0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пътешествие с пощенски картички около св&
« Отговор #521 -: Март 07, 2013, 06:58:22 am »
Радвам се, че Рошковите мартеници са се харесали от децата (и са изненадали мамите, което беше целта :D )!!!
Получихме и Хюстънското писмо! Боби благодарим!
Абе как ще сте го получили, нали се върна у нас и ти като каза, че не е спешно,защото сте малки и аз се замотах да го пусна обратно. Днес чак се сетих да го пусна пак и в момента ми е в колата, щях да ходя след работа. Чие писмо имам тогава? Ще проверя пак списъка с имената, че ти ме застреля с това, че си го получила. Ама за Мартин беше писмото, сигурна съм.

Грешка, не е получено. Обади ми се мъжа ми докато бях на работа, че Марто е получил писмо... оказаха се мартеници от братовчедка ми, но аз нали да благодаря навреме :) и така стават грешките :)
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #522 -: Март 08, 2013, 09:17:51 am »
Нямаме все още писмо от Хюстън, но си имаме писмо от Пловдив :).
Довечера ще четем с Моника :)
Много благодаря за разкошните писма. Носят на детето голяма емоция и радост :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #523 -: Март 08, 2013, 10:51:48 am »
И ние получихме от Пловдив!
Елора, благодаря ти!
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #524 -: Март 08, 2013, 18:59:46 pm »
И ние си имаме писмо от Пловдив. Мартеничката е вече на ръчичката на детето.

А да, може ли да помоля нещо - на мое име и на служебният ми адрес идват писма за едно момиченце на име Златина, та ако може ако надписвате картички, да изписвате името на детето. Само на писмото трябва да е моето име. А не може и така си ги харесваме - моето име Екатерина чудесно се римува със Златина :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #526 -: Март 08, 2013, 21:54:55 pm »
Благодарим за новата емоция от Пловдив. Днес пристигна писмото, а най-хубавото е, че Алекс сам си прочете част от нещата по него. Бях се притеснила, че няма да пристигне вече :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #527 -: Март 08, 2013, 22:11:01 pm »
Рошко честити 8-ми март на всички майки от инициативата

Ех, Jam ами ние дето не сме мами :(?
Дано това е пророчество и догодина и ние да имаме повод да празнуваме  :wink:

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #528 -: Март 08, 2013, 22:13:23 pm »
На всички настоящи и бъдещи  :D!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #529 -: Март 09, 2013, 04:25:48 am »
stoeka71 и аз съм в твоя отбор, но вярвам, че е пророчество и сме все по-близо до успеха.
Момичета, честит празник и от мен!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #530 -: Март 09, 2013, 15:04:29 pm »
Митака
- Мамо, мартеницата от Рошко няма никога да я сваля, даже като видя щъркел! :photo:

После намери един забравен конструктор и направи Античния театър! :photo:

Дори постигнаха консенсус кой какво да оцвети на рисунката подарък,
която сега виси на хладилника и ми топли сърцето!

Рошко/Елора  :hug2: Благодарим ти за чудесното писмо и емоциите!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #531 -: Март 09, 2013, 15:38:02 pm »
И ние получихме писмото от Пловдив. Много благодарим за прекрасния разказ. Отбелязали сме на една карта на България със знаменце, че Рошко е бил в Пловдив и чакаме в кой град ще отиде след това. Разбраха се за картинката, че ще я копираме и ще оцвети после всеки по 1 цвете за мама  :D Уредих се пак  :lol:
Решиха, че искат догодина да ги уча да правят като на Рошко мартениците, защото били много красиви :)
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #532 -: Март 10, 2013, 11:11:32 am »
Сетих се аз , че цветето трябваше да го направя в два екземпляра за по-големите деца, които са по две, но много късно, за което се извинявам. Ще се поправя следващия път. Тошко беше много заинтригуван от разказа, защото частта с музея ми е разказана от него и той беше толкова щастлив, че Рошко е бил в този музей. Вчера даде на кака си всички писма да ги чете и дори й разказа половината, а аз си мислех, че не ме слуша докато чета. Кака му каза, че много хубави писма пишел този сладък Рошко, а какви червенки му били бузките. А тя е на осем години.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #533 -: Март 13, 2013, 14:06:09 pm »
Вчера операция "Хюстън" беше изпълнена. Боби Благодаря ти :)
Голям смях, не мога да не споделя. Пристига писмото на мое име и колегите започват да коментират и питат. От къде е, кой го праща и какво има вътре. Мен ме държат на телефона само 30 минути и аз вече изпушвам зачервена. При което една девойка наднича и чете, че е от Хюстън. Друга коментира: Как какво има, самолетни билети. Пак ще митка някъде  :lol:. Изпуснах телефона от смях. Убедих ги, че ме викат от НАТО на разпит, във връзка с моя публикация и цяла нощ се смях.  :lol: Ма хора без работа голями филми съчиняват. Така и не и дадох обяснение кой и защо ми е пратил писмо от Хюстън. Чакат ме да замина за НАТО  :lol:. Въпросът е, ще се върна ли след това?  :lol:.

Та извън глупостите, Монито днес си събра писъмцата от Сингапур, Пловдив и Хюстън и отиде на градина да ги четат с дечицата.  :)
Голяма радост беше с мартеничката, лепенките и картичките. Вчера се "разходихме" с гугъл по уличките на Сингапур, за да и покажа палмите и страната. Целта беше да видим маймунка, но не успяхме :). Девойката е убедена, че скоро ще отидем в Сингапур на море, и ще купи много бонбонки да храни маймунките, защото детенце от градината било ходили и маймунка му откраднала бонбонките от ръката. Незнам кое е вярно и кое плод на голямото детско въображение, важни са емоциите  :)
Благодаря за прекрасните писъмца  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #534 -: Март 13, 2013, 14:35:44 pm »
и ние получихме пловдиския рошко, благодарим :D
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #535 -: Март 13, 2013, 14:38:23 pm »
Вчера операция "Хюстън" беше изпълнена. Боби Благодаря ти :)
Голям смях, не мога да не споделя. Пристига писмото на мое име и колегите започват да коментират и питат. От къде е, кой го праща и какво има вътре.
Е как кой, те не могат ли да четат, то си пише ясно и четливо, че е от Врабчето Рошко :-)


  
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #536 -: Март 13, 2013, 22:12:07 pm »
Пловдивски Льошко, привет! :D

Стопли ми сърчицето твоят разказ. За места толкова познати и близки си написал, места, които съм обиколила  по няколко пъти. Все пеша, защото е здравословно и защото го обожавам този начин на придвижване. Много ме трогна.
Връщаш ме назад във времето, когато в този град се случваха най-вълнуващите и себеутвърждаващи неща в живота ми. Неща, които се случваха, благодарение единствено на това чудо наречено "сила на човешката воля", напук на почти гладните и студени години. Че човек е повече от тяло, не е вчерашно откритие. Човек е дух най-вече и оцелява благодарение на силата на този дух, на въображението на мисълта си и на куража на личността да следва мечтите си, напук на всичко.
 
Пловдив е и първата ученическа любов, който за нещастие се  оказва влюбен в друга, но това не прави въздишките по-него по-малко сладки, независимо от възрастта и липсата на какъвто и да е друг опит на фронта на Амур.
Пловдив е и романтичното посрещане на изгрева на слънцето  на тепето на Альоша, когато седиш там горе, мръзнеш тихо и фантазираш за големите неща, които те чакат занапред. С теб са и други тийнове, все рошльовци безподобни, които рецитират поезия, романтизират и идеализират живота и големите цели, които си поставяме. Защото големите успехи, са невъзможни без големите цели преди това.
Пловдив е и разходките по Марица, и разбойническите набези в близките до Руската гимназия оранжерии, в които садяха пролетни цветя - лалета, нарциси, зюмбюли. Ех, с какви наръчи сме се връщали от оранжериите, за да изплетем с цветята венците за 24-ти май. От оранжериите, между храстите по река Марица и през задния двор на Руската. И всеки е награбил по един цветен рай в ръцете си. Не се забравя такава гледка.
Пловдив е и опасните преходи по железопътната линия, която минава над моста на Марица зад гимназията. Неразумен аватюризъм, съчетан с желание да се докажеш и поперчиш, че не те е страх и че си по-голям от страха даже. А когато се случваше влакът да ни свари на моста - прегръщаш здраво тръбата на моста пред теб и застиваш, представяйки си, че момчето, в което тайно си влюбен, отнякъде те вижда и ти се възхищава, почти като на героиня от неразумен уестърн. Легенди се разказваха за учителката по история, една къдрокоса и много истерично-емоционална рускиня, която по този начин беше паднала в реката долу. Очевидци, или просто ученическият фолклор, гласяха, че падайки долу, тя извикала победоносно: "Я русский человек, я не умру".
Пловдив е и най-вкусният хот-дог, който продаваха на Главната.
Пловдив е и Народната библиотека, в която с желязна дисциплина прекарах почти всичките си години. Беше време, когато не бяхме разглезени все още нито от компютри, нито от копирни машини. Време, когато отиването на библиотека и работата там, наистина беше свързано с работа - въоръжен с тетрадки и химикали, буквално преписвахме любимите книги, учебници, граматики.  След това излезе на мода ксероксът, започнахме усилно да копираме и да го оставяме да отлежава недокоснато.
Пловдив е и прословутата Руска книжарница в началото на Главната до пощата, посещението в която беше равносилно по трепет с посещението на храм. Някои я помнят сигурно книжарницата от преди Промените. За много българи тези книжарици бяха единственият начин да се докоснат до големи западни умове, превеждани и издавани на руски език. Посещения, които те карат да се чувстваш празнично, все едно ти самият се издигаш една идея по-важен в собствените си очи, докосвайки се до примери на проява на човешкия ум, интелект, въображение, сила на волята и на духа.
Пловдив са и големите имена художници, посещенията на театър, концерти. Пловдив са и годините с още по-желязна, военна почти дисциплина, за да създадеш неща, които продължават да се ползват.
Пловдив е и късната неправилна любов, за която проливаш толкова сълзи, но за която впоследствие си благодарен, че не се е реализирала.

И всичко това, напук на бедното, мизерно съществуване, което водехме. Напук на почти гладните и неотоплявани от много електричество години, защото беше пак скъпо. Но  съм се чувствала богата и витаеща в измерения, които дават сила да направиш много неща и които те карат да се чувстваш някак си засрамено и виновно, ако постоянно предявяваш претенции към останалите,  че те  не случват твоя живот. Така ни възпитаваха.

Пловдив и България са много повече от битово-дребно-кръчмарско-клюкарско-дървено философстване, поднасяно като бомбастична и грамаданска претенция за разбиране и компетенция за това как функционира държавата, политиката как се случва, колко е черна и непрокопсана църквата и всичко останало. Удивително и страшно е как хората имат самочувствието, че разбират всичко и теоретизират, и анализират, и си измислят, и се пенят, и се сърдят, ако някой не е съгласен с техните измислици.

Баш като в кръчмата. Усещаш обаче как от изпаренията на цялата тази компетенция започва да  ти се гади, защото изпаренията бълват отрова, зла мисъл и битово дребнотемие, което постепенно без твоето съгласие неусетно прониква в теб, превзема мислите ти, душата ти, сърцето ти и то започва по инерция  да мрази общото, цялото и себеподобното. България е повече от дребнотемие и постоянно критикарстване от позицията на взискателния най-вече към останалите съвестен гражданин.


Горещо препоръчвам да посетите Градската художествена галерия в Пловдив (който все още не е ходил там):

 http://www.galleryplovdiv.com/

Особено в картините на старите майстори на първия етаж просто можеш да потънеш. Какви достойни лица и образи, какви изпънати и горди осанки са имали българите преди да дойде фалшивата червена идеология и да започне да прочиства последователно години наред народа ни от всичко свободолюбиво, различно и талантливо. Малшанс е за страната ни, че постоянно нещо започва, достига до някакъв етап на развитие и изведнъж всичко се прекъсва, отива по дяволите постигнатото и се започва отначало. Това постоянно започване изморява, изтощава, обърква хората. Прави ги несигурни, че вече има нещо сигурно и стабилно и че моралните и национални категории и ценности си струват усилието да се овладяват, упражняват и предават на поколенията. А те всъщност си струват усилията. Защото българите са оцелявали през вековете и благодарение най-вече на силата на волята на идеалистите и мечтателите.


Благодарим на пловдивския Рошко! Много мило и за мартеничката също така! :D




Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #537 -: Март 14, 2013, 00:04:51 am »
Eлора, благодарим ти. :) И ние получихме писмото то Пловдив. :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #538 -: Март 14, 2013, 00:09:19 am »
Розо любима, насълзиха ми се очите от редовете ти! А от спомена за железопътната линия над реката отново ми се разтрепериха коленете!

Чакам с нетърпение да прочета пловдивското писмо във Фейсбук!
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #539 -: Март 14, 2013, 01:37:21 am »
И мен ме загриза носталгията :?




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho