0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Липса на цикъл
« Отговор #20 -: Април 08, 2012, 12:10:44 pm »
Момичета, след като предния цикъл ми го нямаше два месеца, сега ми дойде два пъти този месец, през 17 дни. Явно ми играят хормоните, ни друго ми беше питането, според вас, от една евентуална бременност как биха се повлияли тези проблеми, дали предстоящия климакс ще се забави, или напротив, ще се ускори още повече...е само това забравих да питам д-ра:(
Ако не е късно :)
Напротив :) - влияе само положително на организма и репродуктивната с-ма / хормони и т.н./

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Липса на цикъл
« Отговор #21 -: Април 12, 2012, 19:46:14 pm »
Денис, благодаря...за съжаление не е късно ;)
Re: Липса на цикъл
« Отговор #22 -: Април 09, 2013, 15:45:06 pm »
Здравейте, при мен след раждане през август 2012г. ми вървя 3 седмици и след това до днес нямам цикъл. Не кърмя и не съм кърмила. На какво може да се дължи това отсъствие?
 
Re: Липса на цикъл
« Отговор #23 -: Април 30, 2013, 11:19:47 am »
Аз имах една случка преди години когато бях на бригада в Англия, беше ми закъсняло 2 месеца.  Преди да разбера че ства въпрос за хормоните, се чувствах много странно :)
Re: Липса на цикъл
« Отговор #24 -: Май 20, 2013, 15:07:29 pm »
Здравейте момичета,
имам следния проблем - липса на цикъл. На 34 години съм, раждала съм два пъти, няма физиологична причина за липсата на цикъл, т.е. доктора каза - здрава си, ще чакаме да дойде. Имам съмнения за задаваща се ранна менопауза (майка ми и спря цикъла на 36г.). И всички тези неща ги пиша единствено с идеята да ми дадете съвет, ако знаете дали трябва да си направя някакви изследвания, дали има някакви добавки които бих могла да пия, защото искам още едно детенце а явно няма да стане  :(
Проблема е също така, че мъжа ми го отлага във времето, и сега ми предстои да започна "преговори"....но ако влизам в менопауза...то си е кауза пердута. Много съм объркана и тъжна....
Здравей! Как са нещата при теб?
Искам да питам дали има начин изследванията за яйчниковия резерв да минат безплатно?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Липса на цикъл
« Отговор #25 -: Май 21, 2013, 12:04:54 pm »
Здравей! По ЗК може да мине УЗ прегледа, както и някои от половите хормони - например LH, FSH. АМХ и Inhibin B обаче се плащат, те не се поемат от касата, а са малко скъпи.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Липса на цикъл
« Отговор #26 -: Май 31, 2013, 11:53:18 am »
Здравей! По ЗК може да мине УЗ прегледа, както и някои от половите хормони - например LH, FSH. АМХ и Inhibin B обаче се плащат, те не се поемат от касата, а са малко скъпи.
Благодаря ти, а каква е горе долу цената на АМХ и Inhibin B -ако не са много скъпи ми се иска да видя как са там нещата.
Re: Липса на цикъл
« Отговор #27 -: Май 31, 2013, 21:57:06 pm »
Ladymi, зависи в коя лаборатория ще направиш изследванията.
Приблизителните цени са:
Inhibin B- 30- 50 лв
AMH- 30- 60 лв