0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #160 -: Май 20, 2013, 09:32:25 am »
Марси благодаря ти за отговора. Интесерува ме дали е възможно на естествен цикъл да направиш 2 или 3 фоликула?
Разпитах в клиниката, казаха че излиза между 1500 и 2000 лв.
Сигурно и друго ме интересува, но съм толкова объркана в момента, че не ми идва на ум. Не очаквах втория път да изгубим бебчето, при положение, че първия всичко беше идеално!

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #161 -: Май 20, 2013, 10:36:36 am »
Lindsey, да възможно е, аз единия месец имах 2 яйцеклетки без никаква стимулация, но е по-рядко явление. В коя клиника си, та е толкова скъпо?
А дали сте подходящи за ЕЦ-това само доктора ще прецени.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #162 -: Май 20, 2013, 10:59:58 am »
Без стимулация в повечето случаи яйцеклетката е една. При стимулация с Клостилбегит аз направих повече фоликули, но накрая  пак една качествена я., втората не беше добра. Ако очакваш повече яйцеклетки говори за т.н. лимитиран цикъл, но тогава и цената ще е друга. Аз правих такава лека стимулация са пет дни, резултатът - две яйцеклетки и две ембриончета, но отрицателен тест. Но има жени, които отговарят по- добре от мен на леките стимулации. Успех!

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #163 -: Май 20, 2013, 11:27:50 am »
Дейзи, в клиниката в Тутракан съм, нямат определена цена явно, всичко зависи от лекарствата.

Марси, не съм сигурна, че и аз ще отговоря добре на лека стимулация, при втората процедура Е2 беше много нисък, но въпреки това на края имахме 5 супер ембриончета.

Ще мисля, умувам и консултирам със съпруга ми и доктора, пък да видим.

Благодаря ви за бързите и пълни отговори, ще ви следя, пък дано се запиша и аз скоро в темата.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #164 -: Май 20, 2013, 11:57:21 am »
Дейзи, в клиниката в Тутракан съм, нямат определена цена явно, всичко зависи от лекарствата.

ама ти нали говориш за ЕЦ? Какви лекарства тогава? Ако говориш за клостила- той е 10-20 лв.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #165 -: Май 20, 2013, 13:04:57 pm »
Дейзи,

Доколкото знам, има някаква лека стимулация, едно момиче, което е правило ЕЦ там ми каза, че за инжекции и лекарства е дала около 200-300 лв. Може би не е съвсем естествен при нея. Та затова питам.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #166 -: Май 20, 2013, 13:53:05 pm »
Това си е ин-витро с лека стимулация, а не ЕЦ. Различни неща са.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #167 -: Май 22, 2013, 13:03:20 pm »
Здравейте момичета!

Много съм разочарована! 

Вчера нищо не стана. Нямало яйцеклетки в двата фоликула, които извадиха. От малкия не се и очакваше, но от големия... Мисля, че просто докторката подрани, яйцеклетките не са били доузрели и затова не са могли да извадят. Извадиха ги на 13-ти ден. Обяснението беше, че явно този месец не е имало овулация и яйцеклетки, но резултатът от Е2 на 10-ти ден показваше друго...
След стимулация с Клостилбегит, на 9-ти ден в единия яйчник имаше един водещ фоликул 14.5 мм, един 11 мм и два по 10 мм, а в другия яйчник имаше два по 11 мм.
Е2 беше 197 на 10-ти ден. Водещият фоликул беше 16 мм на 11-ти ден, а пункцията на 13-ти ден от МЦ.
Миналия месец на 14 ден докторката извади хубава яйцеклетка от същия яйчник, не знам защо трябваше да променя нещо работещо и да прави пункция на 13-ти ден. Все си мисля, че ако пунцията беше днес - 14-ти ден, щяха да извадят поне една яйцеклетка, а може би и даве, защото и малкият фоликул щеще да е пораснал още. Миналия месец на 11 ден Е2 беше 166, на 12-ти ден - Е2 - 276 и на 14-ти ден успешна пункция... Не знам дали съм права в тези си разсъждения, само специалист може да каже, а аз не съм такъв, но за мен този опит можеше да бъде успешен...

До тук бяхме с опитите на естествен цикъл. Сега почивка  :) и ще чакаме заповедта от фонда към края на годината. Тогава с нови сили и при нов лекар ще действаме и ще се молим за успех!  :)

Късмет на всички!!!  :goodluck: :babyflips:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #168 -: Май 22, 2013, 15:36:35 pm »
Елени, и аз съм имала такъв случай, два фоликула, единия излезе кух, а в другия яйцеклетката не беше узряла.Лошото на естествения цикъл че надеждата е точно в една или две яйцеклетки и като не стане разочарованието е много голямо.Почини си и изчакай заповедта.Аз след точно такъв опит на ЕЦ спрях с него и седя и си чакам заповедта и ми е едно спокойно.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #169 -: Май 22, 2013, 17:29:59 pm »
Елени, а как бяха стойностите на LH, предишния път и сега? Може би сега е тръгнало да се покачва за да сложат прегнила и да назначат пункция  :ask:
Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #170 -: Май 22, 2013, 21:18:17 pm »
titita, LH предишния месец беше 7.97 на 12 ден, а този месец го изследвахме само на 10-ти ден и беше 4.47. Дори не изследваха LH-то преди да назначат Прегнила...

magi_st, как се разбира дали фоликула е кух или в него има недоузряла яйцеклетка? Аз до колкото разбирам по някакъв начин "промиват" фоликула и ако излезе яйцеклетка - излезе, ако не, казват, че е празен. Но не знам дали е точно така.
« Последна редакция: Май 22, 2013, 21:23:14 pm от Елени »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #171 -: Май 23, 2013, 01:12:11 am »
Елени, предполагам, че ако е имало яйцеклетки, макар и незрели, щяха да ги извадят. Тук четох за случай на извадена незряла я. , ембриолозите изчакват да доузрее в подходяща среда до следващия ден и тогава я оплождат. И Е2 не винаги е показателно. При опита ми с лека стимулация имах 5 фоликула, Е2 към 700, извадиха 2 яйцеклетки. Понякога Естрадиола е висок заради по-големия брой фоликули. Вероятно не отговаряш добре на стимулация с Клостилбегит.
« Последна редакция: Май 23, 2013, 01:13:43 am от marsi »

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #172 -: Май 23, 2013, 10:24:21 am »
Елени, предполагам, че ако е имало яйцеклетки, макар и незрели, щяха да ги извадят. Тук четох за случай на извадена незряла я. , ембриолозите изчакват да доузрее в подходяща среда до следващия ден и тогава я оплождат.
незрелите яйцеклетки залепват за стените на яйчника понякога и не могат да бъдат извадени, Д-р Стаменов ми го обясни веднъж, когато имах Е2 над 200, но не извадиха Я. В такива случаи препоръчват по-рано да се бие прегнила, но при мен ЛХ беше ниско-около 4-5.

magi_st,  Аз до колкото разбирам по някакъв начин "промиват" фоликула и ако излезе яйцеклетка - излезе, ако не, казват, че е празен. Но не знам дали е точно така.
на мен лично ми е много странно на какво казват промиване- на боцването ли? Правили са ми пункция без упойка и ми е чудно на кое казват "промиване"? Още повече, че дали са извадили Я. се разбира след като ембриолога погледне през микроскопа, самия лекар не може да каже има или няма Я.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #173 -: Май 23, 2013, 10:43:47 am »
Елени, предполагам, че ако е имало яйцеклетки, макар и незрели, щяха да ги извадят. Тук четох за случай на извадена незряла я. , ембриолозите изчакват да доузрее в подходяща среда до следващия ден и тогава я оплождат.
незрелите яйцеклетки залепват за стените на яйчника понякога и не могат да бъдат извадени, Д-р Стаменов ми го обясни веднъж, когато имах Е2 над 200, но не извадиха Я. В такива случаи препоръчват по-рано да се бие прегнила, но при мен ЛХ беше ниско-около 4-5.

magi_st,  Аз до колкото разбирам по някакъв начин "промиват" фоликула и ако излезе яйцеклетка - излезе, ако не, казват, че е празен. Но не знам дали е точно така.
на мен лично ми е много странно на какво казват промиване- на боцването ли? Правили са ми пункция без упойка и ми е чудно на кое казват "промиване"? Още повече, че дали са извадили Я. се разбира след като ембриолога погледне през микроскопа, самия лекар не може да каже има или няма Я.

Иглата е свързана към помпа и течността от всеки фоликул  се аспирира. Тази течност се изследва под микроскоп от ембриолога и от нея се  изолират яйцеклетките.
По слънчевата страна на улицата
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #174 -: Май 24, 2013, 14:21:13 pm »
marsi, и аз съм чувала за извадени незрели яйцеклетки, но също и че когато яйцеклетката е незряла, някак си се закрепва в стената на фоликула и не може да бъде аспирирана. Не знам кое е вярно, а може би и двете в различни случаи...
Както и да е... Дано следващите опити на всички ни да бъдат успешни!  osi_9
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #175 -: Май 27, 2013, 13:11:50 pm »
Момичета, да дам отчет:днес 11 ден след трансфер ЧХГ-0,46.Чакам цикъл и следва лека стимулация,дано успеем защото мисля това да е  последен опит.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #176 -: Май 27, 2013, 14:32:07 pm »
Ех, jo-joo, жалко! :(
Пожелавам ти кураж и късмет! :goodluck: Дано следващия път да успеете! Стискам палци!  :crossfingers:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #177 -: Май 27, 2013, 19:15:07 pm »
Благодаря Елени,късмет и на теб при следващия опит.  :goodluck:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #178 -: Юли 19, 2013, 08:27:40 am »
Момичета, къде сте? Никой ли не прави опит в момента? Аз чакам цикъл, та да започваме....

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #179 -: Юли 19, 2013, 20:22:13 pm »
Аз почивам. След един стимулиран опит с биохимична и два лимитирани, продължавам с лимитиран и се подготвям за септември.  :beach1: