0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #980 -: Юли 19, 2013, 08:41:03 am »
Мешко, няма такива неща. Даваш си примерно 5 дни едно и също нова нещо и после въвеждаш следващото, да си сигурна ако има алергия от какво е.

Някой има ли идея, ако давам яйце от пъдпъдък, колко мога да му дам?! Чета, че са по-концентрирани от кокошите, но това означава ли, че трябва да ги ограничавам или да не давам изобщо?!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #981 -: Юли 19, 2013, 09:13:25 am »
Мерси. Доколкото знам 1 яйце от пъдпъдък се равнява на 2 или 3 нормални яйца, така че струва ми се не повече от 1 би могла да дадеш и  в следващите 2-3 дни да няма яйце в менюто.
<br />[link=http:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #982 -: Юли 19, 2013, 15:40:27 pm »
Трябва ли между различните видове храни да има интервал от 1 месец? Имам предвид следното -аз започнах да захранвам с каша и мислех след това да въведа зеленчук. Педиатърката ни каза, че мога да го направя най-рано месец след като съм започнала с кашата. Нямам спомен как съм го правила с Мия, но тя беше основно на адаптирано мляко и захранването не беше проблем, докато сега Явор е изключително кърмен и май ще бъде доста по-трудно, съдейки по това как приема кашата.
Не, не е вярно. Въобще не трябва да са разделени на видове храни. Можеш да си захранваш смесено - един ден морков, след това банан, след това каша и т.н. Само да имаш около 3 дена между тях, че да знаеш, ако има реакция.


  
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #983 -: Юли 19, 2013, 16:04:05 pm »
Мешко, че ти така ще го захранваш до първи клас, бе душа  :lol: М-и и Боби са прави, даже мисля, че 5 дни изчакване са много... :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"