0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #640 -: Април 18, 2013, 06:34:27 am »
:thankyousign: stoeka71  :D и  сори :oops: за увода, ама как да знам!

Легендата за Бельовец си позволих да я завърша с отвличане в гората,
защото хората разказват, че мечката е разкъсала вола до самата чешма.
На децата им стига корема на вълка в "Червената шапчица"  8)

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #641 -: Април 19, 2013, 22:31:28 pm »
Мише, благодаря за писъмцето :)
Не знам какво успя да чуе Свилен от него обаче, защото докато аз четях, той през цялото време държеше листа със снимките и се вълнуваше; "Мамо, виж къде е кацнал Рошко" и след малко...."Ама виж го и тук е кацнал" :)
Ще го четем пак само че без снимки този път  :lol:


*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #642 -: Април 19, 2013, 23:56:02 pm »
И ние получихме писмото, огромни благодарности, Мише :)
Ще ходим утре в морската да видим има ли паметник на Бенковски. Довършихме разказа за сбора на революционерите с Кървавото писмо. Дори четохме имената от паметника :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #643 -: Април 20, 2013, 05:38:10 am »
:flower: Момичета, много се радвам, дано в съзнанието на децата остане малък спомен
за това така скъпо за мен място.

Джиджи, усетил е Свилен колко много обича Рошко да позира на фотографи  :P
Пеше :thankyousign:  за визуализацията, че ако трябваше аз да ги глася, една снимка нямаше да видят децата.

Мими :P, сладури сте, представих си ги как обикалят Морската градина в търсене на паметник.
Огромни притеснения имах, как да поднеса пасажа за Априлското въстание,
защото е сложно за разбиране, но няма как да не се спомене, защото тези места са известни с тези събития.
Ще бъда истински щастлива, ако на децата им е било интересно.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #644 -: Април 24, 2013, 10:18:52 am »
Привет и от мен,получаваме редовно всички писма и е страхотно,предстои и моето писмо,напоследък съм доста разпиляна ама ще се стегна :).Предполагам аз съм първо писма за м.Май,и ще се получи един естествен преход от с.Оборище към с.Баня :)
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #645 -: Април 24, 2013, 12:55:51 pm »
Вчера разпечатах (пощальона пак ни пропусна) Рошко от Оборище,  и децата си получиха писмото. Мише, много благодарим хареса им и на двамата разказа, достъпно и интересно си го написала. Дружно търсиха на кои снимки се е снимал Рошко, Стефан си сложи очилата за да огледа чешмата с мечата глава, както и рогачите :). Ели като прочетох за събрата на Левски, веднага каза аз го знам - Ботев се казва... Сега вече знае и за Бенковси ;)
Ето и снимки от снощното четене:
(Стефан е сърдит, че Ели първа се е добрала до "Рошко") 


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #646 -: Април 24, 2013, 13:55:00 pm »
Дели, колко му трябва на Рошко да прелети 20 км - Оборище / Баня, 
а и пряка пътека има  :P

Гери много съжалявам, че не сте получили писмото :(
но пък си го оформила страхотно  :hug2:
Благодаря за снимките стоплиха ми сърцето, да нацелуваш Стефко и Ели.

.... а снимката с чешмата едва намерих в нета и брат ми ходи да я снима
и пак не ми хареса нито една налична  8)

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #647 -: Април 24, 2013, 14:53:52 pm »
И ние получихме писмото, много беше интересно, гледахме снимките разбира се, и Тошко реши, че Левски е нещо като костенурките нинджа, много се смях. Защото му обяснявах, как сме били под турско робство и Левски е бил  водач на хората, които са се борили за свободата ни, колко е бил умен и как е успявал да се измъкне всеки път. Заключението беше , че Левски и Бенковски са нинджи.
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #648 -: Април 24, 2013, 15:04:48 pm »
Заключението беше , че Левски и Бенковски са нинджи.
:lol: :lol: :lol:
Това е нещо подобно на нашето: знаят, че са се борили за нашата свобода и си мислят, че са нещо средно между боксьори и състезатели по борба  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #650 -: Април 27, 2013, 23:07:46 pm »
Прикачвам и писмото, което ще тръгне на 1 май от Будапеща. :wink:
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #651 -: Април 29, 2013, 20:48:10 pm »
Рошко на Мишантичка, направо ми улучи настроението и вълненията за това лято! :D

 Всяка година ходим за 2-3 дена в някое старо градче, селце, за да си припомним и че българският дух е способен да съгражда неща, които да остават през вековете и да се отърсим от личния си нихилизъм по инерция към родното. И макар че хората чисто физически нямат такава трайност, то направеното материално остава дълго след нас.
Илюзия е да си мислим, че някога българите са били по-чисти, по-големи идеалисти или пък даже и по-големи  патриоти в съвременното разбиране на тази дума, макар   тя вече да е и с доста промено значение. И животът им е бил по-семпъл, и личният им свят много по-малък и тесен, и техните възможности за опознаване на останалия свят  са били практически нищожни и недостъпни за всички, и личните им очаквания за живота не са излизали извън рамките на познатите им реалии. Понятията, с които ги мерим онези българи, събуждали се чат-пат през вековете, са били съвсем различни за тях и в техните представи и разбирания. Обикновени радости, свързани с най-тесния им бит и семейни успехи, обикновени скърби и неволи, произтичащи пак от загуби на материални и лични съкровени неща. Съвсем като нас, хората, от 21-ви век.
 Живот не просто близо, а изцяло зависещ от природата и природните стихии; живот без телевизия, радио, преса, компютри и без познатите ни технологии днес. Фейсбукът им е бил на хорото, на мегдана, където единствено само там е било разрещено да се видиш с момата или момчето, което харесваш. А ако успееш да я хванеш и за ръката на хорото, телесният контакт, забраняван по принцип преди брака, е бил предполагам по-магнетичен, любовен и дълготраен от най-бързата днес свалка, която започва и завършва с бърз и краткотраен секс, в която се предполага възбуда, но не и любов.
Оставени сами на себе си, старите българи са развивали и са почитали добрите взаимоотношения между тях, а и ценностите и добродетелите със съответните забрани и правила, каквито са ги знаели от християнските текстове, а и от естественото човешко инстинктивно разбиране за морал и нравственност. И след цялото това обикновение - къде по-заможно, с притежание на повече животни, ниви, градини, и къде по-бедно  - без много от тези неща, са се появявали и дръзки умове, луди умове, които не са се задоволявали само с благополучието на своя малък домашен свят.
Те са били вдъхновени да мислят по-мащабно, да идеализират, да мечтаят и от името на останалите  за нематериални блага, свързани с опасната и неясна полза от това да си свободен. Опасни хора са били това. На тях и се дължат тези редки искрици в националната ни история, на опасните хора, които са били толкова смели и неблагоразумни, че са били готови да загубят и малкото, но сигурно, което имат, за неясното и опасно бъдеще. Да не се залъгваме, че такива хора са били масово обичани и давани за пример. Най-вероятно повечето са се страхували от тях, избягвали са ги и са ги предавали. Защото в нацианалния ни манталитет и психология  е някак си заложено да предпочитаме сигурното ухание на мушкатото на прозореца, на градинката, която можем да обработим всяка година, на кравата, която ще ни храни със сигурност. Защо ти е да оставиш всичко това сигурно и да тръгнеш да видиш как изглежда дъгата отблизо например? Ние не сме авантюристи, мореплаватели, откриватели или пътешественици като други нации, чиято сърцатост се измерва с цели покорени континенти и култури. Но сред целия този битов, дребен практицизъм и малък свят са се раждали и българи със смели сърца и луди глави, с дух, покоряван само от събратя предатели. Като едни звездички са блесвали и угасвали и после великото българско търпение е покривало за дълго всичко с мълчание и сълзи, докато се роди следващата звезда. 
Миналото лято ходихме в Трявна, а за тази си мисля за Копривщица. В Трявна не бях ходила преди това и много ми хареса как си стопанисват градчето, много подредено и чисто ми се видя, макар и доста празни къщи да имаше, но това е навсякъде така. Малко комерсиализирана е старата улица на занаятите, но пък няма по какъв друг начин да се поддържат къщите, ако не се строят и нови в стар стил и ако не се докарат туристите да видят всичко това. За Копривщица имам големи очаквания и макар че гледах вече доста снимки в нета, не мога да си го представя всичко това сглобено заедно.  В Оборище пък ни водеха от училище едно време, но те май всички водеха там, поне паметника си го спомням.
И си мисля точно за това - не толкова за вързожденските къщи, които са като материален посредник между вековете, а за онова колективно българско съзнание и памет, което пренася през вековете паметта за сърцатите, смелите, лудите българи, които като звезди осветяват небосклона на  националната ни история. Някъде там долу страхливо се е скрила и се спотайва и вонята от българите предатели, но даже тя не може да помрачи силата на светлината от звездите. Защото идеите и духът български са оцелявали и през много по-непоносими и жестоки условия.
Днес сме разглезени от технологии, които няколко века назад просто биха били невзможни за асимилиране и възприемане като нещо възможно и постижимо, без да бъде мислено като резултат от силна магия и велики богове. Би трябвало всичко да се случва по-лесно и по-бързо, но що се отнася до идеализма, чистотата, наивната вяра в идеалите, която е била определяна като "свята", за морала и добродетелите - нищо не се е променило. Даже напротив - технологиите помогнаха на хората да се освободят от страха, суеверията и почитанието пред много неща, а това  има и обратен ефект на изпразване от съдържание и загуба на респект към всичко въобще.

Мишантичка мила, благодарим за твоето прекрасно писмо! Открихме на всяка снимка къде е кацнал Рошко, оцветихме и изрязахме мечетата и даже им сложихме по един конец да се закачат.  :D

Поздрави! :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #652 -: Април 30, 2013, 07:19:26 am »
Розичке, а ти, ти извади от сърцето ми притеснението, че в чужбина не са получили писмото!
Безкрайно съм щастлива, че ви е харесало. Благодаря ти и за споделените мисли.

Днешния свят така глобален и непредивидим в развитието си е много пъстър и задъхан
и в него най-много ми липсва онази чистота на взаимоотношенията, близостта на хората.
В някаква степен тя е запазена в тези малки селца и градчета.
Усещам го всеки път, когато съм там и все по-често отивам.

Рошко е моето хапче за добро настроение, за усмивки и трепетно очакване!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #653 -: Май 02, 2013, 18:27:11 pm »
Леле, Мише, разсеяла съм се :oops: Отдавна получихме писмото, благодаря ти! Децата бяха много щастливи, даже Мила си оцвети мечето :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #655 -: Май 04, 2013, 22:24:44 pm »
Да помоля да пращам писмото през втората половина на Юни, че имам едно събитие предвид :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #656 -: Май 07, 2013, 09:15:42 am »
Ето го и моето писмо за м.Май от село Баня :D
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #657 -: Май 07, 2013, 22:04:18 pm »
Момичета, виждам че Оливия иска да пусне писмото през втората половина на юни - тъкмо и аз щях да искам същото.

По здравословни причини - моят брат пострада много тежко със счупени прешлени на гръбнака, в момента тичам по болници, опитвам се да събера пари за импланти, дискове за прешлени, предстоят му тежки операции...

За децата съм купила подаръците, писмото го бях написала до половината, но до края на май невярвам да мога да си събера мислите да го довърша и да пусна писмата. Ако е възможно ще се опитам да ги пусна около 10 юни, така и за Оливия ще остане време да ги пусне след мен.
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #658 -: Май 07, 2013, 22:47:50 pm »
Аз пък мисля, че не е фатално дори да получат две писма наведнъж.

Стоека, да оздравява бързо брат ти!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #659 -: Май 08, 2013, 06:20:31 am »
Стоека, кураж мила!
Стискам палци на брат ти, дано се възстанови бързо!

Писмата не ги мисли!  :bighug:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)