0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ново 20
« Отговор #20 -: Юни 21, 2006, 13:20:29 pm »
Успех ТА, щом така го чувстваш така го направи! Ще си стискаме взаимно палци :lol:
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Ново 20
« Отговор #21 -: Юни 21, 2006, 13:41:30 pm »
И аз да споделя по темата - чух двама лекари да обсъждат случай на пациент, та на всенародният любимец Щерев категоричното мнение било или класическо ин-витро, или на съвсем естествен цикъл, но не и с кломифен цитрат.
За съжаление и при мен вариантът с кломифен цитрат се оказа неподходящ.
Първо тръгнаха доста фоликули - 5 по-големи и 4 по-малки, после два се селектираха като доминантни и потиснаха останалите. После въпросните два им треперих - дали големият няма да се спука, дали малкият ще се развие достатъчно.  В крайна сметка се извади куха яйцеклетка от единия, а от другия не се извади. Надеждите кломифенът да ми изтъни лигавицата се оправдаха само в началото, но деня на пункцията лигавицата "навакса" и си стана както обикновено. Отгоре на всичко на прегледа 7 дни след пункцията се оказа, че един фоликул 12мм си стои.
Благодаря ти, Бени!







*
Ново 20
« Отговор #22 -: Юни 21, 2006, 14:16:18 pm »
Да споделя и моя опит с инвитрото на естествен цикъл, че виждам интереса е голям :wink:
При мен нямаше никаква стимулация от самото начало, чак в момента когато се образува вече доминантен фоликул някъде към 13-14 ден беше (по късна овулация при мен) ми биха три дни по 1 пурегон 100, цитротайд и още едно лекарство на което не си спомням името, прегнил и на 19 ден пункция. Имах прекрасен фоликул, от който извадиха хубава яйцеклетка и съответно стана и хубав ембрион.
Та мисълта ми е, че не съм пила никакъв клостилбегит и тем подобни стимулиращи лекарства. То затова му се казва инвитро на естествен цикъл, а това със слабо стимулираното инвитро не знам кой го е измислил :lol:
Та и аз съм съгласна с доцента тоя път :wink:
Ново 20
« Отговор #23 -: Юни 21, 2006, 14:24:02 pm »
В моя случай аз си настоях на тази схема, сега няма на кого да се сърдя. Ама малко съжалявам, че не го направих съвсем на естествен :?  Уж да се увеличи шансът - да не е фоликулът един - ама ... :(
Благодаря ти, Бени!







*
Ново 20
« Отговор #24 -: Юни 21, 2006, 16:16:50 pm »
Споко, според мен е просто малшанс.
Следващия път си действайте по класическия начин и нещата ще се получат :)
Ама тоя клостил и аз не го обичам, с него правех едвам по 1-2 доминантни та чак си мислех, че ми има нещо, а с пурегона ела да видиш... от 7 инжекции 6 фоликула :D
*
Ново 20
« Отговор #25 -: Юни 21, 2006, 16:24:49 pm »
Цитат на: StefiZ
Да споделя и моя опит с инвитрото на естествен цикъл, че виждам интереса е голям :wink:
При мен нямаше никаква стимулация от самото начало, чак в момента когато се образува вече доминантен фоликул някъде към 13-14 ден беше (по късна овулация при мен) ми биха три дни по 1 пурегон 100, цитротайд и още едно лекарство на което не си спомням името, прегнил и на 19 ден пункция. Имах прекрасен фоликул, от който извадиха хубава яйцеклетка и съответно стана и хубав ембрион.
Та мисълта ми е, че не съм пила никакъв клостилбегит и тем подобни стимулиращи лекарства. То затова му се казва инвитро на естествен цикъл, а това със слабо стимулираното инвитро не знам кой го е измислил :lol:
Та и аз съм съгласна с доцента тоя път :wink:

Как така не си пила стимулиращи, пурегон какво е?То май точно твоето е слабо стимулирано ин витро?
Ново 20
« Отговор #26 -: Юни 21, 2006, 16:47:49 pm »
Е сигурно Стефи има предвид, че първо са изчакали да се оформи един доминантен по естествен път, после са го "подсилили" - и при мен при една инсеминация направихме така.
Благодаря ти, Бени!







*
Ново 20
« Отговор #27 -: Юни 21, 2006, 16:53:14 pm »
Точно това имам в предвид, това не е стимулиране, това е вече при доминантен фоликул просто го подпомагаш, за да се образува хубава яйцеклетка и т.н.
При т.нар. слабостимулирано правиш поне по 3-4 фоликула, защото стимулацията започва от 3-5 ден на цикъла.
Дано да съм обяснила правилно.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Ново 20
« Отговор #28 -: Юни 21, 2006, 18:02:26 pm »
Цитат на: StefiZ
Точно това имам в предвид, това не е стимулиране, това е вече при доминантен фоликул просто го подпомагаш, за да се образува хубава яйцеклетка и т.н.
При т.нар. слабостимулирано правиш поне по 3-4 фоликула, защото стимулацията започва от 3-5 ден на цикъла.
Дано да съм обяснила правилно.


Стефи, при този опит имаше бременност, нали?

Спомням си, че сме  обсъждали темата за  Ин Витро с лека стимулация.

Аз също имам интерес към тези процедури но за съжаление вече имам  съмнение отностно  процедура с лека или без никаква стимулация. Опитах  веднъж само с 2 ампули Мерионал но беше включен и Оргалутран... процедурата беше отменена, поради липса на оплождане (при нормално олождане при предишната процедура, нямаме мъжки фактор!) :ask:

При следващата процедура пък  след 15 ампули Menogon   по 0.75 IU,  стимулацията протече за 5 дни ( бях направила 3 фоликула готови за пункция, Естрадиол 890 ) организма ми  реагира по- добре на Менагона, но за съжаление трансфера беше твърде рано. Дори нямаше време за Оргалутран или Цетротайт.
За да стане по ясно, първи ден на менструацията беше на 5.03. а трансфера на 15.03.06г.
Имах 3 положителни теста, но в крайна сметка заключението беше
" Псевдогестационен сак" - каквото и да значи това.

Ели, с теб също сме говорили на тази тема, аз се жалвах и съжалявах за процедурата а ти тогава беше сигурна, че това е най-добрия подход  за теб. Истината е, че  ние не можем да преценим правилно и трябва безрезрвно да се доверим на лек. лекари.

Желая ви успех Ели  и Фреши при следващата процедура!  :balk_21:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Ново 20
« Отговор #29 -: Юни 22, 2006, 09:01:13 am »
Лита, имах положителен тест - ЧХГ 16 на 12 ден от трансфера, но за съжаление не се разви бременност.
*
Ново 20
« Отговор #30 -: Юни 22, 2006, 10:47:29 am »
Лита, Фреши, Стефи знам , че много скоро и на нашата улица  ще изгрее слънчице, ама май няма начин да заобиколим класическата процедура. Ако знаете как ме  е шубе от хиперстимулация :? АМА СЕ НАДЯВАМ ДА МЕ ПАЗЯТ ПО-ДОБРЕ ТОЗИ ПЪТ!
Фреш точнотакова е мнението на Щерев - или касическо или  без лекарства. Изглежда  с малко лекарства някъде се губи нишката и расковничето не е само в яйцеклетките. После нещо не се нагажда със самата имплантация...Няма какво да се правим на лекари, хората са го измислили :lol: А и нещо весело за накрая - вчера бях на концерт на Депеш и видях няколко момичета в бая напреднала бременност. Казах си - Еййй, блазе им лесно са забременяли и сега си ходят нагоре-надолу и не им пука, аз ако съм на тяхно място не бих припарила на стадион с 35 000 души. :lol:  И в същия момент почти се сблъсках с едно момиче бременно от нашата клиника с близнаци, в 8-ми месец. Като се видях за последно с нея имаше болки и положението беше леко критично, ама ето я на концерт :lol:Разказвам това мимоходом, без връзка с темата , ама много се изкефих, че дори и така постигната бременност не е накарала момичето да се вманиачи в пазене и дундуркане :lol: А иначе концерта беше ВЕЛИК!
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Ново 20
« Отговор #31 -: Юни 22, 2006, 18:40:01 pm »
ТА, къде го прави ин витрото, в Пловдив или някъде другаде?