0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #120 -: Март 14, 2013, 12:39:25 pm »
Тази година заведох Тошко за първи път на профилактичен преглед при зъболекар. Каза ми, че на тази възраст е добре три пъти годишно да се води. После като стане около 7 годинки може и два пъти годишно. Аз го бях подготвила предварително как ще го гледат и той беше много спокоен. После обясняваше на Косьо как ще го гледат и него. За сега малкия не иска да седне на стола, но аз като ходя идваха с мен , поради липса на човек, при когото да ги оставя, Тошето дойде и ми хвана ръката, каза да бъда смела и че няма да ме боли. Щях да падна направо, колко е грижовен.
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #121 -: Март 14, 2013, 13:09:05 pm »
елора, много мило. аз мислех да я водя с мен като ми правят зъбите, но не знам дали няма да й много дълга процедурата (имам много неща за правене), а тя е малка, твоите на колко са години?
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #122 -: Март 14, 2013, 15:47:21 pm »
Тошко е на 4 годинки, Косьо е на 2. Първо го предупредих , че трябва да ме чака на столчето, за да не пречи на леля Ели, изпълни всички заръки, а малкия беше с едно друго детенце навън и играеха на двора, под надзора на майката разбира се. Моята зъболекарка ми е приятелка и кабинетът е в къщата й. Дъщеря й с детето живеят там и това доста олесни нещата. Процедурата ми не беше по дълга от 15 минути мисля.
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #123 -: Март 15, 2013, 00:36:41 am »
мисля, че аз ще трябва да взема някой да седи с нея. аз още не съм я водила на зъболекар, но и това ще ни се случи, няма къде да ходим :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #124 -: Март 15, 2013, 04:17:30 am »
елора, много мило. аз мислех да я водя с мен като ми правят зъбите, но не знам дали няма да й много дълга процедурата (имам много неща за правене), а тя е малка, твоите на колко са години?
На тази възраст не знам как ще я водиш, без да имаш кой да я гледа. Аз водих Андреа, но беше на 2 месеца и само спеше. То тогава и на педикюр я водих... последният педикюр, на който бях ( :-( тъжна физиономия)


  
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #125 -: Март 25, 2013, 10:25:16 am »
Дидомира, направо ме засегна по болната тема. Ние наскоро три седмици изживяхме истински кошмар - реване с часове ден и нощ. Давах дентокинд и мазах с калгел, но ефекта беше за 10-тина минутки. Давах и студени мокри кърпички. Ама то никненето на зъбките е като коликите - родителите даваме неща, колкото да се успокоим, че правим нещо. Че този път при нас даже и гърдата не можеше да я успокои - докато засуче и слизаше от мен със страшни писъци. Ама как няма, тя цялата й муцунка беше надута от венците, все едно ботокс беше слаган.
Та не знам какво да те посъветвам. Някои майки казват, че имало ефект от панадол или нурифен, но при нас и това не е помагало (ама и аз съм давала само два пъти, откакто е започнала да вади зъби)
[/url]
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #126 -: Март 25, 2013, 12:29:14 pm »
Уф , Краси , направо ме отчая .

Ровех се и аз да търся нещо за облекчаване ,ама не знам дали да я пробвам ,или не.
Ния извади първия зъб без да разберем, ама горните два никнат гледам и май ще е по -трудно . Ще пробвам с някакво гелче довечера и дано има ефект,ама като чета нещо ме съмнява .

дано и при вас положението се пооправи !
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #127 -: Март 25, 2013, 15:39:50 pm »
Знам, че звучи отчайващо, но си напомняй, че това е само период и все ще отмине.

За гелче може да потърсиш някакво с лидокаин - облекчението е почти мигновено, но е за кратко (поне при нас).
Ние вече от няколко дни сме добре. Не сме изкарали още зъба, но се успокои.
Дано и при вас скоро отмине!
[/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #128 -: Март 25, 2013, 16:56:48 pm »
Аз дачам Нурофен за през нощта и има ефект.


  
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #129 -: Март 25, 2013, 17:17:11 pm »
Боби , знам и за панадола , но все пак не е ли опасно да се дава лекарство примерно всеки път , ако бебето се буди и плаче ?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #130 -: Март 25, 2013, 17:20:00 pm »
Боби , знам и за панадола , но все пак не е ли опасно да се дава лекарство примерно всеки път , ако бебето се буди и плаче ?
При нас отминава за 1, максимум 2 нощи. Сега наприемр на Андреа дадох вчера, след като какво ли не опитах. днес вече нищо и нямаше и не съм давала.


  
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #131 -: Март 25, 2013, 17:28:29 pm »
Боби , знам и за панадола , но все пак не е ли опасно да се дава лекарство примерно всеки път , ако бебето се буди и плаче ?
При нас отминава за 1, максимум 2 нощи. Сега наприемр на Андреа дадох вчера, след като какво ли не опитах. днес вече нищо и нямаше и не съм давала.

Е, да де ама при нас е вечер , т.е както си спи и се буди . През деня е спокойна и не зная да давам или не така профилактично само .  :(
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #132 -: Март 25, 2013, 18:34:15 pm »
Боби , знам и за панадола , но все пак не е ли опасно да се дава лекарство примерно всеки път , ако бебето се буди и плаче ?
При нас отминава за 1, максимум 2 нощи. Сега наприемр на Андреа дадох вчера, след като какво ли не опитах. днес вече нищо и нямаше и не съм давала.

Е, да де ама при нас е вечер , т.е както си спи и се буди . През деня е спокойна и не зная да давам или не така профилактично само .  :(
Ами нали това казвам и аз - през нощта само, иначе не давам. давам само ако се събуди и нищо не я успокоява. Миналата нощ сума ти пъти се буди, седя в леглото, плака, накрая и дадох, вече почти сутринта и след 20-30 минути беше заспала.


  
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #133 -: Март 25, 2013, 20:22:56 pm »
Боби , знам и за панадола , но все пак не е ли опасно да се дава лекарство примерно всеки път , ако бебето се буди и плаче ?
При нас отминава за 1, максимум 2 нощи. Сега наприемр на Андреа дадох вчера, след като какво ли не опитах. днес вече нищо и нямаше и не съм давала.

Е, да де ама при нас е вечер , т.е както си спи и се буди . През деня е спокойна и не зная да давам или не така профилактично само .  :(
Ами нали това казвам и аз - през нощта само, иначе не давам. давам само ако се събуди и нищо не я успокоява. Миналата нощ сума ти пъти се буди, седя в леглото, плака, накрая и дадох, вече почти сутринта и след 20-30 минути беше заспала.


Аааа , Боби , сори , ама толкова съм сдухана ,че не съм разбрала .
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #134 -: Март 25, 2013, 23:43:23 pm »
При нас растат вече последни 2 кучешки, но аз днес купих гел на Чико с ксилитол-води се и почистващ, не само облекчаващ. Дали върши работа точно този ще видим. Другите с лидокаина явно успокояват, защото като ревне през нощта и ми подава тубичката с гела да мажа.
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #135 -: Март 26, 2013, 11:16:29 am »
Ако е много тежко положението със зъбоникненето може в продължение на 2-3 дни да давате панадол или нурофен преди нощното и следобедното спане, за да са спокойни децата и да не им се нарушава съня. През другото време - гелчета, чесалки, играчки за дъвчене - няма друг начин. Разбира се трябва да се внимава какво слагат в устата, да не откъснат парче и да се задавят.
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #136 -: Април 24, 2013, 09:47:39 am »
Нямам възможност да прочета цялата тема, но имам въпрос?
Кога сменихте силиконовия накрайник за миене на зъбите с нормална четка?
Рая има 11 зъба вече и все още мия с накрайника, но взе да става много трудно, защото тя само го хапе яко, т.е. хапе пръста ми  :lol: и се чудя дали да не взема четка.
Търпя, търпя, ама колко да търпя като има и друго решение :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #137 -: Април 24, 2013, 16:05:20 pm »
Когато Кристина имаше вече 10-на зъбчета, мисля, взех електрическа. С нея ми беше и ми е по-лесно да и мия зъбите. Сега вече и тя доста добре се справя, но ползва обикновена четка, а аз електрическата. Редуваме се, все още, един път тя мие, един път аз. :)

Да се похваля, оправихме каквото имаше да се прави, детето е герой, поникнали са три постоянни кътника и извадихме двата долни резеца :) Сега я карам постоянно да казва "шишарка" :)

Криси-шишарката
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #138 -: Април 26, 2013, 17:13:02 pm »
Боже, кога им пораснаха /още помня сладката усмивка - само с двата долни резеца/, дойде времето да ги сменят.
Написанато от Нина ме кара да мисля, че има вярно в това, което съм чувала, че колкото по-късно поникнат млечните зъбки, толкова по-късно се сменят с постоянните и се появяват тези постоянни кътници. Моят синковец ще навърши 6 години на пети май, а още няма наченки на постоянни кътници, нито разклатено млечно зъбче. По пък той на първия си рожден ден едва беше само със зъб и половина - буквално. С първия долен резец израснал, и с втория - показал се наполовина. Голям смешко беше, като се ухилеше за снимка!
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #139 -: Май 18, 2013, 12:20:45 pm »
Големият ми син е кърмено бебе до година и нещо. Зъбите му пораснаха на година и два месеца първият. И пораснаха много лоши, от третата му годинка сме по зъболекари, някакъв ужас. Млечните си паднаха свъсем навреме и искрено се надявам с постоянните да имаме повече късмет. Пиша това защото ние сме случай "обратен на всяка логика", затова понякога нещата просто се случват:)