0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #100 -: Април 23, 2013, 17:53:04 pm »
lubadim, благодаря за подкрепата!  :thankyousign:
Дано да не те подвеждам с това под 10 и над 10... Док. каза само, че фоликулът е нямало да се спука сам, защото LH-то е било под 10. Всичко останало са само разсъждения, а аз не съм лекар. Освен това ето при marsi стойностите са били и над 10 и пак са хващали фоликул. Може при теб да са слагали прегнила при висок LH заради по-ниското Е2, някой беше писал, че то трябва да е около 200 - 250 за една яйцеклетка. Не знам... Може да питаш твоя лекар утре като отидеш на проследяване, тъкмо ще чуем още едно професионално мнение по въпроса :)
Стискам палци този опит да е успешен!!!  osi_9  :goodluck:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #101 -: Април 23, 2013, 18:03:06 pm »
уф, те мойте хич не обичат да им се разсъждава... и вече имам комплекс, че им губя времето и се получава така, че набързо хем си питам, хем сама си отговарям и резултат няма. вкъщи с мъжа ми репетираме как точно да си формулирам въпросите, че хем макс информация да получа, хем за най-кратко време, хем да им дам някакви насоки за да си помогна, хем да не ги заблудя или обидя нещо.... без майтап - репетираме яко и често ми се кара че съм многословна и не се разбира какво имам предвид :) . та за тази дреболия прегнила, която не подлежи на съмнение, надали ще се осмеля да питам. както и да е. дано този път има напредък.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #102 -: Април 23, 2013, 18:19:20 pm »
И аз все се притеснявам да питам, за да не излезе така, че се съмнявам в компетентността на лекаря, но този път се получи някак си от самосебе си - попитах док. за функцията на прегнила и така... :)
Дано да успееш да си зададеш въпросите и най-важното, опита да е успешен!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #103 -: Април 23, 2013, 18:54:33 pm »
уф, те мойте хич не обичат да им се разсъждава... и вече имам комплекс, че им губя времето и се получава така, че набързо хем си питам, хем сама си отговарям и резултат няма. вкъщи с мъжа ми репетираме как точно да си формулирам въпросите, че хем макс информация да получа, хем за най-кратко време, хем да им дам някакви насоки за да си помогна, хем да не ги заблудя или обидя нещо.... без майтап - репетираме яко и често ми се кара че съм многословна и не се разбира какво имам предвид :) . та за тази дреболия прегнила, която не подлежи на съмнение, надали ще се осмеля да питам. както и да е. дано този път има напредък.
По повод въпросите - в началото си ги записвах и вадех листчето, защото от притеснение забравях да питам за всичко, което ме интересува. Докторите ми отговаряха спокойно и без да ми се подиграват. Сега вече не се притеснявам, разпитвам за всичко и получавам винаги изчерпателни отговори.
Така че, питай смело, не се притеснявай излишно. Няма да обидиш никого.
Дано този път успеете да хванете фоликула. Успех!


*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #104 -: Април 23, 2013, 19:46:07 pm »
... без майтап - репетираме яко
 
  :)   lubadim, така ме развесели, желая ти успешна пункция този път!

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #105 -: Април 23, 2013, 22:29:39 pm »
аз пък от този клостил от предния опит, когато извадихме 1 яйцеклетка, оплоди се и я  замразихме,
сега  на 2 ден от новия цикъл съм с два задържани фоликула
27 мм и 18 мм.Утре на 5 ден пак ще ходя на преглед,за да видят дали са изчезнали от само себе си.

а .......мама Гали съм, но нещо не мога да си вляза в стария профил. :)
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #106 -: Април 23, 2013, 23:21:47 pm »
Мама Гали, за технически въпроси може да пишеш в  тази тема
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43209.0
Някой от модераторите ще ти помогне, възможно е да е свързано с
профилактиката на сайта преди няколко дни.

Имах задържан фоликул единия месец, не ни попречи за проследяването.
Док. каза, че ако не се свие, ще го махнат по време на пункцията.
Сви се сам.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #107 -: Април 24, 2013, 05:07:17 am »
Ами днес ще ми каже Персенска ,
Аз се стягам за път, да съм в клиниката в 10.30
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #108 -: Април 24, 2013, 16:41:57 pm »
marsi, lili2011, да, хормоните ни може много да варират и циклите ни са различни и индивидуални... 
Така е, но и не съвсем. Според мен има няколко прости правила. При мен например категорично важи правилото ако ЛХ-то е над 10 да изпуснем фоликула. И обратното. Понякога наистина овулирам по-рано, но никога по-късно от 14-ти ден. Старая се да ходя на преглед 9-10 и после 11-12 ден, за да можем да направим пункция на 13-ти ден, 14-ти макс. Гледат се хормоните в момента, като ЛХ-то според мен показва колко време остава до пункция, а естрадиола трябва да отговаря на броя фоликули, които са видени с ехографа. Опита се приключва ако има нещо не както трябва от горните. Държа да подчертая че това са си мои разсъждения базирани на личен опит и прочетеното в сайта.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #109 -: Април 24, 2013, 17:25:38 pm »
Здравейте момичета!  :)

Ембриончето се развива и утре ще има трансфер   :D

lubadim, как мина днес прегледа?
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #110 -: Април 24, 2013, 17:51:19 pm »
леко каръшки. имаше объркване със списъците - уж часа ми беше в 10.45, после ме викнаха за 09ч., после пак за 10.45 - та висях 2 часа на една безниностанция и съзерцавах Витоша. по същество - почна се проследяването - по 10мм фоликули в двата яйчника, 2мм лигавица - но то е още мнгоо рано - 7-ми ден. ще видим какво ще излезе.  ти ще ходиш ли на трансфер утре?
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #111 -: Април 24, 2013, 17:56:33 pm »
иначе и аз разсъждавам , и организмът ми реагира, като  лили2011. Сега се чудя дали сама да не си следя ЛХ-то по-отрано, да си пускам през ден хоромоните в друга лаборатория и ако видя че отива към 10, а не ме викат за пункция да настоявам  :ask:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #112 -: Април 24, 2013, 18:37:25 pm »
lubadim,  да, ще има трансфер утре :)

Браво за двата фоликула! Имаше ли някаква стимулация, или естествено са се образували два?
Днес не ти ли пуснаха хормони?

Не знам какво да те посъветвам по отношение на чуденката ти... По-скоро си мисля, че няма смисъл сама да си следиш хормоните - само ще си дадеш парите и ще ти надупчат вените, а когато имаш задоволяващ те резултат, как ще кажеш на док.?... Кога те викат за следващ преглед? Те така или иначе ще ти пуснат хормони, можеш просто като видиш резултата, да се опиташ да настояваш за по-ранна пункция. Можеш да отидеш на следващия преглед с разпечатки на изследванията и статистика от предишните опити и да говориш с док., въпреки притеснението ти.

Ако си изгубила доверие, може би наистина е по-добре да смениш клиниката, така си мисля...
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #113 -: Април 24, 2013, 21:59:13 pm »
не, нямах стимулация. при мен май винаги си тръгват 2 фоликула и накая остава само единия /винаги вдясно- странно/,. слава богу не се е случвало да задържам фоликул... днес хормони не сме пускали, в нашата клиника пускат само веднъж, към края на проследяването, когато предполагат че е време за прегнил. може би искат и да спестят някой лев на момичетата...ще помисля какво да направя, ще гледам да ходя поне през ден, ако трябва и всеки ден, дори и да им се струва излишно.  на теб успех утре, не знам дали си имала трансфер досега - много приятна част от процедурата и много положителни и вдъхновени дни те очакват. дано и финалът е успешен! 
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #114 -: Април 24, 2013, 22:33:27 pm »
lubadim, благодаря ти за милите думи! Не съм имала трансфер до сега.
Пожелавам ти много късмет този месец, дано да се получи!  :crossfingers:
Може би е добре на 11-ти или 12-ти ден да пуснеш хормони.
Пиши как вървят нещата.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #115 -: Април 25, 2013, 00:33:34 am »
Елени имам питане.
Доколкото разбирам ще връщате едно ембрионче,
този вариант ти ли го предложи на лекарите?
Аз още се чудя, не че съм стигнала до трансфер де, но ми предстои евентуално пункция в понеделник и тъй като лигавицата на 5 ден / днес/ ми беше 7 мм., Персенска ме пита дали ще го връщаме, ако има яйцеклетка.
Имам и едно замразено на 3 ден.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #116 -: Април 25, 2013, 10:09:18 am »
Елени имам питане.
Доколкото разбирам ще връщате едно ембрионче,
този вариант ти ли го предложи на лекарите?
Аз още се чудя, не че съм стигнала до трансфер де, но ми предстои евентуално пункция в понеделник и тъй като лигавицата на 5 ден / днес/ ми беше 7 мм., Персенска ме пита дали ще го връщаме, ако има яйцеклетка.
Имам и едно замразено на 3 ден.
прецени според качеството им. Има опция да размразите едното и да го изчакате до 5-ти ден, заедно с прясното. Може би така бих направила аз.
Люба, доктора ли настоява да продължавате на ЕЦ? Защо ходиш толкова рано на прегледи- не ти ли е в еднакви дни О. всеки месец, за да си спестиш ходенията. Аз почти винаги съм минавала само с 1 преглед. Нивата на ЛХ наистина са ти били високи, но пък фоликула малък и вероятно затова не са определили за по-ранен ден пункцията. Какво казва доктора по този въпрос, изобщо ЕЦ подходяща процедура ли е за теб? На последните 2 пункции на моя отговорност исках да ми отложат пункциите с 1 ден от определеното(защото според мен вадеха фоликулите по-рано от необходимото), но аз нямам склонност към пукане на фоликулите и докторките се съгласиха, е не им стана много приятно, но все пак.....
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #117 -: Април 25, 2013, 11:27:36 am »
Здравейте момичета :),след стимулация с клостилбегит извадиха 1 добра я-ка,но на следващия цикъл който беше много оскъден се оказа че имам задържани 3 фоликула :( и неможеше да се започне пак с крлостила и ми изписаха дуфастон от 14 до 24 ден,та въпроса ми е ако и този месец не са се махнали пак ли няма да може да се започне с хапчетата и какво следва,тези фоликули ще станат ли кисти и може ли да се махнат с пункция за да се изчистат ячниците
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #118 -: Април 25, 2013, 13:18:17 pm »
При последният ми опит имах задържан фоликул който не можа да се махне с медикаменти,и беше пречка за започване на процедура,тогава ми направиха пункция и го извадиха и изчаках да ми дойде МЦ и започнахме,така че мисля че е възможно и при теб.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #119 -: Април 25, 2013, 17:57:08 pm »
kalona, при мен никога не е ставало дума за замразяване. Мисля, че в клиниката, в която съм аз обикновено така практикуват - вадят и връщат. Поне не съм чула до сега някой да е замразявал на естествен цикъл. Може би е добре док. да те посъветва дали да връщате сега след пункцията.

lubadim, права си, че трансфера е много приятна част от процедурата :) сега остава чакането... :)