0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #640 -: Март 26, 2013, 20:41:18 pm »
Момичета,направих и пюре от тиквичка,морков,червена чушка,отделно сварих киноа и пасирах всичко,стана много вкусно,а Жаки изяде всичко,даже още искаше:)Нали яде супер храна следобяд за пръв път пулза,макар и назад,като всеки уважаващ себе си рак:)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #641 -: Март 26, 2013, 21:51:56 pm »
Момичета,направих и пюре от тиквичка,морков,червена чушка,отделно сварих киноа и пасирах всичко,стана много вкусно,а Жаки изяде всичко,даже още искаше:)Нали яде супер храна следобяд за пръв път пулза,макар и назад,като всеки уважаващ себе си рак:)

Хихихи те не пропълзяват ли всички назад първо? Моят дребосък започна напред като се опитваше да докопа дистанционното.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #642 -: Март 27, 2013, 08:10:29 am »
Момичета,направих и пюре от тиквичка,морков,червена чушка,отделно сварих киноа и пасирах всичко,стана много вкусно,а Жаки изяде всичко,даже още искаше:)Нали яде супер храна следобяд за пръв път пулза,макар и назад,като всеки уважаващ себе си рак:)

Хихихи те не пропълзяват ли всички назад първо? Моят дребосък започна напред като се опитваше да докопа дистанционното.
О, дааа и ние така .Първо пропълзя назад и доста време мина до като се усети ,че и напред може.На нас любимите играчки са телефони , дистанционни и кабели. С играчки не играем  :D
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #643 -: Март 31, 2013, 13:19:55 pm »
От това, което бяхте писали преди за киселото мляко, помня че не препоръчвате консумация след 4 следобед - предполагам това остава в сила.

Защо  :ask: ?

Аз много често давам кисело мляко с бисквити към 17.-18. часа.

[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #644 -: Март 31, 2013, 14:32:41 pm »
От това, което бяхте писали преди за киселото мляко, помня че не препоръчвате консумация след 4 следобед - предполагам това остава в сила.

Защо  :ask: ?

Аз много често давам кисело мляко с бисквити към 17.-18. часа.


Защото може да повърне. Снощи ми се случи за първи път да давам и съответно няма да описвам резултата.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #645 -: Март 31, 2013, 18:32:02 pm »
Май беше нещо с по-бавното преработване на киселото мляко и възможност да се засили рефлукс, но не съм сигурна.
Аз също съм давала по-късно следобед/ вечер - при нас не е имало някакъв дискомфорт, но го преместих да го давам по-рано или сутрин.
Аз искам да попитам нещо, само дано ме разберете правилно. :)
Благовест яде всичко, което му подадеш, хапва си според мен количества съответстващи на възрастта му( 1г.7м.) Не му ги меря с мензурата де - 1 нормална детска купичка. Колкото му се яде - не ми "реве" от глад между храненията. Въпреки това си е доста слабичък  и ми се иска малко да напълнее, че взеха да му падат панталоните  :D Само за информация 83см и към 10,200кг.
Според вас на какви храни може да наблегна, за да "заглади" малко косъма както се казва. (ако може не коментирайте от типа на въглехидрати, белтъчини и т.н. че хич не съм  наясно кое какво съдържа  :oops: нещо конкретно ако може)
Сега, напълно осъзнавам, че може и да си е ген, и колкото и да яде да не "даде резултат"  :lol: , че то аз сега в 7-я месец съм 60 кила. Пак да поясня, че нямам намерение да му бутам насила храна, още по-малко нездравословна.Ако стане- стане. Но 1-2 килца няма му се отразят зле. Личната не е изразявала притеснение от теглото му, нито аз се притеснявам - здрав си е, весел си е, да чукна на дърво само с 2-3 хреми сме се занимавали.
Много се заобяснявах ама дано ме разбрахте  :balk_104:


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #646 -: Март 31, 2013, 20:51:23 pm »
Иванита, не знам до колко ще те успокоя, но моят син е 11.500, 88см на почти 1.10м. Цяла зима е качил около 300гр. Може би е ген и това е. Не мисля, че има как да качи от подходящи за възрастта храни, нито пък да изяде повече от "капацитета" на стомаха си  :D
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #647 -: Март 31, 2013, 22:08:59 pm »
Ами да, най-вероятно си е ген.  Дано поне да порасте достатъчно на височина, с калеко му да поработят за "релеф" и да го направим един манекен  :lol: :lol:


Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #648 -: Април 01, 2013, 11:04:59 am »
Иванита, вие пак сте добре ;) Ние на 1г6м бяхме 77см 8500г. Ама пък не е слаба де, просто е дребна. Ама я си представи ако бяха по-тежки, как щяхме да ги носим сега ;)

Не мисля, че с някаква храна ще може да качи нещо повече. Аз самата съм пробвала какви ли не добавки, но така и нищо не качих. Та не го мисли, да са ни живи и здрави децата, пък ако трябва и манекени ще ги правим ;)
[/url]
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #649 -: Април 01, 2013, 16:52:46 pm »
Момичета , дайте съвети каква закуска да предлагам на Ния.Попара отказва да яде , та си мисля грис ли да почна или кус -кус. Извинете и за тъпия въпрос ,но гриса и кус куса от къде да ги купя и препоръчайте ми хубави марки , ако има такива. :oops:
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #650 -: Април 01, 2013, 17:24:04 pm »
Повечето деца се мръщят на гриса. По-добре - кус-кус, но незнам какъв да ти препоръчам. Ние не ядем. Питай педиатъра си или по-запознатите момичета дали на тази възраст овесените ядки са подходящи. Ако са - става чудесна закуска като добавиш и пресен плод вътре - банан, ябъка. Аз лятно време слагах и парченца пъпеш, праскова. Моето диване ядеше това за следобедна закуска, но е подходящо и за сутрешна. Само че - не си спомням от каква възраст му ги давах.
Как правиш попарата? Сподели - може да някой са даде акъл как да става по вкусна и апетитна за детето. Аз преди години опитах да пробутам на племеницата ми попарка без грам захар, а то детето орева орталъка от глад и не ще и не ще да хапне неподсладена. Дойде свекървата на сестра ми, и разкри проблема - на успяхме да нахраним детенцето.  :)
Така че на моете дете винаги слагах малко захар и я правех с чайче, а не с вода, за да има някакъв аромат. Ядеше, че ушите му пукаха!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #651 -: Април 01, 2013, 17:33:05 pm »
Дидомира, има един по-ситен кус-кус на Плазмон, давала съм на Барила и един в червени опаковки, губи ми се името сега... Правила съм и кус-кус с елда.
Овесените ядки са подходящи, щом си въвела глутена - има фини.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #652 -: Април 01, 2013, 18:49:44 pm »
hope-love, ми не слагам захар ,та затова явно не харесва попарата. По колко захар да слагам тогава и пак да я пробвам.То и аз ям попара , ама без захар не мога . Иначе я правя с вода , но може с шипков чай май.

nomine, благодаря , ще пробвам с кук -кус , но тия пусти овесени ядки така и не ги намерих в нашия квартал, а живея в София уж . Ще търся ,де , защото й ги давам в готовите пюрета , но бих искала да й ги слагам в пресните плодове.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #653 -: Април 01, 2013, 18:57:33 pm »
Не мисля, че на тази възраст децата имат нужда от захар - лично мнение  yahoo_33
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #654 -: Април 01, 2013, 19:11:52 pm »
Дидомира, сега ще снимам и ще ти покажа пакета на нашите овесени ядки. Купувала към ги от Кауфланд. В горещо мляко ги оставям да киснат около 15 минути. Ако детето ти дъвче добре, достатъчно ще омекнат. Дани малко не иска да дъвче и му ги минавам с млякото през блендера, докато станах колкото кристалчета захар. После настъргвам вътре един банан и се получава приятна каша.
За кус кус-а , аз купувам на Плазмон едни "покери"  :lol:. Имат формата на пики, затова са покери, представи си. :lol: Увират за минутки, също добре стоят с банан, мляко, натрошени бисквитки. Бисквитките пак на Плазмон ползвам.
Друго, което съм давала за закуска- елда, сварена, която приготвих като макарони на фурна- в малка тавичка я залях с мляко, разбито яйце, 1 ванилия, за да не слагам захар, малко масълце и сирене.
Също в кисело мляко може, но Дани не я хареса така.
Макарони също обича- сварени ги накълцвам наситно, с малко масълце и сирене.
Попара по-рядко.
Това са нашите закуски. Ако нещо ти харесва, можеш да пробваш.

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #655 -: Април 01, 2013, 19:14:20 pm »
Не мисля, че на тази възраст децата имат нужда от захар - лично мнение  yahoo_33
Подкрепям! И Ясен не искаше и 1 хапка попара в продължение на 2-3 месеца, но изведнъж я прояде - така както я приготвям всеки път.
Момичетата са дали добри идеи - кус кус, фини овесени ядки, елда. Аз давам и юфка.
« Последна редакция: Април 01, 2013, 19:16:40 pm от gergana :-) »
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #656 -: Април 01, 2013, 19:32:15 pm »
Благодаря , Мишле .

Ще я пробвам без захар , пък ако иска да яде .И без друго не мисля ,че е кой знае колко е полезна попарата . Сирене й слагам в  пюретата , така че ..
Кисело мляко още не ядем обаче .
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #657 -: Април 01, 2013, 20:27:06 pm »
И аз търся идеи за закуска.

Приготвям попарата с мляко 100 мл., един сухар, масло и сирене, бисквити закуска две, иначе не я яде, ако не му е сладичко, и пак рядко я изяжда цялата, повечето пъти половината.
Не иска и да види кус кус, макарони сирене, опитва и плюе.Не съм се сетила да сложа малко захар да видим.
Разтворимите каши трябва да е много гладен да яде, и то съвсем малко.
По едно време ядеше принцеси с яйце и сирене, понякога с кашкавал, сега не иска.

Пържени филии от нашите си хапва по половинка, единствено си яде АМ, по 180-200 изпива с голямо удоволствие  :) .

Ако нещо ще му хареса, трябва да е нещо сладко, но какво?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #658 -: Април 01, 2013, 20:30:24 pm »
нито в попара, нито в кисело мляко съм слагала захар. баба му все мрънкаше, че кисело мляко без захар не става за ядене, при мое отсъствие беше пробвала кисело мляко със захар и младежа отказал. въпрос на навик е явно. също не яде филии с шоколад или сладко, просто не е опитвал и отказва. в градината е казал, че не иска филия с течен шоколад, защото е болен и мама не му дава, госпожите бяха притеснени, дали не е алергичен, без да е отбелязано в картона  :wink:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #659 -: Април 01, 2013, 20:37:49 pm »
Няма смисъл и нужда да слагате нещо сладко в закуската само, за да накарате детето да я изяде. Щом пие сутрешно мляко бебе под годинката и около годинката може и без закуска. То и вие да одрънкате чаша мляко сутрин, надали в близкия час-два ще искате да ядете нещо.
Никога не съм слагала захар, сега рядко добавям мед и то само в зърнена закуска сутрин.
Като бяха по-малки бях намерила зърнена закуска - царевични листенца от царевично брашно без захар и сол. Мисля беше на "Корни". Може да се поразтърсите за нещо подобно.