0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #460 -: Февруари 05, 2016, 09:22:16 am »
Здравей те  момичета,
аз не съм правила скоро изследвания щж , но последно (преди 10 мес.) всичко беше в граници.С изключение че от 10 г. тя е леко увеличена, но в рамките на допустимото както казва док.Имам ИР от две години която лекувам със сиофор.Другата седмица мисля да посетя док защото имам съмнения че щж ми прави проблеми- имам ужасно нощно изпотяване,сърцебиене,два пъти стана припадам ,задух от време на време, за 6 мес. качих близо десет кг а си пия сиофора и начина ми на живот не се е променил.
Вие как мислите дали всички тези симптоми се дължат на ЩЖ?

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #461 -: Февруари 05, 2016, 09:33:56 am »
Много е вероятно .
Ти имаш ли някакво медикаментозно лечение в момента  ?
Навремето   при мен точно  сърцебиене  и умора бяха  причините  , поради които тръгнах да  търся какво не е наред   и стигнахме до ЩЖ.


Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #462 -: Февруари 05, 2016, 10:02:17 am »
Нищо не пия за ЩЗ.Както писах единственото което пия в момента е сиофор за ИР.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #463 -: Февруари 05, 2016, 13:45:33 pm »
При мен също беше налице умора и от време на време, сърцебиене и така се насочих да изследвам ЩЖ. Сега пея Еутирокс и опрд.нещата са в прилично състояние.
Провери я за всеки случай, понеже не е никак за подценяване.





Бореща се за една мечта.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #464 -: Февруари 12, 2016, 17:59:37 pm »
Може ли мнение по изследванията ми :)
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #465 -: Март 09, 2016, 21:51:22 pm »
Здравейте момичета , как сте :)  Пуснах щитовидни хормони , ако някой знае всичко наред ли е май  в референтните стойности , преди мат бяха завишени сега са в норма , но ТСХ е на долната граница .
аTG/TAT 49,4  ref do 115.00
TSH 0,52  -------0.300 - 4.000
A-TRO /MAT/ - 15,09 -------до 34 .00

преди МАТ бяха 77,, имам дифузна струма 2 степен , нямам лечение , няма нужда според лекарите и аз спрях да я следя , сега след миседа и спонтанния се замислих и пуснах тези изследвания сама на своя глава. да търся ли специалист или се вкарвам във филми :oops: бъдете здрави  :D :bighug:
« Последна редакция: Март 09, 2016, 21:56:36 pm от yana_c »




*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #466 -: Март 09, 2016, 22:34:09 pm »
Яна, всичко е наред.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #467 -: Март 10, 2016, 10:24:45 am »
Вчера мернах оферта в колективен сайт на лаборатория РАМУС - ТСХ 9,50  с вкл. такса за манипулацията. Споделям, за тези които се следят за своя сметка.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #468 -: Май 13, 2016, 17:22:27 pm »
Здравейте! Днес си пуснах контрола на TSH и излезе резултат 0,1. По принцип съм с Хашимото. Дали е добре този резултат за 7-ми месец, да си намаля ли дозата или да търся лекар?
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #469 -: Май 14, 2016, 18:16:38 pm »
Търси лекар.Освен ТСХ е важно и фТ3 или фТ4 лекарят ще ти каже кое беше, че съм забравила.

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #470 -: Май 14, 2016, 18:19:44 pm »
Търси лекар.Освен ТСХ е важно и фТ3 или фТ4 лекарят ще ти каже кое беше, че съм забравила.

fT4 заедно с ТСХ задължително при бременност. И моят съвет е да се консултираш с лекар. В никакъв случай не променяй дозата на лекарствата на своя глава.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #471 -: Май 14, 2016, 20:40:46 pm »
Да, бях на лекар. Прегледа ми жлезата, няма промяна от последния преглед, няма възпаление. Няма да променям дозата, ще направя контрола след 20 дни и тогава ще мислим дозата.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #472 -: Май 17, 2016, 00:12:58 am »
Момичетата с Хашимото, след раждане коригират ли ви дозата? Кога? Как? Аз знам, че предимно нагоре се променя, но и двата пъти съм със силно занижен ТСХ и намаляме. Според ЛЛ можело да е от измрели клетки и след известно време пак да повишим.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #473 -: Май 17, 2016, 08:21:20 am »
Няколко пъти след раждането я коригирахме.Мисля първо беше 3 месеца след раждане, после на 6 месеца.При мен ТСХ в началото се задържа, но после се вдигна.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #474 -: Юли 18, 2016, 13:00:10 pm »
Здравейте. Да ви питам и аз нещо понеже ми е доста притеснено. Бременна съм в 28 г.с. нормално забременяла и без никакви проблеми със щитовидна железа или нещо друго. От изследване на ТСХ резултата ми е 3.49. Лекарката каза че трябва да го сваля и ми предписа еутирокс. Нормални ли са тези неща, защото много ме е страх
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #475 -: Юли 18, 2016, 13:06:19 pm »
Didddka, при бременност този хормон е нормално да нарасне, няма нищо притеснително. Започвай си Еутирокса и следи хормона на 30 дни. Добре е да падне поне под 2.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #476 -: Юли 18, 2016, 13:53:18 pm »
Дидка, защо сте пускали изследване на ТСХ?
Казваш, че не си имала проблем с щитовидната и затова питам.

Ще ми е интересно и на мен да прочета отговорите на момичетата!
Поли, защо трябва да пада под 2, нали си е бременна, а не цели забременяване!?
« Последна редакция: Юли 18, 2016, 13:57:40 pm от rosss »


*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #477 -: Юли 18, 2016, 14:04:10 pm »
Россс, така е, права е  poli_s, най-добре е, хормонът да се поддържа около 1,5. Важно е за развитието на плода.
 И аз бях на еутирокс от 75 микрограма, така че няма нищо притеснително, започвай си лечението :) И всеки месец контролна кръв на гладно!
Успешна и безпроблемна бременност!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #478 -: Юли 18, 2016, 14:09:43 pm »
Vilia ме изпревари- точно заради развитието на плода е хубаво да се поддържа нивото на TSH. Не е важно само преди забременяване.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #479 -: Юли 19, 2016, 09:14:01 am »
Благодаря Ви момичета за бързите отговори. Питах Ви, понеже 6 месеца бях с хипер повръщане. Няколко пъти влизах в болница заради обезводняване. 6 месеца не се бях хранила, не бях пила и вода. Свалих 15кг и тъкмо започнах да се чувствам добре - не повръщах, хранех си се, чувствах се добре и лекарите ми казаха да следя хормона и да пия това лекарство. Лошото е че откакто го пия все ми е гадно. Започнах отново да повръщам и се чувствам някак отпаднала.