0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #660 -: Януари 14, 2013, 12:13:28 pm »
здравейте момичета аз пък онзи ден имах два припадъка,кръвното ми е ниско вече трети ден..немога да мръдна от леглото.някой да е имал подобен проблем в началото на бремеността?
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #661 -: Януари 14, 2013, 12:32:53 pm »
marieta25, аз бях така- при мен се оказа,че е защото бях спряла кафето и понеже повръщах, а ми се засили и мигрената, явно организмът ми тотално беше отслабнал- започнах пак да пия кафе (лекарят ми каза 2 на ден-едно сутрин и едно следобед, като той говори за еспресо,а аз пия само нескафе с мляко), аз гледам да го ограничавам до 1, айрян с много сол, кола и като усетиш, че ти прималява, сядаш и това е. В чантата винаги ми се мотат шоколадови бонбони, в случай,че се случи на улицата или на място,където не мога да си взема нищо. :)
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #662 -: Януари 14, 2013, 12:47:45 pm »
Здравейте, момичета!
Искам да попитам има ли някоя от вас от района на Велико Търново и пациентка на
д-р Сигридов и до коя седмица ходихте на прегледи при него. Аз съм в 28г.с. и досега винаги съм го посещавала един път месечно, но вече се притеснявам да пътувам на големи разтояния и към кой доктор ви насочи по наблизичко.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #663 -: Януари 14, 2013, 12:53:26 pm »
krasunka, Perlichka, благодаря ви! Аз съм на ЖК в четвъртък в 17.30ч. Не знам от четвъртък ли ще ми го пусне болничния или от другия ден. Ако е от четвъртък ще съм се минала с един ден на работа  :wink:


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #664 -: Януари 14, 2013, 13:27:46 pm »
marieta25, аз бях така- при мен се оказа,че е защото бях спряла кафето и понеже повръщах, а ми се засили и мигрената, явно организмът ми тотално беше отслабнал- започнах пак да пия кафе (лекарят ми каза 2 на ден-едно сутрин и едно следобед, като той говори за еспресо,а аз пия само нескафе с мляко), аз гледам да го ограничавам до 1, айрян с много сол, кола и като усетиш, че ти прималява, сядаш и това е. В чантата винаги ми се мотат шоколадови бонбони, в случай,че се случи на улицата или на място,където не мога да си взема нищо. :)
благодаря ти много за съвета,като се замисля и аз спрях кафето та може и от него да е така :(
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #665 -: Януари 14, 2013, 13:34:52 pm »
Да се включа и аз по темата за бъзсънието :)
Все се надявах, че като отминат първите месеци, ще почне да ми се спи повече. Да, ама не :) Сега е още по зле. Ставам по няколко пъти, за да ходя до тоалетна, след което се въртя около час. И тъкмо съм заспала и пак трябва да стана. Няма спасение.

Да си пооплача малко и аз. От миналата седмица съм настинала и в началото като че удържах фронта, ама нещо в събота настинката ме връхлетя с нова сила. Днес ходих на лекар и поне хубавото е, че гърдите ми са чисти. Мъжът ми много ми се чуди, защото успях да се разболея в къщи без да излизам :)
Ох, дано да отмине тая настинка, че направо ме умори.
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #666 -: Януари 14, 2013, 13:36:41 pm »
Мариета, и при мен имаше такива моменти в началото на бременността. Имах ужасяващо главоболие и тежест в главата и веднъж почти прибаднах. През първите 3 месеца не ми се пиеше изобщо кафе и с ниското ми кръвно, вероятно от това беше главоболиетто. Пиех много айран и по 1 кола на ден. Колата наистина ме спасяваше.
<br />[link=http:
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #667 -: Януари 14, 2013, 14:05:23 pm »
Аз първите месеци спях като бебе-не мога да кажа,че ми се е спяло повече от преди. От миналата седмица насам обаче се събуждам в 3 и в най-добрия случай заспивам в 7, или изобщо не заспивам до времето за работа :( От това мигрената ми се влоши драстично...мрън-мрън  :(
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #668 -: Януари 14, 2013, 15:01:28 pm »
ти докога ще работиш?
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #669 -: Януари 14, 2013, 15:22:11 pm »
Момичета, за ниско кръвно помага не толкова кафето, колкото солените течности /солен айрян, бульон и др такива/

Аз също бях с доста по-ниско от нормалното си кръвно и през двете бременности, но аз пък изобщо не го усещах.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #670 -: Януари 14, 2013, 16:06:15 pm »
Здравейте :) Мина и нашата ФМ - имаме си малък здрав мъж (и аз го видях) цели 300 грама :bori_004: Осезаемо подритва, че чак се стряскам някой път. Бях забравила колко е хубаво.

Кофеинът (кафе, кола) само временно рязко вдига кръвното. Соленият айрян е по-добрият вариант. И аз все съм си с ниско кръвно от както съм бременна - 90 на 60 в най-добрия случай, но като се налага да лежа повече, не го усещам. Все пак ниското кръвно е по-добрият вариант пред високото, до колкото знам. 

Фурията, дано кървенето спре - стискам палци!


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #671 -: Януари 14, 2013, 16:18:24 pm »
ти докога ще работиш?
Мери Попинз, аз планирам да работя до максимално възможния край :D В началото доста постоях вкъщи и установих,че не ми се отрази добре. разбира се,в края ще имам доста повече занимания и подготовка, но ще видим колко подвижна ще бъда. Големи амбиции имам,ама ако докторът каже- лягай, ще лягам,какво да се прави :)

Иначе относно соленото и кръвното- при мен се оказа,че по-силно влияние (и иозбщо някакво) има кафето-така че всеки изпробва и преценява кое най-добре му действа. Може би при мен има връзка,че кофеинът и малко намаляваше и мигрената.

bebe_2013, честит мъж:) 
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #672 -: Януари 14, 2013, 17:06:59 pm »
Афродита, най-добрият вариант е да работиш докато можеш. Наистина лежането е гадно, макар и някои да завиждат и да си мислят, че е голям кеф и глезене :( Първите 3 месеца не ги усетих, а сега месец и половина са ми като вечност. У дома ми иде да се развихря в чистене и подреждане, но ще остане за началото на юни. Моля се само всички  да родим здрави бебчета на термин.
Помня, че при предната ми бременност и аз имах зверски главоболия, чак до повръщане. Помагаше ми парацетамол и то само при краен случай. Не съм пробвала кофеин - дано ти мине периодът на главоболията.


*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #673 -: Януари 14, 2013, 18:11:48 pm »
Аз също съм с малко ниско кръвно.Кафето го спрях в началото на бременността,защото ми се гади от него,едва от два месеца насам си позволявам от време на време мляко с нес.Няколко парченца шоколад също ми действаха добре.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #674 -: Януари 14, 2013, 21:51:13 pm »
И при мен беше така и затова го бях спряла,но след 3 мес.отмина и сега си ми е толкова вкусно,колкото преди.
Керитка, малко остана :)))))
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #675 -: Януари 15, 2013, 08:56:00 am »
Афродита, мойта лекарка иска да ме прибира в 20 седмица вкъщи...Знам, че и ти си с близнаци, та затова те питах, аз също се чувствам добре на работа, но пък моята е свързана и с вдигане на тежко, и след като почне април сезона постоянно движение, което лекарката каза, че вникакъв случай няма да допусне...
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #676 -: Януари 15, 2013, 09:29:28 am »
Ние вчера бяхме на запис на тонове. Продължи 45 минути, защото моят бебчо се активизира и през цялото време подритваше, та вероятно затова ни оставиха по-дълго. После ми казаха, че си е много хубав записа и няма проблеми засега. Другата седмица имам пак запис и ултразвук и ще определяме дата за секциото. Трябва да купя още доста неща, все още не съм приготвила дрешките, а времето си напредва...Аз вече съм в болничен, но работя и от вкъщи, та не ми остава време да се излежавам особено. Хубав ден на всички.
<br />[link=http:
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #677 -: Януари 15, 2013, 09:53:41 am »
Афродита,наистина малко остана,толкова бързо лети времето!
Вече сме готови и чакаме с нетърпение момченцето ни. :)

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #678 -: Януари 15, 2013, 10:15:04 am »
Мери Попоинз, щом е така-наистина трябва да не работиш.Имам предвид,че когато работата е натоварена,наистина най-вероятно е по-добре да почиваш-ето, примерно аз съм с контракции от 2-3 седмици- и ако работата ми беше тежка,също щяха да ме експедират. Но работя до нас,не ползвам транспорт,седя на бюро и имам късмет,че колегите ми са страшно мили и ме пазят,та затова засега нямам забрани :) но ме следят изкъсо относно дължината на шийката.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #679 -: Януари 15, 2013, 12:33:23 pm »
Керитка, Мешко и при двете малко остана до срещата с малките съкровища :) Нека по-бързо отлетят тези дни, за да може вече да се гушкате с бебоците.

Имам приятелка, която е бременна с близнаци, като от самото начало няма никакви проблеми. В момента тя е в 30-та седмица. АГ-то и каза, че влезе ли в 20-та седмица я спира в къщи, никаква работа. Работата й не е натоварена - по цял ден седи на бюро пред компютър. Тя ми каза, че това решение е взето тъй като е била по-дребничка, с близнаци и т.н.
Афродитка и моята АГ ми е казвала, че по-продължителното седене на стол също може да предизвика контракции. Не знам дали е права. Но при мен съм забелязала, че като съм на стол по-продължително време, контракциите са на линия. Може би при всеки е различно.