0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #40 -: Юни 26, 2014, 01:49:47 am »
Аз не съм влизала от много време във форума, но пък не е зле да се отчета - имаме втора дъщеричка, роди се на 30.05  :D Не стигнахме до инвитро клиника, получи се без да я планираме.  :D

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #41 -: Юни 26, 2014, 01:52:15 am »
Честито, Зай! Да ви е жива и здрава! :-)

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #42 -: Юни 26, 2014, 01:59:57 am »
Честито, Зай! Да ви е жива и здрава! :-)

Много благодаря!  :D

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #43 -: Юни 26, 2014, 17:19:31 pm »
Zai, чудесна новина! Честито, да са ви живи и здрави момиченцата!
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #44 -: Юли 08, 2014, 19:13:19 pm »
Каква е диагнозата и какви са резултатите?
Аз съм далече (чак в Берлин, но двата ми опита са по един в Триер и един в Л-бург).
Здравей,
Интересувам се от клиниката в Триер и Люкс, ако можеш да ми дадеш име и координати, тъй като ми предстои и на мен такъв опит
*
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #45 -: Юли 09, 2014, 01:17:43 am »
В Триер е само една. В Люкс. - зависи от лекуващия лекар, но като цяло лабораторията е една. Там е малко по-особено, защото няколко човека са взаимнозаменяеми. На практика обичайният ми гинеколог ми прави стимулацията, друг - пункцията, а трети - трансфера. Има две гинекологични клиники. Специализирани репродуктивни няма. Не си струвало за толкова малко население. В едната ми взеха Я, мъжът ми ги занесе в другата, където даде материал и там е лабораторията по ембриология. И каза, че по пътя е видял друг мъж със същия на вид контейнер.  :lol:  :lol: :lol:
Клиниката в Триер (не знам каква ти е застраховката, пиши ми на лс, ако искаш, но още преди 6 години си беше яко цифромания):
http://kinderwunsch-trier.de

Моят гинеколог в Люкс., който ще те насочи по-натам:
http://www.editus.lu/ed/de/sabri-hescham-dr-luxembourg-532344.html


Успех и пиши! Ще се радвам. Ако съм някъде наблизо, може да се видим и за по кафе.
« Последна редакция: Юли 09, 2014, 01:30:00 am от blue_sky »

Re: Ин витро в Германия
« Отговор #46 -: Август 10, 2014, 18:22:07 pm »
Здравейте, момичета!
Отдавна не бях влизала, но ето ме отново.

Зай, честито! Непланирано и без специализирана помощ е още по-хубаво! Да ви е живо и здраво момиченцето!

От мен новините също са добри. Бременна съм и очакваме всеки следващ вълнуващ момент от това преживяване с огромно нетърпение и Бебо към края на януари :cloud9: . С удоволствие ще споделя повече подробности около клиниката (УниКИД Дюселдорф) и процедурите (правихме 2), просто не съм сигурна дали тук или в друга тема ще е по-уместно.
*
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #47 -: Август 10, 2014, 20:46:35 pm »
Лия, много се радвам за хубавите новини.  :flower:  Чудех се на няколко пъти какво стана с теб, но не исках да досаждам на лични.

Пиши тук за клиниката!

*
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #48 -: Септември 01, 2014, 21:25:17 pm »
здравей Блу Скай, дано още да четеш тук. Аз живея в Мюнхен и съм на път да търся линика тук. Погледнах фоума който препоръчваш, но не мога да се ориентирам в него. Можеш ли да ми пратиш линкове с берихти на клиники? Преди 6 гдини ходих при един специаист тук и не че не съ доволна, но искам да стане възможно най-бързо сега.
поздрави, Ина
*
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #49 -: Септември 01, 2014, 23:38:14 pm »
Ина, нямам впечатления от клиники в Мюнхен. Давам ти линк към папката, в която са клиниките от Бавария. Ако искаш, ще ти помогна с търсенето, но най-рано утре вечер.
http://www.klein-putz.net/forum/viewforum.php?f=76

*
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #50 -: Септември 02, 2014, 12:00:14 pm »
Благодаря ти!
Страхотно бърза си, мисля че ще се оправя сама, просто не можех да си изкарам списък сама. Ако имаш типс какви критерий да гледам моля пиши ми.

още веднъж благодаря!
*
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #51 -: Септември 02, 2014, 12:11:11 pm »
Потърси тема за някоя конкретна клиника и чети какво пишат за нея.
Ако не знаеш какви клиники има, ето ти списък и после в klein putz можеш дори по ключова дума да търсиш, като зададеш името на клиниката.
http://www.kinderwunsch.de/kinderwunsch/mehr-informationen/ivf-zentren-in-deutschland.html

Пиши, ако не можеш да се ориентираш. Ще ти помогна.

*
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #52 -: Септември 02, 2014, 14:44:36 pm »
Май се ориентирам към моят предишен доктор Проф. Берг.

Благодаря ти за помощта
*
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #53 -: Септември 02, 2014, 22:06:46 pm »
Няма за какво.

А защо искаш да сменяш доктора?

*
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #54 -: Септември 03, 2014, 10:07:35 am »
Здравей Блу Скай,

ами не че искам да го сменям. Преди 6 години бях при него, защото не ставаше бебето. Аз имам само един яйчник и лекарите винаги са ми казвали да очаквам проблеми с тръбата (оперираха ме на 14). И тогава след 6 месеца опити една приятлка ми го препоръча и отидох при него. На първия преглед ми каза, 4е според него ще има ову след 2/3 дни и да опитваме. На следващия преглед трябваше да правим и спермограма. Но аз като по чудо забременях :) Така че този доктор ми е и на късмет :) Сега опитваме от 1 година за второ. И исках да проверя как е ситуацията с клиниките сега. Сега ще си взема термин и почваме наново.

поздрави, Ина
*
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #55 -: Септември 03, 2014, 12:02:40 pm »
При само един яйчник просто вероятността за забременяване е по-малка, наполовина. Но това по себе си не означава, че никога няма да стане. Както сама казваш, с фоликулометрия се е получило веднъж.
На колко си години?

*
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #56 -: Септември 03, 2014, 12:46:49 pm »
току що навърших 34, при първата бременност бях на 28.
*
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #57 -: Септември 03, 2014, 12:48:55 pm »
не мога да чакам повече, вече опитваме цяла година. Време е за асистирана репродукция  :)
*
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #58 -: Септември 03, 2014, 23:08:38 pm »
Виж тогава какво ще ти каже лекарят! Годините ти сами по себе си не са чак толкова много, но не са и чак толкова малко. Добро решение си взела. И пиши после тук! Във форума нямаме много информация за клиниките в Мюнхен и може да е полезно на някое момиче за в бъдеще.

Успех!  :goodluck:

Re: Ин витро в Германия
« Отговор #59 -: Октомври 03, 2014, 20:45:14 pm »
Здравейте, момичета!
Отдавна не бях влизала, но ето ме отново.

Зай, честито! Непланирано и без специализирана помощ е още по-хубаво! Да ви е живо и здраво момиченцето!

От мен новините също са добри. Бременна съм и очакваме всеки следващ вълнуващ момент от това преживяване с огромно нетърпение и Бебо към края на януари :cloud9: . С удоволствие ще споделя повече подробности около клиниката (УниКИД Дюселдорф) и процедурите (правихме 2), просто не съм сигурна дали тук или в друга тема ще е по-уместно.

Здравей Лиа, бих искала да попитам за тази клиника в Дюселдорф. Скоро заминавам за Германия и мисля, че ще ми се наложи да правя ин-витро там. В БГ още не ми е излязъл номера по Фонда, най-вероятно на пролет, така че докато съм там мисля да се поинтересувам за клиниките и как стоят нещата по отношение на тази процедура там. Тук в БГ процедурата е много скъпа на фона на доходите ни, а по Фонда е невероятно тромаво. Ако искаш можем да си пишем на лични. Благодаря за инфото.