0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Може ли и аз да се подпиша, въпреки "противозачатъчната ми външност и поведение"!? :) А ако трябва да съм сериозен, действително подкрепям писмото! Бройте ме за "подписал се". Никой не знае за какво става дума - нито пациентите, нито работещите в тази област специалисти!? Ние не по-малко желаем да имаме яснота по въпроса. За съжаление аз лично съм скептично настроен относно идеята за прехвърляне към здравната каса.....
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Може ли и аз да се подпиша, въпреки "противозачатъчната ми външност и поведение"!? :) А ако трябва да съм сериозен, действително подкрепям писмото! Бройте ме за "подписал се". Никой не знае за какво става дума - нито пациентите, нито работещите в тази област специалисти!? Ние не по-малко желаем да имаме яснота по въпроса. За съжаление аз лично съм скептично настроен относно идеята за прехвърляне към здравната каса.....
Трябва да се подпишете и реално, в петицията, това "бройте ме", няма как да се счита за реално иначе ;)


подпис и от мен и успех... :crossfingers: :crossfingers:
А чисто технически как става подписването в Петицията?
влизаш тук: http://www.peticiq.com/fond_asistirana_reproductia
попълваш си данните и това се брой за подпис.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Може ли и аз да се подпиша, въпреки "противозачатъчната ми външност и поведение"!? :) А ако трябва да съм сериозен, действително подкрепям писмото! Бройте ме за "подписал се". Никой не знае за какво става дума - нито пациентите, нито работещите в тази област специалисти!? Ние не по-малко желаем да имаме яснота по въпроса. За съжаление аз лично съм скептично настроен относно идеята за прехвърляне към здравната каса.....

можете също така да разпространите писмото чрез фейсбук страницата си.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Благодаря! Подписах я. Успех!
*
и тук :wink:

Момичета и момчета, ето и от мен подробо инфо, и надявам се светлинка в тунела.
След проведени редица срещи с Министерството на здравеопазването, НЗОК, лекари и фармацевти има доста голяма яснота към днешна дата относно спазване на решението на КС и прехвърляне на плащанията към НЗОК на Център „Фонд за асистирана репродукция“ и продължаването на успешната работа на Фонда – институцията, която доказа през годините, че успешно работи и подпомага лечението на пациентите, нуждаещи се от асистирана репродукция.
Дейността и работата на Фонда ще се разпредели - образно казано - между МЗ и Касата. За нас, пациентите, няма да има никаква промяна относно подаването на документите, одобряването им от Обществения съвет на Фонда и връчването на Заповедите за стартиране на процедурите ин витро,т.е. в тази част няма да има промени и отежнения за пациентите. След получаването на Заповедите, отново всеки я предоставя в избраното лечебно заведение.
Плащането на лекарствата и процедурата ще се извършва от НЗОК към съответната клиника, извършила процедурата. Сумата за лекарства и процедура остава като досега, непроменена, т.е. до 5 000 лева за опит.
Единственият въпрос, който не е уточнен до момента, но има желание за диалог от всички страни, това е как клиниките ще получават лекарствата, с които ще ни бъде извършвана стимулацията. Поради строго регламентираните правила на НЗОК и начините им на разплащане, те могат да изплащат лекарства на болнични аптеки, като за целта ще е необходимо клиниките да сключат договор с болнична аптека. Нашето притеснение е да не се стигне до трудното осигуряване на лекарства и възпрепятстване на процедурите, но получихме уверение от страна на д-р Пламен Цеков – шефът на НЗОК, както и от д-р Нина Първанова от НЗОК, че до 9 декември т.г. ще има окончателен отговор, относно изчистването на този механизъм.
Другото, за което се постигна договореност на днешната среща, е процедурите ин витро, планирани за следващата година, да могат да стартират още през януари, т.е. да няма забавяне при сключването на Договорите за работа между ин витро клиниките и НЗОК.
Ще продължавам да ви информирам своевременно за всяка стъпка, която правим и всичко, за което се договорим с институциите.
Време беше за хубави новини!
Благодаря, Стефи!
  :bighug:
Пуснах линка на този сайт и са ни отразили.
http://www.livenews.bg/Sdrujenie-Zachatie--Sterilitetat-ne-e-samo-jenski-problem-41213

Днес и във в-к Утро има публикация по темата от журналистката Ася Пенчева. Ако успея да го сканирам, ще ви го пусна тук.


П.П. Модератори, ако преценявате, че публикацията не е за тази тема, моля да я преместите. :oops:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
кокиче, чудесно! а в-к Утро има ли сайт?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

и тук :wink:

Момичета и момчета, ето и от мен подробо инфо, и надявам се светлинка в тунела.
След проведени редица срещи с Министерството на здравеопазването, НЗОК, лекари и фармацевти има доста голяма яснота към днешна дата относно спазване на решението на КС и прехвърляне на плащанията към НЗОК на Център „Фонд за асистирана репродукция“ и продължаването на успешната работа на Фонда – институцията, която доказа през годините, че успешно работи и подпомага лечението на пациентите, нуждаещи се от асистирана репродукция.
Дейността и работата на Фонда ще се разпредели - образно казано - между МЗ и Касата. За нас, пациентите, няма да има никаква промяна относно подаването на документите, одобряването им от Обществения съвет на Фонда и връчването на Заповедите за стартиране на процедурите ин витро,т.е. в тази част няма да има промени и отежнения за пациентите. След получаването на Заповедите, отново всеки я предоставя в избраното лечебно заведение.
Плащането на лекарствата и процедурата ще се извършва от НЗОК към съответната клиника, извършила процедурата. Сумата за лекарства и процедура остава като досега, непроменена, т.е. до 5 000 лева за опит.
Единственият въпрос, който не е уточнен до момента, но има желание за диалог от всички страни, това е как клиниките ще получават лекарствата, с които ще ни бъде извършвана стимулацията. Поради строго регламентираните правила на НЗОК и начините им на разплащане, те могат да изплащат лекарства на болнични аптеки, като за целта ще е необходимо клиниките да сключат договор с болнична аптека. Нашето притеснение е да не се стигне до трудното осигуряване на лекарства и възпрепятстване на процедурите, но получихме уверение от страна на д-р Пламен Цеков – шефът на НЗОК, както и от д-р Нина Първанова от НЗОК, че до 9 декември т.г. ще има окончателен отговор, относно изчистването на този механизъм.
Другото, за което се постигна договореност на днешната среща, е процедурите ин витро, планирани за следващата година, да могат да стартират още през януари, т.е. да няма забавяне при сключването на Договорите за работа между ин витро клиниките и НЗОК.
Ще продължавам да ви информирам своевременно за всяка стъпка, която правим и всичко, за което се договорим с институциите.
Това, че има информация е добре.
Само, че не съм съгласна, че няма да има промяна за пациентите- ще има и то съществена- ДАРИТЕЛИТЕ ВЕЧЕ НЯМА ДА МОГАТ ДА ДАРЯВАТ ПАРИ ВЪВ ФОНДА, КАКТО БЕШЕ ДОСЕГА- ТРЯБВА ДА ДАРЯВАТ ДИРЕКТНО НА КЛИНИКА ИЛИ ПАЦИЕНТ, ТОЕСТ НИКОЙ ВЕЧЕ НЯМА ДА ДАРЯВА- С ТОВА ЩЕ НАМАЛЕЕ БЮДЖЕТА НА ФОНДА И ЩЕ НАМАЛЕЕ БРОЯ НА ФИНАНСИРАНИТЕ ДВОЙКИ :(
*
така е дейзи, права си, този момент го пропуснах. но за съжаление и сега дарителите не бяха толкова много ако трябва да сме честни. аз лично знам за две дарения към фонда :(

друго което не съм написала, но то се знаеше от самото начало е че кандидатстващите трябва да са здравноосигурени.
Подписах с огромно удоволствие
Николай е на 2г.4м.5д.
*

Джам, има сайт, макар и от скоро, но на сайта не го намирам.
http://utroruse.com/#/tab4
А и днес не остана време да си купя вестника.

Утре ще го купя.
Ася ми обеща да пише.
« Последна редакция: Декември 06, 2012, 00:07:51 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Аз пък дрого не мога да разбера - ясно,че няма да раздават заповеди поне до февруари,въпреки,че според правилника трябва по-най малко 200 да се раздават.Та в тая връзка въпросите,които ми възникват са 2:по този начин сами си нарушават правилника,защо не се самосезират????/както направи ЗК по отношение на фонда/ и защо не се одобряват заповеди,за да може все пак като тръгнат нещата повече заповеди да са одобрени???Всъщност 2 месеца какво точно ще правят?или ще си вземат заплати само.............
*
Момичета и момчета пиша в тази тема надявам се повечето от вас да прочетат и да изкараме вече едни спокойни и весели празници :)
Последните новини, които предполагам всички телевизии ще излъчат в емисиите си. Но аз да ви кажа все пак и от първа ръка :wink: Току що се връщам от пресконференция в МЗ на която бяха министър Атанасова, д-р Цеков и д-р Дариткова. Пресконференцията беше свикана, за да се обясни как ще се процедира в така създалата се ситуация, а именно, предвид това че БЛС не подписа НРД, парламентарната група на партия ГЕРБ са взели решение да внесат искане за законодателна промяна в Закона за здравното осигуряване, където да влязат интензивната помощ, инвитрото, ваксините, консумативите за петскенера за онкоболните и още нещо имаше ама не го помня .т.е тези които до сега са се финансирали от МЗ, а сега минават към касата, но ги няма в стария рамков договор. Очаква се на първо четене днес да се приемат промените, а на 8.01.2013г. да минат и на второ четене, така че в средата на януари всичко да е ок.
Подготвени са и измененията на другите нормативни актове за промяната на статута на фонда - постановлението на МС и правилника за функционирането му. Като, за да не се повтарям казвам само че структурата си остава същата както до сега, а плащането към клиниките ще се извършва от НЗОК след представяне на съответните отчетни документи.