0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Седмицата на листопада 19.11.2012 - 25.11.2012
« Отговор #20 -: Ноември 20, 2012, 22:37:48 pm »
Успешна и здрава седмица и от нас

В къщи единият със сополи,до събота бяха на АБ в понеделник сополи едвам диша.
Мнението ви за Осцилококцинум,
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата на листопада 19.11.2012 - 25.11.2012
« Отговор #21 -: Ноември 20, 2012, 23:41:21 pm »
отрицателно
пр продукт
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на листопада 19.11.2012 - 25.11.2012
« Отговор #22 -: Ноември 20, 2012, 23:49:47 pm »
В къщи единият със сополи,до събота бяха на АБ в понеделник сополи едвам диша.
Мнението ви за Осцилококцинум,

отрицателно. със същия успех може да ги лекуваш с вода от чешмата.
промивки на носа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на листопада 19.11.2012 - 25.11.2012
« Отговор #23 -: Ноември 21, 2012, 00:04:30 am »
Геринко, миналата година и двете с Дари бяхме контактни с една приятелка, която се разболя от Хепатит А. Никой, обаче, не можа да ми отговори какво точно да правя, защото беше минала повече от седмица от контакта. При всички положения обаче една ваксина няма да навреди. А както ти е казала Стефи, ако случайно се е заразила Ели ще го изкара много по-леко. Тогава се консултирах с д-р Бърди и неговоти мнение беше също, че е най-добре да се ваксинира с Хаврикс. Ваксинирахме. Слава Богу не се разболяхме. Действай!
Спокойна вечер!
Re: Седмицата на листопада 19.11.2012 - 25.11.2012
« Отговор #24 -: Ноември 21, 2012, 10:31:04 am »
Успешна и здрава седмица и от нас

В къщи единият със сополи,до събота бяха на АБ в понеделник сополи едвам диша.
Мнението ви за Осцилококцинум,
В началото на тази бременност боледувах доста сериозно и ми бяха предписали осцилококцинум и след него инфлуцид. При мен добре подействаха, защото си стъпих на краката в рамките на няколко дни. С лекарствата има и психологически момент -ако вярваш, че даденото лекарство действа, това много помага в лечението.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата на листопада 19.11.2012 - 25.11.2012
« Отговор #25 -: Ноември 21, 2012, 12:18:05 pm »
Стеф, Нинко, благодаря за инфото! Аз мислех, че ще е "след дъжд качулка", защото детето е от групата на Ели и са били в постоянен контакт и до колкото прочетох, човек е заразен около седмица преди да има симптоми. Въпросното дете е прието петък вечер с повръщане в болница и днес ще го изписват, леко го е изкарало по думите на баба му. Госпожата им тая сутрин беше бясна, че от ХЕИ още не са ходили в градината въпреки, че са ги уведомили още в петък. При всички случай, днес ще купя ваксини и ще ги ваксинирам и двамата.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Седмицата на листопада 19.11.2012 - 25.11.2012
« Отговор #26 -: Ноември 21, 2012, 12:31:53 pm »
Честит Ден на християнското семейство! Живи и здрави да са малки и големи! Благоденствие във всеки дом!

21 ноември – ден на християнското семейство
Вергиния Генова

Днес е празник много мил,
С него Бог ни е благословил,
Затова ще Му благодарим
Че със семейство ни е надарил.
Събрали сме се тук сега
По християнски у дома.
Мама вкусна гозба прави,
Кака сръчно ѝ помага
И лъжицата подава.
После правят вкусна питка
Като слънце в маргаритка,
Мажат я със яйчице
И пекат я с масълце.
После идват баба, дядо
И посрещаме ги с радост.
Мама новата покрика вади,
Кака тръгва да я глади.
Татако носи плодове
И се чуват смехове.
Всички сядамезадружни,
Хващаме се за ръце,
И се молим от сърце:
Да сме здрави, да сме живи,
Да сме винаги щастливи.
Все така да сме задружни,
Да помагаме си в нужда.
Да сме истински християни,
Бог със нас да се похвали.


Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на листопада 19.11.2012 - 25.11.2012
« Отговор #27 -: Ноември 21, 2012, 13:18:16 pm »
coffee lungo, това е подходящо за твоя подфорум. и без това напоследък май няма активност там.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата на листопада 19.11.2012 - 25.11.2012
« Отговор #28 -: Ноември 21, 2012, 13:32:36 pm »
Привет и от нас, вече сме вкъщи :D
Благодаря на всички за подкрепата! Мише, нищо му нямаше на Ники. Към 14ч следобед ми звъннаха от градината, че го боли коремчето в дясно, аз реших, че е апандисит. Звъннах на мъжа ми и той отиде да го вземе и видял, че е подуто. Веднага на хирург, защото малкия се свиваше и плачеше. Толкова измъчен вид имаше милото :( Двама хирурзи го гледаха и двамата казаха заклещена херния, веднага в операционна. Всичко мина, вечерта беше сравнително спокоен, ама аз не мигнах от притеснение :oops: на сутринта вече си ходеше по коридорите, а следобед хукна и да бяга, че и забележка ми направиха :oops: Тази сутрин ни изписаха, в понеделник ще ходим да махат конците. И отново парадокс в системата ни - на мен не ми се полагали болнични за детето след изписването ни от болницата 8O По принцип утре трябва да съм на работа, добре че имам отпуска за вземане.
Гери, тази ваксина за хепатита отдавна я мисля, пиши после как са я приели децата и каква й е цената.
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Седмицата на листопада 19.11.2012 - 25.11.2012
« Отговор #29 -: Ноември 21, 2012, 13:39:26 pm »
цената на хаврикса е 30 лв., няма странични ефекти, поне при моите нямаше, а и педиатърката ни каза, че не е имала случаи до сега с последваща реакция, а доста често я слагала.
*
Re: Седмицата на листопада 19.11.2012 - 25.11.2012
« Отговор #30 -: Ноември 21, 2012, 13:44:21 pm »
цената на хаврикса е 30 лв., няма странични ефекти, поне при моите нямаше, а и педиатърката ни каза, че не е имала случаи до сега с последваща реакция, а доста често я слагала.

Аз да споделя, че при Аваксим /такава сложих на дребното/ - също нямаше никакъв проблем. На себе си боднах Туинрикс /А+Б/ - пак абсолютно безпроблемно минава всичко.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на листопада 19.11.2012 - 25.11.2012
« Отговор #32 -: Ноември 21, 2012, 14:10:24 pm »
А има ли някаква препоръчителна възраст на която трябва да се сложи? Става дума за хепатит А, нали?Тя не е от задължителните доколкото знам.


Re: Седмицата на листопада 19.11.2012 - 25.11.2012
« Отговор #33 -: Ноември 21, 2012, 14:15:41 pm »
цената на хаврикса е 30 лв., няма странични ефекти, поне при моите нямаше, а и педиатърката ни каза, че не е имала случаи до сега с последваща реакция, а доста често я слагала.

Аз да споделя, че при Аваксим /такава сложих на дребното/ - също нямаше никакъв проблем. На себе си боднах Туинрикс /А+Б/ - пак абсолютно безпроблемно минава всичко.


Това са ваксини против хепатит А нали?

И, Стефи, колко дози са? И това е цената на едното поставяне ли?

И, Джбрул, Аваксима колко пари беше помниш ли?
*
Re: Седмицата на листопада 19.11.2012 - 25.11.2012
« Отговор #34 -: Ноември 21, 2012, 14:27:42 pm »
Ivanita, в листовката на ваксината пише "За деца и юноши от 1 до 18 години"  :D

Барбаронче, 30 лева е цената за една доза. Поставят се две дози, като втората е 6-12 месеца след първата.

*
Re: Седмицата на листопада 19.11.2012 - 25.11.2012
« Отговор #35 -: Ноември 21, 2012, 14:29:01 pm »
На Хаврикса дозите са 2, през 6м., 30 лв. е едната. Няма задължителна възраст. Моята педиатърка ми беше споменавала за нея още преди 2-3г., но аз все не намирах време, и сега като опря ножа в кокала за един ден купих 4 ваксини и се набодохме всички. На нас поставихме Туинрикс, защото малките имат в задължителните ваксини за Х Б, но ние нямаме Б, а туинрикса е комбинирана, както е писала джбрул. тя е в 3 дози и струваше 58 лв. едната.

Според нашата лична рискова група са децата в училищна възраст, но ето че и в ДГ има случаи. Лошото е че според лекарите в инфекциозна, това ми го сподели колежката, която се разболя, та че в последните години и този вирус мутирал и се изкарва по-тежко, докато преди е имало случаи на преболедували дори на крак, така да се каже. Сега хората си откарват по 2-3 седмици в болницата на системи :(
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на листопада 19.11.2012 - 25.11.2012
« Отговор #36 -: Ноември 21, 2012, 14:33:36 pm »
rozovelka , браво на юначето, герой е той!
Разпитвам така не от любопитство, а защото Митака се оплаква тук от няколко дни,
но мястото на болката е друго, ще се консултирам с педиатърката му!

Двата препарата Хаврикса и Аваксим са сходни, д-р Бърди препоръчва първия!
Отправяла съм питане към него, поставят се две дози втората след 6 месеца...
 :oops: и аз все отлагам, сега ще ги поръчам и щом са здрави веднага ще ги сложим.

Писала съм заедно със Стефи и Ники.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата на листопада 19.11.2012 - 25.11.2012
« Отговор #37 -: Ноември 21, 2012, 14:40:23 pm »
При нас, в провинцията ;), Хаврикса я взех за 50лв. Дозите са две, като втората се поставя от 6 до 12 месеца след първата. В случая на Гери обаче, когато има съмнения за зараза, начина на поставянето на ваксината, мисля беше друг - в листовката беше подробно описано. При Виктор също нямаше странични ефекти - докторът ни каза, че тази ваксина се водила за една от леките.
Ние с мъжът ми  също си поставихме Туинрикс - аз не усетих никакво неразположение, докато половинката се оплака с леко изтръпване и болка около мястото на ваксинацията. Цената й също беше около 50лв, но нашите дози бяха три - първите две в рамките на месец една от друга, а последната от 6 до 12 месеца след тях.

Писала съм заедно с другите и аз.

Честит празник на християнското семейство и от мен! Нека обичта, задружието и смехът да царуват в дома и семейството ви. Здраве и благоденствие за всички!  :)
cofee lungo, прекрасно е стихотворението - ще го прочетем довечера на масата. :)
« Последна редакция: Ноември 21, 2012, 14:46:44 pm от twin »
Re: Седмицата на листопада 19.11.2012 - 25.11.2012
« Отговор #38 -: Ноември 21, 2012, 14:40:56 pm »
Преди децата ти да те побъркат, прочети това!

Джам, книгата е хубава, поднесена със свежарско чувство за хумор. Като спазвахме препоръките от нея успяхме за 3 дни да откажем децата да спят при нас на спалнята.
Обаче ще трябва да я препрочетем и да поработим и малко и върху дисциплината, особено при малката, която нито се води, нито се кара.

И моите деца са ваксинирани с Хаврикс 720 А и не са имали никакви реакции или неразположения. Лошото е, че ние с таткото не сме ваксинирани и трябва да решим този въпрос.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на листопада 19.11.2012 - 25.11.2012
« Отговор #39 -: Ноември 21, 2012, 14:58:16 pm »
Nikitali, благодаря за отзива! аз прочетох само откъса и се колебаех дали да я купя, защото книги много, но полезни - не толкова.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!