0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #80 -: Януари 23, 2013, 13:48:49 pm »
След като майката му е търкането, купувате четки или накрайници и готово  :D
Имаше едни бебешки комплекти с накрайници и четка, по възраст на бебето, но аз за моя син не намерих и първо с накрайника от Ненедент, сега с четка.
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #81 -: Януари 23, 2013, 21:56:44 pm »
Ами аз не знам "кое му е майката" освен добрия ген, но търкам там колкото е възможно, засега с паста... :lol: Четох ви за пастите за зъби, не ми стана съвсем ясно коя е за предпочитане, но напоследък Дани ползва тази http://www.krisieli.com/product/1651/plodova-pasta-za-zabi-50ml-yabalka-banan-chicco.html Уж трабва да отговаря на търсените тук условия, ако не - поне на вкус е мнооого добра. ;) Ако не друго, действа изкусително на доста деца при които миенето не е било с много желание и съдействие.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #82 -: Януари 24, 2013, 00:04:15 am »
vaci Намерих аз паста  :D Отидох при зъболекаря ни, той ми написа рецепта (за да не ми се смеят  :lol: ) за пастата и ни я поръчаха в аптеката, за да си я вземем на следващия ден :) Нашата паста е ELMEX с 500 ppm F. На опаковката пише, че след появата на постоянни зъби (6-7 години) може да се премине на следващата паста Junior с 1400 ppm F. Предполагам, че това са стандартите за Франция.

Bobbie  търкаме, търкаме, даже с паста вече :) въпреки, че в момента по-скоро ядем четката за зъби  :lol: Ясно ми е, че витамини няма да помогнат, просто казвам какво ми предложиха като алтернатива на миенето на зъби :)
« Последна редакция: Януари 24, 2013, 00:09:49 am от Krisi88 »


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #83 -: Януари 24, 2013, 05:40:20 am »
vaci Намерих аз паста  :D Отидох при зъболекаря ни, той ми написа рецепта (за да не ми се смеят  :lol: ) за пастата и ни я поръчаха в аптеката, за да си я вземем на следващия ден :) Нашата паста е ELMEX с 500 ppm F. На опаковката пише, че след появата на постоянни зъби (6-7 години) може да се премине на следващата паста Junior с 1400 ppm F. Предполагам, че това са стандартите за Франция.

Bobbie  търкаме, търкаме, даже с паста вече :) въпреки, че в момента по-скоро ядем четката за зъби  :lol: Ясно ми е, че витамини няма да помогнат, просто казвам какво ми предложиха като алтернатива на миенето на зъби :)
Баси..., рецепта за паста :-). Макар че, каквото и да правят Америка е страната на абсурдите, когато става дума за рецепти :-).


  
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #84 -: Януари 24, 2013, 08:58:39 am »
Ами аз не знам "кое му е майката" освен добрия ген, но търкам там колкото е възможно, засега с паста... :lol: Четох ви за пастите за зъби, не ми стана съвсем ясно коя е за предпочитане, но напоследък Дани ползва тази http://www.krisieli.com/product/1651/plodova-pasta-za-zabi-50ml-yabalka-banan-chicco.html Уж трабва да отговаря на търсените тук условия, ако не - поне на вкус е мнооого добра. ;) Ако не друго, действа изкусително на доста деца при които миенето не е било с много желание и съдействие.

В момента Теодора използва пастата на Чико, само че 12м+  :D. Преди това беше на Ненедент.
Тази паста Елмекс много ми я препоръчва продавачът в магазинче за препарати паралелен внос. Но наличните варианти са все с флуор.
     
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #85 -: Януари 29, 2013, 14:49:09 pm »
http://www.multipharm.eu/userfiles/productlargeimages/product_2539.jpg


четка

Тази четка я гледах в реклама и се твърди, че почиства междузъбни пространства. Не знам дали е подходяща за деца и дали е само реклама, ще разпитам при първа възможност и бих пробвала.
« Последна редакция: Януари 29, 2013, 15:05:14 pm от м-и »
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #86 -: Февруари 08, 2013, 23:27:50 pm »
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #87 -: Февруари 08, 2013, 23:34:00 pm »
"Често пробивът на зъбките е съпроводен и с безпокойство, отпадналост, нарушен сън, висока температура, обриви. Важно е да изясниш (след консултация със специалист) дали във вашия случай симптомите се дължат на това."

Това научно доказано ли е?


*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #88 -: Февруари 08, 2013, 23:39:24 pm »
Не съм сигурна, но е първото с което педиатъра ще ти замаже очите в България дори и да не е от това.

Давали ли сте и мазали ли сте с нещо ефективно пробиващи зъби? Моят син ще изкарва кучешки и е едно непрестанно мрънкане, дъвкане и плюнчене. Аз още от средата на януари им се надявах да излязат, а то не и не. Като капак лошото хранене ме изнервя тотално. Изписаха ни един Дентокинд(съдържа бела дона) и много се притеснявам да го давам, нищо, че е хомеопатия и тя уж е безобидна.
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #89 -: Февруари 08, 2013, 23:48:10 pm »
М-и, тук в УК доста майки мажат с този тип гелове, които съдържат лидокаин (щом е в продукт за бебета, сигурно е в позволени дози..)
http://www.boots.com/en/Calgel-Teething-Gel-10g_1676/
http://www.boots.com/en/Bonjela-Teething-Gel-15G_7720/
http://www.boots.com/en/Dentinox-Teething-Gel-15g_999082/

Обаче от това което съм чувала е, че гелът бързо се отмива, и май ефектът не е според очакванията...

Намерих това също като друга алтернатива - на основата на лайката е:
http://www.boots.com/en/Nelsons-Teetha-Teething-Granules-24-Sachets_2211/
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 23:50:13 pm от vaci »


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #90 -: Февруари 09, 2013, 00:38:07 am »
"Често пробивът на зъбките е съпроводен и с безпокойство, отпадналост, нарушен сън, висока температура, обриви. Важно е да изясниш (след консултация със специалист) дали във вашия случай симптомите се дължат на това."

Това научно доказано ли е?
За температурата ли питаш или за неспането и безпокойството? За температурата не е и го отричат, но при моите е имало лека температура, на други майки децата дори и по-висока са вдигали. Не знам кое е, но се повтаря едно и също и съм склонна да вярвма, че може да е от зъбите температурата.
 
Моите не спяха по няколко дни с всеки зъб, а Андреа дори и разстройство има и вече толкова пъти става, че не мисля, че е съппадение. Миналата седмица изкара по 1-2 часа посред нощ стоейки права и не искаше да спи, а иначе спи по 12 часа без да се буди.
За обриви за първи път чувам, ама може и да има такова чудо, не знам.


  
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #91 -: Февруари 09, 2013, 01:57:01 am »
доколкото зная, разстройството се обяснява с промяната на химическия състав на слюнката, а обривите, от това че се плюнчат повече.
ади досега е била одста ок, когато са й излизали зъбите, но тя има само 6, така че не можем да се пишем експерти

освен изстудените краставици и други плодове, ади обича да дъвче изстудена (в хладилника, не във фризера) лъжица.
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #92 -: Февруари 09, 2013, 09:22:01 am »
Васи благодаря и тук има гелове с лидокаин, но облекчението май е докато ги преглътне  :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #93 -: Февруари 09, 2013, 09:50:31 am »
Вие пробвали ли сте ги тези гелове? Аз си намазах венеца един път и не повече от 10 минути ме държа и изчезна.


  
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #94 -: Февруари 09, 2013, 10:49:43 am »
Васи благодаря и тук има гелове с лидокаин, но облекчението май е докато ги преглътне  :)
М-и, чувала съм смесени отзиви. Нищо не пречи да опиташ, ако не намериш друго решение.

Боби, аз съм ползвала гел лидокаин когато ми се самоумъртви един кътник (не питай как :)), и имаше чудотворно въздействие, поне върху мен.


*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #95 -: Февруари 09, 2013, 14:39:12 pm »
Аз ползвах гел с лидокаин за Дани и го облекчаваше, но пък след първите 4 зъба...другите "не ги разбрах" кога излязоха. :lol: Помня, че в листовката пишеше да се намаже след прием на храна и/или течности, за да не се отмие набързо. Пробвала съм на своя венец ефекта от въпросния гел, едно 15-20 мин. ми държеше "изтръпнало", което все е нещо. Ясно, че дискомфорта няма да изчезне докато зъбчето не избие напълно, но все някакво облекчение се постига, което за мен беше важно.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #96 -: Февруари 10, 2013, 06:36:37 am »
Ами не знам vaci, този толкова държеше,максимум 15 минути да е било.  Ето и на Jbrul така и е било, за кратко. Може би процента лидокаин за бебетата да е по-нисък и да  държи толкова малко, не знам. Пък може би тях тази сила ги урежда или ги държи по-дълго.

Аз знам, че лидокаина примерно като се бие за упойка, държи около половин час. Когато бях бременна лекарите ми бяха казали, ако имам да си правя зъб да кажа  само лидокаин да ми бият без епинефрина ( иначе те ги бият заедно)  и като питах зъболекаря той ми каза, че може, но така държи по-кратко, около 30-40 минути. Но щом при теб е действал може и да си е до организъм, а може и той с нещо да е бил примесен. Зъболякарят каза, че епинефрина го слагат, за да те държи по-дълго упойката.


  
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #97 -: Февруари 10, 2013, 11:09:17 am »
Bobbie , от два дни упорито се опитвам да си спомня името на този гел, ама пусто като зацикля за нещо така и няма и няма. :lol: Съдържанието на лидокаин беше ниско естествено, пък дали и други вещества е имало - хич не се сещам.

При всички положения е "по-добре от нищо" както се казва. И да не облекчи дълготрайно - без него по-добре няма да стане. У нас сега са други "модите" обаче и всички се стремят да ползват т.нар. хомеопатия. Всичко де що има вид на лекарство се нарича "химия и отрова", майките не смеят да го ползват и търсят алтернативи, които да са гарантирано безвредни. Лично на мен не ми е много ясно как от нещо което е "безвредно" може да се очаква и полза, особено в ситуация, когато целиш незабавно облекчаване/обезболяване, но това си е мое лаишко мнение. Гел с лидокаин за венците ползвах само аз от цялата компания, ако помня правилно. Останалите купиха този продукт: http://apteka.framar.bg/30005120/%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B3%D0%B8%D0%B3%D0%B5%D0%BB-%D0%B3%D0%B5%D0%BB-20-%D0%BC%D0%BB-
За вреди настъпули от употребата му не съм чула, за ползи - също де, ама го поствам все пак, ако някоя майка има интерес. По мнението на моя зъболекар, този гел има резон да се ползва при някакви не особено остри състояния, или като помощно средство при лечение, което така или иначе продължава доста време. За облекчаване на болка при зъбоникнене ми каза нещо от сорта на: "Ами все едно да ти кажа да пиеш всеки ден по един аналгин, един месец и да очакваме да се натрупа от него такъв обезболяващ ефект, че на края на месеца да ти извадя зъб без да ползвам упойка, ами разчитайки на ефекта от аналгина...".  :lol: Това разбира се шеговито, не като буквално медицинско становище.
По повод ширещи се у нас тези, че лидокаиновите гелове докарвали на децата резистентност и/или алергия към същия, няма да му цитирам коментара, но не беше в потвърждение на такава теория. Човекът има близо 40 години практика и постоянно се доквалифицира, та мнението му има тежест поне за мен.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #98 -: Февруари 10, 2013, 13:25:23 pm »
Жбрул тоя Генгигел изобщо не е за тая цел, как да им помогне на майките  :lol: някоя ако има кървящи венци да маже, там може да има ефект. Имам чувството, че в аптеките освен да ти вземат парите друго не правят. Моя мъж отива да си купува витамини за костите, понеже нямали му дали едни мноооого хубави, които освен, че съдържат вит С нищо общо нямат с неговите  :lol:
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #99 -: Февруари 10, 2013, 13:58:55 pm »
м-и , аз съм наясно че не е за тази цел, но все пак много майки го купуват именно с тази цел. Откакто съм майка обаче се научих, да не си споделям мненията за каквото и да било, ако изрично някой не ме пита. ;) Който иска да го купува, да маже, някои даже твърдят че много помагал при зъбоникнене... Не е моя работа да споря, техни са си децата да правят каквото смятат за добре.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!