0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
малко офф топик - за цветята
« Отговор #20 -: Април 05, 2006, 11:43:29 am »
незнаех ме му се казва кротон - обикновена почва за саксийни цветя. може да се присажда и да му се пръскат листата.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
малко офф топик - за цветята
« Отговор #21 -: Април 05, 2006, 11:49:07 am »
При кротоните най-големия проблем е опадането на долните листа. Има две причини за това - суха почва или течение. Ако не е поливано редовно потъмняват първо връхчетата на листата. Ако е на течение, потъмняването е от основата. Спасение няма, листото си пада. Обичат пръскане по листата.
Чувала съм и за непретенциозни кротони, но не съм виждала такива :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
малко офф топик - за цветята
« Отговор #22 -: Април 05, 2006, 15:19:28 pm »
Имахме прекрасна гардения.Кучо изяде половината саксии :oops: , на другите им се появиха едни бели топчета, пръсках с разтвори против разни  болести, ама изсъхнаха всички гардении.Има ли някоя от вас това красиво цвете и как се грижи за него?
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
малко офф топик - за цветята
« Отговор #23 -: Април 05, 2006, 15:36:21 pm »
Цитат на: mini_mouse
Имахме прекрасна гардения.Кучо изяде половината саксии :oops: , на другите им се появиха едни бели топчета, пръсках с разтвори против разни  болести, ама изсъхнаха всички гардении.Има ли някоя от вас това красиво цвете и как се грижи за него?[/quote
 :P Mini_mouse, и мойто кучо ми изяде няколко саксии,които много обичах,но какво да се прави.А за гарденията,да ти кажа че е с много претенции,хубаво е да я поливаш със престояла вода,на стайна температура,и винаги почвата и да е леко влажна,само да не я преполееш че ще умре.Много обича светличко.Ами това е за гарденията.
Аз имам много и различни видове цветя в къщи,и за всяко едно се грижа с  много любов.
Питайте,ако ви интересува нещо



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
малко офф топик - за цветята
« Отговор #24 -: Април 05, 2006, 16:06:16 pm »
Елеонор, сигурно съм я скапала от поливане гарденията... :oops: И все от чешмата... :oops: Посипвам си главата с пепел.
малко офф топик - за цветята
« Отговор #25 -: Април 05, 2006, 16:50:10 pm »
Аз все още няма да изкарвам външните цветя на балкона, докато нощните температури трайно не падат под 10 С. А във Варна още нямаме изразена тенденция на сериозно затопляне. За остъклени балкони - няма проблем и сега.
За разсаждане и засаждане - сега е удобен момент - днес луната е във фаза първа четвърт - расте и на 13/04 има пълнолуние - идеално време да 'дръпнат' по-добре (както и за доста други дейности, свързани с нашия организъм). Обратно - при намаляваща луна се плеви, напр.

Успех на всички ни!
малко офф топик - за цветята
« Отговор #26 -: Април 06, 2006, 12:48:29 pm »
Купих си преди 2 години кактусчета.Не пораснаха въобще, скапаха се, защо така...При мене е това проблема при всичките ми цвета, скапват се, поливам 1 път седмично.А теменужките  на топло и светло държите,нали?
малко офф топик - за цветята
« Отговор #27 -: Април 06, 2006, 15:47:28 pm »
Според мен е задължително всички растения да се поливат с престояла вода и заради хлорирането и заради температурата - ако е престояла водата тя има вече стайна температура (ако разбира се е стояла в стаята а не на балкона например ;-))
Mini mouse, на кактусчетата им е много поливане веднъж седмично особено зимата...   преполиването и за мен е проблем
моите теменужките стоят на северен прозорец на нормална температура, мисля че не обичат пряко слънце

Големите неприятели на кротоните са акарите - аз загубих един, но си научих урока и сега имам прекрасен екземпляр ;-)

А сега е време да се започва с торенето!

Късмет на всички! и ето един полезен сайт http://www.fplanet.org
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
малко офф топик - за цветята
« Отговор #28 -: Април 06, 2006, 17:36:52 pm »
Да мини_моусе,теменужките на топло и светло,но не на пряка светлина,защото листата им пожълтяват,и внимавай да не мокриш листенцата им,че се появяват кафеникави петна,а за поливането пак умната,да не са много влажни.А за торенето сега е момента на 10-14 дни,слагаш по една капачка течна тор в 1л.вода и така поливаш всички цветенца!
УСПЕХ

 :kiss:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
малко офф топик - за цветята
« Отговор #29 -: Април 06, 2006, 19:41:41 pm »
Елеонор, ще внимавам. :wink: сега пак чакам майка ми ми отпусне някоя `тревичка`, защото при мене явно не им е приятно. :( Иначе вече всичко присадих .
Има ли някой от вас жасмин?Мъжът ми много обича уханието.Знам, че има 2 вида-домашен и дворен, като на последния мирисът бил почти задушаващ.
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
малко офф топик - за цветята
« Отговор #30 -: Април 07, 2006, 00:27:04 am »
Мини,
аз също обожавам мириса на жасмин, ако го откриеш някъде,пиши ми, моля те.  На мен ми трябва домашен, че съм в апартамент.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
малко офф топик - за цветята
« Отговор #31 -: Април 07, 2006, 08:00:09 am »
и аз търся жасмин, ако намерите и на мен да пишете
За любителките на жасмин...
« Отговор #32 -: Април 07, 2006, 08:53:21 am »
Ето вижте тук http://www.strelitzia-bg.com/index.php?incf=17 (в долната част на страницата)
Може да си поръчате и да ви доставят ако не ви се ходи на място ;-)

Успех!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
малко офф топик - за цветята
« Отговор #33 -: Април 07, 2006, 09:46:38 am »
Жасмин купувах последно от базар Милениум на Красно село.
Цъфти дълго и ухае разкошно :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
малко офф топик - за цветята
« Отговор #34 -: Април 07, 2006, 12:06:27 pm »
Цитат на: ultra
Жасмин купувах последно от базар Милениум на Красно село.
Цъфти дълго и ухае разкошно :D


Ултра, ми да те поканя на разходка - хем да ми го покажеш лично :wink:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
малко офф топик - за цветята
« Отговор #35 -: Април 07, 2006, 12:14:27 pm »
С удоволствие :D
Ще се чуем утре по някое време...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
малко офф топик - за цветята
« Отговор #36 -: Април 07, 2006, 12:29:39 pm »
Мая, Ултра, благодаря ви за инфото:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6