0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #20 -: Януари 01, 2013, 22:55:10 pm »
Честита Нова година!!!

Пожелавам да е много здрава, че като чета постовете настръхвам!
Ние също посетихме спешния кабинет вчера за последно за миналата година :(
Не знам какво и е на Вики.... ако някоя мама е имала подобна случка ще бъда много благодарна да сподели. Напълно здрава е според лекарите, но на епизоди започва една кашлица, която ако не дам Синекод става почти постоянна. Суха кашлица без зачервено гърло, гърдите чисти, хрема няма! 8O Проветрявам постоянно, овлажнители пускам, както е ок след 5 мин. почва и не спира! След това нещата се оправят до следващата серия. :(

Яна, моята дъщеря беше така. От миналата зима, та доскоро. Водих я на 5 различни лекари, снимка на бели дробове, изследване на белодробна функция /многократно/, алергологични тестове /кожен и кръвен/ - НИЩО, едно голямо НИЩО. Единственото което излезе през май, бяха някакви аденовируси.
По същия начин, не е болна, няма хрема, няма Т, както цял ден не е покашляла, така изведнъж се започва, суха кашлица, спира понякога бързо, понякога трае часове.
И след това 2-3 дена - не кашля. И пак. Побърка ме.
Също инхалирахме с кортизонов спрей.
Пълна загадка е за мен. От известно време се поуспокоиха нещата, моля се вече да престане, защото наистина е много неприятно.

Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #21 -: Януари 01, 2013, 22:56:58 pm »
Честита Нова Година на всички!

Много здраве, много късмет, много любов, много бебета, много пари!

Дано се сбъдват повече желания през 2013 година

*
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #22 -: Януари 01, 2013, 23:18:54 pm »
Честита Нова Година мили момичета!
Да сте живи, здрави и все така сърцати! Да са ни живи и здрави дечицата, че това е най-важното!
Желая ви от сърце радост в очите, мир в сърцата и любов навсякъде  :lol:
В очакване ....
*
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #23 -: Януари 02, 2013, 10:05:27 am »
Честита Нова Година мили момичета, пожелавам много здраве на вас и семействата ви, усмивки и късмет! :D
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #24 -: Януари 02, 2013, 11:27:04 am »
Честита, хубава, здрава, успешна и усмихната Нова Година! Много здрви и палави дечица и още много нови бебета!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #25 -: Януари 02, 2013, 12:07:21 pm »
Честита нова година и от нас!
Много усмивки, здраве за всички и година изпълнена само с щастие ви желаем!
Бързо да оздравяват болните. Лис, пожерлавам ти това да ви е боледуването за тази година  :bighug:
Яна, това вашето си е пристъп на алергична основа. Забележи в къщи нещо да дали я дразни - плюшена играчка, одеало, възглавници. Моите изпадат в такива състояния, ако решат да спят с някоя плюшена играчка. Много е неприятно, но открие  ли се причинителя, проблема отпада. Синекод не съм давала. Обикновено овладявам с: вода, пръскам тантум верде в гърлото, за да успокои, давам за смучене прополки и в краен случай Вентолин инхалирам. Задължително и Ериус давам при това положение.
Ние изкарахме една много спокойна и здрава нова година. Малките се закрепиха от октомври (тогава изкараха разстройство и повръщане) и от тогава и сопол не са имали. Ходихме преди НГ на ледена пързалка, децата много се кефиха, но естествено майка им се издрънча в цял ръст още със стъпването на пързалката  :lol: Имам мускулна треска на ръцете от стискане за парапета и да държа Дани. Искат пак да ходим, ама аз не съм чак такъв ентусиаст вече  :lol:
На нова година едно приятели с момченце на 2г и половина дойдоха. Излязохме след 12ч да гледаме зарята от булеварда до нас. Голяма еуфория беше. После сурвакаха, късмети теглихме и сега поръчката е всяка баница да е с късмети  :lol: Откараха до 2ч малките, малко остана мен да приспят  :lol:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #26 -: Януари 02, 2013, 12:46:19 pm »
Мими, благодаря ти че сподели.   :bighug:   
Вероятно е така, трябва обаче да намеря причинителя!  :( Казвай ако се сещаш какво друго може да е ...
Нищо в къщи не е променяно откакто сме се нанесли /3г/. С плюшени играчки не играем. Проветрявам постоянно, защото според мъжа ми е от сухия въздух от парното. Проявявава се както е седнала в колата или пред телевизора, обикновено към 5-6 ч. след обяд.
Пробвах с тантум верде, с бонбони за смучене, инхалацията с вентолин още повече я задави. Единствено след Синекода се успокои. Дежурната педиатърка в спешния каза да го давам 2-3 дни!
*
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #27 -: Януари 02, 2013, 12:53:48 pm »
Ох, ами те причинителите могат да са много - дори смяна на прах за пране или омекотител, ароматизатори ако имате...
Слагай купички с вода на парното.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #28 -: Януари 02, 2013, 13:12:16 pm »
Ох, ами те причинителите могат да са много - дори смяна на прах за пране или омекотител, ароматизатори ако имате...
Слагай купички с вода на парното.
Имам цилиндри с вода на радиаторите, овлажнител заради нея допълнително! От бебе нейните дрехи се перат отделно с бебешки препарат и се гладят!  :?  Ароматизатор само в тоалетната!
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #29 -: Януари 02, 2013, 13:30:32 pm »
За много години момичета!
Да е успешна и изпълнена с много здраве, нови бебета, много детски смях, спокойни и ведри дни!
Лисе, дано се оправи Ники, много преживя мъничето!
Яна, и моя Ники е имал подобно нещо миналата зима. Направо откачах от яд, детето се дере от кашлица и лекарите ми казват няма му нищо :( Давахме ксизал, защото имаха съмнение за алергия, но не бих казала, че имаше голям ефект. През пролетта стигнахме до Урбазон, през лятото проблеми нямаше. Дано се оправи Вики, че е кошмар да гледаш как се мъчи малката!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #30 -: Януари 02, 2013, 14:18:02 pm »
Яна,случайно да имате от тези ароматизатори,които пръскат?Аз установих,че Ива той много я дразни и го махнах.Другото,което дразни при нас са цъфтящите цветя.
Както сухия въздух дразни така и прекалено влажния дразни-лятото бяхме в Хърватска при много висока влажност.Ива започна да кашля още първата вечер,а аз си загубих гласа.Една седмица едвам изкарахме,никакви лекарства не помагаха.Прибрахме се и на другия ден нищо ни нямаше и на двете.Просто факторите,които провокират тази кашлица са много.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #31 -: Януари 02, 2013, 14:44:04 pm »
Здрава, успешна и благодатна нова 2013година, момичета!
Болните тутакси да оздравяват, а здравите все така!

Много се двоумях дали да пътуваме за Новогодишната нощ при майка на село
и в крайна сметка отидохме. От въздух, от игра ли, децата сякаш се преобразиха!
Веселба, печки на дърва, вино и вкусни неща...
Майка като видя така цялата челяд заедно, сякаш крила доби.
Сурвакаха ни децата след 12, пяха на бабите на другата заран,
радваха се на лакомствата и железните парички!
Ще го запомнят това изживяване, аз също!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #32 -: Януари 02, 2013, 14:59:38 pm »
Честита Нова 2013 година!

Много здраве да донесе, много бебета, щастливи родители и грейнали детски личица!

Ние изкарахме Нова година на село на вилата с още 3 семейства. Имаше две каки и "пати" /бате :lol:/ Много беше весело! Децата супер щастливи и доволни! Ама как няма, като къщата е само за гости - голееееееееми, полупразни стаи с много място за дивеене  :wink: Злато откара до 2,30ч без да му се приспи! Гърмяха пиратки и него хич не го беше страх, а викаше ПАК! Много емоции събра детето и не, че сурвака, но като му наподариха подаръците - половин час - ни дума, ни стон - само седеше на земята и разглеждаше  :lol: Това беше първата му по-осъзната Нова година и ми беше много приятно да го наблюдавам!

Пожелавам на всички ви много щастливи мигове и най-вече всички бъдете здрави! Болестите оставете в миналата година и ги забравете  :wink:
*
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #33 -: Януари 02, 2013, 16:24:18 pm »
Честита Нова 2013, на всички желая здраве и пак здраве!
Ние също на село при мама но и с кака и семейството и.Прекарахме си чудесно,танци,много вкусна храна,бенгалски огън,подаръци,сурвакари- вечерта и сутринта от които Иван е най-впечатлен както всяка година.
*
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #34 -: Януари 02, 2013, 16:42:26 pm »

За много години на всички. Живи и здрави да са и малки и големи!
И ние в отбора на болните...Бяхме на гости при нашите и  посрещнахме Новата година в болница :(
Приеха ни през спешното на 30.12, четвърти ден с повръщане и напълно обезводнен. И това при положение, че предният ден го водих в частният кабинет на шефа на детското в местната болница. Взе си човека 20-те лева, за да ми каже, че нищо му няма - да яде само варени картофи и ориз и ще му мине. Може би дори не ме чу, че трети ден вече детето е на солетки, сухари и варен ориз. И да ме пита дали съм имала представа от какво така повръща...Нямам думи направо.
А на следващият ден, като ни приеха в болницата, се наслушах на намеци - толкова ли се чакало, без да го види лекар, защо досега не сте го лекували...Направо съм най-безотговорната майка...
Днес ни изписаха, а най-лошото е, че детето пак повърна 2 пъти, докато се приберем до София. Личната ни педиатърка иска да изчакаме още ден-два, и ако не се оправи - тогава пак по болници...



*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #35 -: Януари 02, 2013, 17:05:41 pm »
Неда, Вомакур свещички не помагат ли?
При вики действат! Ако продължи да повръща е по-добре да е на системи, за да не се обезводни съвсем.
Пими, такъв има само в тоалетната, той е много на високо и съвсем слаб. В стаите нямаме такива неща. Утре пак сме на лекар да видим какво ще правим! 
« Последна редакция: Януари 02, 2013, 17:07:16 pm от yana-v »
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #36 -: Януари 02, 2013, 17:45:23 pm »
Неда, а с какво ви диагностицираха?
Това повръщане от какво е? Изписаха ли ви изобщо спазмолитици за стомаха (но-шпа, бускулизин?) Лятото с ротавируса ни само това стопира повръщането.

Аз нали ви казах, че съм болна от 19,12.? Отиваме на лекар с детето, което се разболя на 26,12. и казвам аз "така и така, болят ме сливиците, кашлям, подути са". Ааааа, нищо ми няма, само детето за антибиотик, аз съм с леко зачервено гърло. На 2,01 да ви види личната. Е, видя ме, гноен фарингит, бабата и таткото също 8O Обаче само аз с гнойни гадости!

Е, де бля този лекар, че не ги е видял?

А се чудя, при гнойни истории, пие ли се чай още?
[/url][/url]
*
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #37 -: Януари 02, 2013, 17:58:21 pm »

Е, де бля този лекар, че не ги е видял?


Вени, изпитвам ужас и аз от ходене по лекари. Не знам, толкова ли могат, толкова ли не знаят, или просто не им се занимава...

Не, не помага "вомакур".
А диагнозата ни е остър гастроентероколит. Това обаче е "само на документи". Иначе не знаят каква е причината. Болки в стомаха не е имал, коремчето му е спокойно.
« Последна редакция: Януари 02, 2013, 18:01:00 pm от Nedda »



*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #38 -: Януари 02, 2013, 19:15:03 pm »
Неда ако сте в София можеш да се консултираш с д-р Мангъров. Дори и на мобилния да звъннеш ако има възможност ще ти даде насоки или ще те извика да го прегледа! Той е и инфекционист.
Дано малчо се оправи бързо!!! Много е неприятно и притеснително това!
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #39 -: Януари 02, 2013, 22:59:23 pm »
Неда, ужасно притеснителна ситуация- дано бързо да поставят диагноза и да започнат адекватно лечение.
Първото, за което се сещам е сока от компот от кайсии- една чаша с половин чаена лъжичка сода за хляб- става много приятно газирано питие, което доста помага при повръщане. Черен чай или ройбос- много подсладен с лимон през целия ден буквално с лъжичка - по глътка-две през 15-тина минути- хем успокоява, хем хидратира. Бързо оздравяване!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.