0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Желая на всички от сърце хубава,ведра и топла седмица.

« Последна редакция: Октомври 01, 2012, 12:46:16 pm от Delica »
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #1 -: Октомври 01, 2012, 13:21:24 pm »
Иот мен така - слънчева и здрава седмица :D

Ние стартираме с двудневен бистър секрет от носа и позиви за пиш, без даима пиш. Май сме продухали детето :oops:
[/url][/url]
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #2 -: Октомври 01, 2012, 14:48:29 pm »
Весела и здрава седмица и от нас. Желая ви много позитивни емоции и усмивката да не слиза от лицата ви  :)


*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #3 -: Октомври 01, 2012, 14:58:42 pm »
Успешна седмица и от мен, здрави деца и родители :D

Днес водих момата на ясла до обяд. Добре е минало според думите на сестрата. Извели ги навън и на нашата й се доспало, нямало къде и в ръцете на лелята.
На обяд я взех, и по пътя към в къщи видях синина на бузката. Разбира се пропуснаха да ми кажат, че е падала :wink:
Иначе трудно заспа, уж беше обядвала, а хапна бая кисело мляко като я прибрах. След час и половина мъка да я приспя цокна и АМ и сега спи блажено.

Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #4 -: Октомври 01, 2012, 15:02:56 pm »
Здравейте момичета!
Дано тази седмица наистина е по-ведра и носи само приятни емоции!
Аз имам един проблем... Писах и в темата с ваксините, но ще попитам и тук, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да даде акъл..
На малкия трябваше да му направят Манту, защото няма белег от БЦЖ-то, което се слага в родилния дом. Аз обаче отказах и сега не искат да ми издадат бележка за детски. Попитах, след като е поставена ваксината какъв им е проблема, а те ми отговориха че щом няма белег така се процедирало. Пращат ме да ходя да се разправям във ХЕИ, защото те изисквали тези неща. Какво бихте ме посъветвали да направя?


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #5 -: Октомври 01, 2012, 15:12:15 pm »
След днешния ден вече мога официално да се похваля - Ники е записана на детска градина. Тя беше приета в един ремонтиращ се филиал на другия край на града. Е, щеше да е след основен ремонт и почти по път за работата на тати. Но в събота ми се обадиха от градината в която бяхме 44 резерва. Само на 10 минути пеша от къщи е, там учи и сина на приятелка, абе .... на тая криза за места дето беше тук, направо е 6 от тотото.
Та сега се подготвяме активно, тъкмо в събота получихме колет от Англия - потници, гащички, пижамки. В издирване на раничка съм - да не е много скъпа и ако може да не е крещящо цикламено, розавко и .... знаете ги тези ужасно „момичешки“ цветове. Накрая ще ѝ взема нещо момчешко и това е.
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #6 -: Октомври 01, 2012, 15:16:34 pm »
Пеше, освен да проверите в Джъмбоза раница.
Аз също открих трудно различна от розовата гама. В една книжарница до работата взех червено и сиво. Миналогодишен модел на Gabol намален с 50 %, щото никой не искал да я купи :wink:

*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #7 -: Октомври 01, 2012, 15:19:09 pm »
Честито на новите ученици!

Ники, всички се прибират зверски гладни от градина/ясла и хапващите, и злоядите  :)

джиджи, съвет не мога да дам, но и Тео няма белег. Педиатър ли ви кара да се реваксинирате?

jasmin_veni, бързо да минава!
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #8 -: Октомври 01, 2012, 15:37:21 pm »

джиджи, съвет не мога да дам, но и Тео няма белег. Педиатър ли ви кара да се реваксинирате?


Да! То трябваше още преди да навърши годинка да го направим, но до сега ни се разминаваше. Дори миналата година си взехме бележка без проблем за детските, но сега се случи така, че ни се обадиха преди една седмица да ни "канят" пак на Манту и бързо си спомниха за отказа днес като ходих за бележка...


*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #9 -: Октомври 01, 2012, 15:56:41 pm »
не ни е поглеждала нашата педиатърка, а бележка ми вади за ясла, която мисля е същата
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #10 -: Октомври 01, 2012, 16:20:25 pm »
А при нас много странно, че ми дадоха бележка за детска градина...пак днес :)


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #11 -: Октомври 01, 2012, 16:23:48 pm »
Ники, точно в Джъмбо бяхме вчера - отврат. Освен ужасните цветова са напляскали по раниците още по-ужасни картинки. Изобщо .... пълна скръб. Даже се видяхме с Дани-джи и коментирахме, че момчешките якета и пуловери са с много по-хубави цветове.
п.п. по-малката Теди е по-висока от „кака“ Ники :lol:. Ама то и ние с Кънчо не сме от снажните де.
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #12 -: Октомври 01, 2012, 16:46:05 pm »
Здрава и успешна седмица!
Пеше,поздрави за приемането!
Аз официално утре отивам да подавам документи за започване на работа.Толкова ми е притеснено дали ще успявам със всичко.Само се моля Митко да е здрав да си ходи на градина.Поне хубавото е че няма да имам проблеми с болнични,но все пак то не става и нон стоп да съм у дома.Абе не знам.Ще му мисля в движение :)
Хубав ден!

*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #13 -: Октомври 01, 2012, 17:17:19 pm »
parsi, разбира се, че ще успяваш  :wink: няма как иначе. Само да сме здрави, другото се нарежда. Успех с работата!

Pesheck, миналата година взех от Кауфланд съвсем прилична като качество раница, без нито една картинка, сиво и синьо. Погледни и в такива магазини.
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #14 -: Октомври 01, 2012, 17:52:16 pm »
Пеше, както Ники ти е писала, в някои книжарници има много хубави раници на Габол, а на намаления са на много прилични цени. "Момичешките" цветове и на мен са ми втръснали. Обличам Теди в розово, цикламено, но кича с картинките и паиетите ми идва много в повече. затова, да е жива и здрава леля Мини, че заръчва дрехи от чужбината  :D. А Теди е по-висока от доста 3-3,5 годишни  :lol:. Ама то като я видиш с баща и и ти става ясно защо. Срам ме е да кажа на 2г кой номер обувки носи  8O  :D.
     
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #15 -: Октомври 01, 2012, 18:26:24 pm »
Здрава и щастлива седмица и от нас!
Абе като говорите за ранички, аз да попитам, защо са тези ранички за толкова малки деца? Аз ли нещо съм изтървала...
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #16 -: Октомври 01, 2012, 18:31:58 pm »
Мими, за градината си трябва раничка. Нали носим резервни дрешки  :). Аз взех, за яслата една малка раничка и Моника още е с нея. Нали почти не я вадим от шкафчето. Един път в месеца я взимам да подменя дрешките. За догодина 1 клас, вече със сигурност ще и търся, но да ви кажа, изобщо не съм и се втелясвала толкова. В първия магазин, Моника си я хареса и я взехме. Бебешка е, с картинка, но тя все още си е нейната раница  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #17 -: Октомври 01, 2012, 18:39:11 pm »
Пеше, тя Теодора, аха е колкото Преслава, я Пип не е от дребните- почти на едни кила и см
ама и на Преслава майка й и баща й са по 1,6 високи и по 50-60-70 кила- няма как да си мерим на кантар гените, нали :)
все едно да сравнявам Деса на Дзверовете със Стефания- ми не се и опитвам, това винаги ми е било безкрайно смешно как се сравняват деца на различни родители
разбирам да си меря собствените деца, на които гените са еднакви- така да :)

Джиджи, не мога да повярвам
Стефания също няма реваксинация, въпреки това ми издават бележка
просто казах, че винаги ще отказвам, ако ме викат под претекст че е болна и не могат да ме накарат да й направя
какъв им е проблема да пишат, че детето е имало белег не мога да разбера  8O наистина ли е толкова стриктен този педиатър
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #18 -: Октомври 01, 2012, 19:02:18 pm »
В Карфур не си харесахме, ще проверим и в Кауфланд. А за сравненията - просто го отбелязвам. То е ясно, че аз и Кънчо до Дани и Живко .... е как Теди да е по-ниска от Ники - да не я е донесъл някой щъркел. :lol:
А раница ще потърся още малко, пък и ще питам как са шкафчетата и накрая ще си ползва тази от количката и баста. То баси драмата направих и аз. Сега предстои по-подробно проучване какво се носи и кое как е във въпросната градина. Нали си имаме „парятелче“ там. :lol:
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #19 -: Октомври 01, 2012, 19:11:12 pm »
Мими, за градината си трябва раничка. Нали носим резервни дрешки  :). Аз взех, за яслата една малка раничка и Моника още е с нея.
Аха, аз не знаех, че трябва  :D То колко резервни дрешки ще събере една малка детска раничка. Аз си ги слагам в една голяма торба, разделени в малки торбички слипчета, потничерта, чорапки и т.н. и си стоят в шкафчето. Като взимаме чаршафите пак в голяма торба си ги нося, то не знам каква раница трябва да е, за да събере к-т чаршафи, а и хич не виждам малките отсега да носят пълни ранички, ей тъй за гъзарията с по едно шише вода - да, ама с багаж...
Тъй, че Пеше, хич не се втелявай. 3 години сме по детски заведения, раница не ни е потрябвала.
« Последна редакция: Октомври 01, 2012, 19:26:32 pm от mimi26 »