0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Консултантска тема-Виена Ин Витро Център
« Отговор #80 -: Август 19, 2014, 19:51:04 pm »
Уважаема д-р Димитрова, първо искам да се извиня за отклонението от основния предмет на тази тема, но за мен е много важно, как са уредени и уредени ли са изобщо условията за пациенти, които не са от София, извън основната медицинска грижа, свързана с провеждането на съответната АРТ процедура. Мисля, че това трябва да се има предвид от всяка, уважаваща себе си клиника по репродуктивна медицина.
Бих искала да Ви уверя, че пътуванията София-Варна по време на стимулация и след това за извършване на трансфера, в никакъв случай няма да допринесат за психологическия ми конфорт. Както и отсъствията от работа, които няма как да не са за по-малко от два дни при всеки преглед по време на стимулацията и трансфера.
Re: Консултантска тема-Виена Ин Витро Център
« Отговор #81 -: Август 19, 2014, 19:59:02 pm »
как са уредени и уредени ли са изобщо условията за пациенти, които не са от София, извън основната медицинска грижа, свързана с провеждането на съответната АРТ процедура.
Извинявам се, че нахлувам, но не разбирам въпроса ...
Какви условия по точно?
*
Re: Консултантска тема-Виена Ин Витро Център
« Отговор #82 -: Август 19, 2014, 20:17:25 pm »
как са уредени и уредени ли са изобщо условията за пациенти, които не са от София, извън основната медицинска грижа, свързана с провеждането на съответната АРТ процедура.
Извинявам се, че нахлувам, но не разбирам въпроса ...
Какви условия по точно?
Здравей,  имам предвид условия по настаняване, разбира се срещу съответно заплащане, както и възможност за издаване на болничен лист от началото на стимулацията, или след пункцията.
Re: Консултантска тема-Виена Ин Витро Център
« Отговор #83 -: Август 19, 2014, 20:33:17 pm »
Kati_vm, има ли клиники, които предоставят настаняване? За пръв път чувам.
А иначе за болничния д-р Димитрова ти е отговорила.
*
Re: Консултантска тема-Виена Ин Витро Център
« Отговор #84 -: Август 19, 2014, 20:58:35 pm »
Kati_vm, има ли клиники, които предоставят настаняване? За пръв път чувам.
А иначе за болничния д-р Димитрова ти е отговорила.
Мисля, че доста се отклонихме от предмета на тази тема. Аз съм проучвала две,  които работят с хотели,  даващи отстъпки за пациенти на съответната клиника, като това е оповестено на сайтовете на клиниките.
« Последна редакция: Август 19, 2014, 21:00:52 pm от kati_vm »
Re: Консултантска тема-Виена Ин Витро Център
« Отговор #85 -: Август 20, 2014, 10:23:48 am »
Здравейте, kati_vm,
Вярвам, че нашите административни сътрудници ще Ви бъдат полезни и ще отговорят на всички Ваши въпроси, касаещи условията по настаняване. Можете да се свържете с тях на 02/ 420 02 79 или office@vienna-ivf.com. 
Re: Консултантска тема-Виена Ин Витро Център
« Отговор #86 -: Август 20, 2014, 11:00:02 am »
 Здравейте д-р Димитрова,
моят въпрос е свързан с донорството на сперма, откъде е спермата ( т.е. държава) и дали има разширени профили и евентуално неанонимни донори.

Благодаря Ви за отговора.
Re: Консултантска тема-Виена Ин Витро Център
« Отговор #87 -: Август 21, 2014, 12:33:20 pm »
Здравейте petya_s,

Ние работим с датската банка Cryos, тъй като каталогът им е изчерпателен и  има достатъчно информация за  донорите. Пациентите  могат да избират от голямо разнообразие от фенотипове.
Българското законодателство не позволява неанонимно донорство на сперматозоиди  за непартньорско даряване.
Re: Консултантска тема-Виена Ин Витро Център
« Отговор #88 -: Август 21, 2014, 13:04:14 pm »
Благодаря Ви изключително много за отговора.
Re: Консултантска тема-Виена Ин Витро Център
« Отговор #89 -: Август 22, 2014, 18:09:27 pm »
Здравейте д-р Димитрова,

високо оценявам възможността за консултация с Вас и Вашия екип!

Искам да споделя, че моят втори опит с ембриони по донорска програма (трансфер на 3 ЗЕ на ЕЦ, както писах преди около две седмици по-горе) завърши неуспешно с диагнозата abortus incipiens, obs.missed abortion в 6 г.с. след УЗИ и след това и контролно ЧХГ, което се беше понижило катастрофално, под 100...
Ден преди записания час за преглед, който беше две седмици след второто положително ЧХГ (ЧХГ на 14-ти ден 165, на 17-ти ден 350), леко прокървих, обадих се на лекуващия лекар, който ми увеличи дозата на лекарствата, но на прегледа се установи горното, за съжаление. Очакванията на лекаря са да се изчисти спонтанно, което ще видим на преглед другата седмица.
Моля за Вашето мнение, удачно ли е да се изчака спонтанно изчистване, което мен лично ме притесни и го споделих, но лек.лекар беше категоричен, че е по-добре първо да изчакаме, а аз мислех, че трябва да се пристъпи директно към кюретаж, за да не се задържат части от плодния сак.
Също, след другите неуспешни опити, завършвали винаги с пръв положителен кръвен тест и втори отрицателен, сега и missed в 6 г.с., бихте ли предположили от Вашите знания и опит причини, които са довели до missed-а и какви задължителни курсове на лечение, изследвания и т.н. да се приложат преди следващ опит?
Виена ин Витро Център предлага ли донорска програма на яйцеклетки?

Благодаря
Re: Консултантска тема-Виена Ин Витро Център
« Отговор #90 -: Август 24, 2014, 01:37:23 am »
Здравейте д-р Димитрова. Правя вече няколко неуспешни опита за забременяване. Всеки път всичко е ОК но уви...
Въпросът ми е колко в крайна сметка трябва да бъде дебел ендуметриума за да има имплантация. В интернет попадам на най-различни мнения, а лекарят ми веднъж на 10-11mm. каза че е много добре, сега на 19mm. пак каза много е добре а сякаш ми се струва много това.
Re: Консултантска тема-Виена Ин Витро Център
« Отговор #91 -: Август 26, 2014, 15:20:38 pm »
 Здравейте fiona_l,

При условие, че е била налице вътрематочна бременност (плоден сак ) и е имало  кървене, ß-hCG под 100 IU/ml означава, че наличния плоден сак е експулсиран (т. е. изхвърлен) от матката. За да се даде отговор дали има нужда от кюретаж трябва да се уточнят  на ултразвуков преглед  подробности относно  дебелината и структурата на маточната лигавица, както и интезитетът на кървенето.
При следваща  донорска процедура Ви препоръчвам отглеждане на ембрионите до ден 5 (стадий бластоцист) за да се   получи точна информация  относно морфологичната характеристика на ембрионите, които са трансферирани.
Във връзка с реализираните  стопирали бременностти  Ви съветвам  да направите консултация с генетик, който ще  назначи  изследване  на подходящи за   Вашия случай маркери. 
Донорска програма с яйцеклетки би могла да бъде извършена в ин витро център Ferticent, Братислава, Словакия - част от нашата верига клиники.
Re: Консултантска тема-Виена Ин Витро Център
« Отговор #92 -: Август 26, 2014, 17:31:59 pm »
Много благодаря за отговора!
Re: Консултантска тема-Виена Ин Витро Център
« Отговор #93 -: Август 27, 2014, 14:41:10 pm »
Здравейте,

На 2 септември (вторник) 2014 г., от 17 до 19 часа. организираме отново Ден на отворените врати във Виена Ин Витро Център.

Подробности за провеждането на Деня на отворени врати тук -> http://www.vienna-ivf.com/in-vitro/novini/den_na_otvorenite_vrati/

Можете да посетите и Facebook събитието тук -> https://www.facebook.com/events/753023831403761/  или да получите повече информация на тел. 02/403 4227 или 02/ 4200 279 или на office@vienna-ivf.com
Re: Консултантска тема-Виена Ин Витро Център
« Отговор #94 -: Август 29, 2014, 15:06:13 pm »
Здравейте Butty,

При физиологични условия дебелината и структурата на маточната лигавица търпят промени в различните фази на менструалния  цикъл, а тези промени зависят от сложни регулаторни механизми (вкл. наличието на доминантен фоликул; неговия размер; нива на естрогени и прогестерон; индивидуални особености  при всяка жена  и др.).
При Вас не става ясно какви са неуспешните опити -  след проследяване на овулацията и таймиране на полов живот или вътрематочна инсеминация (на спонтанен цикъл или стимулация с медикаменти), ин витро процедура  или размразен ембриотрансфер.  Някои от  медикаментите  за стимулация ( напр. Clostilbegyt) или медикаменти за подготовка на лигавицата  за размразен ембриотрансфер могат  да повлияят по специфичен начин  дебелината  на лигавицата.
Лигавицата достига максимална дебелина  преди и около овулация, като  важна е структурата й (т. нар. трилинеарна) на ултразвуков преглед. По правило  трилинеарна  лигавица  над   8 мм е добър прогностичен параметър .
Re: Консултантска тема-Виена Ин Витро Център
« Отговор #95 -: Септември 01, 2014, 14:36:15 pm »
 Здравейте,искам да ви попитам какво е мнението ви за дните след ЕТ? Трябва ли да се спазва стриктен режим на пазене,предимно да се лежи и до колко това предопределя успеха? Инцидентното вдигане на предмети около 2-3 кг.могат ли да навредят? Благодаря ви за отговора!
Re: Консултантска тема-Виена Ин Витро Център
« Отговор #96 -: Септември 01, 2014, 15:36:36 pm »
Здравейте, д-р Димитрова.
Изключително съм възхитена от представените от вас статистики за първото полугодие на 2014 година!Мога да кажа,че високите проценти дори ми изглеждат направо нереалистични,като не искам да проявя съмнение,а да изкажа изненада.
Моля да потвърдите ,че процента успеваемост на ин-витро процедури при пациентки във възрастовата граница 35-40 години надхвърля 80% ?!?Чудя се дали правилно съм разчела графиката?
Също ще ви помоля за отговор,дали имате статистика на броя успешно регистрирани бременности при трансфер на 1 ембрион.Оставам с впечатлението ,че от началото на годината са извършени трансфери на 100 % на ден 5-ти след пункцията,което за мен означава невероятно постижение както за вашия екип така и за ембриолозите.
Мога ли да помоля ,последно,да кажете какъв е общият брой процедури проведени във вашият център за въпросният период на статистика,за да можем да си съставим ясна представа за процентите.
Много ви благодаря предварително!
Re: Консултантска тема-Виена Ин Витро Център
« Отговор #97 -: Септември 04, 2014, 16:44:16 pm »
Здравейте duster,

Съвременни проучвания и моят опит показват, че след ембриотрансфера (веднага след него и до края на деня), както и в дните до теста за бременност не е необходимо спазване режим на легло. На нашите пациентки препоръчвам  да се върнат към нормалния си ритъм на живот веднага след трансфера. 
В областта на репродуктивната медицина съществуват проучвания  и статии, които категорично  потвърждават факта, че лежането на легло не повишава шанса за имплантация.
Re: Консултантска тема-Виена Ин Витро Център
« Отговор #98 -: Септември 05, 2014, 17:07:22 pm »
Здравейте ВиЛиЛи,

Да, правилно сте разчели графиката - успеваемостта ни във възрастовата група 35-39 год е биохимични  бременности 83 % и клинични бременности-75 %.
Статистиката ни относно  успешно регистрирани бременности при трансфер на 1 ембрион на ден 5  е  58 % биохимични бременности и 42 % клинични бременности.
Нашите ембриолози препоръчват да правим  ембриотрансфер  на ден 5. Именно това е една от причините  за високия ни процент успеваемост, тъй като  по този начин  извършваме по-добра селекция на ембриони за трансфер.
Re: Консултантска тема-Виена Ин Витро Център
« Отговор #99 -: Септември 05, 2014, 18:47:36 pm »
Много благодаря за бързият отговор.
Статистиката ви е зашеметяваща,но моля за отговор на въпроса и на базата на колко проведени ин витро/икси процедури е направена тя.
Благодаря предварително!