0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Естрадиол при стимулация
« -: Март 29, 2013, 13:37:35 pm »
Здравейте!!!Обръщам се към Вас с молба да споделите Вашия опит,как бяха нещата при вас?!Историята ми е следната.На 24 февруари правихме съпружеска инсеминация,със стимулация с Клостилбегит от 3 до 7 ден 2х1,която завърши с неразвиваща се бременност. :( Имаше разтеж на ЧХГ,установен при кръвен тест за бременност,но неуспя да се развие.Преди инсето пуснахме хормони естрадиол и ЛХ на 10-ти ден.
Естрадиола беше 5757.00 pmol/l при реф.граници 46-607
ЛХ беше 9.21 IU/l при реф.граници 2.4-12.6
При УЗИ се видяха 2 дом.фоликула 20.5мм и 18.5мм и множество малки.За сравнение само искам да кажа,че без стимулация на 3 ден от цикъла хормоните ми бяха абсолютно в норма.
Инсето беше на 12 ден,на неспукани ф-ли,след поставяне на прегнил 10000 единици.(представям си,че естрадиола се е повишил още до инсето  8O )На др.ден сутринта се бяха вече спукали ф-те.
Въпроса ми е нормални ли са такива високи ст-ти на естрадиола,имала ли е някоя от вас подобен случай?Четох,че при инвитро отлагат процедурата при такива ст-ти,защото естрадиола бил вреден за евентуална бременност.Мислите ли,че естрадиола е точно причина бременността да не се развие?Незнам колко е вярно,моля някое от момичетата,правила инвитро да се включи и да сподели.
Извинявам се за дългия пост и Ви моля за коментар.