0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #40 -: Януари 11, 2013, 19:10:36 pm »
Ами Боби, ще напишеш истината, щом си любител на точността!

ще напишеш:

"СтефиЗ и мини ме иронизираха, че искам детето ми да може да си мие зъбите само на година и х месеца"
Ок, права си , това правиха „на луда“ го позлвам по навик във всякакви ситуации,за работа, за деца.. като и да е, но наистина така като го написа изглежда, че е прекалено.Поправям се - да се чете,че „тук ме иронизираха“, че искам да ми дава да и мия зъбите ( не да може да си ги мие, не съм толкова куку все пак :-) ).  Аз съм описала, че проблема беше, че пищи и не дава и миенето е борба. Исках да знам как да я науча, понеже отказваше, а не да може да си ги измие добре сама. Не ми се обсъжда повече това.

Стефи, извинявай, ще приема, че не си имала това предвид, тогава така ми прозвуча  и стакова впечатление бяха останала.

За конеца не знам какво да ти кажа. На Ивана зъбите са и гъсти само отпред и не ми е проблем, но назад има разстояние и не съм бърничкала, а би било добре. Обаче има едни конци, които са закачени на нещо като „лък“ с дръжка, не знам дали ги има в България. Продават се в пакетче по много. По-скъпо излиза, но можеш с тях да опиташ. Ето какво имам предвид ( не знам как да направя снимакта по-малка).
« Последна редакция: Януари 11, 2013, 19:22:42 pm от Bobbie »


  
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #41 -: Януари 11, 2013, 20:18:47 pm »
тя сигурно джам това имаше предвид под "едно като лък", освен ако това не е друго - тоест "лък с дръжка", като идеята е, че с дръжката е по-леко.

цигу, аз постнах линка и не към блог, а към страница с източници от peer-reviewed articles, тоест статии, които са четени от поне трима човека със същата научна степен като теб и са ти колеги и са около изследвания за химичния състав на кърмата и има или няма вредно действие тя. не споря с теб, пояснявам какви източници съм дала. дали ще си кърмиш или не нощем детето е напълно твое решение, както вече много пъти се разбрахме  :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #42 -: Януари 11, 2013, 21:17:52 pm »
Ивинявам се, въобще не бях видяла, че е писала за това вече.


  
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #43 -: Януари 11, 2013, 22:19:50 pm »
цигу, аз постнах линка и не към блог, а към страница с източници от peer-reviewed articles

Да, права си. Прегледах ги и съдейки по заглавията на професионалните журнали, те се четат от зъболекарите и не бих разчитала kellymom да е по-компететна. При тях точно е пресечната точка на теорията и практиката.

Малко като при теб и мен - твоето дете няма още зъби, моето има прекалено много, следователно твоите коментари са повлияни само от теорията, без никакви притеснения за последиците.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #44 -: Януари 11, 2013, 22:43:48 pm »
Боби, да, точно с такъв "лък" опитвах последно и голям ужас стана, като му се заклещи между задните зъби... едвам го измъкнах тоя лък и оттогава не смея. при нас са тесни междузъбните пространства назад и там стават кариесите...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #45 -: Януари 11, 2013, 22:52:43 pm »
А не може ли с една ножичка да се среже тоя лък като се е заклещил, вместо да се мъчим да го вадим и да стресираме?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #46 -: Януари 11, 2013, 23:16:37 pm »
А не може ли с една ножичка да се среже тоя лък като се е заклещил, вместо да се мъчим да го вадим и да стресираме?
Може, ама конеца ще остане и после с пинсета ще трябва сигурно да се вади.

Джам, а малък ли е още да плакне с вода за зъби? Има някои, които са доста добри. Listerine знам, че се рекламираха с това, че нямало нужда от конец. Това докато производителите на конци не ги удариха за нечестна реклама, понеже не съвпадало с препоръките, ама пак са доста добри.


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #47 -: Януари 11, 2013, 23:21:17 pm »
А не може ли с една ножичка да се среже тоя лък като се е заклещил, вместо да се мъчим да го вадим и да стресираме?

сигурно може :) то след дъжд може и няколко качулки... :) стресирано беше не момчето, а майка му - нека уточня, че да не стават грешки ;). накрая тръгнах и за ножичка, но при последния опит успях да издърпам съоръжението и без това.

мисълта ми беше друга - че според мен малките детски устички още не стават за миене с конци, макар и зъболекарката да го препоръча.

виж, за плакнене с води не се бях сетила - ще опитаме. той добре изплаква устата и вече отдавна не яде зъбопочистващите материали.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #48 -: Януари 12, 2013, 04:07:14 am »
jam, ето такава четка ти трябва - струйки въздух вместо конец. Нагледах й се в реклами по зъболекарски кабинети, където си пуснах корени вече пет месеца.
http://www.amazon.com/Philips-Sonicare-HX8111-30-Rechargeable/dp/B0085RZLVS
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #49 -: Януари 12, 2013, 09:01:07 am »
Джам не се бях сетила, кой се е стресирал повече  :lol:
Цигу ти тая четка пробвала ли си я? Изглежда интересна, но цената и е меко казано стресираща, за доста по-малко ще ми чистят зъбен камък два пъти годишно  :wink:
Аз не съм им фен на конците, може би заради проблема с венците, сега ще се насиля да пробвам джабурене със зехтин.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #50 -: Януари 12, 2013, 10:42:28 am »
Джам не се бях сетила, кой се е стресирал повече  :lol:
Цигу ти тая четка пробвала ли си я? Изглежда интересна, но цената и е меко казано стресираща, за доста по-малко ще ми чистят зъбен камък два пъти годишно  :wink:
Аз не съм им фен на конците, може би заради проблема с венците, сега ще се насиля да пробвам джабурене със зехтин.
Какво би трябвало да направи зехтина освен да те омазни? Не знам да имя някаква антимикробно свойство или пък да сваля плака.  


  
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #51 -: Януари 12, 2013, 13:15:05 pm »
Дават джабурене всяка сутрин около 30 мин или докато побелее мазнината, да извлича отрова едва ли не от организма и да заздрави венците. Не вярвам чак толкова да е чудодеен, но не ми струва нищо да проверя. 
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #52 -: Януари 12, 2013, 14:23:56 pm »
м-и, предложих четката като вариант за детето на jam вместо конците. Скъпа е. Не съм я ползвала.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #53 -: Януари 12, 2013, 16:48:14 pm »
м-и, предложих четката като вариант за детето на jam вместо конците. Скъпа е. Не съм я ползвала.

цигу, благодаря! не бях виждала такова нещо, разгледах някои от отзивите в Амазон. направи ми впечатление, че според отзивите не вършела работа при тесни междузъбни пространства на кътниците, а точно там е нашето слабо място.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #54 -: Януари 12, 2013, 20:14:28 pm »
според отзивите не вършела работа при тесни междузъбни пространства на кътниците, а точно там е нашето слабо място.


 :( Съжалявам. Само още едно нещо ми хрумва: и на мен ми се заклещват конците между кътниците, когато ги купувам тесни. Напоследък купувам по-широки и с тях авариите са по-реки.
Ще ви е трудно, докато детето не порасне и не съумее само да ползва конеца.
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #55 -: Януари 13, 2013, 21:43:15 pm »
2. миенето на зъбите от толкова малки деца препоръчвам да се извършва под контрола на родителя, а даже и от родителя. питате как да науча дете на 1.6 г. да не яде пастата - ами ядат я, няма начин! затова пастите за зъби за деца до 2 г. са безфлуорни - има различни пасти за различните възрасти, четете като купувате - и затова родителят мие зъбите на детето си. твърде са малки, за да искате от тях такива неща.

Това е снимка на пастата за зъби, която ни дадоха в здравния център, след рутинен преглед. От споделено с други майки тук (в Лондон) разбирам, че пастите за зъби, които са им дадени (дали от здравен работник, лекар или друго лице) или купени, са все с флуор. Такива са и в магазинната мрежа, доколкото успях да проверя.
И аз мислех доскоро, че детските пасти са без флуор, но се оказах опровергана. Това само в УК ли е или? И каква би била причината един производител, като например Колгейт, да продава различни по състав детски пасти за зъби в различни страни.



*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #56 -: Януари 13, 2013, 22:03:25 pm »
не знам дали има в Бг колгейт без флуор, аз купувах на ненедент без флуор.
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #57 -: Януари 13, 2013, 22:27:56 pm »
И аз купувам Ненедент без флуор, зъболекар ми препоръча Елгидиум, но не съм проверявала какво му е съдържанието.

пп Сега ги разглеждах и нямат под 2г паста.
« Последна редакция: Януари 14, 2013, 00:17:41 am от м-и »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #58 -: Януари 13, 2013, 23:51:22 pm »
vaci, такива пасти като показаните от теб, в България не съм виждала.

забелязала съм, обаче, че Аквафреш, например, пробутват една и съща паста за групата 0-6 години, която е с 500 ррм флуор (каквото и да значи съкращението). за 7+ години, съдържанието на флуор е вече 1200 ррм.
докато Ненедент, например (немска фирма) има различни пасти за 0-4 г. която е напълно безфлуорна, и едва след това въвеждат флуор в следващите видове пасти за по-горни възрастови групи.
Елгидиум има 500 ррм флуор.

нашата зъболекарка твърди, че флуорната паста била силно нужна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #59 -: Януари 14, 2013, 00:29:22 am »
Аз купуван на Oragel без флуор. Изрично си пише отпред, че няма флуор. А на Colgate също имам такава без флуор, но на Ивана не и харесва вкуса и не иска да ползва.