0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Миришеща пералня
« Отговор #20 -: Януари 13, 2011, 21:31:30 pm »
Мини,консултирах се с моя хладилен техник,който каза същото като кокичето :D.

*
Re: Миришеща пералня
« Отговор #21 -: Август 31, 2013, 13:56:32 pm »
Не ми мирише пералнята, но чекмеджето за прах си се цапа много и немога да го почистя хубаво. Кисна го на 2-3 седмици в гореща вода и после с четка за зъби по всички повърхности, но след 2-3 седмици е същата работа. Вчера забелязах, че вътре зад него е почерняло и нямам идея как да го почистя.
Някой открил ли е магическо решение за 3-те години, откакто не е активна темата? :)




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Миришеща пералня
« Отговор #22 -: Август 31, 2013, 14:42:59 pm »
Някой ми беше казал, че може да се пъха в миялната. Не съм го правила още. Чистя го на ръка чат-пат. :oops:

Re: Миришеща пералня
« Отговор #23 -: Септември 01, 2013, 12:35:14 pm »
И при мен го има този проблем с миризмата на  пералнята..Пусках няколко пъти бялото пране на 95 градуса..но пак има миризма.Чистих със сода и оцет барабана ,гумите ,отвътре минах .Мислих за белина ,но не съм пробвала ,може би ще пробвам...
Ще следя темата.

*
Re: Миришеща пералня
« Отговор #24 -: Септември 01, 2013, 23:06:22 pm »
Чекмеджето на моята пералня престана да се цапа и почернява като почнах да ползвам при всяко пране (само като пера нашите дрехи, не и при малкия) течен Calgon. По принцип го препоръчват против котлен камък и натрупана мръсотия.


Re: Миришеща пералня
« Отговор #25 -: Септември 02, 2013, 08:55:27 am »
И аз имах същия проблем с чекмеджето за прах, как ли не се опитвах да го измия. Накрая решението намери моят мъж - мие го с водоструйката. Изчиства се идеално.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Миришеща пералня
« Отговор #26 -: Септември 02, 2013, 15:31:46 pm »
Благодаря ви момичета, ще пробвам и двата варианта. :)




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho