0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Заповядайте в новата тема!

Линк към предходната тема : http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41097.0
*
Доктор Бърди, след забележка от страна на сестрата, която би днес поредната ваксина на Емма, трябва да изчаквам поне 4 седмици между отделните групи ваксини. И тъй като аз съм искала да ги бият по една на седмица, организмът не бил имал достатъчно време да изгради нужната защита...

Опитах се да потърся нещо по въпроса, и това което намерих е, че няма минимум интервал между две неживи ваксини (nonlive). Има значение ако са живи, тогава май трябват 4 седмици - така ли е?

И ако да, правилно ли съм постъпила като направихме MMR миналата седмица и ХИб/МенС тази седмица, продължавайки с Превнар след седмица, и Хеп Б и А по същия ред?

В добавка, сега проверих кога сме били БЦЖ и ротавирусната ваксина (и двете живи) - само две седмици между двете. Значи ли това, че не е развила добър имунитет?
« Последна редакция: Февруари 05, 2013, 23:55:46 pm от vaci »


*
запис и от мен в новата тема
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Доктор Бърди, след забележка от страна на сестрата, която би днес поредната ваксина на Емма, трябва да изчаквам поне 4 седмици между отделните групи ваксини. И тъй като аз съм искала да ги бият по една на седмица, организмът не бил имал достатъчно време да изгради нужната защита...

Опитах се да потърся нещо по въпроса, и това което намерих е, че няма минимум интервал между две неживи ваксини (nonlive). Има значение ако са живи, тогава май трябват 4 седмици - така ли е?

И ако да, правилно ли съм постъпила като направихме MMR миналата седмица и ХИб/МенС тази седмица, продължавайки с Превнар след седмица, и Хеп Б и А по същия ред?

В добавка, сега проверих кога сме били БЦЖ и ротавирусната ваксина (и двете живи) - само две седмици между двете. Значи ли това, че не е развила добър имунитет?


След МПР е добре месец да не поставяте други ваксини, макар че няма такова официално указание.
За другите ваксини е добре през седмица, най-вече за да се избегнат възможни локални странични ефекти. Но и за това няма такова указание, и е повече препоръка от опит.

Няма официално указание за 4 седмици разлика. За МПР е препоръчително месец да не слагате, макар че заедно с МПР, в една визита, може да поставите и други ваксини ( което аз никога не правя).
За другите останали рутинни ваксини, няма изобщо правило за 4 седмици разлика.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Доктор Бърди , може ли Вашето мнение - има ли противопоказание за поставяне  през зимния сезон на ваксина  срещу хепатит А ? Педиатъра препоръча да изчакаме през пролетта, да сме наближавали две годишна възраст . Удачно ли е сега да ваксинираме малкия или да изчакваме ?
« Последна редакция: Февруари 06, 2013, 14:27:09 pm от nimika »


*
Доктор Бърди, след забележка от страна на сестрата, която би днес поредната ваксина на Емма, трябва да изчаквам поне 4 седмици между отделните групи ваксини. И тъй като аз съм искала да ги бият по една на седмица, организмът не бил имал достатъчно време да изгради нужната защита...

Опитах се да потърся нещо по въпроса, и това което намерих е, че няма минимум интервал между две неживи ваксини (nonlive). Има значение ако са живи, тогава май трябват 4 седмици - така ли е?

И ако да, правилно ли съм постъпила като направихме MMR миналата седмица и ХИб/МенС тази седмица, продължавайки с Превнар след седмица, и Хеп Б и А по същия ред?

В добавка, сега проверих кога сме били БЦЖ и ротавирусната ваксина (и двете живи) - само две седмици между двете. Значи ли това, че не е развила добър имунитет?


След МПР е добре месец да не поставяте други ваксини, макар че няма такова официално указание.
За другите ваксини е добре през седмица, най-вече за да се избегнат възможни локални странични ефекти. Но и за това няма такова указание, и е повече препоръка от опит.

Няма официално указание за 4 седмици разлика. За МПР е препоръчително месец да не слагате, макар че заедно с МПР, в една визита, може да поставите и други ваксини ( което аз никога не правя).
За другите останали рутинни ваксини, няма изобщо правило за 4 седмици разлика.
Благодаря за бързия отговор!
За съжаление вече сложихме ХибБ/МенС вчера. Съжалявам, че не се допитах до Вас предварително.
Какви биха били негативните последици от това, че я сложихме седмица след МПР? Трябва ли да тествам дали има МПР имунитет?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Няма проблем. Няма... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Доктор Бърди , може ли Вашето мнение - има ли противопоказание за поставяне  през зимния сезон на ваксина  срещу хепатит А ? Педиатъра препоръча да изчакаме през пролетта, да сме наближавали две годишна възраст . Удачно ли е сега да ваксинираме малкия или да изчакваме ?
Няма позната рутинна детска ваксина, за която "сезон" да е противопоказание за поставяне.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Няма проблем. Няма... .
Благодаря, Др Бърди. За всеки случай ще отложа с няколко седмици превнар ваксината.
Не помага и фактът, че от няколко дена Емма е отново с лека температура (до 38) и хрема. Прегледът не установи нищо тревожно. Джипито каза, че ако до края на седмицата не се оправи (ще бъде 7ми ден с хрема), ще предпише антибиотик.
Така, че няма да бързам с останалите ваксини засега.


*
Др Бърди, мислите ли, че е редно да отложим ваксинациите, тъй като дъщеря ми е родена 5 седмици по-рано. Също така индиректно приема имуносупресори чрез кърмата (на смесено хранене е от раждането) - нивата са много ниски, но са налични. Постепенно аз намалям дозите, които по време на бременността бяха доста високи и скоро ще съм на минимални, които не би следвало да се откриват при нея. Благодаря предварително!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!

Няма позната рутинна детска ваксина, за която "сезон" да е противопоказание за поставяне.
Благодаря,Докторе. Очевидно педиатъра смята така,защото не е от задължителните по имуниз.календар.


*
Докторе, отново аз с въпрос :oops:
Дъщеря ми и племенницата ми ще тръгват на ясла през март. В момента групата е под карантина заради варицела.
Снаха ми според думите на майка си не е боледувала от варицела. От прочетеното в темата разбрах, че може да се направи изследване, за да се разбере дали е така.
Ако се окаже, че не е боледувала от варицела, удачно ли е според Вас да се направи ваксина? Тя е на 37 години.
Благодаря Ви предварително за отделеното време!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не мога да Ви кажа- това е тема за патолог.
Не следя техните ваксинационни схеми.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Докторе, направили сме 4 дози Превенар на Габи като бебе и 4 години не сме имали проблеми с ушите, но последните 2 месеца 2 пъти се оплаква, че я боли едното уше. Според ИК реимунизацията (със синфлорикс)е на 6 години, а мисля Вие бяхте писал, че трябва на 4години? Или друго нещо мога ли да направя?

*
записвам се и аз да следя темата
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Докторе, направили сме 4 дози Превенар на Габи като бебе и 4 години не сме имали проблеми с ушите, но последните 2 месеца 2 пъти се оплаква, че я боли едното уше. Според ИК реимунизацията (със синфлорикс)е на 6 години, а мисля Вие бяхте писал, че трябва на 4години? Или друго нещо мога ли да направя?
На 4г направете дозата.
Може би има дисфункция на Евстахиевата тръба ( алергичен, вирусен ринит)? или хроничен излив в средното ухо? не знам... .
« Последна редакция: Март 13, 2013, 17:56:18 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Докторе, направили сме 4 дози Превенар на Габи като бебе и 4 години не сме имали проблеми с ушите, но последните 2 месеца 2 пъти се оплаква, че я боли едното уше. Според ИК реимунизацията (със синфлорикс)е на 6 години, а мисля Вие бяхте писал, че трябва на 4години? Или друго нещо мога ли да направя?
На 4г направете дозата.
Може би има дисфункция на Евстахиевата тръба ( алергиен, вирусен ринит)? или хроничен излив в средното ухо? не знам... .

Вирусен ринит мисля няма, или поне няма сополи често, на нея слабото място и е гърлото, от миналата пролет до сега направи 5 ангини. Като лежахме в болница есента, направиха снимка на синуси и заключиха, че има синузит на алергична основа, но след това друг лекар УНГ отрече тази диагноза. Януари 2 пъти боледува и съответно пи АБ (Зинат, Клацид), тогава пак я боля ухото, но не толкова силно като сега. Тогава направи и пристъп за първи път, биха и урбазон, а след това 10 дни по схема пи дехидрокортизон. Днес УНГ каза, че ухото е много възпалено, както и гърлото и започнахме Панцеф.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Неудачен избор на АБ- Амоксицилин или Аугментин би трябвало да дадете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Благодаря!
Да сменяме ли сега АБ и в каква доза да е Амоксициклина? Агументин не и помогна последните 2 пъти когато съм давала и затова спрях да го взимам.