0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Не мога да намеря пари за амниоцентеза
« -: Ноември 06, 2012, 12:52:54 pm »
Здравейте.Накратко историята ми е следната.Бременна съм в 5 месец.Бащата на детето ме изостави още във втория като категорично отказа да ми помага.Реших да задържа детето тъй като това е един живот.На преглед се установи риск от даун.Тъй като амниоцентезата струва 360лв. отказах да я направя.От притеснение получавам и контракции.Бихте ли ме посъветвали как да намеря тези пари.За мен е огромна сума, тъй като съм болнични и още не са ми ги платили.Исках на заем от приятели но никой не иска да ги даде.Всеки е на мнение че това е отговорност на бащата, но той не се интересува въобще.Приемам всякакви съвети.
Re: Не мога да намеря пари за амниоцентеза
« Отговор #1 -: Ноември 06, 2012, 13:07:17 pm »
Ама че приятели! Сумата не е чак толкова голяма, че да не може да ти я заеме някой приятел или роднина, който е с по-високи доходи по принцип. Помисли още кого да попиташ - може да искаш на части от двама или трима. Не си длъжна да им обясняваш за какво ти трябват парите.
Щом си в болнични, значи работиш и можеш да докажеш доходите си и да се възползваш от услугите на някоя банка - потребителски кредит или пък т. нар. "овър-драфт"- попитай какви за най-изгодните варианти, при полжение че ти трябва неголяма сума. 
Re: Не мога да намеря пари за амниоцентеза
« Отговор #2 -: Ноември 06, 2012, 13:09:39 pm »
Лошото е че имам кредит.Няма кой да ми отпусне, а трябва да направя процедурата до края на седмицата, после вече не може.Ще се побъркам честно.
*
Re: Не мога да намеря пари за амниоцентеза
« Отговор #3 -: Ноември 06, 2012, 13:14:51 pm »
Здравей, sama,

При мен амниоцентезата беше направена в Майчин дом, София, по клинична пътека на здравна каса. Ако си здравно осигурена, няма нужда да плащаш.
Моят доктор ме посъветва да следвам следните стъпки:
1. Планиране в НГЛ (Национална Генетична Лаборатория) - тел. 02/9172268 в работни дни до обяд
2. Подготовка на изследвания: ПКК, хемостаза, кръвна група и резус фактор (ако резус фактор е отрицателен, изследване на антитела), Васерман
3. Направление номер 7 за хоспитализация (от лекар, който води ЖК)
4. Постъпване в деня на планираната амниоцентеза през регистратура поликлиника, после кабинет 210
5. Манипулацията предполага 3 дневен болничен престой



   La vita è bella
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Не мога да намеря пари за амниоцентеза
« Отговор #4 -: Ноември 06, 2012, 13:24:05 pm »
rumyanau ти е дала много точни указания какво да направиш - действай.

не знам кой ти е казал, че амниоцентезата струва 360 лв.

амниоцентезата се поема от здравната каса и бременната не плаща нищо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Не мога да намеря пари за амниоцентеза
« Отговор #5 -: Ноември 06, 2012, 13:35:36 pm »
Здравно осигурена съм.Питах по телефона , но когато е пожелание се заплаща, защото съм в напреднала бременност.Безплатно се прави само с лош бхс и насоки от лекар по фм категорично  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Не мога да намеря пари за амниоцентеза
« Отговор #6 -: Ноември 06, 2012, 13:37:56 pm »
е ти нали не го правиш по желание, а защото "На преглед се установи риск от даун"?
аз мисля, че се опитваш да ни пързаляш.

а пък в тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=663114.525

вчера си писала, че "Момичета , прегръщам ви всичките.Вчера бях на преглед и според лекаря всичко е наред.Показателите са много добри и според него няма нужда от амниоцентеза.Попитах го да си я направя ли той каза че няма нужда.Бебчето е пораснало."

светът е малък, всичко се знае...

заключвам темата и призовавам никой да не се поддава на опити за крънкане на пари.
« Последна редакция: Ноември 06, 2012, 13:39:53 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!