0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хакнат профил във Фейсбук!
« -: Февруари 12, 2013, 21:25:19 pm »
Не знам дали това е термина - хакнат /ама така го чувам/.
Днес от мое име във Фейсбук са разпратени разни съобщения до приятелите ми.
Сега сядам на компютъра и не мога да си вляза нито във Фейсбук, нито в и-мейла, нито в скайпа!
Който ми е приятел там - моля да не приема нищо от мое име!
И да попитам по-запознатите - има ли възможност да се възстанови нещо и по какъв начин? И на компютъра дали ще му има нещо като вирус - да го водя ли на "лекар"?
Форума ми е регистриран чрез друг и-мейл, та тук не са пипнали!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #1 -: Февруари 12, 2013, 21:28:32 pm »
На мен се опитаха да ми го хакнат, просто в този момент бях логната и видях какво става. След това смених всички пароли. Можеш да провериш - мисля достъпа до самата поддръжка на фейсбук става и без да си логната. Напиши им един мейл, опиши какво се е случило, те би трябвало да ти помогнат, за да си възстановиш данните. Както и на пощата - по същия начин - зависи къде е, повечето имат тайни въпроси за смяна на паролата, както и евентуално алтернативен адрес. Успех, дано се оправиш с минимални щети :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #2 -: Февруари 12, 2013, 22:47:19 pm »
Благодаря ти, Гане, за напътствията, но писах във Фейсбук и ми отговориха на друг мейл с някаква препратка май към условията и нищо конкретно. Но е и на английски де - пък моя милост скарана с езиците  :oops:
Оттук-оттам влизам, пробвам и уж да ме "разпознаят" и да ми пратят нова парола - ама те я пращат пак на мейла, с който съм регистрирана, а и там нямам парола!
Сега чакам за е-мейла отговор от Абв-то, ама няма нищо още.

Лелееееее, сменяйте си често паролите и ги правете слооооооооооожни! Не съм си мислила никога, че на мен може да случи, но уви! И от това ще опитам, за да не ми е скучно  :wink:
*
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #3 -: Февруари 12, 2013, 22:52:03 pm »
Доста често чета съобщения във ФБ, че влизат, крадат профили ама ти направо ме стресна. Смених си паролите, утре може и аз да не мога да вляза, не само хакерите  :D Наистина първо Абв-то трябва да оправиш. Ако си ползваш ФБ през телефона, дали няма да мажеш да смениш паролата от там?
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #4 -: Февруари 12, 2013, 23:14:26 pm »
М-и, и аз сменях сега други пароли - да видим и аз дали ще мога да си вляза утре  :lol:
Не ползвам интернет през телефон, но няма да има как и от там, защото просто трябва валиден мейл, а моя не е!
Оффффф, или са ми сменили и тайния въпрос и отговор или аз не ги помня  :oops:
Сега ще търся да видя май уж ги бях писала някъде, ама.......
Но е възможно вече и те да са променени. То мина много време вече!
*
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #5 -: Февруари 12, 2013, 23:27:11 pm »
О, и аз ти писах в скайпа и се чудя защо не ми отговаряш, сега видях че и скайпа са ти хакнали. Писаха в скайпа момичетата, че някаква уж зачатка (която аз лично не познавам дори и по nickname) е писала разни простотии и аз си казах, че това са глупости, че много добре те познавам и че по-скоро е някакъв вирус. За да са ти хакнали всичко ти предлагам да си преинсталираш компа, може да е някакъв троянец. И освен това - внимавайте с приятелите си, не добавяйте хора, които не познавате и те не ви познават, просто защото имате не знам си колко общи приятели с тях - значи са от форума. Ето тази дето беше писала за барбарончето, ако я познаваше добре, щеше веднага да се усети, че има нещо с профила й преди да ръси глупости на останалите потребители. Добре, че се познаваме та не се вързахме. Аз лично скоро оптимизирах списъка си и оставих само приятели, които познавам.
« Последна редакция: Февруари 12, 2013, 23:39:36 pm от cygnus »
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #6 -: Февруари 12, 2013, 23:42:17 pm »
Благодаря!
Утре компа ми ще ходи на "доФтор" значи!
И скайпа си не мога да възстановя май, щото и там ми искат мейл!

Ахаааааа - ще бъда "чисто нова" от скоро  :lol:
Ще ви се лигитимирам с новите си именца  :lol:
Карай - ние да сме здрави, пък компютрите са "беля с пари" - много ми харесва тоя лаф от една моя дружка!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #7 -: Февруари 12, 2013, 23:42:53 pm »
Наскоро гледах едно предаване по темата и се оказа, че за фейсбук-профилите най-опасно е използването на обществена мрежа - в кафенета, университети и т.н. - особено, ако в интернет се влиза без парола. По-добре е човек да използва само сигурна интернет връзка...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #8 -: Февруари 12, 2013, 23:49:58 pm »
Ами аз само от в къщи влизам и от на баща ми компютъра в село. Не знам днес дали той не е влизал по обяд като са ме хакнали. Той влиза с моя профил.
И дали и неговия компютър ще трябва да се преинсталира, ако е влизал?

И, Дони, уведомете Зачатките, че не е моя милост вече  :wink: Да не се стряскат, ако пиша глупости!

Лелееееее, писали са си с моята дружка, дето се знаем от мнооооого години. И тя доста се поочудила, първо, че не пиша с думите, с които се обръщам към нея и че пиша на маймуница с 4 и 6 вместо Ч и Ш! Но иначе са си водили що годе разговор нормален. "Щяла съм да ходя по задачки в центъра" и подобни, дето явно сме си писали преди време. Но я е очудило, че не съм и казала, че изчезвам! Но с нея се чуваме всеки ден, така че е предупредена!
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #9 -: Февруари 12, 2013, 23:50:03 pm »
Много хора се оплакаха от същото.

Баща ми хвана вирус и започнахме да получаваме съобщения, които не беше пращал по скайп, фейсбук и пощата. Паролите не му бяха сменени. Наложи се да преинсталират компютъра.

Аз не ползвам "обществен" интернет, но преди няколко месеца, докато си чатех с майка ми, започнаха да излизат едни котенца емотикони - ту на мен, ту на нея. Сменихме паролите и се оправихме.
« Последна редакция: Февруари 12, 2013, 23:53:20 pm от elle22 »
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #10 -: Февруари 12, 2013, 23:51:02 pm »
Барбаронче, с един фрагмент на хард-а, най-добре. Смяната на паролите е решение. Само че, на мен ми бяха наблъскали някакви хазартни мейли и аз ги баннах после. Има опция в пощата с възможност забрана да получаваш е-майли от посочените сайтове или други мейли. Така успях да коригирам нещата своевременно. И поне веднъж на месец смяна на паролите на пощата. И хубава антивирусна, която да се обновява редовно.
« Последна редакция: Февруари 12, 2013, 23:52:58 pm от rosefromstars »
*
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #11 -: Февруари 12, 2013, 23:57:15 pm »
Роуз ами как ги запомняш бе? Аз не мога да си вляза в едното банкиране, че ме кара да сменям пароли и убий ме не помня.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #12 -: Февруари 13, 2013, 00:01:36 am »
Сменям на всички едновременно, иначе здраво ще загазя  :lol:.
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #13 -: Февруари 13, 2013, 00:02:38 am »
Извинявам се, че се намесвам в темата без да съм в течение кой, какво, но преди време мъжа ми беше хакнал пощата на мой бивш приятел, който ме тормозеше. Мисълта ми е, че ако са ти сменени паролите, някой го прави умишлено, а не от нямане какво да прави и не е просто поредния вирус, който се търкаля из мрежата. Помисли за някой, който е на ти с компютрите и по някаква причина иска да ти направи мръсно. И да не помислите, че се вкарвам в някакви филми. Такива неща стават постоянно и то с хора, които най-малко очакваме...
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #14 -: Февруари 13, 2013, 00:07:20 am »
Роуз ами как ги запомняш бе? Аз не мога да си вляза в едното банкиране, че ме кара да сменям пароли и убий ме не помня.
а, и аз много не ги помня - имам си едно червено тефтерче  :oops:
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #15 -: Февруари 13, 2013, 00:14:56 am »
Ами то, че е умишлено - умишлено е, не е "без да иска".
А "доброжелатели" винаги се намират! Знам ли кой може да е?!?!?!? Аз няма да се "повредя" от туй, ама на него ще му се върне някой ден  :wink: Ще се намери и "по-добър" от него  :lol:

А са хакнати и фейса и скайпа и мейла, защото са "навързани" така да се каже!

misskapriss, благодаря за мнението, то няма значение тук кой в течение на кой и какво - просто споделям, за да знаят и други, дано поне някой успее да се предпази! Аз кой знае какво нямам из тези сайтове.

Приятелите, с които сме наистина Приятели - пак ще се намерим!

П.С. и аз май ще трябва да си взема едно червено тефтерче  :wink:
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #16 -: Февруари 13, 2013, 00:21:59 am »
Аз имах предвид, че не пиша много във форума и за това се извиних, че се меся :) Силно се надявам, скоро да се оправят нещата и да не ти се случва повече.
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #17 -: Февруари 13, 2013, 00:26:29 am »
Мискаприс, за да пуснеш снифер трябва да си логнат в същия хардуер, който и тя (дали ще е хъб, рутер или направо сървър), така че може и някакви деца от селото, в което е баща й, да си играят и да слушат мрежата. Особено, ако си е влязла и в пощата. Така, че не е задължително да има някаква необозрима конспирация, като умишлено вашата :)))

И не се извинявай, въобще не се месиш, а изказваш своето мнение, което също е много важно и пак е възможно да стане това, което описваш :) Винаги се чувствай свободна и спокойна да пишеш и споделяш :) Твоето мнение е важно за нас, защото ни обогатява :) (във вероятности за момента, а може и в други неща, като пишеш)
« Последна редакция: Февруари 13, 2013, 00:32:41 am от rosefromstars »
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #18 -: Февруари 13, 2013, 00:37:55 am »
rosefromstars, баща ми няма достъп до пощата ми, само влиза тук-там във Фейсбук да разглежда снимки. И скайп на неговия компютър няма включен по принцип. Влизам на годината едн-два пъти от там. С настолни компютри сме /ако това има значение/. По времето, което е станало влизането, аз не бях на компютъра си и той беше изключен.

И ако това може да има значение - днес по обяд, бях на вън и се върнах да взема нещо и някакви техници от друг интернет доставчик, поставяха кутия тяхна на нашия етаж. Нямам си идея дали нещо може да се направи там!

А нещата ще се оправят - няма начин - ще се регистрирам наново и ще почна нов живот в нет пространството  :lol:, което ще е предизвикателство!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #19 -: Февруари 13, 2013, 00:44:22 am »
Барбаронче, с един фрагмент на хард-а, най-добре.

туй кво е?  :lol:

и за хакването на пароли чрез снифене на мрежови пакети чрез искам да разбера как си го представяш?
« Последна редакция: Февруари 13, 2013, 00:47:11 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #20 -: Февруари 13, 2013, 09:45:25 am »
еми, Джам, от личен опит, едно време като бЕхме малки така се забавлявахме  :oops: ама, подробности от съображения за сигурност не давам. Питайте beast за повече инфо по темата. http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43209.msg989123;boardseen#new 
« Последна редакция: Февруари 13, 2013, 09:48:45 am от rosefromstars »
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #21 -: Февруари 13, 2013, 10:18:12 am »
Мискаприс, за да пуснеш снифер трябва да си логнат в същия хардуер, който и тя (дали ще е хъб, рутер или направо сървър), така че може и някакви деца от селото, в което е баща й, да си играят и да слушат мрежата. Особено, ако си е влязла и в пощата. Така, че не е задължително да има някаква необозрима конспирация, като умишлено вашата :)))

И не се извинявай, въобще не се месиш, а изказваш своето мнение, което също е много важно и пак е възможно да стане това, което описваш :) Винаги се чувствай свободна и спокойна да пишеш и споделяш :) Твоето мнение е важно за нас, защото ни обогатява :) (във вероятности за момента, а може и в други неща, като пишеш)

Мерси за милите думи  :bighug: Начина, по който става този номер с хакването, не ми е никак ясен. Мерси много за пояснението. Четох и другата тема. хубаво е човек да ги знае тези неща.
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #22 -: Февруари 13, 2013, 12:21:10 pm »
Моля,misskapriss, просто истината :) . Но, ето за там, май ще се окажеш права - може би, са намесени целенасочени зловредни корпоративни интереси. Мнооооооого жалко :(
"We have been long and proud supporters of the open source movement and we are deeply saddened that our OnRamp contribution to the movement must end due to this criminal activity. We are grateful to our customers for using OnRamp for their ad serving needs, and apologize for the inconvenience caused by this necessary action."
« Последна редакция: Февруари 13, 2013, 12:35:55 pm от rosefromstars »
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #23 -: Февруари 13, 2013, 12:36:45 pm »
На мен се опитаха да ми го хакнат, просто в този момент бях логната и видях какво става.
Гане, какво точно става? Как разбираш, какво виждаш в този момент?

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #24 -: Февруари 13, 2013, 12:44:22 pm »
Ами на мен точно в този момен ми прати фейсбук съобщение, че се опитват да ми влязат в профила от Мароко и ме питаха дали това съм аз. Съответно ми блокираха достъпа до фейса за известно време, при което аз веднага смених пароли и възможности. А след това смених и паролите на всичко, което ползвам, като гледам да не дублирам парола, за да е по-трудно, да не ми хакнат едното и да навържат и другите нещо покрай него. Но не мога да си спомня, дали преди това не съм правила някакви настройки на фейса, за да ме уведомява за такива неща. Сега като се логна от някъде другаде винаги ме пита аз ли съм се логнала от еди къде си, дава ми ай пи, статус, операционна система, място на достъп. Много е неприятно, но аз се научих и периодично сменям пароли. Наскоро ми беше изтекъл акаунта в арена - някакъв руски момък хакнал базата на сайта и пуснал всички юзъри в нета. Та и там сменях пароли. Хубавото е, че там е генерирана на случаен принцип, не я помня и е запаметена на едно място :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #25 -: Февруари 13, 2013, 13:34:42 pm »
Барбаронче вчера като взе да ми пишеш във фейса много се чудих на въпросите ти.Като попитах дали не ме бъркаш с някой не получих отговор,явно който и да е си е чатил с приятелите ти.
Леле,ошашкахте ме с тия пароли,моите са еднакви навсякъде,за да не ги бъркам,май ще трябва да се хващам да ги сменям.
*
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #26 -: Февруари 13, 2013, 17:01:45 pm »
О, и аз ти писах в скайпа и се чудя защо не ми отговаряш, сега видях че и скайпа са ти хакнали. Писаха в скайпа момичетата, че някаква уж зачатка (която аз лично не познавам дори и по nickname) е писала разни простотии и аз си казах, че това са глупости, че много добре те познавам и че по-скоро е някакъв вирус. За да са ти хакнали всичко ти предлагам да си преинсталираш компа, може да е някакъв троянец. И освен това - внимавайте с приятелите си, не добавяйте хора, които не познавате и те не ви познават, просто защото имате не знам си колко общи приятели с тях - значи са от форума. Ето тази дето беше писала за барбарончето, ако я познаваше добре, щеше веднага да се усети, че има нещо с профила й преди да ръси глупости на останалите потребители. Добре, че се познаваме та не се вързахме. Аз лично скоро оптимизирах списъка си и оставих само приятели, които познавам.
Дони,много добре си го казала-точно защото Познавам Илианка,не се вързах на разни номера и опитът да бъда   прекарана беше неуспешен.И аз ще си сменя паролите!

Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #27 -: Февруари 17, 2013, 17:37:02 pm »
Правя си нови скайп, е-мейл и фейсбук!
Моля, приятелите ми да ми пратят на лични имената си!
*
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #28 -: Февруари 17, 2013, 21:13:39 pm »
Тия от фейса може да си ги видиш в стария профил, ако не си ги скрила де.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #29 -: Февруари 26, 2013, 13:44:41 pm »
Правя си нови скайп, е-мейл и фейсбук!
Моля, приятелите ми да ми пратят на лични имената си!
Пиши на администраторите. Не си прави нови. Или някой, който е наясно да ти ги "хакне" отново. Тук имахме такъв проблем. Системният администратор оправи нещата.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #30 -: Март 11, 2013, 23:08:57 pm »
Могат ли да сменят парола на имейл, докато съм в логната в него?
Хакнака профила на мъжа ми във фейсбук, и докато разберем какво става, тъкмо влязох в мейла да сменя паролата и абв-то ме изхвърли.

Ама така ме яд, че не се усетих по-рано...

Ох и още един въпрос - сега в приятелите ми профила на мъжа ми стои, но е как да го опиша "неактивен". Снимката е махната и няма линк към профила, това нормално ли е?

« Последна редакция: Март 11, 2013, 23:11:43 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #31 -: Март 12, 2013, 08:23:44 am »


Ох и още един въпрос - сега в приятелите ми профила на мъжа ми стои, но е как да го опиша "неактивен". Снимката е махната и няма линк към профила, това нормално ли е?[/color]


Така съм виждала да се случва с закритите профили, но ако успееш да си върнеш пощата ще ти го възстановят.
Ако имаш посочен алтернативен И-мейл мисля, че по-лесно ще успееш да си "върнеш" абв-то.
Re: Хакнат профил във Фейсбук!
« Отговор #32 -: Март 12, 2013, 09:41:02 am »
М-и нямам спомен дали има посочен алтернативен имейл към пощата.
Не знам какво стана с профила във фейсбука, но всички тагвания и публикации, които е правил мъжа ми на скоро ги няма. Така или иначе го отписахме...
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!