0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Запитване -цена ин витро
« -: Януари 23, 2011, 17:29:57 pm »
Здравейте,
тъй като обмисляме варианта да заплатим със собствени средства 1 процедура и нвитро (ИКСИ на стимулиран цикъл), ме интересуват цените (без цената на лекарствата) за процедурата. Разглеждайки ценоразписите на 2 от големите клиники - на д-р Владимиров и на д-р Стаменов, видях доста различни цени:
Д-р Владимиров: ICSI - ET процедура стимулиран цикъл (вкл.прегледи, без медикаменти за стимулиране на яйчниците)-3 120 лв
Д-р Стаменов: около 2200 лв, разпределени по следния начин: Пункция на фоликули с анестезия-300 лв, Ембриотрансфер-350 лв,Ин витро оплождане-1450лв, около 3 прегледа - 100 лв. Отварям скоба, че може би е необходимо тук да включа и други процедури, но тъй като не съм наясно какви още, оставям сметките по този начин.
Има ли някой представа на какво се дължи разликата?
Подчертавам, че ме интересуват цените без да са включени лекарствата, тъй като знам, че при всяка жена те са различни.
Моля само за коментари с точни отговори на въпросите, а не да си "чешем езиците" :)
Re: Запитване -цена ин витро
« Отговор #1 -: Януари 23, 2011, 17:48:06 pm »
Хормони - 54лв. през ден по време на стимулацията /при мен м/у 250-300лв./: ПКК - 18лв: т.нар виагра/за лигавицата/ - 100лв.: пункция - 350лв: ЕТ - 600лв.: акупунктура /по желание/ - 2х60лв.
Това беше през 2009г. - клиника Малинов.
Лекарствата за стимулация не присъстват, те са строго индивидуални.
Re: Запитване -цена ин витро
« Отговор #2 -: Януари 23, 2011, 18:35:04 pm »
Успешният ми опит в АГ Варна без лекарствата беше 1800 лв. процедура + 600 лв. за хотел, нищо повече / имам предвид допълнителни процедури или изследвания/. Успех.
*
Re: Запитване -цена ин витро
« Отговор #3 -: Януари 23, 2011, 19:39:03 pm »
Клиника "Малинов" - месец юли 2010 г.:
ИКСИ (пункция, оплождане и трансфер) - 2 100 лв.
Стимулиране по дълъг протокол - за медикаменти - 1 465 лв.
Прегнил - 30 лв.
Акопунктура (по желание) 4х80 лв.= 320 лв.
изследвания на хормони по време на стимулацията - около 350 лв.
Замразяване на ембриони - 400 лв.


*
Re: Запитване -цена ин витро
« Отговор #4 -: Януари 23, 2011, 22:11:02 pm »
Клиника Щерев, 03/04.2010 г.

Лекарства: 1247,65 лв.(включена е и поддържащата терапия - Утрогестан, Дуфастон, антибиотик след пункцията....)
IVF: 2400 лв. (пункция, оплождане и трансфер) + 350 за донорски материал
Изследвания на хормони, ПКК и вирусология: 252,60 лв.
Първоначален УЗ: 30,00 лв.
Тотал: 4280, 25 лв.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Запитване -цена ин витро
« Отговор #5 -: Януари 23, 2011, 23:20:39 pm »
В клиниката на д-р Владимиров за трансфер на бластоцист се заплаща допълнително 430 лв.


Re: Запитване -цена ин витро
« Отговор #6 -: Януари 24, 2011, 10:02:21 am »
Лари, предполагам, че зад въпроса ти стои чуденката защо цените са различни и дали има разлика в процедурата.

Моето мнение - не, като цяло, най-общо разлики няма, ин-витро процедурата си е ин-витро процедура: стимулацция, пункция, трансфер. Разлики има в детайлите (примерно - как се трансферират ембрионите, подход към стимулацията и т.н.), но това е нормално, тъй като все пак говорим за различни лекари и всеки от тях си има собствени виждания.

Към процедурата, освен лекарствата, може би ще се добавят някои допълнителни изследвания, които трябва да направите - ти и пратньора ти - преди започването. Може да се наложат допълнителни процедури.

Разликата в цените се дължи на политиката на съответната клиника по отношение на ценообразуването. Разбира се, това може да е фактор при избора на клиника, но, според мен, трябва да прецениш хубаво ситуацията от всички страни, преди да вземеш решение към кого да се обърнеш.

Поздрави и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Запитване -цена ин витро
« Отговор #7 -: Януари 24, 2011, 18:49:05 pm »
Аз платих 3550 лв преди две години почти  Ин витро в Аг Варна 2000лв процедура (сега е 1800лв) 800 лв лекарства (гонал купих го от Румъния)300лв изследвания , 450лв замразяване на ембриони .

Re: Запитване -цена ин витро
« Отговор #8 -: Януари 24, 2011, 22:27:07 pm »
Само да допълня за АГ - Варна:
В момента класическото ин витро е 1900лв., но втора и всяка следваща процедура, намалят с 500 лв., т.е процедурата е 1400лв.
ЗДРАВЕЙТЕ ВСИЧКИ,ИМАМ ЗАПУШЕНИ МАТОЧНИ ТРЪБИ И ДОКТОРИТЕ МИ КАЗАХА ЧЕ САМО С ИН ВИТРО МОГА ДА ЗАБРЕМЕНЕЯ,ЗАТОВА ВЪПРОСЪТ МИ Е ЗА КОЛКО ВРЕМЕ ПРОТИЧА ПРОЦЕДУРАТА И КОЛКО СТРУВА?БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.



Моля, не пиши с главни букви, това се приема за крещене в интернет пространството.
« Последна редакция: Юни 21, 2012, 12:35:13 pm от Мецани »
Ориентировъчната средна цена е 5 000 лв, но може да е повече, може да е по-мако. Зависи каква стимулация ще ти правят- какви лекарства ще изберат, колко дни ще е дълга стимулацията т.е това са все неща, които няма как сто процента да се предвидят, особено, ако до сега не си правила стимулация и идея си нямаш как отговарят на нея.
Около месец е стимулацията и чакането след трансфера, но пак много зависи какъв протокол ще изберат, кога ще бъде първия ти преглед. Например моята стимулация беше 7 дни, но има жени със стимулация от по 15-17 дни. И не на последно място, няма никой да се съгласи от вратата без изследвания да те подхване на ин-витро т. е идваш, правят, тръгваш си, може би няма да стане, защото лекарите си имат предварителни изследвания, за да направят оптималното за нас.
Може би трябва да дойдеш за първи път на преглед при лекар и след като той ти обясни каква е ситуацията ще направиш план за времето.
Пък да не говорим, че най-любимото на всички е точно преди стимулацията да се появи задържан фоликул и всички сметки се объркват.
ЗДРАВЕЙТЕ ВСИЧКИ,ИМАМ ЗАПУШЕНИ МАТОЧНИ ТРЪБИ И ДОКТОРИТЕ МИ КАЗАХА ЧЕ САМО С ИН ВИТРО МОГА ДА ЗАБРЕМЕНЕЯ,ЗАТОВА ВЪПРОСЪТ МИ Е ЗА КОЛКО ВРЕМЕ ПРОТИЧА ПРОЦЕДУРАТА И КОЛКО СТРУВА?БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО. Здравей влез в сайта на др.Щерев и ще видиш цени за in vitro а в България сега е безплатно ако имаш здравни осиг.но се чака много и аз това мисля да правя Успех :wink:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
ЗДРАВЕЙТЕ ВСИЧКИ,ИМАМ ЗАПУШЕНИ МАТОЧНИ ТРЪБИ И ДОКТОРИТЕ МИ КАЗАХА ЧЕ САМО С ИН ВИТРО МОГА ДА ЗАБРЕМЕНЕЯ,ЗАТОВА ВЪПРОСЪТ МИ Е ЗА КОЛКО ВРЕМЕ ПРОТИЧА ПРОЦЕДУРАТА И КОЛКО СТРУВА?БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО. Здравей влез в сайта на др.Щерев и ще видиш цени за in vitro а в България сега е безплатно ако имаш здравни осиг.но се чака много и аз това мисля да правя Успех :wink:
По-скоро да влезе във темата за ФАР и да действа по набора на документите, щом е със запушени тръби може да кандидатсва, чрез която и да е от инв клиники в БГ ;)
Успех :lol:


Re: Запитване -цена ин витро
« Отговор #13 -: Март 10, 2013, 10:58:39 am »
Zdraveite i ot men nova sam tuk i se izvinqvam 4e ne pi6a na bg,predstoi mi in vitro v klinika Malinov -6te si pla6tame vsi4ko nie,6te sam stra6no blagodarna ako nqkoi moje da mi dade info za cenite v tazi klinika predvaritelno vi blagodarq.



Моля, пишете на кирилица или ползвайте кредор!
« Последна редакция: Март 10, 2013, 16:15:22 pm от sixsens »