0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #60 -: Октомври 03, 2012, 00:45:13 am »
Аз също не искам да се ползва с привилегии, но все пак, когато всичко му е чуждо, може да му се обърне малко внимание. Не знам. Сигурно съм свикнала, че ако направи някоя кисела физиономия и ще го гушнат и разсеят. Поне така беше в яслата.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #61 -: Октомври 03, 2012, 07:39:05 am »
Споре няма,  че има значение кога се учи език. Според мен обаче цигу имаше предвид покрай ученето на език да не се омаловажават другите работи, понеже те вероятно са по-важни.


  
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #62 -: Октомври 03, 2012, 07:41:16 am »
Дони, абсолютно съгласна съм с горе изложеното от теб мнение. Със забележката, че езика се учи най-лесно и резултатно в детска възраст. Това е и физиологично и умствено обусловено. Имахме някаква тема в курсовете по немски, че до 12 год се научава най-лесно чужд език, заради изграждането на невроните.
О, да, Бени, напълно съм съгласна с това и то от личен опит. Както казва Боби, цигу има предвид, че покрай езика трябва да се развиват и други интереси.
« Последна редакция: Октомври 03, 2012, 08:00:02 am от cygnus »
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #63 -: Октомври 03, 2012, 08:29:39 am »
Добро утро момичета, говорете ми вчера бях с едно стадо майки на гимнастиката на малката, чувай боже и не давай.За каква математика говорим , езиците голяма част от родителите записват децата си ,защото е модно и виждаш ли ние сме голямата работа, като се похвалим на кафето,че принцесата ходи на гимнастика на английски , това с математиката не се вписва в портфолиото.
В семейството ни баща ми е шлосер матричар,и геометрията му е втора природа,доста инжинерчета ги е връщал в първи клас,но той самия няма инж. пред името.Спомням си че в училище редовно носех макети от пластелин с които той се опитваше да направи геометрията по-разбираема за мен,бяхме правили вътрешно сечение на пирамида например,и бях страшно горда,чувствах че разбирам нещата :D
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #64 -: Октомври 03, 2012, 09:11:53 am »
Ааа, Цигу, моето дете няма на кого да се метне толкоз умно, за да учи ядрена физика.  :lol:
Сега покрай работата на мъжа ми разбирам, че е много добре да се знае език, но да се има друга професия, а езикът само положително допълва нещата.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #65 -: Октомври 03, 2012, 09:16:54 am »
Мъдра си Цигу, това е и моето разбиране за света :wink:
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #66 -: Октомври 03, 2012, 10:08:31 am »
И аз подкрепям цигу. Опитвам се и да не насаждам страховете си от различни дисциплини на детето. Наричам химия кипването на киселото мляко от содата, природните явления се опитвам да обясня, играем на математика - делим камъчета на купчинки, броим ги, познаваме/тренираме цифрите на номерата на автомобилите, редим геометрични фигури от клечки... очакването ми е, че това дете няма да има стрес от математиката или химията, след като от малко е играло на тях  :wink: пък времето ще покаже дали е така.
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #67 -: Октомври 03, 2012, 10:17:21 am »
Дони, и Деси тръгна от понеделник на английски в британиката, учителката ми се видя готина, поне като първо впечатление, обаче са 10 деца в групичката, което според мен е много за тази възраст. Като я записвах лятото ми казаха, че ще са 6, но разбира се са се появили доста кандидати, явно, и защо да не им вземем парите. Повдигнах го аз въпроса, разбира се, не получих задоволителен отговор, така че ще видя как ще тръгнат нещата и може да търся друг вариант. Кажи при вас колко са?
Фани, мисля и Никола беше в британика, кажи моля те, колко са и при вас децата в групата?
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #68 -: Октомври 03, 2012, 10:22:20 am »
Стефи, то беше голяма лудница предния ден, защото по едно време започваха и founders в съседната стая и от толкова родители и деца в тесния коридор не можах да се ориентирам за точната бройка, но мисля, че 8-10 са и в нашата група. Следващият път специално ще преброя. Това, което говорихме предварително и момичето ми обясни е, че системата по която работят е такава, че оптималният брой е между 8 и 12, защото под 8 вече става като индивидуално обучение, а са предвидени групови игри и ситуации, които се реализират с определен брой деца, а когато са повече от 12 стават много и вече е неефективно. Учителката ни също на първо впечатление е добра - младичка, внимателна.
Какво мисли Деси по въпроса?
« Последна редакция: Октомври 03, 2012, 10:24:00 am от cygnus »
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #69 -: Октомври 03, 2012, 10:45:21 am »
На Деси й хареса, първия урок, довечера е втория. Особено беше впечатлена от електронната дъска :lol:
иначе, все си мисля че 10 деца на 6г., няма да научат много, дано не съм права :(
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #70 -: Октомври 03, 2012, 11:27:27 am »
Дони, и Деси тръгна от понеделник на английски в британиката, учителката ми се видя готина, поне като първо впечатление, обаче са 10 деца в групичката, което според мен е много за тази възраст. Като я записвах лятото ми казаха, че ще са 6, но разбира се са се появили доста кандидати, явно, и защо да не им вземем парите. Повдигнах го аз въпроса, разбира се, не получих задоволителен отговор, така че ще видя как ще тръгнат нещата и може да търся друг вариант. Кажи при вас колко са?
Фани, мисля и Никола беше в британика, кажи моля те, колко са и при вас децата в групата?

Право в болната ми тема. Това, което страшно ме дразни в Британика е, че лъжат безобразно по всички въпроси. На нас ни казаха същото - 7, 8 деца макс. . Миналата година бяха 10тина дечица. Тази година са повече и аз съм БЯСНА. Въобще не съм сигурна, че ще платя следващите такси ... Само от учителката зависи дали ще продължим... Писала съм много пъти за това да не се повтарям, но на практика целия втори срок беше напълно провален, а най-вбесителното е, че обяснението беше, че "Нико бил много емоционален и не можел да преодолее раздялата с предишната учителка", което беше абсолютна глупост.
Сега ми се виждат наистина много деца и днес ще питам изрично учителката колко е точната бройка. Ще ги следя като рецидивисти

А да, забравих ... ПРОВЕРЯВАЙТЕ децата задължително и си преговаряйте в къщи. Въобще не се връзвайте, че нямало нужда от това ...
« Последна редакция: Октомври 03, 2012, 11:32:53 am от Fussii »
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #71 -: Октомври 03, 2012, 11:33:22 am »
Тъй, че Пеше, хич не се втелявай. 3 години сме по детски заведения, раница не ни е потрябвала.

именно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #72 -: Октомври 03, 2012, 11:35:40 am »
Когато бях в УПК половината ми съученици бяха от езикова гимназия, другата половина от МГ. Непрекъснато се разменяха едни сборници и се обсъждаха задачи. Нито един от езиковата не кандидатства някаква филология...

Ех, мили спомени... Завършила съм точно пловдивската езикова и класен ми беше един от двамата зевзеци-математици. В кандидат-студентската година даваше някаква много сложна задача, лепеше банкнота от 50 лв. на дъската и казваше, че който я реши, може да си ги вземе. После се смотаваше за цял час и през това време не се чуваше и звук от стаята. Само веднъж успяхме за цяла година, обаче ни остана любовта към предмета. От 27 човека клас 20 кандидатствахме с математика, всички влязоха.

Пък за физиката - имах 1 колега, ядрен физик. Момченцето му беше много талантлив математик и химик, спечели доста награди. Та той казваше: "Преди обяснявах как се прави ядрена бомба, сега ми се налага да обяснявам защо не трябва да се прави" :)

Моето мнение е, че трябва да се водим по децата и да ги подкрепяме да се развиват в посоката, в която им е интересно. Много бих се радвала да им се удават точните науки, но засега е рано да се каже. Обаче езиците винаги са много полезни и това е едно богатство, което просто трябва да дадем на децата. Каквито и да станат, езиците ще им помагат.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #73 -: Октомври 03, 2012, 11:45:51 am »
по темата за езиковите курсове - според мен, група от повече от 6 деца в предучилищна възраст е неудачна и не води до нищо. за 1 час колко пъти детето ще отвори уста, ако трябва да изчаква ред сред 10 деца, дори и да стоят мирно като войници и да няма никакво разсейване?
в Британика се тъпчат много желаещи, защото е по-евтино и това води до големите групи и печалбарските истории.

по отношение на точните науки - тенденцията е същата в цял свят. точните науки са по-интензивно и натоварващо занимание, особено по време на обучението. за занимание с чиста наука трябва да те влече това, насила хубост не става. за приложни точни науки - да, права е цигу, интересна и отлично платена работа, точно там винаги има търсене на работна ръка по цял свят - именно защото е трудно и на малко хора им се занимава. по цял свят народа предпочита на баницата мекото и тук се отваря пазарна ниша за бедни, умни и трудолюбиви българи. но защо да записват математика в СУ, след като могат да я запишат направо в университет в чужбина? така че, липсата на мераклии да учат математика в СУ не е само защото хората нямат интерес към математиката, а защото нямат интерес да учат точно в СУ.
 
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #74 -: Октомври 03, 2012, 11:52:28 am »
по темата за езиковите курсове - според мен, група от повече от 6 деца в предучилищна възраст е неудачна и не води до нищо. за 1 час колко пъти детето ще отвори уста, ако трябва да изчаква ред сред 10 деца, дори и да стоят мирно като войници и да няма никакво разсейване?

това ми е и на мен разбирането, още повече, че на 6г. каква концентрация, какво съсредоточаване, като им мине реда до следващото отваряне на уста ще брои мухите :x
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #75 -: Октомври 03, 2012, 12:26:37 pm »
анджък де ... затова и в къщи, хем и Еленка ще залепи туй онуй  :wink:
В очакване ....
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #76 -: Октомври 03, 2012, 12:30:43 pm »
Момичета, спокойно, много зависи и от децата и от учителката. Ами догодина, живот и здраве, като ще са по 30 деца в училище в клас и толкова много предмети и то най-важната основа. Ще контролираме и това е :)
« Последна редакция: Октомври 03, 2012, 12:36:40 pm от cygnus »
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #77 -: Октомври 03, 2012, 12:45:13 pm »
Моето разбиране за ученето на чужди езици се базира на опита ми. Смятам, че чуждоезиково обучение от ранна детска възраст е оправдано в 2 случая: ако детето живее в чуждоезикова среда или ако единия от родителите говори на съответния език. Тогава езикът се явява необходимост и ученето става някак естествено. Във всеки друг случай мисля, че децата единственото, което ще научат са отделни думи, песнички, няма никакво ниво на езиково разбиране. Аз самата съм започнала да уча чужд език на 10 години по мое желание. Убедена съм, че когато си овладявал граматическите зависимости в собствения си език, много по-лесно ги разбираш и овладяваш и на чуждия. После наистина ако има желание, няма възраст и ограничения. На 16 започнах сама да уча италиански вкъщи, водена от непреодолима любов към езика. Ами сега благодарение на него си изкарвам хляба. Вярно, че винаги съм имала усещането, че този език ми идва отвътре и според много преподаватели по различни езици имам предразположеност за учене на чужди езици, но наистина ми беше много по-лесно да се справя с граматиката, съзнавайки за какво иде реч.
Също като вас съм на мнение, че група от 10 деца ан 6 години е пълна загуба на време и пари.
<br />[link=http:
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #78 -: Октомври 03, 2012, 13:33:20 pm »
Аз пък не виждам проблем, че са повече децата в групата. И не вярвам, че докато дойде ред на детето, ще брои мухите. Нали когато то не е на ред, е ред на някое друго дете, което също ще говори на английски. И ако то сгреши, учителката ще го поправи и това ще е от полза за всички. Така едно нещо, повторено от 10 и повече деца, и чуто десет пъти поне от вашето, ще остане трайно в малката главичка. Та не е само до говорене, и до слушане е.

Аз самата съм почнала да уча английски от 6 годишна в алианса на Славейков. По спомен на майка ми в група сме били над 30 - 40 деца.  :)
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #79 -: Октомври 03, 2012, 13:44:49 pm »
абе ще слуша, надявай се :lol:

не знам, може и аз да съм сбъркана нещо, но все си мисля че, когато се учи нещо то трябва да се научи, а не след това аз в къщи още 2 часа да се обучавам с нея, ами не е нормално. нито след това да изкарвам още веднъж основното образование, ами не искам :P