0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, момичета :)Днес започнах подготовка за ЗЕТ и ще пия Естрофем 3х1т. Ще се радвам ако някой, който е минал по същия път сподели опит, понеже аз както обикновено забравих половината от нещата, които исках да питам :( та в този случай чака ли се спонтанна овулация или е достатъчно лигавицата да се подготви с лекарства преди трансфера. Благодаря предварително.
*
При мен ЗЕТ премина много леко - само 3 прегледа за проследяване на лигавица и доминантен фоликул. Когато прецениха, че наближава овулация, ми предписаха Овитрел (за подкрепа на овулацията) и Утрогестан (за подкрепа на лутеалната фаза). Последва трансфер 5 дни след предполагаема овулация (моите замразени ембриони бяха бластоцист). И най-хубавото - положителен тест 7 дни по-късно :) Дано и при теб всичко е наред и да се похвалиш скоро  :goodluck:

Но всеки случай е индивидуален - при мен примерно нямаше естрофем.



   La vita è bella
Надявам се..Благодаря rumyanau.
Аз имам два трансфера на ЗЕТ с подготовка с естрофем и лепенки Климара. Отново ще ходиш на преглед 2-3 пъти, за да се проследи лигавицата. При прием на естрофем не настъпва овулация, лекарствата я подтискат, денят за трансфер се определя от дължината на естественият ти цикъл по принцип. Малко се налучкват нещата, аз бих предпочела ЗЕТ без естрофем, но при мен няма начин заради тънка лигавица. Вярвам че ще успеете и силно ти стискам палци.
Аз малко се учудих за Естрофема понеже при първия трансфер лигавицата беше много добра. Сега ме прегледа д-р Белчева и каза, че според нея също е с нормална дебелина и вид за 5-ти ден, но след това като обсъдиха нещата  с д-р Владимиров все пак го включиха и аз естествено ще се съобразя, защото им вярвам напълно. Също се надявах да мина без излишни хормони, но уви..само се надявам всичко да е наред понеже въпреки мъжкия фактор/при пункцията добиха само 4млн. прематозоиди от съпруга ми\ сега си имаме 5 замразени бластулчета и много ми се иска някое от тях да успее да се пребори и да се закрепи :D
*
 Успех, Ina-v, моят успешен опит беше точно със замразени сперматозоиди. Също нямах естрофем в началото, добавиха ми го към 8 седмица, когато получих кървене.  Вярвай на лекарите и ти пожелавам един добър положителен резултат  yahoo_33  При моите ЗЕТ, нещата бяха както е описала  rumyanau, но всеки случай е индивидуален и стандартен подход няма.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
успеваемостта при ЗЕТ на бластоцисти е много добра, имайте надежда!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Здравейте, имате ли представа какво се случва със сайта на клиниката?
Здравейте, имате ли представа какво се случва със сайта на клиниката?

От фейсбук страницата на клиниката:
"Уважаеми потребители на сайта www.ivf.bg,

По технически причини, свързани с нашия доставчик на хостинг и Интернет услуги, сайтът на СБАЛАГРМ "София" е временно недостъпен. Молим да ни извините за причиненото неудобство и ви благодарим за търпението! Надяваме се в скоро време сайтът отново да бъде активен. Междувременно, задавайте своите въпроси към нас на имейл info@ivf.bg или чрез Фейсбук страницата ни."
*
Благодарности, miraxi! :D
*
В петък ходих до клиниката. Моето момченце го има на снимка на стената. Пожелавам скоро и вашите бебета да са там :)

Иначе за второто ще се борим и с нов проблем - високи стойности на НК клетки. В някакъв момент може да се наложи вливане. Някой знае ли дали може в клиниката да се направи вливането?



   La vita è bella
В петък ходих до клиниката. Моето момченце го има на снимка на стената. Пожелавам скоро и вашите бебета да са там :)

Иначе за второто ще се борим и с нов проблем - високи стойности на НК клетки. В някакъв момент може да се наложи вливане. Някой знае ли дали може в клиниката да се направи вливането?

А защо направо вливане. Пробвай да ги смъкнеш с витамини и добавки. Но в клиниката не разполагат с имунолог и по-лесният вариант е вливането, което при мен нямаше особен ефект. Пък и е 100 лв самата вливка за час време, отделно си купуваш медикамента. Терапията ще ти излезе далеч по-евтино! При мен от 27% ги смъкнах на 13% за 45 дни.
Успех!
« Последна редакция: Май 19, 2014, 13:47:09 pm от fatima »
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
*
Благодаря много за информацията, fatima. Ще разпитам другия път за вариант с добавки след консултация с имунолог. Чудесни резултати е имала терапията при теб :)



   La vita è bella
Здравейте момичета записвам се отново  при вас  :D. От понеделник започнах Gonal-f 225 и от утре ще слагам и Citrotide . Много се надявам всичко да е ок, днес Владимиров каза, че имам 20 фоликула и водещия е 12мм, момичета кажете ми при вас имаше ли промени и как се чувствахте от хормоните, мен много ме е шубе с биенето на инжекциите сама, но се справям. Успех ви желая  :D
« Последна редакция: Май 21, 2014, 15:37:32 pm от bojinova88 »


*
Леле, 20 фоликула! Браво на теб!  :)  Мен също в началото ме беше страх да си бия сама инжекциите, но после свикнах. От хормоните не съм се чувствала по-различно от обикновено, макар че дозите ми бяха по-високи. Но пък и никога не съм достигала и половината от бройката на твоите фоликулчета. Дано сред тях да е бъдещото ти детенце (или пък дечица :-) ) Успех!  :goodluck:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
аз съм си слагала сама подкожни инжекции, мускулните ми ги слагаше мъжът ми, аз съм слагала на него, нищо страшно няма.

видяхте ли вече поканата за детския празник?
http://www.ivf.bg/dom/index.php/bg/10-years
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
аз съм си слагала сама подкожни инжекции, мускулните ми ги слагаше мъжът ми, аз съм слагала на него, нищо страшно няма.

Потвърждавам, така е най-лесно - у дома и без разтакаване.
Съветът към мъжете е, ако са неуверени в началото, да се упражняват на портокал, докато отработят захвата на спринцовката, ъгъла и силата, с която се вкарва иглата.

видяхте ли вече поканата за детския празник?
http://www.ivf.bg/dom/index.php/bg/10-years

Там сме  :party:
*
Здравейте, момичета  :hello2:.
Извинявайте, че така нахълтвам от нищото...  :oops:
Престои ни инвитро по дълъг протокол.
Може ли да помоля за малко инфо. В петък съм на първи преглед при д-р Белчева за стартиране на процедура. Чудех се дали веднага ще започнем - от същия ден със стимулацията? И в кой момент д-р Владимиров взема решение и казва с какво лекарство се стартира стимулацията?
Благодаря ви  :bighug:
*
     Здравей, zazu1, пожелавам ти успех в тази процедура  yahoo_33 ! Аз съм имала две икси по дълъг протокол и едно по къс. Успешен беше 3-ия опит по дълъг протокол.  При дългия протокол , от 20-21 ден /не си спомням точно кой/ , започнах с поставяне на Декапептил всеки ден подкожно в корема. Когато ти дойде цикълът се обаждаш на д-р Владимиров и той казва кога да отидеш за започване на стимулация. При мен това беше на следващия ден. Важно е да му се обадиш веднага щом ти дойде. И така от втория ден започнах с инжекциите за стимулация, като прегледите бяха през ден, защото аз съм с поликистоза и реагирам много бурно дори и на ниски дози. Стимулациите ми бяха малко по-дълги, тозно поради поликистозата, за да не се получи хиперстимулация.  И при двата опита по дълъг протокол продължиха около 14-15 дена.  Първият преглед при започване на стимулацията по всяка вероятност ще бъде при д-р Владимиров. След това зависи, или при него или при д-р Белчева. Дозите и видът на лекарствата ги определя д-р Владимиров след като станат ясни резултатите от кръвните изследвания и данните от ехографския преглед.  Сутрин първо е  ехографският преглед, след това се дава кръв за изследване. Около 12.30-13 часа д-р Владимиров определя дозите и ти поставят инжекциите в манипулационната и ти обясняват кога и как да си ги поставяш сама ако желаеш да правиш това в къщи.  Аз лично всичко си поставях сама :)

 Пожелавам ти още веднъж успех и питай за всичко, което не ти е ясно  yahoo_33