повръщането- тази сутрин отново ме спаси свещичка Вомитус Хийл- може да е хомеопатично, но винаги безотказно
разбира се, зависи от причинителя- до сега само при хранително смущение съм го прилагала, не при вирус
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #39 -: Април 09, 2013, 12:07:42 pm »
Здравейте д-р Бърди.
 Дъщеричката ми е на 4 год.и преди известно време като пишка и казва че я боли, освен това в урината забелязах нещо като бели парцалчета.
Болката не беше постоянно, може би един или два пъти през целия ден,пишка си нормално не прекалено често.
Правихме обикновена урина, след това и стерилна,които нищо не показаха.
Вече не се оплаква че я боли,но в урината пак има такива бели парцалки.
Какво да предприема от тук нататък и на какъв специалист да я заведа- нефролог,уролог или да направим ехография на бъбреците.