0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Скъпи приятели,
Наближават празници. Всяка година по това време, хората си пожелават здраве, щастие и късмет. Много от нас и вас, обаче, таят силен и все още несбъднат копнеж  и по нещо друго, истинско и съкровено - копнежа да имат дете. Ние от сдружение "Зачатие" вярваме, че когато човек се бори за мечтите си, те се сбъдват - и от години помагаме на хората по пътя им в тази борба.

Много дългоочаквани детски усмивки са изгрели благодарение на ежегодната инициатива на "Зачатие" за финансово подпомагане на двойки с репродуктивни проблеми, наречена така красиво "Коледно желание".   
Тази година, бихме искали заедно с финансовата си подкрепа да изпратим и много късмет и положителна енергия на всички нуждаещи се.

Затова сдружение "Зачатие" реши, че ще дари за тазгодишното издание на дарителската си инициатива "Коледно желание" сума, равна на членския внос на 100 наши симпатизанти, които вече са сбъднали мечтата си - като символ на нашите "стиснати палци" за кураж и късмет!


Тази сума ще бъде разпределена по равно между две семейства. Така всяко от тях ще разполага с финансова помощ от 2000 лева за диагностика и лечение на репродуктивни проблеми.

Тъй като сдружение "Зачатие" цени високо дейността и подкрепата на своите членове, бихме искали да им се отблагодарим. Ще заделим допълнително сумата от 3000 лв, които ще бъдат разпределени под формата на ваучери за лечение и диагностика на стерилитет между 6 от нашите членове.


Имената на хората, които ще получат ваучерите за финансово подпомагане, ще бъдат изтеглени посредством жребий по време на коледното тържество на сдружение "Зачатие" на 15.12.2012 г. в парк-хотел "Витоша", София.

Подаването на заявления за финансово подпомагане започва от 27.11.2012 г. и приключва до края на 11.12.2012 г.

Условия за кандидатстване за финансово подпомагане с ваучер на стойност 2000 лева от сдружение "Зачатие":

Могат да се кандидатират всички двойки, които отговарят на едно или повече от следните условия:

- партньорката в двойката е с доказан изчерпан яйчников резерв и приложи становище от специалист и необходимите документи, които доказват диагнозата;
- двойката е изчерпала трите си опита към Център "Фонд асистирана репродукция" и нито един от тях не е бил успешен, като приложи документи за това;
- партньорката в двойката е на възраст над 43 г. и поради тази причина не може да се възползва от финансирането на Център "Фонд асистирана репродукция"


Задължително е участниците да са регистрирани във форума на Зачатие с дата, не по-късна от 26.11.2012 г.

Формуляр за кандидатстване:

1. Име, фамилия, потребителско име във форума:
2. Телефонен номер:
3. Партньор (Име, Фамилия):
4. Пълен пощенски адрес:
5. E-mail адрес:
6. Правим опити за забременяване от .... години
7. Деца от настоящия или от друг партньор - да/не (оградете вярното)
8. Причина, поради която не мога да ползвам фонда:
.......................................................................
(изчерпан яйчников резерв и небходимост от донорска яйцеклетка, изчерпани три безплатни опита от фонда, възраст над 43 години)
9. Декларирам, че имам нужда от финансова помощ, за да продължа лечението си и ще я използвам по предназначение.
10. Напишете откъде научихте за благотворителната инициатива (сайт, форум, Facebook, приятел или медия) и защо кандидатствате за финансова помощ именно от Сдружение "Зачатие".


Формулярът изпратете на адрес zachatie@gmail.com с тема на писмото "КОЛЕДНО ЖЕЛАНИЕ" до 11.12.2012 г. включително.

Ваучерите ще имат срок на валидност от 1 година, считано от деня на тяхното получаване.

Пожелаваме ви късмет в жребия и успехи във всичките ви начинания!
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #1 -: Ноември 29, 2012, 17:53:30 pm »
Преди две години на Коледното парти спечелих ваучер, с който си покрих разходите по направената ми хистероскопия. Тя пък беше част от моя път към успеха!

Благодаря ти, Зачатие!  :balk_81: Продължавай да сбъдваш мечти! Нека момичетата, които спечелят, скоро да гушкат своите съкровища!  :D

*
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #2 -: Декември 08, 2012, 10:32:01 am »
Благодаря на Зачатие за всичко, което прави и за надеждата, която дава на много семейства!
Невероятни сте и ви пожелавам с все същия ентусиазъм да продължавате напред!

Искам да ви попитам относно документите, които трябва да се приложат, за участие в инициативата Коледно желание. Имам желание да се включа като отговарям на условието:
"- двойката е изчерпала трите си опита към Център "Фонд асистирана репродукция" и нито един от тях не е бил успешен, като приложи документи за това;"
От клиниката предложиха да ми издадат екзпертиза за тези опити. Това достатъчен документ ли е?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #3 -: Декември 08, 2012, 13:09:52 pm »
Напълно достатъчно е. Дори обикновен документ от клиниката, че опитите са били неуспешни, ще свърши работа.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #4 -: Декември 08, 2012, 13:25:04 pm »
Напълно достатъчно е. Дори обикновен документ от клиниката, че опитите са били неуспешни, ще свърши работа.
Много-много благодаря!
*
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #5 -: Декември 16, 2012, 18:58:23 pm »
Скъпи приятели,

На 15.12.2012 г. по време на традиционното коледно тържество на сдружение "Зачатие" беше проведен жребият за определяне на онези двама потребители на форумите на "Зачатие", които ще получат ваучер за финансиране на лечение ин-витро от сдружението съгласно условията на ежегодната ни дарителска инициатива "Коледно желание".

Жребият беше изтеглен в присъствието на всички гости, изпълнили голямата зала на "Витоша парк-хотел" от ръчичките на две от децата на "Зачатие".

Ваучери на стойност 2000 лв. за лечение ин-витро получават jo-joo и stoeka71. Ще се свържем с тях на посочените във формулярите им телефони. Честито и ви желаем успех!

Ваучери на стойност 500 лв. за диагностика и лечение на стерилитет за кандидати-членове на сдружението получават: evita1717, s_wasi, ra40 и слънчице.

Управителният съвет на сдружение "Зачатие" беше силно трогнат от трагичната история на една от кандидатките за подпомагане - marsi. Поради това, единодушно беше взето решение за учредяване на специален целеви ваучер за финансова подкрепа на marsi, наречен "Майките от "Зачатие" помагат" на стойност 1000 лв + 1/2 от събраната сума от благотворителната фотосесия по време на коледното тържество. От сърце пожелаваме на marsi успешна процедура!

Благодарим на всички, които ни подкрепяха и даряваха през изминалата година! Благодарим на всички, които намериха добри думи в сърцето си за "Зачатие"! Бъдете здрави и успешни през Новата година!
*
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #6 -: Декември 16, 2012, 19:16:47 pm »
Честито на всички спечелили! Желая Ви това да бъде последната крачка към срещата с вашите деца!
Благодаря на "Зачатие", че отново помага на няколко семейства да прегърнат своята мечта по-скоро!
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #7 -: Декември 16, 2012, 19:42:59 pm »
Благодаря Ви от сърце! Надявам се и аз като Врабчо да имам късмет и точно с тази помощ от Ваша страна да направя последната крачка към сбъдване на мечтата си!!!

Благодаря ! :youwoman:
*
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #8 -: Декември 16, 2012, 19:50:10 pm »
Честито момичета и браво на Зачатие!

*
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #9 -: Декември 16, 2012, 20:03:18 pm »
Честито на всички печеливши!
stoeka71, evita1717, много се радвам за вас :P




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #10 -: Декември 16, 2012, 20:16:13 pm »
Честито момичета и момчета! :wink:
Дано това да е последният път, който извървявате съм сбъдване на мечтата си! :P
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #11 -: Декември 16, 2012, 21:09:46 pm »
Момичета и момчета, от сърце ви желая успех! С такава подкрепа резултатите няма да закъснеят  :D!
*
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #12 -: Декември 16, 2012, 21:32:31 pm »
и честито и от мен на печелившите :D

надявам се адресите, които сте посочили да са актуални, че да ви изпратя договорите за дарение, ако не са, моля на лични да ми пишете.
*
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #13 -: Декември 16, 2012, 21:32:45 pm »
Честито момичета и момче! От все сърце ви желая успех!

Браво, Зачатие!
     
*
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #14 -: Декември 16, 2012, 22:30:14 pm »
Успех на печелившите. Нека това е успешната им крачка и догодина по това време да се похвалят! Поздравления за Зачатие!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #15 -: Декември 16, 2012, 23:05:08 pm »
На печелившите- честито и късмет!
 
Браво, Зачатие! Помагате за сбъдването на най- съкровената мечта!
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #16 -: Декември 16, 2012, 23:09:57 pm »
Благодаря от цялото си сърце! Пак ме разплакахте.....не знам какво да напиша! БЛАГОДАРЯ!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #17 -: Декември 17, 2012, 00:35:13 am »
Успех на всички спечелили!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #18 -: Декември 17, 2012, 04:07:54 am »
Успех и нека бъде!
Нека всяка мечта се случи!И то ще бъде, защото
Зачатие е любов, съзидателна и силна!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #19 -: Декември 17, 2012, 09:12:45 am »
Благодаря на Зачатие! Много, много ме трогнахате! И аз си пожелавам това да е последната година, на несбъднати желания за детенце. Благодаря за подкрепата Ви! :bighug:
*
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #20 -: Декември 17, 2012, 10:05:29 am »
Честито на спечелилите  :)
Успех!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #21 -: Декември 17, 2012, 10:08:29 am »
Честито на всички спечелили!
Момичета и момче - вярвайте, че помощта от Зачатие е вълшебна.
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #22 -: Декември 17, 2012, 10:22:40 am »
Честито на всички спечелили!
Знайте и вярвайте, че тази помощ ще бъде възнаградена и догодина ще бъдете най-щастливите родители!

Успех!
*
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #23 -: Декември 17, 2012, 19:48:15 pm »
Благодаря!!!!!
Лично за мен по-хубав подарък за Коледа не може да има! Ваучерът идва в момент в които усилено търсехме пари за провеждане на последната ин-витро процедура, която трябва да стартира живот и здраве през януари 2013г. Казвам последната, защото благодарение на позитивните мисли на всички мои приятели - реални и виртуални се надявам тя да бъде успешна. Дано това да е последната Коледа в която сме двама.
Пожелавам на всички с вълшебната помощ на Зачатие в най-скоро време да гушнем своята мечта. Късмет и Весела снежна Коледа!
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #24 -: Декември 17, 2012, 21:53:04 pm »
Благодаря!!!!!
Лично за мен по-хубав подарък за Коледа не може да има! Ваучерът идва в момент в които усилено търсехме пари за провеждане на последната ин-витро процедура, която трябва да стартира живот и здраве през януари 2013г. Казвам последната, защото благодарение на позитивните мисли на всички мои приятели - реални и виртуални се надявам тя да бъде успешна. Дано това да е последната Коледа в която сме двама.
Пожелавам на всички с вълшебната помощ на Зачатие в най-скоро време да гушнем своята мечта. Късмет и Весела снежна Коледа!



Ако знаеш как се радвам за решението ви!

А всичко, де е свързано със ЗАЧАТИЕ, носи положителни емоции, тъй че...... догодина по това време сте трима  :wink:
*
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #25 -: Декември 18, 2012, 13:24:20 pm »
Сърдечни благодарности  за помоща и от нас! :D/така необходима в днешнто време/.На мен много ми върви със сдружението,явно,защото и миналат година имчах този късмет. :)тази година "тържествено"/тъй като помоща е от томбола на тържеството/ обещавам,че на следващото парти ще се отчетем,както се полага,с ++ резултат. :wink:Все пак помощ ще трябва и на други,нали?! :lol:
Голямо благодаря!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #26 -: Декември 18, 2012, 18:29:06 pm »
обещавам,че на следващото парти ще се отчетем,както се полага,с ++ резултат. :wink:Все пак помощ ще трябва и на други,нали?! :lol:
Голямо благодаря!!!


Рачо, на вас и ви се пише и ви се пада да се отчетете не само с +++ тест, ами и с едно здраво и ревливо бебе  :lol:
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #27 -: Декември 18, 2012, 22:19:29 pm »
Честито на печелившите!  :D
*
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #28 -: Декември 19, 2012, 11:47:18 am »
момичета и момче, днес пускам договорите за дарение, проверявайте си кутиите. моля всички да си попълните липсващите данни, а членовете да ми напишат и банкова сметка на която да преведем парите. Стоека и джо-джоооо да посочат сметка на клиниката в която ще правят процедурата. ако сега не сте на ясно все още, не е проблем и по късно да ми пуснете сметката на лс.
едното копие остава за вас, другото да ми го върнете на посочения адрес :)
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #29 -: Декември 20, 2012, 22:06:14 pm »
Успех на спечелилите!
Да знаете, че ваучер от сдружението е нещо като орисване за бебе. Наистина е вълшебство.
*
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #30 -: Декември 21, 2012, 19:31:12 pm »
Благодаря на Сдружение"Зачатие"! Не очаквах такъв жест, трогната съм от вашата човещина и готовността да помагате. Благодаря от сърце за помощта и това че отново ми връщате надеждата! На всички желая весели празници и сбъдване на най-съкровените мечти!

*
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #31 -: Декември 21, 2012, 23:47:25 pm »
Пожелавам ви всеки от вас да сбъдне мечтата си!

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #32 -: Декември 22, 2012, 21:33:14 pm »
Успех на спечелилите!
Да знаете, че ваучер от сдружението е нещо като орисване за бебе. Наистина е вълшебство.

Дай боже! Аз спечелих преди време, но ще ползвам през 2013, дано мога да се похваля с Блага вест :D
Честито на всички печеливши и дай боже сбъднем мечтата си!!!