0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпрос?
« Отговор #20 -: Ноември 27, 2012, 15:44:38 pm »
За да става осиновяване на толкова малко детенце най-вероятно има декларация за отказ от биологичната майка. Иначе се чака 6 м. както Hope е писала, ако случайно БМ или някой роднина реши да потърси детето и след това се започват дълги и напоителни административни процедури по вписването му в регистрите. Нашия случай е точно такъв - БМ не е подписала декларация, изчакан е 6 месечния срок, после уведомления до БМ и роднини за последствията от вписването на детето за осиновяване и така докато малчо е предложен за първи път на нас 1 седмица преди първия си рожден ден.
*
Re: Въпрос?
« Отговор #21 -: Ноември 27, 2012, 15:50:18 pm »
моя приятелка осинови момченце на 4 месеца и също беше с отказ от БМ
Re: Въпрос?
« Отговор #22 -: Ноември 27, 2012, 17:01:28 pm »
Тези два примера са обнадеждаващи. При декларация- съглаие от биологичните родители би трябвало да става за по-кратко време.  Дори тези 3-4 месеца не виждам за какво са нужни, но тъй като е напредък в сравнение с преди - дано вече така да става.
Re: Въпрос?
« Отговор #23 -: Ноември 27, 2012, 17:42:07 pm »
Объркан съм!На курса на обучение който ни водиха заявих че желанието ни е 0-2 годинки и ни казаха че не може преди 6 месечна възраст!Курса се водеше от директорката на дома!
*
Re: Въпрос?
« Отговор #24 -: Ноември 27, 2012, 19:29:15 pm »
Zaiko, напълно е възможно и примерите, споделени тук го подкрепят. Ако детето има декларация от БМ е реално то да бъде осиновено на 3-4 месечна възраст. Не разбирам защо се подвеждат така бъдещите осиновители и то от хора, които трябва да са наясно с процедурите. 
Re: Въпрос?
« Отговор #25 -: Ноември 27, 2012, 19:48:14 pm »
Не знам но вече на няколко пъти получавам противоречива информация от една и друга институция!Попитах също и дали отказа има влияние върху нашата кандидатура...психоложката каза не...социалната каза да!
*
Re: Въпрос?
« Отговор #26 -: Ноември 27, 2012, 22:09:34 pm »
Зайко и на нас ни предложиха детенце на 4,5месеца. Било е с отказ от БМ, но тъй като е родено недоносено и с проблемно раждане са изчакали до 4,5 месеца за да видят как ще се развива детенце. Иначе са щяли и по-рано да го предложат. Така че вярвайте, може и на вас да предлажат по-малко детенце.
Re: Въпрос?
« Отговор #27 -: Ноември 28, 2012, 08:27:16 am »
И нашият син беше на 4,5 месеца, когато получихме писмото. Беше с отказ от БМ.Преди нас е бил предложен на друго семейство, но те са се отказали. Така че, напълно е възможно да  бъде осиновено малко бебе. Успех!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Въпрос?
« Отговор #28 -: Ноември 28, 2012, 10:59:40 am »
Нашата дъщеря беше 5 месечна, когато получихме писмото и имаше отказ от БМ, направен почти веднага след раждането. Понякога вписването в регистъра се бави, тъй като социалните най-напред правят опит да интегрират децата в техните биологични семейства - ако не при биологичните родители, то поне при баби, лели и т.н...

Попитах също и дали отказа има влияние върху нашата кандидатура...психоложката каза не...социалната каза да!
Зайко, за кой отказ става дума?
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Въпрос?
« Отговор #29 -: Ноември 28, 2012, 11:29:15 am »
Да, понякога правят такива опити, понякога детенцето е боледувало, диагностицирано, лекувано, друг път има един или два отказа да бъде осиновено. Но понякога порсто просто се бавят, неясно защо.
В нашия случай при 1. съгласие от майката, дадено съвсем в началото след раждането и 2. при липса на индикации за поемане на грижа от близки, 3. здраво дете и 4. липсва на откази да бъде осиновено от други хора, бяхме определени за първи по ред кандидат осиновители, когато детето беше на 5 месеца /без 3-4 дни/.
За мене това е било неоснователно забавяне. Сега вече няма значение, но има за всеки, който чака и брои дните, както и децата, чието отиване при мама и тате се отлага.
Re: Въпрос?
« Отговор #30 -: Ноември 28, 2012, 11:47:52 am »
Нашата дъщеря беше 5 месечна, когато получихме писмото и имаше отказ от БМ, направен почти веднага след раждането. Понякога вписването в регистъра се бави, тъй като социалните най-напред правят опит да интегрират децата в техните биологични семейства - ако не при биологичните родители, то поне при баби, лели и т.н...

Попитах също и дали отказа има влияние върху нашата кандидатура...психоложката каза не...социалната каза да!
Зайко, за кой отказ става дума?
За отказ когато ни предложат детенце и ние откажем
Re: Въпрос?
« Отговор #31 -: Ноември 28, 2012, 12:32:32 pm »
НЕ БИ трябвало да има значение. Нито има в закона ограничение за броя на отказите, които може да направите. /моля ако греша, накой да ме поправи и се обоснове с разпоредба от нормативните актове/ Решавате вие, а те трябва да продължават да ви предлагат. Не знам какво е имала предвид социалната, дискутирайте пак този въпрос.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Въпрос?
« Отговор #32 -: Ноември 28, 2012, 12:36:27 pm »
Зайко, ако имате направени откази, във вашите документи ще бъде вписан броят им, както и от коя РДСП са били децата и техните данни. За отказ се приема не само писменото изявление, а и едномесечното "мълчание" след направено предложение.  

Няма ограничение за брой направени откази! Но ако те са твърде много, това логично ще създаде у социалните не особено положителна картина за вас като кандидати... Отделно от това си заслужава да се помисли и за емоционалната страна на въпроса. Мога да гарантирам, че отказа на дете е изключително стресова ситуация както за детето, така и за кандидатите... Затова моят съвет е, изобщо да не прибягвате до среща с дете, ако имате някакви колебания (ако нещо от писмото, от телефонните разговори или пък по време на информационната среща ви е смутило)...

[...] а те трябва да продължават да ви предлагат.
П.П. Мисля, че социалните не са задължени да ви предлагат, т.е. да ви избират за кандидати за определено дете.
« Последна редакция: Ноември 28, 2012, 12:48:02 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Въпрос?
« Отговор #33 -: Ноември 28, 2012, 12:51:20 pm »
Всичко, което казва Чандра, е разумно! Ако сега съм кандидат-осиновител, бих се вслушава. Въпросът на Зайко е продиктуван от отговор на социалните, който според мен, вместо да разясни, допълнително го обърква и притеснява. Не би трябвало да се получава така!
Зайко, продължавай да си питаш - и тук нас и социалните. Информирай се, но гледай да не се тревожиш излишно за определени подробности. Отпусни се човече! Нервите ще са ти нужни, като се появи малкия термитатор. /последното е просто шега, нищо че звучи заплашително/. Стискам палци и пожелавам щастил край на вашата процедура!
Re: Въпрос?
« Отговор #34 -: Ноември 28, 2012, 13:18:49 pm »
Всичко, което казва Чандра, е разумно! Ако сега съм кандидат-осиновител, бих се вслушава. Въпросът на Зайко е продиктуван от отговор на социалните, който според мен, вместо да разясни, допълнително го обърква и притеснява. Не би трябвало да се получава така!
Зайко, продължавай да си питаш - и тук нас и социалните. Информирай се, но гледай да не се тревожиш излишно за определени подробности. Отпусни се човече! Нервите ще са ти нужни, като се появи малкия термитатор. /последното е просто шега, нищо че звучи заплашително/. Стискам палци и пожелавам щастил край на вашата процедура!
hope искам да ти кажа че към момента съм много спокоен и оптимистично настроен!Дава ми се противоречива информация и за това питам!После ще е късно...сега е момента да се интересувам!Мисля че въпросите които задавам не са безпочвени!Интересувам се за неща като 15 дни отпуск за бащата които са важни а никой не може да каже убедено по този въпрос който е важен!Интересувам се за отказите защото социален работник а не кой и да е ми казал нещо което е притеснително!Не искам да направя отказ и да мина в трета глуха!Почти съм сигурен че няма да направя отказ и ще взема първия мъник който ми предложат!
Re: Въпрос?
« Отговор #35 -: Ноември 30, 2012, 06:24:39 am »
Сродни, виж на какво попаднах в бг-мама:
Здравей, BELIEVER777.
Курсът за подготовка е едно, срещите със социалния работник са нещо отделно. На мен ми казаха, че трябва да имаме три срещи, едната поне - в моето жилище и че срокът за доклада на социалните е 3 месеца. След края на курса (който беше 4 дни в ЦОП в Горна баня) не ми дадоха документ, казаха, че в срок от един месец ще го изпратят директно в РДСП. В действителност го изпратиха след няколко дни, а аз се разходих до социалните един-два пъти повече, но пък докладът ми стана за малко повече от два месеца и изобщо действахме много експедитивно, доволна съм
Чувала съм, че в Анимус курсовете са по-дълги, така че може би си зависи от центъра, в който го карате.

Дано инфото е полезно за теб
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!