0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #20 -: Март 09, 2013, 23:25:19 pm »
Зай, там има дори две клиники:
http://www.kinderwunsch.de/locator/clinic.asp?doSearch3=yes&city=Chemnitz

Ако ползваш немски, потърси инфо коя е по-добра в www.klein-putz.de. Ако искаш, мога да ти помогна.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #21 -: Март 10, 2013, 13:15:53 pm »
Здравей, blue-sky. Благодаря ти!

Виж какво намерих обаче на сайта на инвитро центъра на уни клиниката в Хайделберг

NC-IVF/ICSI = Natural Cycle IVF / ICSI: Das NC-IVF/ICSI erfolgt ganz ohne eine Hormonstimulation. Kurz vor dem Eisprung wird weitgehend schmerzarm ohne Narkose ein Follikel abgesaugt und die Eizelle einer Befruchtung per IVF und ICSI zugeführt. Nach der Punktion ist keine weitere Schonung erforderlich. Dieses Verfahren kann alle 4 Wochen wiederholt werden. Es bietet sich bei einer schlechten Ansprechbarkeit der Eierstöcke auf die Hormonstimulation an, ebenso bei Frauen, die keine Hormone anwenden möchten, sowie bei Frauen die keine weiteren Versuche von der Krankenkasse finanziert bekommen, da dieses Verfahren im Vergleich zur Standard-IVF/ICSI deutlich kostengünstiger angeboten werden kann.

Значи можело. :D

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #22 -: Март 10, 2013, 16:13:07 pm »
То за можене, може. Въпросът е дали ще се навият точно в твоята клиника. Дано!  :D
И ако ходите на разходка до столицата, да се обадите за по кафе!

Re: Ин витро в Германия
« Отговор #23 -: Март 14, 2013, 11:15:45 am »
Аз исках само да споделя, че получих писмо от клиниката. Потвърждават часа и така. Надявам се да се обадят по-рано естествено, но и началото на юли е ок.

Натъкнах се съвсем случайно на една клиника www.ivf-duesseldorf.de Kinderwunsch в една от офис сградите. Какви са отзивите за нея?
*
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #24 -: Март 15, 2013, 00:19:34 am »
Лия, във форума, в който чета, казват, че само парите ги интересували там. И то не един човек го твърди това. Ето ти линк. Ако искаш, можеш да ползваш преводача на гугъл. Но в общи линии, не прочетох някой да е останал доволен.
http://www.klein-putz.net/forum/viewtopic.php?t=71932

Re: Ин витро в Германия
« Отговор #25 -: Март 17, 2013, 12:22:25 pm »
Такива, от които никой не е доволен вече имаме :) Благодаря ти още веднъж, blue_sky! Без помощта ти нямаше да се справя. Сега остава да чакам. Ако има някакви новини, ще пиша пак. Най-малкото когато разбера какво точно е положението с английския. Хубава неделя!
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #26 -: Март 19, 2013, 01:18:20 am »
Здравейте, аз малко отсъствах. :D Относно инвитрото на ЕЦ, аз нямам "моя" клиника в Германия. :D Ако ми откажат, ще се прибера в БГ за процедура, достатъчно важно ми е. И също много лошо би говорило за специалист, който ми откаже тип процедура, който при нас е проработил. Нямам хипер големи надежди за Кемниц, честно казано, може би за такива "екзотични" процедури ще трябва да се вдигна до Дрезден или Лайпциг.
Лиа, това чакане за час е убийствено, стискам палци да се задвижат нещата. (макар че тези няколко месеца са нищо в сравнение с едната година, която чаках за час при Персенска :D) Пробвай и в друга клиника за час, особено след като тази няма бляскави отзиви. Ако трябва помоли някой близък немскоговорящ да те запише час, после все ще се оправиш някак.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #27 -: Март 21, 2013, 17:27:09 pm »
Здравей, Zai. Дано нещата при теб се развият по най-добрия начин. Който и да се заеме с процедурата да се заеме съзнателно и да свърши нещата от раз, както се е получило и първия път. Чакането е убийствено, но така или иначе по-рано от май ще е глупаво да правя каквото и да било. Последната ми процедура беше през октомври и този път ми се иска да изчакам поне 6 месеца. Да починат малко тези яйчници.
От blue_sky разбрах, че клиниката в Германия, в която имам час, се ползва с най-добра репутация. Моят коментар се отнасяше за лекарите ми в БГ  :) те не са популярни сред пациентите си  :wink:
Преведох си писмото миналия уикенд. Май ще се наложи да ходим за направления  :? Трябваше да се очаква.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #28 -: Май 06, 2013, 11:52:16 am »
Привет от мен, Христос воскересе, честит Гергьовден и прочие майски празници! :D

Искам да ви споделя какво открих, за вас може да не е новост, но за мен беше - а именно, че частта доплащане за инвитро процедура, което прави пациента, примерно 50%, се приспада от данъци. Ако не си правя криво сметките, касата плаща половината, другата половина плаща пациента, но после си ги приспада. Също новост ми беше, че можеш да си приспаднеш и процедури, правени в ЕС.

Ето статийката: http://www.vlh.de/familie-leben/kinder/welche-kosten-sie-von-der-steuer-absetzen-koennen.html

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #29 -: Май 06, 2013, 12:06:12 pm »
Разходи за процедури в други страни на ЕС могат дори да се поемат от Касата, но само, ако предварително от съответната клиника е направен план за лечение, предоставен е на Касата и тя го е одобрила...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #30 -: Май 06, 2013, 12:38:58 pm »
Разходи за процедури в други страни на ЕС могат дори да се поемат от Касата, но само, ако предварително от съответната клиника е направен план за лечение, предоставен е на Касата и тя го е одобрила...
Аз говорех за приспадане от данъци - последният абзац от статията. Ако касата примерно не ти покрие 100% от разходите в чужбина (или в Германия, зависи къде си решил да правиш процедурата), частта която си доплатил, се признава като разход. Това лично за мен беше новост.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #31 -: Май 06, 2013, 13:47:51 pm »
Да Зай, много полезно инфо, благодаря ти!:)
Аз допълних, понеже някои момичета са ми казвали, че разходите в друга страна от ЕС са от тези, които не се поемали от Касата в Германия... А в тази връзка на нас ни обясниха (от "извора"), че просто трябвало преди начало на процедурата да се представи Kostenvoranschlag für die jeweilige Behandlung (План за финансиране на съответното лечение), който да бъде одобрен.... Предполагам, за някои това е важно...

Лично ние сме от тези, на които Касата вече не поема лечение, тъй като навърших 40г... И точно тази особеност ни забави. Оказа се, че процедурата, която не е по Каса, ще струва много повече от познатите ни суми. Тарифите били различни за частните плащания и за касите, затова лечението не ставало просто двойно по-скъпо, както предполагахме (примерно, ако досега сме плащали половината от сумата в размер от 1500-2000 евро, съответно цялата сума за опит би трябвало да е около 3000-4000 евро), а поради различните ставки един опит (платен лично) излизал около 6000 - 7000 евро и повече... При това положение разбира се, че би било страхотно, ако човек успее да приспадне този разход от данъците.. :) и това би бил много приятен бонус... но най-напред, трябва да може да го финансира...  8)

Между другото, доколкото знам, в клиниката, в която ние правихме опити, правят инвитро на ЕЦ...  Но тя е много на Север... Ако мога да помогна с нещо, насреща съм...

Успех на всички! :)
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #32 -: Май 06, 2013, 16:44:35 pm »
Зай, не се приспада от данъците, а не се облага с такива. Трябва да се провери и колко може да е като сума тази Aussergewöhnliche Belastung. Като такава се смятат и парите, които пращате на родителите си в Бг. Мисля, че се признаваха до 1800 евро годишно. Ако ви интересува, ще потърся къде го бях чела.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #33 -: Май 06, 2013, 20:11:00 pm »
Зай, не се приспада от данъците, а не се облага с такива. Трябва да се провери и колко може да е като сума тази Aussergewöhnliche Belastung. Като такава се смятат и парите, които пращате на родителите си в Бг. Мисля, че се признаваха до 1800 евро годишно. Ако ви интересува, ще потърся къде го бях чела.

Приспада, означава, че ти връщат пари, зависи от доходите колко. Не съм чувала за таван. Ето тук има обяснено: http://www.vlh.de/wissen-service/steuer-abc/was-heisst-von-der-steuer-absetzen.html

С други думи, надали опитът ще излезе съвсем без пари, но ако сумата, непокрита от касата и платена от личния ти джоб, се признае за разход, би било голямо облекчение.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #34 -: Май 06, 2013, 22:00:30 pm »
Зай, von der Steuern absetzen означава, че определена сума ти я признават за такъв вид разход и не ти я облагат с данък, т.е. плащаш данък на по-малка сума. Друг е въпросът, че цяла година внасяш определен данък месечно и в края на годината има изравняване. Ако си надплатил, ще ти възстановят разликата. Предполагам, че това искаш да кажеш.  :D Полезна информация наистина.
Лимит не пише да има, но според тази таблица се изчислява процентът, който вие трябва да платите, т.е. не се приспада цялата сума.
http://www.steuer-schutzbrief.de/steuertipp-rubriken/steuer-tipps/artikel/aussergewoehnliche-belastung-tipps-tabelle-selbstbeteiligung-und-ausgabe-arten.html

То затова немците ползват Steuerberater. Толкова им е сложна системата, че просто няма накъде повече.

Иначе информацията ти е много, много полезна.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #35 -: Май 07, 2013, 12:28:39 pm »
Да, разбира се, точно това имах предвид. Като си надплатил данък и с въпросните отчисления си намалиш данъчната основа, ти връщат пари. Точно както в България, само дето тук данъците са много по-високи и нещата, които признават за разход са повече.

Таблицата с процените не я знаех, мерси за нея.  :D

Тука обаче с тоя Selbstbeteiligung малко се объркват нещата, реално трябва да надиплиш доста неща като außergewöhnliche Belastungen, за да минеш над процента Selbstbeteiligung, че да почнат да ти признават разхода за разход. Но, като му дойде времето ще мислим.





 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #36 -: Май 07, 2013, 13:18:09 pm »
То затова немците ползват Steuerberater. Толкова им е сложна системата, че просто няма накъде повече.

Наистина... И според мене когато приходите надвишават облагаемия минимум е по-добре да се ползва Steuerberater (данъчен консултант). :) Точно, защото частта: "Steuer absetzen" (приспадане от данъци) е доста завъртяна... :)

При "Steuer absetzen" действително става въпрос за приспадане на определена сума от облагаемия доход, което намалява размера на данъка. Като определено съществува "таван" в сумите, които могат да се признаят за "Sonderausgaben" (специални разходи). За тях може да се прочете директно в Закона (виж тук: §10 EStG), но ако е твърде сложно, има и много допълнителни материали. Ето едно според мене лесно смилаемо обяснение:
Sonderausgaben
Sonderausgaben Grenze

Доколкото знам, дори платените суми за медицински осигуровки могат да се приспаднат от общия доход като "Sonderausgaben", като горната граница е €1.900 за работници с трудов договор und €2.800 при Selbständigen (частни фирми).  Всичко това е описано в §10 Abs.4 EStG и споменатите там други закони и детайли. Някъде четох, че много рядко могат да се приспаднат допълнителни разходи за болнично лечение или за частни каси точно поради прекалено бързо достигане на тази ГОРНА ГРАНИЦА...

Материята е много сложна, затова най-добре е човек да се довери на добър Steuerberater. Този Steuerberater би трябвало да обясни, че е добре да се вземе Amtsärztliches/ärztliches Attest ПРЕДИ финансирането на лечението, както и да разясни, кои фактури от закупуване на медикаменти как трябва да изглеждат, дали пътните разходи могат да се абзецват (както при doppelte Haushaltsführung) и т.н....

Ето един линк, който намерих току що:
Steuertipps – Künstliche Befruchtung
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #37 -: Юли 30, 2013, 02:28:19 am »
Лия, имаш ли новини?  :wink:

*
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #38 -: Май 19, 2014, 00:26:49 am »
Здравейте!

Това е единствената тема за Германия, която намерих.
В процес на опити за забременяване съм (сме). Живея близо до Щутгарт.
Посетихме скоро доктор в Тюбинген, но за съжаление не съм хич обнадеждена.
Резултатите на партньора ми са лоши. Не предложиха никакво лечение, а направо ин витро с цена към  3500 евро...

Дали е удачно да търся други клиники наоколо или да пиша до български такива...?
Много въпроси имам, а малко отговори...

Бих се радвала, ако мога да се обърна към някоя дама, минала по моя път и живееща наблизо.




*
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #39 -: Май 19, 2014, 10:39:02 am »
Каква е диагнозата и какви са резултатите?
Аз съм далече (чак в Берлин, но двата ми опита са по един в Триер и един в Л-бург).