0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #140 -: Декември 07, 2012, 11:07:20 am »
Дидомира, щом доста време се е задържал обрива е добре да се допиташ до лекар. Виж какво ще ви каже първо педиатъра, че те кожните понякога започват веднага с тежката артилерия като не гледат възрастта. Или ако намериш кожен детски лекар е по-добре.

Нашият първи зъб изби на 6м. и след няколко дни втори. На 10м. ни избиха и втората двойка. На детето на сестра ми избиха на около 3,5м., а на момиченцето на итървата едва на 15м. Всичко си е индивидуално. А за обръщането и ние се обърнахме на около 7-8м., малкия до тогава не искаше въобще да лежи по корем, а след това му стана любима поза. :lol:


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #141 -: Декември 07, 2012, 13:32:52 pm »
На Рая първото зъбче изби точно на 6м. Второто на 7м, а след него още три, по едно всяка седмица :P. Много забавно беше, голямо кривене и ревове...вчера изби 6-тото :)

На фона на зъбките имаше прекрасни колики  :lol:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #142 -: Декември 07, 2012, 14:05:44 pm »
Дидомира, подсушавай хубаво гънките, така че да не остава влага. Пробвай Exomega на A-Derma, д-р Бърди го препоръчва. Ползвала съм го за Жорко и съм доволна.

На устата често се появява обрив заради плюнчене и обирането на храната от устата с лъжичка. При Жорко беше така и с Exomega се повлия успешно.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #143 -: Декември 07, 2012, 20:02:34 pm »
краси, мерси, че даже и д-р бърди питах, пък той пита за вит д и то нали знаеш как се завърта спиралата.... все си намираш за нещо да се тревожиш, хем с ума  си знаеш, че няма защо.

дидомира, може и да отпочвате това със зъбите, променя се състава на слюнката и понякога се изриват. а може и от студа да е. опитай с екзомегата, както са ти писали. аз лично не бих давала нещо по-сериозно на този етап, но аз съм доста консервативна по повод намеси в детето ми.  :oops:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #144 -: Декември 07, 2012, 22:03:16 pm »
Аз не бих използвала на сляпо А-Дерма Екзомега, защото тези пъпчици може да са и на гъбична основа, а те се повлияват от кремчета с цинк вътре и имат за цел да изсушават. А-Дерма се използва при суха кожа и най-вече АД и увлажнява кожата.  :wink:


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #145 -: Декември 07, 2012, 22:52:58 pm »
Е,успокоихте ме няма да и показвам как да се обръщя,явно не е готова за това упражнение:)Снощи много мрънкаше през ноща май влизаме в кризата на 4- я месец,едва ли има какво да направя по въпроса освен да чакам да отмине.А на работа бях като ударен самолет,недоспала и заядлива ще открадна ника на Кисела:))))
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #146 -: Декември 08, 2012, 10:44:47 am »
Аз не бих използвала на сляпо А-Дерма Екзомега, защото тези пъпчици може да са и на гъбична основа, а те се повлияват от кремчета с цинк вътре и имат за цел да изсушават. А-Дерма се използва при суха кожа и най-вече АД и увлажнява кожата.  :wink:

Гъбичките се повлияват от цинков крем? Интересна теория.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #147 -: Декември 08, 2012, 13:20:04 pm »
Не съм се изразира правилно. Говоря не за гъбички, а за подсичания.


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #148 -: Декември 11, 2012, 18:44:55 pm »
Имам въпрос,относно новия имунизационен календар - на 2,3 и 4 месец се слагат 2 ваксини в един ден - има ли нужда да искам от педиатъра на детето да ги разделим в различни дни да се поставят, ако да - през колко време и после след колко може пак да се поставя следващия прием? Благодаря!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #149 -: Декември 11, 2012, 20:01:49 pm »
марито, аз бих ги разделила през седмица. при нас имаше голяма разлика между слагането на три наведнъж и на 2 и след седмица още една. понесе ги много по-леко, без никаква температура или нещо друго.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #150 -: Декември 11, 2012, 20:54:31 pm »
ще открадна ника на Кисела:))))

Какво?Нямаше ме известно време и....


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #151 -: Декември 11, 2012, 21:45:50 pm »
Ми кво аз съм сто пъти по кисела от теб,питай мъжа ми:)))Чак сама не се трая,а и на работа ми викат ,че съм кисела,та за тва хвърлих око на ника ти:)))
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #152 -: Декември 12, 2012, 18:36:03 pm »
що бе теди, кво ти има? аз си мисля за ник по типа на "царска туршия", кисела, кисела, ама сладка  :wink:
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #153 -: Декември 12, 2012, 18:52:20 pm »
а,  каква е тая криза на 4-тия месец?
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #154 -: Декември 12, 2012, 19:00:34 pm »
Rosefromstars,след около 2 месеца ще ти се изясни за коя криза ти говоря:))
Бебето,което от 40-я си ден спи непробудно от 21 до 06,не търсеше храна през нощта,не плачеше изведнъж претърпя пълна промяна,на всеки час се буди и мрънка,неспокойна е,още няма признаци за зъбки,но поведението и напълно различно.
Ще отмине сигурно,но не знам кога:))
Елена,хубава идея викайте ми вече царска туршия:)))
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #155 -: Декември 12, 2012, 19:26:12 pm »
а, да ви питам - бебо много се лигави - нормално ли е?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #156 -: Декември 12, 2012, 23:36:34 pm »
роуз, нормално е, пък това в четвъртия месец не било криза, а скок в неврологичното развитие за бебетата, за майките е криза :wink: но се свиква. после ще видите, как като станат на година и половина пък почват да се тръшкат и да викан не на всичко, даже и на сън. както се пееше в онази песен "и така до края на света", да са живи и здрави.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #157 -: Декември 17, 2012, 12:01:20 pm »
Здравейте момичета,
Два бързи въпроса  :lol: Кога спряхте да стерилизирате ботилки и кога започнахте слагането на гърне?
Поздрави от нас и весели празници  santa2 santa2 santa2


*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #158 -: Декември 17, 2012, 14:08:02 pm »
Криси, аз спрях да стерилизирам още на първия месец на децата, а гърне още не сме купили, евентуално напролет.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #159 -: Декември 17, 2012, 14:08:54 pm »
Криси д-р Бърди препоръчва слагане на гърне след като детето може да изкачва стъпала  :D т.е. си доста далеч от тази възраст, тя е около 2г. Моят син го слагам на гърне по негово настояване да е без памперс, вече може да стиска, но често си върши работата в гащите и го мъча с памперса.
За стерилизирането, след като започна да лапа де що докопа, било то одеало или играчка.