0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #220 -: Март 21, 2013, 08:41:47 am »
Да, та пред вид, че пишкат по няколко деца в градината, изключително любопитно и е да нахълта в банята, когато баща и се къпе. Той обаче навреме и разкри мераците. Имаме си наблюдателен тати и се заключва здраво всеки път  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #221 -: Март 21, 2013, 15:17:12 pm »
Counterfeit, другото нещо :D, може да е през отвор или малка дупчица, както аз съм обяснила на дъщеря ми. :D

Аз не съм за, да си крият  родителите половите органи. Е, компанията в тоалетната не е най-желателното, но не е нещо кой знае какво.
Децата не ги приемат тези неща откъм сексуалната им страна, за тях си е все още чиста анатомия. Дори  си мисля, че прекаленото прикриване събужда повече любопитството.

И в ДГ, и на плажовете, нали се вижда разликата между половете.

Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #222 -: Март 21, 2013, 15:28:15 pm »
Виждам, че темата за половото образование и анатомичните органи продължава, та да докладвам: днес купих "Моята първа енциклопедия на човешкото тяло" на изд. "Фют". Тъничка е в сравнение с другите, които се предлагат на пазара, с кратички текстове, добре илюстрована - схеми на различните системи в тялото, весели рисунки и фотографии по различните теми. Има и текстове, насочени към хигиената и здравословния начин на живот. Мисля, че е подходяща за моя "почти на шест години" любопитко.
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #223 -: Март 21, 2013, 16:43:23 pm »
Съгласна съм с Албена.
 В нашата градина всички деца пишкат седнали.  :D

*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #224 -: Март 21, 2013, 18:03:44 pm »
Аз също съм против това да се крият половите органи, но мъжа ми е такава тиква в това отношение, че вече се чудя как да му обяснявам. Крие се от Теодора от самото начало. В интерес на истината, тя все още не е виждала мъжки полов орган. Предполагам, че когато тръгне на детска градина ще трябва подробно да обяснявам разликата между половете.
     
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #225 -: Март 21, 2013, 21:53:14 pm »
Аз също съм против това да се крият половите органи, но мъжа ми е такава тиква в това отношение, че вече се чудя как да му обяснявам. Крие се от Теодора от самото начало. В интерес на истината, тя все още не е виждала мъжки полов орган. Предполагам, че когато тръгне на детска градина ще трябва подробно да обяснявам разликата между половете.

и моя, Дани, и моя :D. Дълго време ми трябваше да го убедя да не си обува гащите като ходи до тоалетна през нощта :D :D :D. И даму втълпя, че няма нужда да крие от дъщеря си, неща напълно естествени. :D

*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #226 -: Март 21, 2013, 22:39:14 pm »
Така сме възпитани просто. И на мен ми отне време, докато свикна.
« Последна редакция: Март 21, 2013, 22:41:31 pm от blue_sky »

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #227 -: Март 22, 2013, 09:08:52 am »
Добро утро момичета,да ми предложите нещо за четене от рода на "Прочети това! Преди децата ти да те побъркат",много ми допадна :lol: и ако може и нещо за големи,като например как да овладяваме гнева си,че по някога толкова ми идва на "баир",че едвам се сдържам да не се развикам с всичка сила. :D
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #228 -: Март 22, 2013, 09:20:03 am »
Аз да питам,кога трябва да почна да се притеснявам,че Митко и хабер си няма да изговори буквичката"р".В повечето случаи я изпуска.Кога трябва да се обърна към логопед?

*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #229 -: Март 22, 2013, 10:19:10 am »
Аз да питам,кога трябва да почна да се притеснявам,че Митко и хабер си няма да изговори буквичката"р".
Никога. :lol:
Аз ходих на логопед някъде 1-ви 2-ри клас. Научих са да казвам прекрасно дълго рррррррррррррррр, но никога не можах да го реализирам в думички. :D Сега съм щастлива от този факт. Обикновено този "дефект" е свързан с къса юздичка на езика.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #230 -: Март 22, 2013, 10:58:09 am »
Аз да питам,кога трябва да почна да се притеснявам,че Митко и хабер си няма да изговори буквичката"р".
Никога. :lol:
Аз ходих на логопед някъде 1-ви 2-ри клас. Научих са да казвам прекрасно дълго рррррррррррррррр, но никога не можах да го реализирам в думички. :D Сега съм щастлива от този факт. Обикновено този "дефект" е свързан с къса юздичка на езика.
:bighug:

*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #231 -: Март 22, 2013, 11:31:30 am »
ако няма анатомичен дефект ще го каже, спокойно. по принцип логопедите дават като някакъв оптимален срок 5г. възраст.
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #232 -: Март 22, 2013, 11:48:48 am »
В нашата детска градина също от около 5 годишната възраст насочиха някои от децата към логопед.
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #233 -: Март 22, 2013, 12:17:59 pm »
Благодаря, Стефи,hope-love!Иначе си говори хубаво и ясно,единствено "р"-то го изпуска.Имам още 1 година да чакам значи :D

*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #234 -: Март 22, 2013, 13:12:04 pm »
бина, според мен това с гнева и четенето не е от полза - в смисъл четенето не ти помага като децата направят поредната глупост. помага в промеждутъците.  :wink: вие сте големи и не знам за вас, но на мен много ми допадна една книга kiss me, на д-р гонзалес - просто защото обяснява защо децата правят това или онова, което ние сме решили, че е вбесяващо.
за "баира" - бащата, приятели, детегледачка (баба) и ти навън с чаша в ръка  :wink:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #235 -: Март 22, 2013, 13:38:09 pm »
parsi, аз помня когато казах р за пръв път. Можех да разпознавам написана буквата. Дядо ми беше направил дървени кубчета и с пирограф беше написал буквите. Понеже на баща ми името му започва с Л, наричах р-то „на тати длугата буква“. :lol: Но се научих де. Брат ми, по-малък от мен 2 години и 9 месеца, каза р малко след мен.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #236 -: Март 22, 2013, 14:28:23 pm »
Благодаря,Elena ще я потърся,а за "баира" :lol:-тати се прибира в 20,30ч.и излиза в7ч.,приятели,ако ти кажа,че от как се родиха децата направо се изпариха,а бабите и двете са далече,така че съм само аз.от как са се родили не съм оставала без тях и
10мин.може би за това ми е малко напрегнато вече.

Смея да твърдя и няма да излъжа като кажа,че вие тук момичета в Зачатие,знаете повече от който и е,от как са се родили момчетата.
« Последна редакция: Март 22, 2013, 14:58:13 pm от бина »
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #237 -: Март 22, 2013, 15:17:33 pm »
Бина ако имаш предвид несемейните приятели, че са се изпарили. Обаждай им се ти, аз съм аз разреждала вижданията с приятели, на които ми се струва, че може би пречим и не съм знаела как да помогна, но с тези които са търсили и разрешавали помощ ми е било приятно. Аз винаги съм била заобиколена от хора и в момента малко също ми липсват, но си ги каня редовно  :D я за помощ, я за компания. То самото им присъствие променя детето.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #238 -: Март 22, 2013, 16:04:54 pm »
При нас Никол каза "р" преди 1 седмица и сега всичко е "рррррррррррррррр":)
явно и харесва да си чува р-то, се опитва да го слага на всяка дума. И така си плете и преплита езика, че ме докара до сълзи оня ден:)
И от 2 месеца ми повтаря "мамо, и аз искам обишички (събрано от обици и уши) и герданче и на очите (сенки), и чеВРило искам мамо":):):) Та това чеврило не и излиза от ума:)))))
Алек и Дани, нямат и идея още за какво става въпрос но и тяхното време ще дойде:)

Тук настана зима:) Навън е ужасен студ.
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #239 -: Март 22, 2013, 16:10:24 pm »
И от 2 месеца ми повтаря "мамо, и аз искам обишички (събрано от обици и уши) и герданче и на очите (сенки), и чеВРило искам мамо":):):) Та това чеврило не и излиза от ума:)))))
Алек и Дани, нямат и идея още за какво става въпрос но и тяхното време ще дойде:)

Мамини златни! :kiss:

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари