0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #580 -: Февруари 24, 2013, 21:57:26 pm »
А виж времето за варене, на мен ми е от огромно значение :lol:
От както отпадна сутрешното мляко и Рая направо закусва, всяка минута е важна, защото иначе опищява къщата, като разбере е време за ядене, а не й се дава веднага :lol:

Сори за спама :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #581 -: Февруари 24, 2013, 22:50:05 pm »
А да ви питам правих кифлички с локум и сусам,мога ли да дам на децата,честно да ви кажа сега като се замисля даже нямам и ни най малка идея локума от какво се прави  :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #582 -: Февруари 25, 2013, 06:03:50 am »
аз бих се въздържала от сусама, не от локума
локума вероятно е нишесте
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #583 -: Февруари 25, 2013, 23:49:36 pm »
мини, какво му е на сусама? ади си хапва гевреци със сусам спокойно. в началото й ги махах, но видях, че няма нужда.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #584 -: Февруари 26, 2013, 09:26:02 am »
Може би Мини има предвид да се въздържа от сусама, защото е алерген.
И ето на каква статия попаднах:
http://www.bb-team.org/articles/3673_20-vsepriznati-alergena
и още една интересна за алергиите:
http://spisaniemd.bg/md/2010/12/hranitelni-alergii-diagnoza-i-lechenie
« Последна редакция: Февруари 26, 2013, 09:34:19 am от mimi26 »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #585 -: Февруари 26, 2013, 09:51:06 am »
 Алергия към мед е изключитлено рядка, да не кажа почти несъществуваща, а този сайт я е написал, че е често срещана. Мед, който съдържа алергените, към които даден човек е алергичен, се ползва точно за обратното - като един вид ваксина, да излекува алергиите. Затова казват, че е добре да се яде локално произведен мед.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #586 -: Февруари 27, 2013, 01:34:48 am »
за първи път чета препоръка да се отложи рибата до след третата година. препоръките на сзо и на американската асоциация са, че забавянето е добре да се направи при въвеждането на храни, към които има съмнение (история), че може да се развие алергия. но ако няма такова, да не се чака. изглежда има разлики в източниците или в това, от коя година е информацията.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #587 -: Февруари 27, 2013, 01:58:58 am »
Такааа. Мили майчета, на какво попаднах случайно днес?! Ами, то млякото и млечните продукти били страшно вредни. Ето ви да четете. Направо ми иде да скоча отнякъде. Всичко е вредно. Да се чуди човек баба ми как още е жива на 87 г.
http://zdravjivot.org/7085/млякото-и-млечните-продукти/
« Последна редакция: Февруари 27, 2013, 02:00:52 am от blue_sky »

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #588 -: Февруари 27, 2013, 06:07:43 am »
за първи път чета препоръка да се отложи рибата до след третата година. препоръките на сзо и на американската асоциация са, че забавянето е добре да се направи при въвеждането на храни, към които има съмнение (история), че може да се развие алергия. но ако няма такова, да не се чака. изглежда има разлики в източниците или в това, от коя година е информацията.
Аз тази втората въобще не я бях видяла. Ама нали съм Тома неверни, намерих оригиналната статия, която е ползвана за написването на този вариант :-). И  в нея пише, че става дума за деца, които имат поне двама кръвни роднини с атопичен дерматит( екзема) и че спирането на тези неща не предотвратява алергиите по принцип, а при деца с риск, може да предотврати в първите 2-3 години и след това няма ефект. т.е. както вече говорихме, не можеш да предотвратиш подобни проблеми в дългосрочен план. При това положение, има смисъл тези храни да се спират в първите години при деца,които имат риск от екзема, а не при всички.
Ето я статията http://www.aafp.org/afp/2008/0615/p1678.html

blue_sky  браво! Прекрасен пример как не може просто всикчо, което пише по интернета да го взимаме за чиста монета. Тоя освен, че е открил някакъв незвестен на науката вид генно модифицирано мляко ( такова няма :-)),знае и коя точно бактерия причинява болестта на Крон - абе с две думи недооценен гений :-).
 По този повод призовавам всички да се спре с произволните източници. Има си първични източници, това са педиатричните асоциации, СЗО или която си изберете авторитетна агенция или професионална асоциация. Нечий уеб сайт, ако не е на такава асоциация, не е автортетен източник и както се види, дори и на този медицински дайджест не може да се вярва. Така са го дайджествали, че за забравили да напишат основни неща, понеже явно така им се струва по-достоверно. до гуша ми е дошло от стъкмистики. Уж четат неща, уж дават източник, а като го провериш се оказва, че са си избрали какво да прочетат и какво не и то основни неща лиспват.
« Последна редакция: Февруари 27, 2013, 06:18:32 am от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #589 -: Февруари 27, 2013, 08:25:39 am »
Ето книга (от 135стр), в която доста подробно е описано за хранителната алергия. Малко е орязана, но все пак става ясно:
http://books.google.bg/books?id=X6igM6vkI_wC&printsec=frontcover&hl=bg#v=onepage&q&f=false
За отлагането на алергизиращи храни смисъла е, че с порастването на детето се намаля пропускливостта на стомашно-чревния тракт.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #590 -: Февруари 27, 2013, 13:44:37 pm »
мими, напълно съм съгласна, че с порастването се намалява пропускливостта, затова и захранването се започва след 6тия месец, защото тогава се смята, че стомашно-чревният тракт е затворен. затова също и се препоръчва кърменето поне до 1 година (според американците) или поне до 2 (сзо).
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #591 -: Февруари 27, 2013, 13:56:09 pm »
По този повод призовавам всички да се спре с произволните източници. Има си първични източници, това са педиатричните асоциации, СЗО или която си изберете авторитетна агенция или професионална асоциация. Нечий уеб сайт, ако не е на такава асоциация, не е автортетен източник и както се види, дори и на този медицински дайджест не може да се вярва.

абсолютно подкрепям и винаги се стремя да го прилагам!

относно меда - причината за даването на мед след навършване на определена възраст не е в опасността от алергизиране, а в опасността от отравяне с ботулинов токсин, какъвто евентуално би могъл да се съдържа в меда и който токсин е смъртоносен за неукрепналия организъм на пеленачето.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #592 -: Февруари 27, 2013, 15:49:38 pm »
Тази пропускливост, за която си говорите двечте Елена и мими26, е нещо, което не  съществува.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #593 -: Февруари 27, 2013, 18:48:55 pm »
Боби, то аз не че имам намерение да спирам млякото и млечните продукти. Но ми стана любопитно днес (вчера, признавам си, много се ядосах, но на сутринта вече ми беше поминало), защото имам приятелка с алергия към млякото. И не яде нищо, в което има мляко. Ще я питам дали е забелязала някаква разлика, когато е спряла да консумира млечни продукти.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #594 -: Февруари 27, 2013, 18:54:18 pm »
Боби, то аз не че имам намерение да спирам млякото и млечните продукти. Но ми стана любопитно днес (вчера, признавам си, много се ядосах, но на сутринта вече ми беше поминало), защото имам приятелка с алергия към млякото. И не яде нищо, в което има мляко. Ще я питам дали е забелязала някаква разлика, когато е спряла да консумира млечни продукти.
Еее, тя ако има алергия за нея има разлика вероятно.


:-) и аз се ядосвам като теб на такива неща.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #595 -: Февруари 27, 2013, 19:28:33 pm »
Delaying solids decreases the risk of food allergies.
It is well documented that prolonged exclusive breastfeeding results in a lower incidence of food allergies (see Allergy References). From birth until somewhere between four and six months of age, babies possess what is often referred to as an “open gut.” This means that the spaces between the cells of the small intestines will readily allow intact macromolecules, including whole proteins and pathogens, to pass directly into the bloodstream.This is great for your breastfed baby as it allows beneficial antibodies in breastmilk to pass more directly into baby’s bloodstream, but it also means that large proteins from other foods (which may predispose baby to allergies) and disease-causing pathogens can pass right through, too. During baby’s first 4-6 months, while the gut is still “open,” antibodies (sIgA) from breastmilk coat baby’s digestive tract and provide passive immunity, reducing the likelihood of illness and allergic reactions before gut closure occurs. Baby starts producing these antibodies on his own at around 6 months, and gut closure should have occurred by this time also.

боби, ето за това говоря аз, не зная мими какво има предвид под "не затворен". имаше и картинка, но не се копира.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #596 -: Февруари 27, 2013, 19:51:12 pm »
Не е за тук тази тема, ако искаш ще си я дискутираме на лични, но такова нещо като неизбирама пропускливост, само по размер, няма. Премианване на цели патогени няма, а при човека дори няма преминаване на анетителата.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #597 -: Февруари 27, 2013, 22:37:37 pm »
Ох какви статии видях за млякото, то направо да ти се отяде. То било гной, то било не знам какво, трупало в органите слуз. Извинявам се за лиричното отклонение, но може ли всичко да е вярно пък ние консумиращите години наред да сме живи и смятам здрави?!
Боби едно момиче твърди, че след 2 седмици се изчиствали пъпките по лице и гръб, след спиране на абсолютно всички млечни.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #598 -: Февруари 27, 2013, 23:06:41 pm »
Ама живи сме бе, просто няма да живеем до 98 години  :lol:
Това ми се струва абсурдно!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #599 -: Февруари 28, 2013, 00:40:10 am »
Малко модераторски спам, но да ви кажа какво ми изчисти пъпките - първата ми стимулация за ин витро.  :lol: